Уреаплазма парвум

  • 16 720
  • 197
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 80
Здравейте,
Аз също се боря с уреплазма след два неуспешни курса на лечение с Доксициклин-първ 10 дни, а 3 месеца по-късно пих Вибрамицин 15 дни. Та исках да попитам в района на София град къде се прави антибиограма за уреапазма на цервикален секрет?

Здравейте,

По-назад в темата се коментираше, че антибиограма на уреаплазма парвум се прави в Надежда.  Предполагам правят и на урелатикум. Чела съм в сайтовете на някой лаборатории, че може и с цервикален секрет. Аз бих се обадила да попитам с какъв секрет става и кой е най-достоверен.

Ако е парвум - според моята лекарка се повлиява от 3 групи, като най-успешните групи са тетрациклин и азитромицин. Т.е. пробват с единя и ако не стане общо взето минават на другата група. При урелатикум било по-подходящо да се прави антибиограма.

Успех, засилвайте имунитета и опитайте масло от риган за вътрешен прием. Потърсете по-качествено.  Симптомите какви са и къде пускате изследване?


Колкото до фалшиво отрицателни/положителни резултати - ДНК (PCR в
Геника) изследване се прави най-малко след 20 дни, за да не даде фалшиво ПОЛОЖИТЕЛЕН резултат, т.к. може да има мъртво ДНК все още в този период и да отчете положителен резултат, а бактерията да е мъртва. Това ми го каза гинеколожката и много други компетентни момичета са го споделили тук. Моля, не пращайте хората да правят изследване на 10-ти ден. Това е загуба на пари, време и нерви.
От няколко месеца насам приемам ежедневно през устата женски пробиотици,  цариче, витамини и мисля да продължа още дълго време, ако това имате предвид под засилване на имуните
Ще пиша отново какви са резултатите.
А относно изследването в Геника, моите ги пускам най-рано месец след приема на антибиотик, но до тук нямам успех от лечението
Може ли да дадете повече разяснения относно маслото от риган?
Благодаря Ви за отговора!

Последна редакция: пн, 28 фев 2022, 19:09 от tesoro_81

# 46
  • Мнения: 12
Здравейте вече съм в девети месец с положителна проба на уреплазма парвум. Според доктора ми след като нямам никакви симптоми и оплаквания няма проблем да родя естествено . Вие какво мислите по въпроса .

# 47
  • Мнения: 2
Здравейте, влизам в немалката група на уреплазма.След лечение на гъби и сменяне на няколко АГ, един лекар ми предложи да си пусна пакет хламидия и уреплазма. Уреаплазма парвум излиза +, изписват лечение на мен и партньора с Вибрамицин(10дни) и Кандизол(3,5,9ти ден) - през 08.21г. всичко след лечението е наред общо взето един прекрасен живот без вагинални инфекции, но само за 3-4 месеца отново неразположения.Пускам отново за уреаплазма - отново " +".При въпрос как е възможно, липсва ясно обяснение.Сега ми е изписано Молоксин(пак за 10 дни) с Флукорик.Моя близка фармацефт ме посъветва поне 14 дни.
Сега след всички изчетени теми и мнение по темата, разбрах за антибиограмата.
Какво бихте посъветвали за Пловдив - лаборатория, лекар( някой за който работата е призвание, не един назубрен учебник).

# 48
  • Мнения: 172
Здравейте, влизам в немалката група на уреплазма.След лечение на гъби и сменяне на няколко АГ, един лекар ми предложи да си пусна пакет хламидия и уреплазма. Уреаплазма парвум излиза +, изписват лечение на мен и партньора с Вибрамицин(10дни) и Кандизол(3,5,9ти ден) - през 08.21г. всичко след лечението е наред общо взето един прекрасен живот без вагинални инфекции, но само за 3-4 месеца отново неразположения.Пускам отново за уреаплазма - отново " +".При въпрос как е възможно, липсва ясно обяснение.Сега ми е изписано Молоксин(пак за 10 дни) с Флукорик.Моя близка фармацефт ме посъветва поне 14 дни.
Сега след всички изчетени теми и мнение по темата, разбрах за антибиограмата.
Какво бихте посъветвали за Пловдив - лаборатория, лекар( някой за който работата е призвание, не един назубрен учебник).


Определено сте права за лекарите и назубрените учебници! Повечето лекари действат по учебник. Задължително трябва да има положителен резултат от изследване. Само дето на изследването пише, че не е диагноза! И назначават стандартно лечение при положение, че стара инфекция не се лекува с лечение 7-10 дни!

# 49
  • Мнения: 199
Здравейте, момичета. Някоя имала ли е запушване на тръби от Уреаплазма?

# 50
  • Мнения: 2
В сегашното ми лечение назначиха Авелокс за 14 дни, като контролен тест след най-рано 3 месеца.От лаборатоия в Пловдив казаха, че няма нужда от антибиограма понеже групата антибитоици за тази бактерия са 2 групи( обясних им широко какво е било лечението преди 6м), също, че лечението трябва да е най-малко 14 дни. За подобен тип бактерия 10 дни е недостъчен период на лечение.

# 51
  • Мнения: 172
В сегашното ми лечение назначиха Авелокс за 14 дни, като контролен тест след най-рано 3 месеца.От лаборатоия в Пловдив казаха, че няма нужда от антибиограма понеже групата антибитоици за тази бактерия са 2 групи( обясних им широко какво е било лечението преди 6м), също, че лечението трябва да е най-малко 14 дни. За подобен тип бактерия 10 дни е недостъчен период на лечение.

Това което са ви казали като довод за антибиограмата е пълна глупост според мен! Много жалко, че медицинско лице изказва такова мнение. Да, има няколко групи антибиотици които действат на такъв тип инфекции. Приемам да бъде изписано така лечение от лекар, ако въобще няма изследване. Щом има изследване значи трябва да има и антибиограма, ако конкретния патоген го позволява! За хламидия няма антибиограма, но за уреаплазма и микоплазма има! Те са ви изписали антибиотик от групата на хинолоните. Вашият антибиотик е Моксифлоксацин, от тази група са също Левофлоксацин, Ципрофлоксацин, Офлоксацин. И какво им гарантира на тези които са ви го изписали, че този патоген не е резистентен към Моксифлоксацин, а към другите е чувствителен?

# 52
  • Мнения: 536
Здравейте, моля за помощ.

Правим опити за бебе от повече от година и накрая решихме да отидем на реп. спец. Назначиха ми изследване на проводимост на тръбити и ми казаха, че за него е нобходимо да пусна микробиология и урогенитален панел в Геника.

От Геника ми излязоха 2 изследвания на секрета.
1.Femo/Androflor - Най-отгоре пише "Абсолютна нормоценоца", но на втората страница на количество уреплазми пише 10 на 3.9 степен
2. Урогенитален панел -  там на уреплазми парвум пише положителни.

Преди година пак бях пускала изследване на микрофлората в геника (Femo/Androflor) с цервикален секрет. Тогава ми излезе същото първо изследване като горното с  "Абсолютна нормоценоца" и  уреплазми 10 на 3.9 степен, а второто го нямаше. Тогава гинеколога ми каза, че всичо изглежда перфектно.

Няколко месеца след това лекувах лаймска болест и пих 21 дни Доксициклин, който би трябвало да е избил всичко, ако е имало нещо.

Сега реп.спец. ми предписа веднага 5 дни антибиотик - Азакс 500 мг.

Объркана съм, защо сега ми предписват лечение, а предния път ми казаха, че всичко е наред. Също, лечението ми изглежда много кратко в сравнение с това което прочетох. Реп. спец. беше казала на прегледа, че ако излезе нещо просто ще ми назанчи лечение, за да могат да ми направят цветната снимка. Не разбирам дали в момента имам проблем с тези уреплазми или антибиотика е просто заради цветната снимка?

# 53
  • Мнения: 293
Здравей Ванила, според мен антибиотика е заради уреаплазмата. На мен също са ми правили цветна снимка, преди това не съм пила антибиотик, а и не виждам връзката. Лекарят е решил да лекува уреаплазмата, което поне аз смятам за правилно решение. Бих те посъветвала партньорът ти също да се лекува, за да не лекуваш ти и да не си я предавате после постоянно, още повече, че уреаплазмата може да направи проблем при бъдеща бременност

# 54
  • Мнения: 536
Да, това е другото странно, че изобщо не спомена лечение на партньора, а знае че правим опити...

Здравей Ванила, според мен антибиотика е заради уреаплазмата. На мен също са ми правили цветна снимка, преди това не съм пила антибиотик, а и не виждам връзката. Лекарят е решил да лекува уреаплазмата, което поне аз смятам за правилно решение. Бих те посъветвала партньорът ти също да се лекува, за да не лекуваш ти и да не си я предавате после постоянно, още повече, че уреаплазмата може да направи проблем при бъдеща бременност

# 55
  • Мнения: 293
Може би е пропуснал, но е важно

# 56
  • Мнения: 536
А дали, ако се прави цветна снимка и има уреплазми има опасност те да се разпространят повече в организма?

# 57
  • Мнения: 3
Здравейте на всички.Знам,че това не е същата тема,но искам да ви попитам,или поне да ме насочите към нужната информация.Вие и мъжът ви какви изследвания си направихте и за какво преди да забременеете?

# 58
  • Мнения: 1
Здравейте,
Моля за информация къде мога да си пусна изследвания за уреаплазма+антибиограма

# 59
  • Мнения: 172
Здравейте,
Моля за информация къде мога да си пусна изследвания за уреаплазма+антибиограма

За София ли става въпрос?

Общи условия

Активация на акаунт