Хайде Коледата идва дайте своите идеи!

  • 51 814
  • 387
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 927
Ами не знам, аз живея на морето Wink Simple Smile
Тук я купих от Пикадили, но сигурно я има навсякъде......Ако искаш ще ти купя и ще ти пратя по пощата.....в празнична пратка Simple Smile Само ми дай адреса си.

# 31
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Миналата година ми я прати една приятелка от немско, в София къде я продават?
Зори, виждала съм я в Била  Peace
Аз за тази Коледа още не съм мислила, но задължително ще има меденки, снежни топки с локумче и сладкиш някакъв. Може би покрива на Наталина, незнам още, ще следя темата за идеи  Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 587
anomalia, заинтригува ме с тези снежни топки  Laughing, би ли дала рецептата?   bouquet

# 33
  • Мнения: 222
Ето и няколко рецепти и от мен:
Сърми с чукан боб
Всичко е на око
Боба се счуква на по-ситно слага се в по голям съд залива се с вряла вода и се захлупва.Така се оставя за 1 час.
Задушавам в лук, месо/което е накълцано на ситно/, праз, моркови и нарязано на ситно кисело зеле. Подправки чубрица и черен пипер. Изсипваме  и боба.  Правят се сърми /може да се пълнят и сушени чушки/. Готовите сърми редя в гювеч и заливам с вода и зелев сок. Пече се повече време/заради боба/.
ПП:Става по-вкусно ако се използва  шарения боб

Торта таралеж от бисквити
2 1/2 пакета меки бисквити се начупват в тава. Навлажняват се с 100гр. прясно мляко. Прибавя се 1/2ч.ч. орехи,
1 крем: 2п. масло /2*125гр/, 2ч.ч. пудра захар, 2 жълтъка, 2с.л. какао
2 крем: 2белтъка, 3с.л. захар се разбиват
Всичко се смесва и се оформя таралеж. За игли се слагат бадеми.

ето една рецепта която задължително присъства на трапезата
 Питка "Слънце"
1кофичка кисело мляко, 3 яйца, 1 кубче мая , 1с.л.сол, 1с.л захар,6с.л.олио, около 1кг. брашно, 1 пакет масло/125 гр/. Всичко се разбърква и омесва/без маслото и единия жълтък/. Остава се да втаса. Разделя се на 2 топки. Разточва се дебела кора и се намазва с 1/2 масло, разточва се втора кора намазва се с останалото масло и се слага върху първата кора. Корите се навиват на руло и се режат на триъгълници.Редят се в тава/двата края се слагат в средата/ и отново се остава да втаса. След като е готова се намазва с жълтък и се пече.



# 34
  • София
  • Мнения: 723
Подправката я има  в Била.
Миналата година беше подарък към едни фомички за сладки, та и аз слагах в моите меденки.
Не използвам цялото пакетче, защото ми се струва, че ще стане много наситен аромата.

# 35
  • Мнения: 791
Зори кажи, моля те, каква е глазурата на елхичките от втората снимка? Благодаря за рецептата!!!   bouquet
Мисля този уикенд да пробвам някой сладки та да реша кои ще правя за празниците.

# 36
  • Мнения: 7 106
Ами не знам, аз живея на морето Wink Simple Smile
Тук я купих от Пикадили, но сигурно я има навсякъде......Ако искаш ще ти купя и ще ти пратя по пощата.....в празнична пратка Simple Smile Само ми дай адреса си.

Благодаря ти за предложението. След десетина дни имаме ходене в София и ако не успея да я открия (в което се съмнявам все пак) ще се сетя за твоето предложение  Hug.

# 37
  • Мнения: 7 106
Зори кажи, моля те, каква е глазурата на елхичките от втората снимка? Благодаря за рецептата!!!   bouquet
Мисля този уикенд да пробвам някой сладки та да реша кои ще правя за празниците.

Прясно мляко и пудра захар, докато консистенцията стане гладка и подходяща за мазане.
Иначе по-хубаво става с белтък и пудра захар, обаче заради детето не я правя със сурови белтъци, защото тя чопли само глазурата  Laughing.

anomalia , Pupsi , благодаря ви за инфото  Hug!

Последна редакция: ср, 22 ное 2006, 17:31 от 3ори

# 38
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Мими, не мисля, че това тесто ще стане за шприц. Твоят какъв е ? Няма ли си съответна книжка с рецепти към него?

Джемма е отговорила вместо мен, ама и аз да потвърдя: няма набухвател!


И да ви споделя нещо, че забравих.....купих си подправка на Kotanyi за немски коледни сладки, наричат се лебкухен (обаче нямам идея как се превежда това чудо) - смятам да я използвам за коледно ароматизиране на сладки, меденки и др. подобни. Ето как изглежда:



и предполагам, че ги има в повечто големи супер/хипер-маркети.




Шприца е немски. Има рецепти, но не съм ги пробвала.Правя ги с няква друга.
На гърба на това пакетче с подправката има и рецепта. Мисля да я пробвам  Mr. Green
Иначе по морето това нещо се намира в Пикадили,Бурлекс. На други места не съм поглеждала  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 791
Благодаря ти много Зори   bouquet
 

# 40
  • София
  • Мнения: 565
И аз ще я следя тази тема, че започвам вече да се вълнувам за Коледното меню.

# 41
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
anomalia, заинтригува ме с тези снежни топки  Laughing, би ли дала рецептата?   bouquet
Извинявам се за закъснението. Ето рецептата:
Снежни топки с локум
 
25г. мая +1 ч.л. сол+1 с.л. захар+1 ч.ч.мляко (може и вода)
настърганата кора на 1 лимон
2 ванилии
3 с.л. с връх мека мас
брашно около 1 кг
Меси се меко тесто (да се отлепва от ръцете). Втасва. Правят се топчета, като в средата им се слага четвъртинка локум и орехче. Пекат се и още топли се овалват в пудра захар+ванилия.
Не ги яжте топли, че локума страшно пари   Mr. Green

# 42
  • Мнения: 75
Аз си харесах тези нещица. Мини кексчета, бонбонки, глазури.......слепваш .....и готово.

http://jas.familyfun.go.com/recipefinder/display?id=50093
http://jas.familyfun.go.com/recipefinder/display?id=50089
http://jas.familyfun.go.com/recipefinder/display?id=50096
http://jas.familyfun.go.com/recipefinder/display?id=50050

А тук има филмчета за различни украси и рецепти- http://familyfun.go.com/utilities/global/feature/fftv-archive-video-player/
За тези които не се оправят с английския- има 2 картинки отдолу и менюта до тях. Едното е идейки за украса , другото рецепти -избирате, натиснете "Whach it" и ..... Всичко е дадено стъпка по стъпка та няма нужда да разбирате.

# 43
  • Мнения: 2 142
побут   Grinning

# 44
  • Мнения: 3 271
И аз се записвам. Много харесах маследните сладки. Дали са трайни като меденките? Ако е така ще направим и 2-та вида  Hug

Общи условия

Активация на акаунт