Уреаплазма парвум

  • 16 721
  • 197
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 293
Как така не може,повечето неща се изолират и има включена антибиограма.Според мен посетете друг лекар.Не може да ви лекуват ей така просто,на принципа на отпадането...

Да, така мисля да сторя, че ми писна да споря с лекари и сама да търся какво, що, как, по форуми...и да чакам някой антибиотик просто да подейства...

# 31
  • Мнения: 213
Здравейте.

Нека и аз ви напиша няколко реда по темата...
Няма такова нещо като силен и слаб антибиотик! Въпросният патоген може да бъде чувствителен или разистентен към различните антибиотици.
Другото е полуживота на всеки антибиотик. Ще рече за колко време се изхвърля от организма (на-просто казано) за предпочитане са антибиотици с по-дълго действие. Те са по-щадящи за организма! По-добре да пиете по едно хапче на 24 часа вместо 3 хапчета за 24 часа или пък 4, че има и такива антибиотици.

При такива инфекции винаги се лекуват и двамата партньори! Отрицателен резултат на един от двамата определено не значи, че няма инфекция! Във вашия случай може би става въпрос за презаразяване от партньора! Мъжа ви може да си пусне първа струя сутрешна урина без тоалет преди това и да го занесе по найгбързия начин в централата на цибалаб за културелно изследване + антибиограма!

Какви антибиотици сте пили и за какъв период от време? Аз съм лекувал уреаплазма 10 на 4та степен с 14 доксациклин! Брат ми лекува уреаплазма 10 на 5та степен с 20 дни доксациклин!
Ays10-Вие когото пипне Доксициклин за 14 дни, по една или две таблетки приемахте на ден?

# 32
  • Мнения: 172
Здравейте.

Нека и аз ви напиша няколко реда по темата...
Няма такова нещо като силен и слаб антибиотик! Въпросният патоген може да бъде чувствителен или разистентен към различните антибиотици.
Другото е полуживота на всеки антибиотик. Ще рече за колко време се изхвърля от организма (на-просто казано) за предпочитане са антибиотици с по-дълго действие. Те са по-щадящи за организма! По-добре да пиете по едно хапче на 24 часа вместо 3 хапчета за 24 часа или пък 4, че има и такива антибиотици.

При такива инфекции винаги се лекуват и двамата партньори! Отрицателен резултат на един от двамата определено не значи, че няма инфекция! Във вашия случай може би става въпрос за презаразяване от партньора! Мъжа ви може да си пусне първа струя сутрешна урина без тоалет преди това и да го занесе по найгбързия начин в централата на цибалаб за културелно изследване + антибиограма!

Какви антибиотици сте пили и за какъв период от време? Аз съм лекувал уреаплазма 10 на 4та степен с 14 доксациклин! Брат ми лекува уреаплазма 10 на 5та степен с 20 дни доксациклин!
Ays10-Вие когото пипне Доксициклин за 14 дни, по една или две таблетки приемахте на ден?

Доксициклин винаги се пие на 12 часа по едно хапче. 1 хапче на 24 часа е твърде малка доза за да постигне каквото и да е! Дори първата доза трябва да е от две хапчета наведнъж!

# 33
  • Мнения: 288
Здравейте и на мен днес ми излезе + за уреаплазма(днк тест) Бременна съм в 34г.с до сега никога не съм имала симптоми или оплаквания. Заедно с тези изследвания имам и пуснати за микробиология и урина. Те са си наред не показват че има инфекция или др бактерии. Възможно ли е уреаплазма да е в малки количества да не пречи (понеже четох и това) ще се наложи ли аб. Писала съм на аг а и на 10 съм на преглед

# 34
  • Мнения: 21
Здравейте,

Тъй като много четох и се притеснявах и успокоявах от коментарите ви едновременно, си бях обещала след лечението да пиша и аз. Писах и в темата Микоплазма и Уреаплазма.

Аз се сблъсках с Уреаплазма парвум септември месец. Усетих доста голяма тежест в мехура преди и след уриниране и парене при уриниране, но по цялата лигавица външно. Както и сърбеж и дразнене в уретрата. Никакво течение. И имах някави странни бодежи във влагалището.  Не изглеждаше възпалено или зачервено. Аз никога не съм имала цистит, може би ксто дете веднъж и затова се усъмних, а и това парене по влагалището... Сигурна съм, че не съм я носила от дълго време т.к. съм я изследвала по други причини около година по-рано.

Та какво направих преди да успея да отида на лекар...

Пуснах урина в Геника за микоплазма и уреаплазма и хоп..излезе.
След преглед излезе и от цервикален секрет пак пуснат в Геника.

Лекарката ми назначи 7 дни Миноциклин на 12 часа, на мен и партньора. Т.к бях изчела цялата тема, ми се стори кратък курс, попитах я и за антибиограма. Отговорът й беше, че това е приетото установено лечение от здравната организация и че тази бактерия се влияе най-много от АБ от тетрациклинова група. Не били малко 7 дни.Аз по принцип й имам голямо доверие. Понеже бяха 16 хапа в опаковка т.е. за 8 дни аз изпих мойте и на ММ остатъка. Т.е. направих 9 дни Simple Smile)) Попитах има ли наистина опасност за плод или тръби. Аз не съм бременна, но планираме. Каза ми, че това може да се случи при адски намален имунитет, когато инфекцията се разрази много, но като цяло не е  опасна по време на бременност, разбира се трябва да се лекува! Просто споделям.

Каза ми контрола след 20 дни. Аз направих на 40 дни, бях с отрицателен резултат ноември. За ММ ми даде стерилна клечка да вземем сами секрет. И неговата отрицателна. Естествено много се зарадвах, след всичко прочетено.
Сега 2 месеца след отрицателен резултат пак имам циститоподобни симптоми, но доста по-леки. Само тежест в мехура. Надявам се да е друго или песъчинки. Скоро ще пускам втора контрола и ще пиша.

П.с. 2 седмици след АБ завъдих гъби, но приемах пробиотик само орално, за което адски ме е яд, а този Аб е доста силен, имах главоболие и гадене. Едвам го изтръпях.

Успех на всички и би ми било интересно какви са вашите симптоми.

# 35
  • Мнения: 293
Скрит текст:
Здравейте,

Тъй като много четох и се притеснявах и успокоявах от коментарите ви едновременно, си бях обещала след лечението да пиша и аз. Писах и в темата Микоплазма и Уреаплазма.

Аз се сблъсках с Уреаплазма парвум септември месец. Усетих доста голяма тежест в мехура преди и след уриниране и парене при уриниране, но по цялата лигавица външно. Както и сърбеж и дразнене в уретрата. Никакво течение. И имах някави странни бодежи във влагалището.  Не изглеждаше възпалено или зачервено. Аз никога не съм имала цистит, може би ксто дете веднъж и затова се усъмних, а и това парене по влагалището... Сигурна съм, че не съм я носила от дълго време т.к. съм я изследвала по други причини около година по-рано.

Та какво направих преди да успея да отида на лекар...

Пуснах урина в Геника за микоплазма и уреаплазма и хоп..излезе.
След преглед излезе и от цервикален секрет пак пуснат в Геника.

Лекарката ми назначи 7 дни Миноциклин на 12 часа, на мен и партньора. Т.к бях изчела цялата тема, ми се стори кратък курс, попитах я и за антибиограма. Отговорът й беше, че това е приетото установено лечение от здравната организация и че тази бактерия се влияе най-много от АБ от тетрациклинова група. Не били малко 7 дни.Аз по принцип й имам голямо доверие. Понеже бяха 16 хапа в опаковка т.е. за 8 дни аз изпих мойте и на ММ остатъка. Т.е. направих 9 дни Simple Smile)) Попитах има ли наистина опасност за плод или тръби. Аз не съм бременна, но планираме. Каза ми, че това може да се случи при адски намален имунитет, когато инфекцията се разрази много, но като цяло не е  опасна по време на бременност, разбира се трябва да се лекува! Просто споделям.

Каза ми контрола след 20 дни. Аз направих на 40 дни, бях с отрицателен резултат ноември. За ММ ми даде стерилна клечка да вземем сами секрет. И неговата отрицателна. Естествено много се зарадвах, след всичко прочетено.
Сега 2 месеца след отрицателен резултат пак имам циститоподобни симптоми, но доста по-леки. Само тежест в мехура. Надявам се да е друго или песъчинки. Скоро ще пускам втора контрола и ще пиша.

П.с. 2 седмици след АБ завъдих гъби, но приемах пробиотик само орално, за което адски ме е яд, а този Аб е доста силен, имах главоболие и гадене. Едвам го изтръпях.

Успех на всички и би ми било интересно какви са вашите симптоми.

Аз нямах никакви симптоми за жалост. Но имам една извънматочна и един мисед, който според лекарката ми има вероятност да се дължи на уреаплазмата. Боря се от кажи речи август...

Последна редакция: сб, 12 фев 2022, 05:30 от AnMary

# 36
  • Мнения: 213
Момичета, гинеколога ми назначи Доксициклин стада за 10 дни.Пием го И двамата с мъжа ми, но само не ми е ясно защо ми каза да ходя на контролен преглед чак след 3 месеца.За мен и дълъг период от време.Може ли по рано са се разбере, дали е нужно да се продължи лечението?

# 37
  • Мнения: 2 625
Не е дълъг период.Аз след лечението правих контрола след 2 месеца и нещо.И слава богу я нямаше.Същия антибиотик пихме.

# 38
  • Мнения: 293
Момичета, гинеколога ми назначи Доксициклин стада за 10 дни.Пием го И двамата с мъжа ми, но само не ми е ясно защо ми каза да ходя на контролен преглед чак след 3 месеца.За мен и дълъг период от време.Може ли по рано са се разбере, дали е нужно да се продължи лечението?

