Какво е мнението ви за камерите в детските заведения?

  • 9 416
  • 196
  •   1
Отговори
# 120
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Тинке, това в коя градина се развива??Номер, моля и име на Госпожите, с жалба с входящ номер родителите дали са пуснали???Или чакат камерите да им оправят живота? Thinking

Това беше седмичната градина на Златни пясъци, предназначена за болнави деца. Аз бях дете тогава и бях свидетлка на тези гаври с децата, това е само един от примерите на добра грижа. Не можете да ме вините, че съм мнителна, при условие, че съм израстнала там.

# 121
  • София
  • Мнения: 13 226
Не мисля, че има нещо обидно във въпроса дали има деца.  newsm78

В самия въпрос - НЕ, но в НАЧИНА, ПО КОЙТО Е ЗАДАДЕН!!!!


# 122
  • Мнения: 9 990
Хубаво де-какво предприеха родителите тогава?
Ето ти прословутият пример с шамара на детенцето на Бу-снимка направи жената, можеше медицинско да изкара, да съди, да размота цялата градина-страх я беше ли, какво...
Не разбирате нещо елементарно, че това не се решава с камери....има си методи за тормоз и с думи-половината теми  тук са за това, че някой не давал на детето вода да пие, обиждал го, плашел го с баби яги и торбалановци-това камерата ще хване ли?/?

Ако ще подхождате с предварителната идеяи уверение, че детето ви отива на тормоз в градините, дайте да гледаме какво правят с камери-съжалявам ви...

Едно е да си мнителна-друго е да ръсиш наред обвиненя някакви и убеждения, без детето ти да е потърпевшо.Мнителен можеш да бъдеш, ако видиш промяна в детето, в поведението му, в думите му...тогава се вземат мерки-говори се, проверява се, пускат се жалби и т.н. и т.н.Достъп до градините има....няма кой да си го поиска просто...

Тинке, ето ти хипотетична сценка-градина и лоша лелка-детето ти плаче, защото тя  не му дава  вода, за да не пикае после през 5 минути-какво ще направиш?Това си е тормоз според повечето от вас, нали така?

Ваче, стига де, след като не е прочела, че детето ми ходи на градина-нека си остане висящ въпроса за нея, пък да чака пет лентички от долу да наредя...щото с едно дете не се задоволявам да пращам по ясли и градини да тормозят, смятам и другото на заколение да е пак там... Crazy

# 123
  • София
  • Мнения: 13 226
пенелопа, много ми е интересно ти имаш ли деца?
b]


Много ли те интересува, наистина hahaha

Ваче, да, права си, че в Нашите деца рядко някой се задълбочава, виж, клюто е неисменна част от ежедневието обаче... Tired
Аз не съм тънкообидна и не ми пука обаче. Hug
Както вече казах-за мен тези камери са за майки, на които им е трудно да се отделят от децата си...и искат да си ги гледат денем-как хапват, как спят...как си сипят шамарки за куклата...ей такива...Смешно е, че така щяло да спре насилието в градините-какво насилие бе хора, като сте толокова параноични вие-дръжте си децата вкъщи... Crazy

И само бих добавила нещичко... за майки, които не могат да наврат в миша дупка някой, който се гаври с децата им. Тук във форума не веднъж се сблъсквам с хора, които отиват в гората да викат "Царят е гол!", щото ги е страх да му го кажат в очите! Ти знаеш ли какво ще стане ако разбера, че с детето ми правят нередни неща където и да било... във всеки случай няма да викам "Царят е гол" в гората... Twisted Evil
И като капак искам да кажа, че критерият за "нередно" е много относителен. Например има майки, които казват "Откъде накъде ще ми наказват детето" Бреееее, ми що да не го наказват, м? Питам аз! И знаете ли какво правят госпожите заради такива родители.. Казват на детето "Ела седни тук да си починеш!"  hahaha hahaha Joy Joy Направо да умреш от смях.. то дефакто наказано, ама не го знае!

И нещо не за подценяване!!!! Отнася се за родителите, чиито лентички показват възраст на детето под 3 г. и който нямат други големи деца!!! Бедна ви е фантазията как могат да лъжат децата!!! Моята например лъже, че я заключват в салона!!!! Shocked Абсолютно невъзможно е, защото салона е в друга сграда и няма как тя да иде там, че и да я заключат там... Е сега какво.. ще кажете вие.. ако имаше камера нямаше да се чудиш дали те лъже... Е да, ама нали всеки родител трябва да си размърда мозъка и да опознае детето си. Е, това е част от това опознаване!!!

# 124
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не мисля, че има нещо обидно във въпроса дали има деца.  newsm78

В самия въпрос - НЕ, но в НАЧИНА, ПО КОЙТО Е ЗАДАДЕН!!!!




Че какво му има на начина, на задаване.  newsm78 Беше зададен без никаква задна мисъл. И още не разбирам какво обидно има в това. Освен това не мога да познавам всички майки които пишат във форума и да им знам семейното положение. Зададох този въпрос, защото мисленето се променя когато имаш и когато нямаш деца. Преди появата на децата, всичко изглежда по лесно и безпроблемно, но след това започваш да се притесняваш за неща за които не си си и помислил, че ще се притесняваш, преди да ти дойдат на главата.

# 125
  • Мнения: 9 990
Говориш от свое име, на мен животът ми беше изключително труден преди появата на децата.Те не са ми бреме, те са ми логичното продължение и нито един пост тук мой няма да срешнеш с категорично оплакване от трудности!Аз не се притеснявам за подобни неща, аз действам и си решавам проблемите без да се вайкам по форумите.То това е драмата-милион пъти съм го казвала-тук се вайкат, ама на дела-нищо и половина...

# 126
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Мисля, че достатъчно ясно попитах
копирам си от постингите:
3. Какви са тези работни групи, в които участват представители от форум, от кой форум и кого точно представляват? Какви други предложения и идеи са дали тези хора и на базата на какво са включени в тази работна група?

Работната група по въпросите на детските градини е сформирана по решение на Консултативен съвет по образованието към Столична община. За идеи и предложения съм се допитала, за мое съжаление не точно в този подфорум. Отчитам си грешката и няма да се повтори. Все още не е късно да се дават идеи и предложения. За тези, които се интересуват от досега взетите решения моля, да  ми пишат на лични и ще им ги изпратя. Моля предварително да ме извините, че не ги пускам тук, но си имам съображения.

И смятате , че поставянето на камери е от първостепенна важност???Разбира се , че не!!!
При положение, че общината не отпуска пари за елементарни реконструкции на базата?
Оставям на страна въпроса за това дали ще са съгласни родителите децата им да бъдат записвани и видеоматериала публикуван в интернет.
Не ви ли си струва смешна картинката децата да играят на площадки неремонтирани поне от 10 години, да лапат на закуска филия с мармалад и суха паста следобед, но ние да ги наблюдаваме с умиление по цял ден???
Ако погледнете( това към дамите, участващи в тази работна група) реалистично на ситуацията, би трябвало да се концентрирате върху най-належащите проблеми  - база, храна, персонал, брой деца. С поставянето на други, нереалистични за момента, теми просто ще се загуби акцента върху основните неща.


Аз пак питам доколко вярвате, че посещаващите този форум или участващите в сдружението са представителна извадка на родителите на деца, посещаващи държавни детски ясли и градини в София. Какъв процент от родителите мислите че изобщо е разбрал за тази "работна среща"?

В различни цветове от различните ми постове.
И отново питам
 Защо за тази среща не са уведомени всички родители на деца, посещаващи ДЗ?
Имам и други въпроси, но като гледам колко четете какво е написано, отговорите на горните ще са ми повече от достатъчни.
Работната група се сформира от Столична община. Има главен експерт, който е преценил кой да влезе в нея. Местата са 9. Сами разбирате, че при 7 Директора на ДЗ и 1 главен експерт няма място за всички родители. СО са преценили как да поискат мнението на родителите.

# 127
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Родителите дори и не разбраха, никой не им каза. А и детето беше достатъчно засрамено за да им каже то. Тук не става въпрос за лъжа от деца, а нещо което видях със очите си. А да не говорим за хилядите теми тук от майки които се оплакват, че децата им започнали да заекват, да се напишкват, да реват и т.н след посещението на яслата. Не можете да ме убедите, че няма проблеми в детските градини и ясли.
Аз не бих си пратила детето на ясла. И хипотетично няма такъв проблем и няма да имам. Аз не бих си ударила детето, защо друг да го прави.

# 128
  • Мнения: 9 990
Тинка, много елементарно подхождаш към проблема.... Tired

# 129
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
А по отношение на храната също имаме някои идеи. Моля ако има недоволни и готови да помагат в разрешаването на проблемите да се включват.
Извинявам се, ако се приеме като спам

# 130
  • Мнения: 9 990
Томасе, не е спам, подканвай...аз съм положително настроена, дала съм си мнението не веднъж и за храна и за педагози и за режими и за всичко, няма смисъл да се повтарям в темата, закованата, но ти си подканяй, аз проблем не виждам... Peace Hug

# 131
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Тинка, много елементарно подхождаш към проблема.... Tired

Аз не виждам проблем. Ще си гледам детето сама, докато мога. Не смятам, че някой ще се справи по добре от мен с възпитанието на детето ми.

# 132
  • Мнения: 9 990
Тинка, много елементарно подхождаш към проблема.... Tired

Аз не виждам проблем. Ще си гледам детето сама, докато мога. Не смятам, че някой ще се справи по добре от мен с възпитанието на детето ми.

Прекрасно, желая ти успех в родителстването съвсем искрено!
Само че не си компетентна по днешните проблеми на градините, ще ме прощаваш... Wink

# 133
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Тинка, много елементарно подхождаш към проблема.... Tired

Аз не виждам проблем. Ще си гледам детето сама, докато мога. Не смятам, че някой ще се справи по добре от мен с възпитанието на детето ми.

Прекрасно, желая ти успех в родителстването съвсем искрено!
Само че не си компетентна по днешните проблеми на градините, ще ме прощаваш... Wink

Не съм твърдяла, че съм компетентна. Не знам какви са проблемите, само съм слушала за тях от майки които са си пратили децата. Ако има начин да следя как се грижат за детето ми защо да не го пратя, поне за половин ден!?  Thinking

# 134
  • Мнения: 4 629


Още в предния ми постинг разбрах, че за негативизма говориш  Grinning.Ето:

Ваче, с това да беше почнала, че ти е неприятно да четеш негативните ми постигни. А не да ми разправяш как аз незнам за какво става въпрос в България и т.н 

Благодаря ти за позволението да живея, където аз искам bowuu Последно, ако можеш да ми разрешиш да бъда позитивна или негативна по мой избор. И аз с това мисля да приключа, че много оспамихме темата за камерите

Общи условия

Активация на акаунт