Какво е мнението ви за камерите в детските заведения?

  • 9 389
  • 196
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 047
......
Изненадана съм от агресивния и категоричен тон, който се демонстрира  в тази тема  Rolling Eyes 
Аз също.За това и спрях да пиша.

И смятате , че поставянето на камери е от първостепенна важност???
При положение, че общината не отпуска пари за елементарни реконструкции на базата?
Оставям на страна въпроса за това дали ще са съгласни родителите децата им да бъдат записвани и видеоматериала побликуван в интернет.
Не ви ли си струва смешна картинката децата да играят на площадки неремонтирани поне от 10 години, да лапат на закуска филия с мармалад и суха паста следобед, но ние да ги наблюдаваме с умиление по цял ден???
Ако погледнете( това към дамите, участващи в тази работна група) реалистично на ситуацията, би трябвало да се концентрирате върху най-належащите проблеми  - база, храна, персонал, брой деца. С поставянето на други, нереалистични за момента, теми просто ще се загуби акцента върху основните неща.
Съгласен съм с теб,така е.

# 151
  • Мнения: 2 070
Ами аз казах, че това не са най-важните неща и посочих приоритети, това не го оспорваме. Въпроса за информирането - правим го постоянно, но не можем да пишем на лични на всички майки нали? Пуснали сме доста информация, поканхме ви, ако желаете по-конкретно да ни пишете на лични с предложения или въпроси.

# 152
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Защо на лични?

Видях предложението ти да се пусне тема на сдружението и тук.
Аз пък мисля, че ще е по-подходящо не да има една тема по всичкология във всеки подофрум, която неминуемо ще се обърне на чат, ами да се пускат теми по конктертни въпроси.

Да вземем пример - какво сте намислили по темата за храната в градините?
Какви предложения имате?

# 153
  • Мнения: 105
......
Изненадана съм от агресивния и категоричен тон, който се демонстрира  в тази тема  Rolling Eyes 
Аз също.За това и спрях да пиша.

И смятате , че поставянето на камери е от първостепенна важност???
При положение, че общината не отпуска пари за елементарни реконструкции на базата?
Оставям на страна въпроса за това дали ще са съгласни родителите децата им да бъдат записвани и видеоматериала побликуван в интернет.
Не ви ли си струва смешна картинката децата да играят на площадки неремонтирани поне от 10 години, да лапат на закуска филия с мармалад и суха паста следобед, но ние да ги наблюдаваме с умиление по цял ден???
Ако погледнете( това към дамите, участващи в тази работна група) реалистично на ситуацията, би трябвало да се концентрирате върху най-належащите проблеми  - база, храна, персонал, брой деца. С поставянето на други, нереалистични за момента, теми просто ще се загуби акцента върху основните неща.
Съгласен съм с теб,така е.
и аз съм съгласна с вас.

# 154
Ооо леее.. Ами уважаеми майки и татковци браво на Вас. Покрай детския дом минават по 1000 непознати. Те гледат през оградата и децата и лелките и как играят и как излеждат и какво от това, незнаем може и да записват през оградата? (Кой ли от тях се задържа доста често наоколо?)  А това да има архив в системата е само за добро. дори факта, че тази информация се пази само 14дни. В повечето модерни държави камери има и в автобусите в градския транспотр, в таксито, в магазините, на улицата, в училищата..дори и в театъра, на паркинга, в библиотеката, в фоаето и приемната на всеки хотел. Какво не сме дораснали да го приемем или утре, когато може би се случи (не си го помислям дори) да ви вземе детето някой непознат дори "лелката" съм сигурен, че няма да си направи труда да попита. Пращал съм познати и приатели (1-2 пъти само) и са взимали Вероника когато аз или съругата ми не можем да отидем лично. И тогава какво? Защо да рискуваме, до кога? Децата могат да се гледат но се вижда и друго, как ги наказват, как ли спят или не спят? дори какво става когато стане "пожар", когато някое детенце се нарани или падне, обвиняваме възпитателките винаги. Е аз мога и без камери, но не искам да ме лъжат, поне за 8 часа съм сигурен какво виждам и какво се случва. (стига да имаме време)
камерите са задължителни не само в Япония, Ю.Корея, Испания...Естония. За безопастността на децата с за сигурността им е всичко. Тероризма не подбира, няма да спрем и любопитните, но поне знаем кой го прави. Все пак родителите могат и да видят/поговорят по всяко време със своето дете, нали имат свой собствен код) Като ИТ специалист и баща приветствам това да стане не шоу, а стандарт. Подкрепям на 100%.  Grinning

# 155
  • Мнения: 25 655
Като ИТ специалист и баща приветствам това да стане не шоу, а стандарт. Подкрепям на 100%.  Grinning

Мдам, дойдохме си на думата!  Wink Mr. Green
Точно като ИТ специалист би трябвало да знаеш какво може да се случи с кадрите на дъщеря ти в Интернет. Или за тебе вероятността Сульо и Пульо да зяпат голото й дупе в тоалетната е без значение?
Пък и достатъчно педофили - ИТ специалисти видяхме! И жени си имаха хората, и деца... Stop

# 156
  • Мнения: 3 663
седя и си мисля
искам да се сложат камери на входа
да се знае кой кога влиза и излиза, с кое дете и т.н.
и искам да се сложат камери и на коридорите с шкафчетата
а не да се случва така, че като идеш да си вземеш детето и да му липсва я якето, я обувките... и никой да не знае къде са..

...поне за 8 часа съм сигурен какво виждам и какво се случва. (стига да имаме време) ...
а имаме ли?  Wink аз лично, ако имах толкова време май нямаше да изпратя хлапето в ясла/градина Wink

# 157
  • Мнения: 1 047
...поне за 8 часа съм сигурен какво виждам и какво се случва. (стига да имаме време) ...
а имаме ли?  Wink аз лично, ако имах толкова време май нямаше да изпратя хлапето в ясла/градина Wink
Не е нужно да имате цели 8 часа свободно време.Достатъчно е 2-3 пъти на ден по 5 минути да погледнеш и да видиш какво става.Самия факт,че са наблюдавани,персонала ще се държи мн.по-добре. Гарантирано. Peace

# 158
  • Мнения: 7 821
В повечето модерни държави камери има и в автобусите в градския транспотр, в таксито, в магазините, на улицата, в училищата..дори и в театъра, на паркинга, в библиотеката, в фоаето и приемната на всеки хотел. Какво не сме дораснали да го приемем
Ами изобщо не искам да дораста до тези, "правови", "демократични" и т.н. държави! На мен лично ще ми е особено неприятно да ме следят непрекъснато на монитори, още по-неприятно ще ми е някой да следи децата ми и понеже ми е неприятно съм готова да се боря и протестирам срещу това! Няма нужда в името на доброто, на свободата ми да ми се отнема свобода!

# 159
  • Мнения: 3 663
борко, при положение, че няма звук такива прекрасни спекулации могат да произлязат от всяка една ситуация, че не ми се мисли
да предположим, че не съм гледала известно време, пускам и виждам детето ми наказано и реве
скачам, отивам, вдигам врява до бога как е възможно (аз самата едва ли бих постъпила така, но гарантирано ще има и такива)
а после се оказва, че моето прелестно гарже за малко да извади окото на петърчно за някое камионче

а преди малко точно си говорихме с една приятелка Simple Smile
представи си - отиваш да си вземеш детето и питаш лелите - как мина днес, слуша ли Simple Smile и те ти отговарят - ама как, не сте ли гледали записа
или пък - ами гледайте си записа!
прибирате се вечер с половинката вкъщи и вместо на сладка раздумка сядате да гледате записа Simple Smile
честно казано наистина си мисля, че и най-големите привърженици на камерите ще гледат точно една седмица докато им омръзне и до там  Rolling Eyes

# 160
  • София
  • Мнения: 13 206
В повечето модерни държави камери има и в автобусите в градския транспотр, в таксито, в магазините, на улицата, в училищата..дори и в театъра, на паркинга, в библиотеката, в фоаето и приемната на всеки хотел.

Все места, където минават хиляди на ден... Mr. Green Е, в детските градини е изключение да има външни хора.. Една камера на входа е достатъчна.. и в двора евентуално... А пък нашата градина като е на сектори и има доста входове... ми не знам колко камери ще трябват...

# 161
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Томасе , чудесно е, че сте привлекли тези хора за каузата.
Ако се сетя за някой друг - ще пиша.
За предложенията, мисля че също би могло (ако искате) да се пуснат публично и който има желание да си даде мнението в процеса на работа. Ясно е, че винаги ще има противоречия, но поне ще ги имате предвид от рано.

Камери, според мен, е добре да има на входовете на градините и може би при гардеробчетата, което го приемам по-скоро като мярка срещу родителите, които понякога не познават обувките на децата си   Outta Joint
Единствения вариант, който с много резерви бих приела за наблюдение в групите е този, в който родителите нямат право да гледат каквото си искат именно поради причините посочени от Кифлата.
При официално подаване на оплакване да може да се вади запис.
Това обаче, определено не може да се случи в близко време поради куп причини.


Структура на образователната система в СО

ПРОГРАМА ЗА РАЗВИТИЕТО НА ОБРАЗОВАНИЕТО в град СОФИЯ
 

Последна редакция: чт, 16 ное 2006, 10:37 от Reza

# 162
  • Мнения: 1 077
не, не ща камери в градините.  А представяте ли си ситуация "Иванчо удря Марийка"  - марийкината майка изисква запис, а Иванчовия татко решава да наеме специалист да разчете на забавен каданс страшната заплаха, произесена от устничките на Марийка....
Потресающо... има доказателства и за съд, м, дааа...

Камери в училище  - това е друга тема.

# 163
  • София
  • Мнения: 344
Не съм изчела всички страници на темата,но още като видях заглавието се сетих как преди няколко/доста години (тогава нямах дете;нямах понятие от интернет и GSM с камера) гледах документален филм за Япония.Та там беше отразено ежедневието на една майка,която отивайки на работа сутрин оставяше детето си в ясла в метрото (съвсем удобно,нали?).В яслата имаше камери и през деня по всяко време тя проверяваше чрез телефона си какво прави детето й.Е много се впечатлих. Sad
Значи камери има и там,въпроса е дали е приложимо за нас/нашето общество...Иванчо дърпа Мариийка,майка й /баща й реагират....Аз все-пак съм за-втора опция.

# 164
  • Мнения: 295
Според мен идеята е страхотна!
Гласувах за опцията, която дава право само на полиция и родители да гледат.
Това за Интернет е интересно, но не смятам, че е наложително, а и страхът ми да е се хакне от някой със задни мисли е доста основателен, според мен.
Камери трябват най-малкото в случай на инцидент, не дай си Боже. А и госпожите ще са мотивирани да не се скатават като знаят, че са под контрол.
А това дали няма да започне да се злоупотребява със записите при конфликти между децата, смятам че лесно може да се разреши с подробна уредба с ясни и точни правила.

Не знам от кого зависи едно такова решение, но подкрепям изцяло !!!

Общи условия

Активация на акаунт