За да е сигурна, че няма да покажа фалшиво отрицателен резултат и ако е така да тръгне да ви лекува пак. Моята лекарка ме вика поне 30 дена след последното хапче...И за мен е много, но по-добре така

Последна редакция: вт, 15 фев 2022, 11:59 от Avocado

# 39
  • Мнения: 172
Какво ще рече фалшиво положителен резултат? Това не е кръвен тест при който бавно спадат показателите. Когато се изследва цервикален секрет или се прави културелна посявка на урина има само два варианта положителен или отрицателен! Възможно е да покаже фалшиво отрицателен, но фалшиво положителен няма как. Аз съм мъж и съм ходил при доста уролози. Всички са на мнение, че първото изследване след лечение се прави 7-10 дни след края на лечението. Това се прави с идеята, ако излезне положителен резултат да се вземат бързо мерки след вече проведеното лечение. При положение, че чакаш 2-3 месеца и не е било успешно лечение, то тогава цялата инфекция се е възстановила. Все едно не си провеждал лечение. Ако първото контролно изследване след лечнието е отрицателно може да си направиш повторно след 2 месеца. Другото което мога да ви кажа със сигурност - повечето лекари са доса некомпетентни в тази сфера! Лечение от 10 дни с Доксициклин 2х1 хапче на ден е стандартно лечение за прясна инфекция (инфекция на един месец) ако инфекцията е на повече време и е станала хронична лечението трябва да продължи минимум 14 дни 2х1 хапче. Дори може и 20 дни същата дозировка. Повечето хора ги е страх да пият продължително време антибиотик, а по-добре ли е да правиш краткотрайни лечения и след това да се налагат нови?

# 40
  • Мнения: 293
Поправям се, фалшиво отрицателен. Тук дамите са писали по темата: https://www.bg-mamma.com/?topic=1210608.510

# 41
  • Мнения: 172
Всеки има правото да вземе сам своето решение и да постъпи както сметне за добре. Моето лично мнение от натрупан опит е че трябва да се направи повторно изследване 10 дни след приключване на лечението! Ако това изследване се окаже отрицателно, се прави още едно след 2 месеца. На мен лекар ми е казвал казвал, че се правят 3 изследвания в период от 6 месеца след приключване на лечението.

# 42
  • Мнения: 80
Здравейте,
Аз също се боря с уреплазма след два неуспешни курса на лечение с Доксициклин-първ 10 дни, а 3 месеца по-късно пих Вибрамицин 15 дни. Та исках да попитам в района на София град къде се прави антибиограма за уреапазма на цервикален секрет?

# 43
  • Мнения: 172
Здравейте,
Аз също се боря с уреплазма след два неуспешни курса на лечение с Доксициклин-първ 10 дни, а 3 месеца по-късно пих Вибрамицин 15 дни. Та исках да попитам в района на София град къде се прави антибиограма за уреапазма на цервикален секрет?


Здравейте,

няма антибиограма на изследване с цервикален секрет! Поне това което аз знам, а имам доста опит. Трябва да си пуснете изследване с първа сутрешна струя урина. Това изследване го правите в Цибалаб, задължително в централата! Като станете още първата сутрешна струя урина да влезне в стерилния контейнер! Преди това не се миете и да не сте уринирала поне 7-8 часа! Не пълните целия контейнер, 1/3 от него е напълно достатъчна. След като вземете пробата го носите по най-бързия начин в централа на Цибалаб. Там носят всички материали за изследване, ако го знесете в друга тяхна лаборатория после ще го носят те когато съберат достатъчно материали и ще се забавят. Като отидете там казвате, че искате културелно изследване на урина за уреаплазма с антибиограма!

На мен и моята приятелка така ни го хвана и си имаше антибиограма. Другото положително е, че можете сама да го направите. Не е нужно преди това да ходите на гинеколог

# 44
  • Мнения: 21
Здравейте,
Аз също се боря с уреплазма след два неуспешни курса на лечение с Доксициклин-първ 10 дни, а 3 месеца по-късно пих Вибрамицин 15 дни. Та исках да попитам в района на София град къде се прави антибиограма за уреапазма на цервикален секрет?

Здравейте,

По-назад в темата се коментираше, че антибиограма на уреаплазма парвум се прави в Надежда.  Предполагам правят и на урелатикум. Чела съм в сайтовете на някой лаборатории, че може и с цервикален секрет. Аз бих се обадила да попитам с какъв секрет става и кой е най-достоверен.

Ако е парвум - според моята лекарка се повлиява от 3 групи, като най-успешните групи са тетрациклин и азитромицин. Т.е. пробват с единя и ако не стане общо взето минават на другата група. При урелатикум било по-подходящо да се прави антибиограма.

Успех, засилвайте имунитета и опитайте масло от риган за вътрешен прием. Потърсете по-качествено.  Симптомите какви са и къде пускате изследване?


Колкото до фалшиво отрицателни/положителни резултати - ДНК (PCR в
Геника) изследване се прави най-малко след 20 дни, за да не даде фалшиво ПОЛОЖИТЕЛЕН резултат, т.к. може да има мъртво ДНК все още в този период и да отчете положителен резултат, а бактерията да е мъртва. Това ми го каза гинеколожката и много други компетентни момичета са го споделили тук. Моля, не пращайте хората да правят изследване на 10-ти ден. Това е загуба на пари, време и нерви.

Последна редакция: пт, 25 фев 2022, 23:59 от W0nderland

Общи условия

Активация на акаунт