Какво е мнението ви за камерите в детските заведения?

  • 9 400
  • 196
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 7 423
Като ИТ специалист и баща приветствам това да стане не шоу, а стандарт. Подкрепям на 100%.  Grinning

Мдам, дойдохме си на думата!  Wink Mr. Green
... Или за тебе вероятността Сульо и Пульо да зяпат голото й дупе в тоалетната е без значение?..... ИТ специалисти видяхме! И жени си имаха хората, и деца... Stop
    Ха,ха,ха.Вече се питам: Дали някой татко не иска да види дупето на младичката възпитателка или учителка? Mr. Green Mr. Green Mr. Green Скоро забелязах на един как му изскочиха очите,гледайки една приклекнала мама със смъкнати дънки и прашки.Опитите на детето да му обясни ,че му обува дясната обувка на левия крак просто останаха безуспешни. hahaha Joy Joy Joy
                 Е,това си е дебата - искаш , не искаш най-сетне стигаш до същността на нещата. Joy Joy Joy  bouquet

# 166
  • Мнения: 9 990
От ИТ спец до ИТ спец има разлика явно...щото пък други спецове споделят обратното, и то спецове, които работят със сериозна техника, кът в страната и поемат клиенти като банки, военни, Нато-мато поръчки и т.н.Смятам да се довеяр на тях, определено...
 newsm78

# 167
Категорично съм против.Щом съм им поверила детето си на ОДЗ-то то няма какво да ги дебна какво правят там.

# 168
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Явно мнението няма да се промени, нито на едните, нито на другите, но като гледам резултатите са в полза на камерите.  Аз не бих седяла да гледам детето си по 9 часа на ден, защото се предполага, че съм на работа, но бих поглеждала по 2-3 пъти на ден за по 5 мин. какво прави. Камерие биха ми дали сигурността, че ако стане инцидент ще може да се види, кога, как, защо!  Сигурността, че детето ми няма да си излезе от градината без никой да го види /както съм правила аз, а и баща й/, сигурността, че ще се грижат добре за него, защото който каквото ще да си пише, но камерите в тази насока дават резултат! Wink

И изобще не мога да разбера, защо смятате, че останалите родители са толкова прости, че ще тръгнат да се карат с всеки за скарване м/у децата или от учителката, бутане м/у децата или наказане! Rolling Eyes Ако човек си е такъв, той ще направи скандал и ако детето му каже, че Петърчо го е ударил или г-жата го е наказала, не му е нужна камерата! На площадките може и да има такива родители, но са единици, както са единици и тези в градината.

А и не всички родители работят на компютър или имат такъв в къщи, че да могат да гледат.

А за снимането и педофилите не ми се коментира! Както може да го гледат по и-нет детето ми така може и през оградата да става за съжеление!

Аз вчера снимах с камера детето си през прозореца как играе навън в детската градина /градината се намира точно до нас/! Ауууу няма да казвам на никой друг, че току виж родителите се оповат на Конституцията, за правото на личен живот на децата които са попаднали заедно с Дени в кадър! Whistling А да и г-жата ме видя и ми помаха, не забеляах да е крайно притеснена от ситуацията, макар че й наруших личните права!

# 169
  • Мнения: 9 990
При така създадената в началото идея- аз гласувах за камери на входа.Сега няма как да галувам против.Предполагам, че много хора са гласували така, за да се избере по-малкото зло...

# 170
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Редактирах анкетата.
Вече гласувалите могат да променят гласа си.

# 171
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз също гласувах за камери на входовете и двора. Не ме притеснява наблюдението на децата в стаите, а заради персонала. Предполагам, че никак няма да им е приятно да ги наблюдават постоянно. Що се отнася до своеволията на някои госпожи - контролът трябва да идва не от наблюдение на родители, а от ръководството на детското заведение. Иначе нуждата от директори ще отпадне.

# 172
  • Мнения: 1 258
Мнението ми е,че проблемите трябва да се степенуват.Едва когато успеем да постигнем някакъв прерфекционизъм по отношение на правила,спазване,санкции при неспазване,материална база,квалификация на персонал и т.н.,в реда на нещата е да дойде и темата за камерите.
Защото не можем да прескачаме купища почти идентични проблеми,които висят и всеки ден се коментират,за да стигнем до камерите.

Ако обърнем нещата и ги погледнем обратно.Добре,сложили сме камери.Те работят.Но все така няма правила.Все така персоналът не достига.Все така една жена не може да се справи с падащите и се 15 деца(горе-долу).Все така част от персонала ще бъде недостатъчно квалифициран.И т.н.

Да подредим стъпаловидно проблемите.

Иначе на гол тумбак чифте пищофи,дето се вика.

А например в една частна детска градина не бих имала против камери.Защото,записвайки детето си там,ще бъда напълно наясно с правилата и санкциите,които произтичат при неспазването им.

# 173
  • Мнения: 9 990
Трислон-ей това още в началото го казах-сега не са камерите проблемът!В един момент може и до тях да стигнем, но не и сега.

Относно сегашното гласуване обаче си мисля, че за много от участниците темата се изчерпа и повторно няма да се върнат да гласуват...така че...

# 174
  • София
  • Мнения: 2 271
Нямам нищо напротив да има камери, но извън сградата на детското заведение, най-много на входа. Толкова от гледна точка на сигурността.
Странно ми е, че някои приемат яслите и детските градини, като места, на които им тормозят децата и трябва да бъдат разглеждани под микроскоп, а в същото време си оставят децата там по цял ден?!?

# 175
  • София
  • Мнения: 15 251
Гласувах за охранителни камери на входовете и двора.
Давам си сметка, че на този етап едва ли ще е възможно да се монтират камери във всички помещения, затова не гласувах за опцията "без достъп до интернет, записите да се пазят и единствено родителите и органите на реда да имат достъп до тях". но, всъщност, предпочитам тази възможност.
За да не спекулира с въпроса за голите дупета, моето  мнение е, че чак в тоалетните няма нужда да има камери. Т.е. недопустимо е.
Наясно съм и че в градините има много по-належащи въпроси за решаване. Но понеже в много голяма степен решаването зависи от всяка една конкретна жена-лелка, учителка....-която работи с децата, със сигурност те ще влагат много повече старание в работата си и в грижите, които трябва да полагат, когато знаят, че всяка тяхна дума и действие могат да бъдат видяни.
Може би ми е рано за обобщения, защото Иво ходи на градина твърде от скоро и твърде нарядко, но това, което виждам, когато го давам оставям сутрин и го прибирам следобяд, не ме хвърля във възторг. Госпожите в нашата група подхождат доста отегчено и чиновнически към децата. На родителската среща имаше гръмки изречения, едното от които беше че децата никога, ама н-и-к-о-г-а не се оставят сами. В-и-н-а-г-и има човек при тях-за първа група става въпрос. Което, оказва се, изобщо не е така. Да, длъжни са да осигуряват постоянно присъствие, но не го правят. Иво не беше на градина, когато ходих да проверя нещо. Децата бяха оставени да спят в помещенията на групата, но нито едно от тях не спеше, а госпожата беше на горния етаж и чаках 5 минути докато я намерят и я извикат. Дали ако има камера в стаите на групата това ще се случи? А ако нещо стане с някое дете докато няма възрастен? А дали госпожата ще си позволи да вземе една салфетка и с нея да изтрие носовете на 3-4 деца наред, ако знае, че това също ще се види? То бива, бива да се разменят децата бацилите и вирусите, но ползването на общи носни кърпи надали е препоръчително като средство за изграждане на имунитет. Ако го кажа на госпожата или на директорката-ще отрекат, но го видях с очите си. Само че не мога да го докажа. А съм, меко казано, против детето ми да бъде омазано със сополите на 3 другарчета докато трият неговия. (Не че съм водила точно моето дете сополиво-държа го в къщи и 10 дни, и 15-щом се появи първият сопол до пълното им изчезване). И т.н., и т.н......
Давам си сметка, че госпожите в групите работят за смешни пари. Жалко е, че заплатите са ниски и не могат да ги мотивират да влагат старание в работата си. Жалко е, че не винаги има и обич към децата, която да ги мотивира. Съжалявам, но все някакъв мотив трябва да се намери. И ако камерите могат да бъдат такъв-тогава нека да има камери. Може и да е грубо, но......ако не им харесва, не са длъжни да работят тази работа и при тези условия. Със сигурност ще има други жени, които биха я приели. Ако аз не си върша работата както трябва, тогава оставам без работа. Просто и ясно. Такава ми е професията, че веднага лъсвам, ако сгафя. Защо гафовете на госпожите трябва да се покриват само защото децата са твърде малки и не могат да ги видят и преценят?
Това, че директорите на детските градини не са съгласни да има камери е напълно обяснимо. С какъв акъл биха разрешили доброволно да се виждат слабите им места?
Да, дала съм си детето в градината на юнашко доверие. Но пък ако има възможност да се убедя не с разговори и с честната дума на госпожите какво точно става с детето ми, бих предпочела да има камери.

# 176
  • София
  • Мнения: 15 251
Странно ми е, че някои приемат яслите и детските градини, като места, на които им тормозят децата и трябва да бъдат разглеждани под микроскоп, а в същото време си оставят децата там по цял ден?!?

Яслите и градините не са замислени като места, в които децата се оставят да бъдат тормозени. Майките водят децата си там, защото се предполага по дефиниция, че това е място където за децата ще се полагат грижи-за отглеждането и възпитанието им. Щом има лелки/госпожи, които си позволяват да тормозят децата, значи мястото им не е там. Ако камерата ще помогне да бъдат "хванати" или да се въздържат от "тормозене" на децата-аз съм с две ръце "за".

Аз не мога да твърдя, че  в групата на моето дете тормозят децата.  Peace

# 177
  • Мнения: 3 356
Аз гласувах с "камери във всички помещения, но без достъп до интернет, записите да се пазят и единствено родителите и органите на реда да имат достъп до тях".Тъй като от всичко изписано в "Нашите деца "  е ясно,че все пак в детските заведения персоналът си позволява неща,които не трябва,аз съм твърдо ЗА.Не че не съм доволна от яслата,в която е синчока-напротив ,отделя му се предостатъчно внимание и се грижат прекрасно за него.
... Не ме притеснява наблюдението на децата в стаите, а заради персонала. Предполагам, че никак няма да им е приятно да ги наблюдават постоянно. ...
Ами и на мен не ми е приятно,но през цялото ми работно време съм наблюдавана и записвана .И какво от това.Щом си върша съвестно работата,нямам притеснения.

# 178
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
... Не ме притеснява наблюдението на децата в стаите, а заради персонала. Предполагам, че никак няма да им е приятно да ги наблюдават постоянно. ...
Ами и на мен не ми е приятно,но през цялото ми работно време съм наблюдавана и записвана .И какво от това.Щом си върша съвестно работата,нямам притеснения.

И в моята работа беше така. Камерите работеха непрекъснато. Ами не ме притесняваше това, че ме снимат! Вършех си работата и това е! Същевременно знаех, че ако си позволя да сгафя ще се види и внимавах повече в работата си! Записите се пазеха по 10тина дни и в/у тях се записваше нов. Така си го представям и в градините. В крайна сметка г-жите си вършат тяхната работа и ако са съвестни не би трябвало да ги притеснява камерата. Естествено, че в тоалетните няма а има камери!

А  наистина, че това не е точно най-наболялия въпрос за градините е така, но все пак се искаше мнение и го дадахме. Когато се поиска за храната, броя на учителките, базата и т.нт. ще си кажем пак!

# 179
  • Мнения: 9 990


А  наистина, че това не е точно най-наболялия въпрос за градините е така, но все пак се искаше мнение и го дадахме. Когато се поиска за храната, броя на учителките, базата и т.нт. ще си кажем пак!

Ами то се поиска/ и се иска периодично, има и закована тема/, доста сме го нищили и обсъждали...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт