Хайде Коледата идва дайте своите идеи!

  • 51 831
  • 387
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 106
Зори, Тане.....как милички намирате време и за сладки?
Аз все не успявам  Rolling Eyes

 Laughing
Давам на дребната едно парче от тестото да меси, маже, разточва, изрязва и тя и действам бързо  Laughing.

# 61
  • Мнения: 3 927
Зори, Тане.....как милички намирате време и за сладки?
Аз все не успявам  Rolling Eyes

Миналата година ги правих докато малката спеше и вечер късно, но тази година тя ще ми е основния помощник  Mr. Green в кухнята Simple Smile Wink

пфу, bgphoto не бачка, иначе щях да ти покажа каква е помощник-готвач моята дъщеря Simple Smile

# 62
  • Мнения: 266
Natalyna много ти благодаря за разясненията  bouquetОще утре се захващам със пастичките Laughing

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 6 411
natalyna,страхотно изглеждат меденките ти-произведения на изкуството  Heart Eyes

Веднага питам за златната украса/подозирам,че тук няма да има/ ,пък и за бялата ако не е това,което си мисля /белтък и пудра захар/ . newsm78

# 64
  • София
  • Мнения: 6 810
Добре де, аз ли само не разбрах как става зелената украса на елхичките на Зори?  newsm78

# 65
  • Мнения: 7 106
Добре де, аз ли само не разбрах как става зелената украса на елхичките на Зори?  newsm78

Клеми, самоцитирам се от същата тема :

Зори кажи, моля те, каква е глазурата на елхичките от втората снимка? Благодаря за рецептата!!!   bouquet
Мисля този уикенд да пробвам някой сладки та да реша кои ще правя за празниците.

Прясно мляко и пудра захар, докато консистенцията стане гладка и подходяща за мазане.
Иначе по-хубаво става с белтък и пудра захар, обаче заради детето не я правя със сурови белтъци, защото тя чопли само глазурата  Laughing.


Оцветих със течна зелена боя  Grinning.

# 66
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Клеми, аз миналата година правих зелени елхички.
Глазурата беше пудра захар с лим. сок, за зелено сложих степче. Но не беше вкусна тая глазура. Иначе можеш да оцветиш и с безвредна боя за яйца. Миналата Коледа нямах, но за тая се запасих Wink

# 67
  • Мнения: 2 614
Тази година и аз съм решила да направя нови неща за Бъдни вечер и Коледа
Обикновено основното ястие на Бъдни вечер са чушки пълнени с ориз, и с боб.
А на Коледа основното последните години е капама.
Зори, елхичките с белтъчена глазура ли са? Прекрасни сладки!

# 68
  • Мнения: 7 106
правда_z , глазурата на елхичките е прясно мляко с пудра захар и зелена боя за сладки, не я правих с белтък заради Ева, защото тя чопли само нея  Mr. Green.

# 69
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
natalyna,страхотно изглеждат меденките ти-произведения на изкуството  Heart Eyes

Веднага питам за златната украса/подозирам,че тук няма да има/ ,пък и за бялата ако не е това,което си мисля /белтък и пудра захар/ . newsm78

Галхен да, глазурата е белтък и яйце, а тези топченца със сигурност ги има в БГ, защото някой споделяше, че ги е купувал. Пробвай в големите супермаркети или на някоя сладкарска борса.

# 70
  • София
  • Мнения: 6 810
  bouquet  bouquet
Сега разбрах, не беше писала за боята. Аз вчера погледнах във Фантастико за боя, но нямаше...сладкаркса имам впредвид. Къде намирате?

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Аз правих тези снежни топки миналата година. Станаха много много вкусни!  Yum Препоръчвам ви ги! Peace

# 72
  • Мнения: 253
 Здравейте  Grinning  Страхотни сте  Heart Eyes
 
 Искам да ви напиша моята рецепта за меденки. Всеки път стават великолепни и няма нужда да престояват един месец, за да омекнат  Wink
 
  2 яйца, 2 к.ч. захар, 2 с.л. мед, 1 пакетче канела, 2 к.ч. свинска мас, 1 ч.л. хлебна сода /в малко кис. мляко/, 0,5 кг брашно.
  Всички продукти се смесват и се замесва меко тесто. Правят се меденките и се пекат в умерена фурна.

 Да ви е сладко   bouquet
 
 

# 73
  • Мнения: 7 106
Ето ви една рецепта и за един много вкусен Коледен шоколадов кейк. Пускала съм я в един друг форум и затова ще ви дам само линка, защото там имам и снимки :

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=803.msg7891#msg7891

# 74
  • Мнения: 253
Ровя си в тефтерите и намерих още хубави рецепти.
 
  Калпачета

2 пакетчета масло, 250г п. захар, 1 ч.ч. смлени орехи, 1 жълтък, 500г брашно, някакво сладко за слепване, 1 к.ч. кокосови стърготини, ванилия.
 
 Захарта и маслото се разбиват до побеляване. Прибавят се жълтъка, орехите, ванилията и брашното. Замесва се тесто и се разточва на кора с дебелина 0,5см. С малка чашка се изрязват кръгчета и се пекат на умерена температура. След това се слепват 2х2 и се намазват със сладко и отстрани. Претълкулвате ги в кокосовите стърготини и отгоре ги поръсвате обилно с пудра захар.

  Бързи сладки

13 с.л. пудра захар, 250г маргарин, 1 яйце, малко повече от 0,5кг брашно.
 
 Замесва се умерено твърдо тесто. Оформят се топчета с големината на череша, нареждат се в тавичка и се натискат с вилица на кръст. Вилицата може да се потопи в канела и след това да се натиснат топчетата /става по-ефектно/. След изпичане сладките се слепват със сладко.

 Мисля, че и двата вида сладки са подходящи за настъпващите празници  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт