ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 17

  • 19 755
  • 416
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 417
Здравейте! Някой ходил ли е до Букурещ и правил ли е консултация с д-р Митрой? Не откривам ценоразпис на клиниката на сайта им, а и ще съм благодарна да споделите впечатления от доктора!
Аз съм се оперирала там.

# 391
  • Мнения: 363
Здравейте,дами!
От днес и аз официално съм в клуба,след като ми излезе хистологията. Преди 2 седмици претърпях лапароскопия за отстраняване на киста, като се оказа,че е имало и доста сраствания.
Днес бях на преглед и ми бе поставена диагнозата. Вариантите,които ми предложиха,са забременяване или золадекс за 6 месеца,като най-вероятно ще ми дойде на 5-ти април,когато трябва и да сложа първата инжекция. Притеснявам се много, защото нямам време да обмисля внимателно всичко и ме тревожат страничните ефекти, а бременност сега не е опция за мен.
Може ли някой да сподели положителенъ опит с золадекс,с цел малко да се успокоя. Не знам дали това е правилното решение и всякакви мнения биха ми боли полезни.
Пожелавам много здраве на всички ни! ❤

# 392
  • Мнения: 1 021
Ами аз, преди 21 години забременях точно по същия начин (със същите симптоми, не е чак толкова зле със золадекса (Avercap) - правила съм терапията от по 6 месеца два пъти.

# 393
  • Мнения: 406
Мога ли да попитам кога идва цикъла след първата инжекция?

# 394
  • Мнения: 26
Здравейте , нова съм в темата . Миналата година ми се появи едно топче малко над операцията ми от раждането и се оказа ендометриоза на коремната стена . Плануваме да имаме второ бебе и въпроса ми е към тези от вас , които са се сблъсквали да ме насочат какви изследвания трябва да си пусна , за да съм сигурна , че всичко с бебето ще е наред . Прочетох , че това заболяване влияе на качеството на яйцеклетките и може да възпрепятства развитието на ембриона и малко се попритесних ..

# 395
  • Мнения: 26
Здравей, Мария,
Честно казано не съм добре запозната с огнищата по коремната стена, аз имам по доста органи, но точно на стената не. Хистологично ли е доказано, че е ендометриоза? Знаеш ли дали е само на стената или това огнище е свързано и с други органи?
Случва се при секцио ендометриозните клетки да се разнесат към коремната стена заради разрязването на матката. Или поне такава е теорията. Тази теория не обяснява защо ендометриоза се наблюдава при новородени момиченца, както и при мъже. Но това е друга тема.
Ако е само на стената, лесно с лапароскопия може да бъде отстранена, тъкмо така ще огледат и другите органи. Изследвания, за които питаш, които можеш да пуснеш, няма. Информативно е да направиш ЯМР, но не е по-информативен от лапароскопия. Ако нямаш ендометриоза по органи като матка, яйчници, тръби, не виждам притеснения Blush
Аз останах без тръби и с много мънички яйчници заради ендометриоза, а съм на 32 години и нямам деца, така че горещо съветвам да не отлагаш преглед. И не те плаша, само споделям Yellow Heart Стискам палци за добър развой! Blush

# 396
  • Мнения: 26
Само на коремната стена е вследствие секцио. Не е доказано с хистология , но двама гинеколози ми казаха , че е такова . По матка , яйчници и тръби не се вижда на ехограф.
Операция не е наложителна на този етап.
Мисълта ми беше , дали това придобито заболяване не влияе по някакъв начин на хормоните ми и след това да пречи на развитието на ембриона след време и ако трябва да си пусна някакви изследвания

# 397
  • Мнения: 26
Само на коремната стена е вследствие секцио. Не е доказано с хистология , но двама гинеколози ми казаха , че е такова . По матка , яйчници и тръби не се вижда на ехограф.
Операция не е наложителна на този етап.
Мисълта ми беше , дали това придобито заболяване не влияе по някакъв начин на хормоните ми и след това да пречи на развитието на ембриона след време и ако трябва да си пусна някакви изследвания

