Английски коледен кекс

  • 131 323
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 313
Джемма благодаря за разясненията  bouquet

Само да ви питам - някой сеща ли се за друг съд, който би бил подходящ за целта? Най-голямата подобна кутия, която имам е с диаметър 22см. и височина 10см. - малка е, пък ми се иска да пробвам да приготвя сладкиша. Ако не измисля друго ще ходя до метро да търся като на Джемма кутията Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 35 951
Страхотно вкусно изглежда. Имам много такива кутии - така, че ще се пробвам да го направя.
Благодаря Джемма  bouquet

# 17
  • Мнения: 7 106
Страхотно изглежда кекса   chef !
Чудя се и аз какъв съд бих могла да използвам  Thinking, имам от тези кутии, но от малките.

# 18
  • Мнения: 14 490
Джемма,благодаря за страхотната рецепта!  bouquetА някоя рецепта за изпитани коледни сладки? Rolling Eyes


и аз това исках да питам - нещо не откривам хубави рецепти в нета. няма ли някой изпитана такава?

# 19
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Все пак да попитам набухвател няма ли, защото изглежда прекрасно и като че ли се е увеличил обемът му двойно.

# 20
  • Мнения: 1 399
Джемма благодаря за разясненията  bouquet

Само да ви питам - някой сеща ли се за друг съд, който би бил подходящ за целта? Най-голямата подобна кутия, която имам е с диаметър 22см. и височина 10см. - малка е, пък ми се иска да пробвам да приготвя сладкиша. Ако не измисля друго ще ходя до метро да търся като на Джемма кутията Laughing
Аз съм махнала на една тефлонова тенджера дръжките и в нея пека питки.
Мисля да я използвам и за този кекс.

Хайде, изрових и миналогодишната тема, за мераклиите  Wink, въпреки че на мен ми се струва още раничко:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=11452.0

# 21
  • Мнения: 446
Джема, Стела, планирате ли скоро посещение в онзи склад, да се комбинираме, че ми свършиха книжните капсули, наточила съм зъби и за кувертюр, ама разфасовките са по 10 кг ...

# 22
  • Мнения: 4 156
Само не се смейте, но аз май готвя от Коледа до Коледа.
Не съм търсила рецепта от форума от месеци. А сега се разтръсих отново за коледни сладки/ сладкиши и тн.
Но дано да е било само заради раждането на бебето, а не от мързел.
Джема - тестото ти за медената къщичка имаше невероятен успех миналата Коледа. Малкия цяла година пита кога пак ще правим къщичка.
Сега ще следя с интерес всички нови рецепти от теб.
Чудя се дали тази година да правим коледен сладкиш. Миналата направих 2 и само мъжа ми и майка ми го ядоха. Много е ароматен, но е ужасно тежък и трябва да се ядат съвсем малки парченца. Хубаво е да преседи поне 1 седмица.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 271
Все пак да попитам набухвател няма ли, защото изглежда прекрасно и като че ли се е увеличил обемът му двойно.

Има - написано е - 1 бакпулвер Blush

# 24
  • София
  • Мнения: 3 271
Нещо не разбрах за съхранението на студено - в хладилника ли, на терасата - къде  newsm78 newsm78 newsm78?
У дома навсякъде е топло - поне 22 градуса е.
И ако не е в металната кутия или керамична съхранението в какво друго може да се сложи?

# 25
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Все пак да попитам набухвател няма ли, защото изглежда прекрасно и като че ли се е увеличил обемът му двойно.

Пропуснала си го при четенето- има 1 бакпулвер. Да, почти двойно се увеличава.

А кутията с 10 см височина ще стане - просто изрежете по- висока хартия за стените, ще се надигне по хартията, то така си и пише в ресептата- да се сложи висока хартия, за да има мегдан да се надига кекса. Laughing


Аз го държа на рафта, където са ми бурканите със зимнина. При мен тава и таванът- имам стелажи там и е студено.

# 26
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Джема, Стела, планирате ли скоро посещение в онзи склад, да се комбинираме, че ми свършиха книжните капсули, наточила съм зъби и за кувертюр, ама разфасовките са по 10 кг ...

Готово, само кажи кога, на линия съм. Laughing

# 27
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Джемма, страхотен коледен кейк!   bouquet

Момичета ето и другата миналогодишна тема за Коледа: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=10463.0

# 28
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Благодаря Нат, къде се изгуби, не съм те засичала във форума. Sunglasses Laughing

Аз все още не съм убедена, че ще оцелее до Коледа, още от снощи са замрънкали да го кусат. Но поне няма да се развали, ако го изядем по-рано. Laughing

# 29
  • Мнения: 1 313
Аз си принтирах рецептата и щом се снабдя с всички нужни продуткти ще пробвам и аз да приготвя такъв кекс. Отново благодаря за разясненията:)

Общи условия

Активация на акаунт