Моля за мнение - апартамент с изложение север-изток-запад

  • 1 273
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 312
Здравейте,спешно ми трябва мнение за плюсове и минуси на апартамент,с изложение север-изток-запад.
Утре трябва да дам решение.

Последна редакция: пн, 29 авг 2022, 18:40 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 105
имам наблюдение, че северната стена почти винаги има влага...саниран ли е и забелязяли ли сте нещо, ако е втора ръка апартамента, винаги има какво да се забележи....друго отрицателно няма, като разположение...
п.п. 2/3 от ап ви гледат на север?

# 2
  • Мнения: 8 806
Няма лошо, три посоки имаш. Има апартаменти само с едно изложение.
В източните стаи сутрин грее слънце и след това са сенчести. Западната стая лятно време  е пещ, слагат се щори, завеси.
В северната стая  даже светлината е по-малко, там слънце не грее, подходящо е за кухня. Апартамент само със северно изложение се води ателие, не изпълнява нормите.
На жилището се гледа локацията, гледай дали прозорците са към шумна улица или  към задния двор, дали отсреща е застроен района, някой висок обект прави ли ти сянка по всяко време на деня. Гледай вида строителство, етаж, разпределението е много важно.
Иначе ремонти се правят  и жилището става по собствен вкус.

# 3
  • при него
  • Мнения: 1 230
Red Soul, кое гледа на север? Краен апартамент ли е? Има ли изолация, на кой етаж е?

# 4
  • Мнения: 4 312
Ъглов се води Нов е.Утре ще реша дали да го взимам
Обичам светлина,не мога да спя на светло,обаче Не обичам прекалена жега.
Прилагам схема

Последна редакция: пн, 29 авг 2022, 18:30 от red soul

# 5
  • Мнения: 105
това е север и запад, а изток е без прозорци и се води склад? или ателие?

# 6
  • Мнения: 4 312
това е север и запад, а изток е без прозорци и се води склад? или ателие?

Не те разбирам✌

# 7
  • Мнения: 105
това е север и запад, а изток е без прозорци и се води склад? или ателие?

Не те разбирам✌
как е записан правилно този недвижим имот, апартамент, ателие, склад? И така ли е разположен?

# 8
  • Мнения: 4 312
Апартамент.Това е разпределението.Нов е.

# 9
  • Мнения: 105
Не съм сигурен, да каже Pepina_n3, тя май разбира. Има наредба за проектиране, според която, всяка стая от ап трябва да се огрява от слънцето, поне няколко часа на ден... а при вас има северна спалня, която няма такова нещо да има

# 10
  • при него
  • Мнения: 1 230
Северната стена е студена, може би ще Ви трябва допълнителна изолация.
Спалня на изток, ще пече до обяд, ако обичате да си поспивате до късно, ще трябват "яки" щори, завеси, щом казвате, че не обичате да спите на светло. Спалня на запад, жега от юни до август, всеки следобед, там вероятно ще трябва климатик, защото е възможно, само щори/ пердета, да не могат да ограничат жегата. Казвам го, защото спя в 12 кв. западна спалня.
Сигурно апартамента отговаря на много други Ваши изисквания, аз лично като минус,не бих го взела най-вече, заради много малката холо-кухня (странно ми е, че на този фон са сложили 2 бани).

# 11
  • Мнения: 105
Северната стена е студена, може би ще Ви трябва допълнителна изолация.
Спалня на изток, ще пече до обяд, ако обичате да си поспивате до късно, ще трябват "яки" щори, завеси, щом казвате, че не обичате да спите на светло. Спалня на запад, жега от юни до август, всеки следобед, там вероятно ще трябва климатик, защото е възможно, само щори/ пердета, да не могат да ограничат жегата. Казвам го, защото спя в 12 кв. западна спалня.
Сигурно апартамента отговаря на много други Ваши изисквания, аз лично като минус,не бих го взела най-вече, заради много малката холо-кухня (странно ми е, че на този фон са сложили 2 бани).
изток няма прозорци...там са съседите

# 12
  • при него
  • Мнения: 1 230
О, да, ами спалня само с прозорци на север, доста ще е студено, според мен. Едната спалня ще е много студена, другата доста топла. Но, тези неща може да не са проблем за конкретното семейство, а и мисля се регулират сравнително лесно. За мен, най-големия недостатък е малкия кухньо-хол.

# 13
  • Мнения: 5 144
Ужасно много зависи от околните сгради и флора. В квартирата бяхме почти 100% северно изложение - и спалнята, и кухнята, и хола. Хола имаше и източен ъгъл, но заради съседната сграда не мога да кажа, че сме видели много полза.
Нито ни е било студено, нито мрачно, имахме тераса по цялата северна дължина на апартамента, и чери домати гледахме, и подправки.

Само на скица погледнато е супер - вечер в дневната ти е светло до късно.
Имай предвид, че в спалнята до антрето ще е жегичка вечер като стане време за лягане. В момента спалните и кабинета са ни западно и доста солидно напича следобед и ако сме забравили завесите отворени съжаляваме доста през лятото Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 6 173
Една четвърт от общата площ е северна веранда, която е по голяма от дневна+кухня и почти колкото двете спални.

Общи условия

Активация на акаунт