Разбирам. Понеже аз имам дълга история с това заболяване, от опита си мога да кажа следното:
1) не се вижда на ехограф или поне не от всеки гинеколог. От десетки гинеколози, които се занимават основно с проследяване на бременности (не умаловажавам работата им) моята дълбока ендометриоза, 4та степен, залепила на кълбо матка, яйчници, тръби, дебело черво, уретри, не се видя. На ЯМР се видя прекрасно, както и на ехографски преглед от опитен онколог гинеколог.
2) придобито заболяване при условие, че няма доказателство за него, аз не бих го нарекла Blush
3) няма такива изследвания, които да кажат дали това би пречило на развитието на ембриона. Вземането на проба за хистология от това място е лесно и безболезнено, на Ваше място бих го обсъдила. Щом са ви казали, че не се налага операция, то значи не би следвало да е опасно. Лекарите обожават да препоръчват операции.
4) Дори и да се окаже ендометриоза, то точно това място е сравнително добро. Според мен е добре да се провери дали има на друго място, което вече може да засегне и навреди на органите. Логично е щом го има там и Вие сте сигурна в това, да проверите дали го няма и на друго място. 
Flowers Four Leaf Clover

# 398
  • Мнения: 776
Leda мноого добре казано!

# 399
  • Мнения: 417
Само на коремната стена е вследствие секцио. Не е доказано с хистология , но двама гинеколози ми казаха , че е такова . По матка , яйчници и тръби не се вижда на ехограф.
Операция не е наложителна на този етап.
Мисълта ми беше , дали това придобито заболяване не влияе по някакъв начин на хормоните ми и след това да пречи на развитието на ембриона след време и ако трябва да си пусна някакви изследвания
На ехо граф нищо не с ми видяли от ендометриозата, освен кистата, като ми направиха ЯМР всичко беше в ендометриоза.  Кистата беше върха на айсберга. Въобще не съм убедена че могат да видят ендометриоза на ехограф.

# 400
  • Мнения: 72
Здравейте! Започнах прием на З@фрил@ преди близо 2 месеца и се започна,често виене не свят,шум в ушите,стягане на главата,носа,погледа ми все едно плува ..лекаря каза да спря приема и от няколко дни не ги пия.. но всичко си продължава получих и паник атаки 😔

# 401
  • Мнения: 174
Здравейте, имам ендометриоза и лапаро за премахване на киста. При операцията се видя,че има множество сраствания и още една киста на яйчника, които не успяха да премахнат, както и запушени тръби. От няколко месеца насам се появи болка, лека и тъпа като тежест ниско в дясно на корема и в кръста на същото място като на корема,но отзад на гърба. Обикновено е седмица -две преди цикъл. Пречи ми да спя, имам записан час  при гинеколог, до дотогава какво мога да направя, за да спя? Какво лекарство би помогнало за болката? През деня не  я усещам/не ми пречи,но вечер след 18-20 започва.

# 402
  • Мнения: 2
Здравейте , нова съм в темата . Миналата година ми се появи едно топче малко над операцията ми от раждането и се оказа ендометриоза на коремната стена . Плануваме да имаме второ бебе и въпроса ми е към тези от вас , които са се сблъсквали да ме насочат какви изследвания трябва да си пусна , за да съм сигурна , че всичко с бебето ще е наред . Прочетох , че това заболяване влияе на качеството на яйцеклетките и може да възпрепятства развитието на ембриона и малко се попритесних ..

Здравейте, ендометриозата се плаши от бременност. Това е единственото лечение за тази болест. Поне на мен така са ми казвали всички гинеколози, с които съм се консултирала. Аз също имам операция заради ендометр. киста .

# 403
  • Мнения: 449
Здравейте имам две кисти , които изглеждат като ендометриоза на двата яйчника от 1.5 година едната и 9 м. другата. Може ли да са или да се изродят в рак на яйчниците. Трябваше ли да ги махна досега?

# 404
  • Мнения: 417
Здравейте имам две кисти , които изглеждат като ендометриоза на двата яйчника от 1.5 година едната и 9 м. другата. Може ли да са или да се изродят в рак на яйчниците. Трябваше ли да ги махна досега?
кисти не се държат толкова дълго

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт