Английски коледен кекс

  • 131 321
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 313
Аз го правих вече и сложих обикновен мед, не мисля, че съм развалила сладкиша така Wink

Искам да похваля Джемма, която така подробно е описала кака се приготвя, че дори аз успях да се справя Hug

# 46
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Може обикновен мед, да. Портокаловите корички си ги захаросах сама за щолена, а в кекса сложих не захаросани, само изварини, за да не горчат.

# 47
  • Мнения: 4 176
Аз всяка зима режа на ситно корички и ги изварявам с повечко захар.
После ги слагам в буркан с още захар отгоре и заливам с уиски. Съхраняват се цяла година и при нужда вадя и слагам в кексове и сладкиши.

# 48
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И аз по аналогичен начин, но ги изсушавам оваляни в пудра захар.

# 49
  • Мнения: 920
Звучи и изглежда страхотно. Зариби ме.
Може ли малко повече инфо за коричките. Как ги изварявате. Имам някакъв спомен, майка ми правеше сладко от портокалови кори и ги вареше в няколко води.

Джемма, би ли дала линк към твоите красоти в руския сайт. Имаше страхотни неща.

# 50
  • Мнения: 99
Момичета и аз се навих, дали съм закъсняла много, сега правя списъка и отивам да пазарувам.Стискайте палци да  намеря всичко, че при вас е лесно, ама тук в Севлиево ще трябва да обиколя целия град, може и съседните Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 3 927
Джемма, имам малка питанка.
Аз ще направя моята рецепта, стига е отлежавала в архивите ми, но съм много зле с алкохолните напитки и не знам какво е това шери....още по-малко пък cream cherry (от моята рецепта).
Според теб какъв алкохол е подходящ за този сладкиш. Искам да става за ядене все пак, не за напиване  Wink

# 52
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Таня, мисля че е нужен сладък не много силен алкохол.Може би ликьор ще е добра идея.
Не знам дали може да стане вместо с алкохол с есенция за алкохол  newsm78
Джема да си каже тежката дума на майстор! Peace

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
Кекса е готов,полят и скрит Mr. Green,дано да доживее до Коледа,но аз все пак придвидливо отделих малко от дозата и направих едно малко кексче за проба - невероятен е и сега,а представям си като се напои  Heart Eyes

Това ,което промених,защото нямах е :

* уиски вместо коняк
*сушени сини сливи вместо череши
*не сложих портокалови кори
*сложих лимонови кори 1 1/2 пакетче
*полях с уиски + ромова есенция,но вече имам  и ром

Това е,да идва Коледа Peace

# 54
  • Мнения: 4 176
Шери е тип винен сладък ликьор. Може да го замениш с Чочосан или тип бяло, червено мартини.

# 55
  • Мнения: 952
И моят английски коледен кекс е готов. Джемма благодаря за споделената рецепта  Hug
Понеже ми се стори, че съда, който съм избрала за печене е тесен и кекса става висок, отделих малка част и изпекох в друг съд.
Сега си ги наглеждам и поливам. Възнамерявам по-малкия кекс да го хапнем тези дни - за да дегустираме.
Още веднъж поздрави за Джема  Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 260
И аз ще правя коледния кекс!
Може ли обаче някой да ми помогне с мерките? Колко чаши (лъжици) са 350 гр захар, брашно и пр. грамове от продуктите  Embarassed
Моля ви, помогнете ми!

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
Преписвам от моята книга

мярката е  1 кафена чашка

=50 г брашно
=60 г захар
=70 г нетопено масло
=60 г топено масло
=50 г счукани орехи бадеми

Плодовете си ги пише на опаковките

Има и закована тема със справки.

# 58
  • Мнения: 4 176
И аз ще правя коледния кекс!
Може ли обаче някой да ми помогне с мерките? Колко чаши (лъжици) са 350 гр захар, брашно и пр. грамове от продуктите  Embarassed
Моля ви, помогнете ми!
Я направи една разходка до някой магазин за 1 лв. и си купи кана дето е разграфена. Има раграфено за вода, олио, бташно, захар и тн. Не са и скъпи.

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
И аз ще правя коледния кекс!
Може ли обаче някой да ми помогне с мерките? Колко чаши (лъжици) са 350 гр захар, брашно и пр. грамове от продуктите  Embarassed
Моля ви, помогнете ми!
Я направи една разходка до някой магазин за 1 лв. и си купи кана дето е разграфена. Има раграфено за вода, олио, бташно, захар и тн. Не са и скъпи.

Те май нямат мярка за грамове,аз  меря на везна.

Общи условия

Активация на акаунт