Какво е мнението ви за камерите в детските заведения?

  • 9 402
  • 196
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 047
...
Защото аз ще съм принудена да си отпиша детето и да напусна работа, ако това се случи, честно!
...
Ама ти сериозно ли?

# 136
  • Мнения: 3 663
стига бе хора
камери в детските градини, че и по интернет ще гледаме
точно за няколко дни ще започнат масово педофилите да зяпат децата ни по интернет
зарежете персоналните кодове и дрън дрън, елементарни неща са
освен това ние ще работим ли или ще си гледаме децата по мрежата Simple Smile
ако толкова искам непрекъснато да си виждам детето,  просто ще си стоя вкъщи с него
да не говорим, че ще е изнервящо за лелите и госпожите и че едно действие от две майки се тълкува по коренно противоположен начин и въобще...
кой знае колко от списващите тук, ако си сложат камери вкъщи и пуснат хората да гледат по интернет, на втората седмица ще бъдат посетени от социалните  Wink
ваче и пенелопа - обичам ви  Heart Eyes

# 137
  • София
  • Мнения: 13 216
ваче и пенелопа - обичам ви  Heart Eyes


Тони  newsm51

# 138
  • Мнения: 25 724
Ако има начин да следя как се грижат за детето ми защо да не го пратя, поне за половин ден!?  Thinking [/b] [/color]

Добре, щом имаш цял половин ден да си гледаш детето през камера, защо не отидеш в самата градина и да си го гледаш наживо? И не само да го гледаш, но и да помогнеш на персонала да се грижи по-добре за него?
Може би ще откриеш много интересни неща - като например какво означава сам човек да се грижи за 30 деца, какъв шум вдигат същите тези деца в затворено помещение и навън, как се въдворява ред сред тях, как се обличат за половин час всичките 30, как се следи кое как се е избърсало в тоалетната, как се хранят и много други любопитни неща?  Wink
Също и как и защо се бият, как се псуват и обиждат (от кого ли са го чули?  Wink), как отговарят на учителката и я заплашват с мутреещия си баща и още мнооооого в този дух...
Много полезно упражнение за загрижени родители!  Peace

# 139
  • Мнения: 5 468
В първия момент бих отговорила, че бих желала да надзърна в градината, за да видя, какво прави детето ми и как се справя там, но не мога да не призная, че T o n i е доста права...
Представете си, какви скандали и препирни ще стават, ако всички можем да гледаме децата си на камери?! ooooh! Кой кого бутнал, защо моето дете остана гладно днес, защо плака 5 мин. и никой не му обърна внимание, защо го бутна еди кой си и госпожата не реагира... и т.н., и т.н.... представяте ли си!? Ще стане Трета световна... Няма да оставим децата си да пораснат... все ще тичаме притеснени, да им избършем носа, ако някой ги е обидил, пренебрегнал или наранил... И горките лели, все ще са виновни Laughing.

# 140
  • Мнения: 9 990
Разбира се-туки искам да разкажа, че аз често ходя в градината и стоя не по половин час а повече, наред с учителката и 30-те деца.И имам предтсава.Моето дете се дърпа с друго за камионче, учителката разтървава, това се вижда на камерата от майката на другото дете и става баси въргала-честа гледка по площадките.
Относно сигурността на великите персонални кодове-всеки що-годе запознат със сигурността на подобна система би се изсмял на глас....Всичко, що е в и-нет е достъпно, без значение скапан педофил ли ще е или нещастен пубер, който просто си няма работа и иска да се изгъбарка.

# 141
  • Мнения: 2 534
Гледам , че темата доста е нашумяла  Wink
Нямам време да пиша , защото трябва да се изстрелвам на работа  ooooh!
Радвам се , че всеки един от вас дава мнението си по въпроса за камерите , само ще помоля да не се нападате грозно .

И аз съм член на НБМ , една от тези , които са против камерите , но камерите са най-малкото , което ни вълнува в момента , вижте по-горе Дещовиди какво е написала , колко въпроса трябва спешно да се решат .

Един от тези въпроси е относно храната в ДЗ и по-специално в ОДЗ-тата , защото там яслените групи са в най-неизгодна позиция . Основните храни , които ще се атакуват са майонезата , яйцата ( засройката на супите) , пърженото , течен шоколад , шок. десерти и качеството на каймата, кренвиршите и колбасите . Темата е закована от модератор в " Нашите деца " .

Ако и вие искате да участвате официално в решенията на НБМ , след което нашите идеи да бъдат споделени с институциите , моля , поканени сте официално да станете членове на Сдружение " Настоящи и бъдещи майки " ... До седмица ще бъде приготвена молбата за члевство , която ще може да се изтегли от нета , членския внос ( 10 лв на полугодие или 20 на година ) ще се внася по банков път ...

# 142
  • Мнения: 8 505
Против съм!

# 143
  • Мнения: 7 423
                       Хвърлих едно око на темата.Не се включих по активно просто защото не виждам особен смисъл да разсъждавам по въпрос ,които не е най-важния за ДГ.
                        Лично моето мнение е СЛОЖЕТЕ КАМЕРИТЕ.Така,мисля си,че някои от пишещите тук ще разберат ,че в ДГ работят хора,такива каквито са на всякъде.Ако някой някъде ви наруши правата вие тичате ли да си ги защитавате?И защо тогава мълчите като сте разбрали за тормоза над децата ви?Аз бих пропуснала разваления кашкавал и не бих се скарала с продавачката,просто ще го изхвърля, но не бих простила на човека,който е издевателствал или тормозил детето ми.В подкрепа на това ще кажа водя дела срещу болницата /вече 4 год/ за травмата нанесена на беба.А колко от вас са казали:Няма смисъл,няма осъден лекар!
                       Ето така е и с персонала в ДГ.Има директор,инспекторат и т.н.Като сте убедени търсете си правата и спрете да говорите наизуст:Имала съм наблюдение от майки,които са ми казвали.......Това прилича на вица /достатъчно стар и изтъркан/ за циганина,които разказвал за баницата.На въпроса :Кога си я ял?Отговора е,че съм слушал един,които е чул от друг ,че е гледал как съседа му яде.
                       Та с една дума:Спора звучи доста глупаво,а нападките и някои от мотивите са направо смешни. Mr. Green
                       Хем лошо,хем си държат децата там.Това не го разбирам,ама хич.Оставете ДГ и ДЯ за родители и деца,които си знаят и правата и задълженията.Защото има и такива.Пък и знаят как да си ги търсят.А ако на някой не му се ходи никой не го кара насила,а не да се оправдава какво чул и какво разбрал от някой си.
                       Ваче,благодаря за защитата ,но аз лично не се притеснявам от нападки и иронии.За толкова години съм се нагледала на много неща и съм убедена кой ще пострада повече от камерите. Mr. GreenПоздрави и дано ми остане време за по-смислени разговори.  bouquet  bouquet  bouquet

# 144
  • София
  • Мнения: 13 216

И аз съм член на НБМ , една от тези , които са против камерите , но камерите са най-малкото , което ни вълнува в момента , вижте по-горе Дещовиди какво е написала , колко въпроса трябва спешно да се решат .

Един от тези въпроси е относно храната в ДЗ и по-специално в ОДЗ-тата , защото там яслените групи са в най-неизгодна позиция . Основните храни , които ще се атакуват са майонезата , яйцата ( засройката на супите) , пърженото , течен шоколад , шок. десерти и качеството на каймата, кренвиршите и колбасите . Темата е закована от модератор в " Нашите деца " .

Ако и вие искате да участвате официално в решенията на НБМ , след което нашите идеи да бъдат споделени с институциите , моля , поканени сте официално да станете членове на Сдружение " Настоящи и бъдещи майки " ... До седмица ще бъде приготвена молбата за члевство , която ще може да се изтегли от нета , членския внос ( 10 лв на полугодие или 20 на година ) ще се внася по банков път ...


 Peace Добре де.. ама темата е пусната за камерите!!! Защо не е за другите ИСТИНСКИТЕ проблеми. Имайте предвид, че не всички четат в темата за НБМ, така че ако искате по-широк дебат пускайте повече теми с конкретни въпроси в подфорума!!! В "Бъдещи и настоящи майки" по-малко хора ще отговорят на въпроси за храната в яслите и градините. Там пишат и четат предимно майки на бебета и бременни.

Ако пък въпросът за камерите стои на дневен ред логично беше първият въпрос да е "Да има ли видеонаблюдение в градините?" и после разни варианти. Имайте предвид, че много хора тук не са против камерите по принцип. Аз съм съгласна да има на входа на градината! Евентуално може и на двора... поне да се предотврати всимането на дете от чужд човек.. Това е по-страшно от кой какво ял и дали другарката му е била шамар... (образно казано  Mr. Green). Така че в случая какъвто въпроса, такъв и отговора! Некоректен е и въпроса за дебат и анкетата. Нямаше смисъл да се пишат тия всичките страници, след като не е коригирана анкетата.

# 145
  • Мнения: 2 070
Не виждам защо продължавате да се палите толкова и продължавате да задавате едни и същи въпроси. Аз отговорих, Томасе го е направила, също и Писна ми. Написах ви какви са приоритетите на сдружението по въпросите на детските заведения и ви казах, че камерите изобщо не са на дневен ред, нито ще бъдат и че анкетата е пусната, защото и в самото сдружение имаше същите противоречиви мнения. Във всички теми за ясли и детски градини, които изникват влизаме и ви казваме над какво мислим или работим в момента и ви каним за предложения, но досега никой с нищо не се включи, не мисля, че Томасе има за какаво да се извинява, че не била пускала еди каква си информация тук, при положение, че аз го правя редовно из темите за ДЗ... Единствено това не сме коментирали в нашите деца и го направихме в тази тема, видяха се разумни аргументи и от двете страни.. Не разбирам какво повече може да коментираме. Казах ви - пуснете с търсачката моя ник и заглавието на темата и ще излязат отговорите на въпросите ви... Подробно съм описала нещата, за които се е работило на въпросната група, Томасе също ви покани да се информирате... Някой писа ли и на лични или в темата на НБМ? Поинтересувахте ли се? Тая тема се превърна в излишен сблъсък на две "паранои" - "страх ме е че тормозят детето ми" и "страх ме е, че натрапници, педофили и хора без работа ще гледат детето ми /камерите ще доведат до конфликти между родители/ и т.н."    
Хора, вие сериозно ли имате такова светоотношение - страхът ли е това, което ви води в ежедневието и ви определя поведението?Наистина ли мислите, че светът е ТОЛКОВА лош???! Или аз съм супер наивна? нито едното нито другата ми е минавало през ума, ако се случи нещо подобно ще сметна, че е изолиран случай, но не и тенденция.

Реза, хайде моля те пусни им друга тема да се разправят, а който наистина е сериозен и иска да вземе отношение по наистина сериозните проблеми в детските заведения знае вече къде и как... Не мисля, че хора, които не са се информирали за работата на сдружението може да продължават да ни плюят в тая тема. какъв е смисъла?

# 146
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Защо аз да пускам някаква тема, в която да се разправят хората?

Да, в тази има конфликт, но не мисля че се пишат глупости или оффтопици.

# 147
  • Мнения: 7 821


Мисля, че мястото на "темата на НБМ" е в Нашите деца, а не в Майките. Така или иначе повечето въпроси касаят по-големи деца, а както Ваче отбеляза в "Бъдещи и настоящи .." влизат основно майки на бебета или бременни. Не искам да каже нищо лошо за майките на бетата, но опита им е недостатъчен, за да дават препоръки които касаят и 5, 6 дори 7 годишни. От друга страна майките на по-големите деца, често работят и нямат време да посещават другите подфоруми и влизат основно в Нашите деца.
Струва ми се че така информацията ще е на правилното място, какво мислите по въпроса?

# 148
  • Мнения: 2 070
анкетата е променена

# 149
  • Мнения: 2 792

Хора, вие сериозно ли имате такова светоотношение - страхът ли е това, което ви води в ежедневието и ви определя поведението?Наистина ли мислите, че светът е ТОЛКОВА лош???! Или аз съм супер наивна? нито едното нито другата ми е минавало през ума, ако се случи нещо подобно ще сметна, че е изолиран случай, но не и тенденция.

Реза, хайде моля те пусни им друга тема да се разправят, а който наистина е сериозен и иска да вземе отношение по наистина сериозните проблеми в детските заведения знае вече къде и как... Не мисля, че хора, които не са се информирали за работата на сдружението може да продължават да ни плюят в тая тема. какъв е смисъла?
  Не, нямам такова отношение към света. Не, не мисля, че светът е толкова лош, нито пък смятам, че някъде съм изразила, каквито и да е било страхове, дори обратното повечето против,  казваме, че имаме доверие в институцията детска градина и за това не виждаме смисъл от камерите.
  Освен разбира се и нежеланието ни, децата да бъдат снимани, което всъщност е право на личен избор, даден от Конституцията, който избор не е нужно да бъде обосноваван и мотивиран допълнително.
  Не разбирам защо изказването на различно мнение се приема като плюене, а също така мисля, че не хората трябва да се информират за работата на движението, а движението да информира хората за своята работа .
  Изненадана съм от агресивния и категоричен тон, който се демонстрира  в тази тема  Rolling Eyes
  
  
  

Общи условия

Активация на акаунт