Мами в Италия - част 25

  • 14 433
  • 283
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 388
Да допълня, че съм тук от година и три месеца, ако това има някакво значение- не  е много, но не  е и малко, зависи от каква гледна точка го погледнеш. Зависи! Днес слушах една нова италианска песен с това име - Дипенде  Peace

# 31
  • Мнения: 191
Здравейте пак моми4ета,
не знам при вас как е, но тук от в4ера се застуди, и аз днес съм ве4е с дебело кожено яке, защото в4ера направо измръзнах. В момента даже вали дъжд.
Гледам пак сте изписали страници.
Десита, Бобо свикна ли с градината, той до колко 4аса е там?
Кала, твоето съкровище запо4ва ли да прохожда?
Гери, виждам 4е и при "бойно полеви условия" намираш време за нас.   bouquet
На вси4ки желая приятни събота и неделя. 

# 32
  • Мнения: 1 049
ЗАЩОТО СЛЕД 10-15 ДНИ ЗАМИНАВЕМЕ С ПРИЯТЕЛЯТ МИ ЗА ТАМ ЗА ДА РАБОТИМ, И МНОГО  бих искала да ми споделите за вашите наблюдения за този град,и дали има доста българи там.   newsm78
българите тук по един или друг повод трудно подържат контакти по между си мое наблюдение  Peace

# 33
  • Мнения: 3 425
ЗАЩОТО СЛЕД 10-15 ДНИ ЗАМИНАВЕМЕ С ПРИЯТЕЛЯТ МИ ЗА ТАМ ЗА ДА РАБОТИМ, И МНОГО  бих искала да ми споделите за вашите наблюдения за този град,и дали има доста българи там.   newsm78
българите тук по един или друг повод трудно подържат контакти по между си мое наблюдение  Peace

 Peace Да,така е!  Peace Аз съм от тези,които не търсят контакта с Бг....определено не ми липсва особено,а и истината е,че не знаеш на какви ще попаднеш...ако по интереси(като от форума) или на работно място ги срещна е друго...поне според мен де...ама аз съм си темерудче малко  bowuu

А и парите в Италия не се берат по дърветата,както си мислят доста хора живеещи в Бг....и като сме (полу)омъжени за италианци сме забогатели  Sick ...доста хора в Бг са по-добре финансово(НЕ СЕ ОПЛАКВАМ,но на мен хиената не ми стигат  Crazy ) от нас тук!
Наистина 'всички' така казват,но пък от Бг си мислят,че тук е кой знае какво и парите ти ги подаряват!

Весна,и при нас вече си мирише на късна есен...с якета сме и ние  Crazy Дечко миналия петък 13 се пусна и вече ходи сам почти,макар че понякога все още се спасява с лазенето!Ръцете са нависоко за пазене на равновесие  Joy Смени сри4ката от БАБАБАБАБА мина на КАКАКАКАК и ГАГАГА  Joy гъргари сам ...само чака да го сложа легнал и почва  Joy сега е по-забавен и доста бързо ми лети времето!!!

От 3-4 дни като дойде в спалнята и ме види пред компа и почва да nлаче  #Crazy и затова избягвам да ме вижда така  Whistling

Айде улях се  Crazy

Весел уикенд на всички   bouquet






Последна редакция: пт, 20 окт 2006, 21:33 от Kaлa(Bella13)

# 34
  • Мнения: 1 545
Здравейте! Пустата му работа, все няма време за нищо  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Отдавна не съм се включвала и бая работи сте изписали.....
Весе, Бобо е до 12 и половина, свикна и вече ходи почти със желание, поне не плаче сутрин. Но не виждам начин да свикне да спи там, и без това му е прекалено рано в 1 да заспи, а аз мога максимум до 15 часа да го държа там. Та сега го взимам в 12 и пол., идваме си и докато приготвя обяда за нас и обядваме, той се мотае наоколо, след това около 14 - 14,30 го слагам да спи и до 16-17 работя спокойно. Щях да ги звъня онзи ден за именния ден на Лука, ама чак към 9 и пол. се сетих, тъкмо вечеряхме, а после стана късно..... сори  Rolling Eyes
Кала, браво на Марко! Леле, кога беше бременна, кога роди, а сега той ходи и бърбори..... Как само лети времето!

# 35
  • Мнения: 3 388
И тук е студено, най-вече от вчера, ние сме на парно, а навън  Т сега е 12 градуса!
Хайде от мен хубав уикенд   bouquet

# 36
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Брей какъв лаф се заформил тук  Peace Крайно време беШе...  Wink
За протокола да добавя,по бременно родилните въпроси,4е аз родих за отрицателно време,без епидурална,заЩото нямаШе за кога  Twisted Evil, с епизиотомия ( не съм усетила много когато са ме кръцнали  Laughing ) и в обЩи линии имах само едно хемороид4е,което после си се прибра. Амин дай Боже и сега да е така  Peace Мен пък много пове4е ме е страх от секцио,отколкото от вси4ки други работи  Sick

........
 Peace Да,така е!  Peace Аз съм от тези,които не търсят контакта с Бг....определено не ми липсва особено,а и истината е,че не знаеш на какви ще попаднеш...ако по интереси(като от форума) или на работно място ги срещна е друго...поне според мен де...ама аз съм си темерудче малко  bowuu

А и парите в Италия не се берат по дърветата,както си мислят доста хора живеещи в Бг....и като сме (полу)омъжени за италианци сме забогатели  Sick ...доста хора в Бг са по-добре финансово(НЕ СЕ ОПЛАКВАМ,но на мен хиената не ми стигат  Crazy ) от нас тук!

Кал4е и аз така  Peace

Зайо,къде се губиШ ти бе жена? Hug

Сон4е и аз пуснах парното сноЩи за малко за да поизсуШи влагата  Peace

# 37
  • Мнения: 2 379
Здравейте, другарчета Grinning

Как е? Аз нямам кой знае какво за разправяне...
Вече си изрицитирах моята реч за правда в седмичната тема Laughing Протестирах бурно срещу копертото в италианските ресторанти. То не беше много за там, а по-скоро за нашата си тема, ама нещо се бях вдъхновила Blush

Днес следобед ще ходя с мама и тати на вилата да берем ореха Party Много хубави орехи имаме! Един голям и един малък, като големият ни орех е наистина много голям. Само от него събираме 2 чувала и после имаме за цялата зима, а и на познати раздаваме.

Аз преди години пишех във форума на bulgaria-italia и все още получавам информативни мейли от тях. Пускам ви тук последният, който е от днес. Ако на някой му е интересно, може да иде на някое от организираните мероприятия Simple Smile

Si invito del Consolato Generale della Repubblica di Bulgaria a Milano si inoltra il programma della
SETTIMANA DELLA CULTURA BULGARA (MILANO 24 - 27.X.2006)

24 OTTOBRE 2006 - CRT Teatro dell'Arte Viale Alemagna, 6
- 19.45 Inaugurazione della Settimana della Cultura Bulgara.
Con la partecipazione di:
S.E. Prof. Stefan Danailov - Ministro della Cultura della Repubblica di Bulgaria
S.E. Dott. Nikola Kaludov - Ambasciatore della Repubblica di Bulgaria in Italia
Dott. Ivo Ivanov - Console Generale di Bulgaria a Milano
Dott.sa Denitsa Hristova - Presidente dell'Agenzia governativa Bulgari all'estero
Dott.sa Jana Yakovleva - Presidente dell'Associazione culturale "La Fenice"
Autorità governative, diplomatiche, locali.
- 20.00 ”Aramii” - spettacolo di danza - regia Neshka Robeva
Svetla junior presenta la canzone “Tazi Vecer” - la prima canzone bulgara entrata nelle classifiche di MTV
- 21.30 Cocktail

25 OTTOBRE 2006 - Università Commerciale Luigi Bocconi - Aula Magna, Via Gobbi, 5
- 19.30 Concerto di musica e danza, organizzato dalla Comunità studentesca bulgara a Milano. E' prevista la partecipazione del complesso di musica folcloristica "Martenitsa" e la cantante di musica tradizionale Boyka Prisadova.
- 21.15 Rinfresco con specialità tipiche bulgare

26 OTTOBRE 2006 - Hotel Sheraton Diana Magestic - Sala Venezia, Viale Piave, 42
- 19.30 Serata della moda bulgara
- 20.30 Rinfresco e degustazione di vini bulgari

27 OTTOBRE 2006 - Centro Congressi Palazzo Stelline, Corso Magenta, 61
- 17.30 Serata della letteratura bulgara con l'intervento del prof. Giuseppe Dell'Agata dell'Università degli Studi di Pisa

# 38
  • Мнения: 3 425
Добър ден банда!!!

Ани,мерси за инфото...и аз получавам все още от тях,но досега не съм била на мероприятията им в  Италия...а в Сф само веднъж,но бяха доста чатърите и една случайна среща ме подтикна да отида,но е забавно  Peace
А тоз вашия орех трябва да е огромен....2 чувала?!Направо ме шокира с това количество  #Crazy

Дессита, толкоз бързо лети това време,че аз засега едвам го стигам,но май не съм само аз    #Crazy

При нас е облачно,но необичайно топло...болнаво време!

Лек следобед от мен        bouquet    

ПП За тез,които си водят записки по бременските въпроси да добавя и растежа на ходилото...аз качих половин номер,но сега сякаш пак ми е по-малък  Crazy

Последна редакция: сб, 21 окт 2006, 15:59 от Kaлa(Bella13)

# 39
  • София
  • Мнения: 6 798
Привет, дружина!
Аз малко се позагубих, ама дечко нали си е болен вкъщи, а и ходя на лекции, почти нямам време за форума.  Crazy Вчера я водихме Никол на доктор, още се чуват хрипове и продължаваме с антибиотика, не сме преборили още пневмонията  Cry. Което значи, още една седмица вкъщи...имам да свърша 100 неща, ама трябва да тръгне на ясли преди това.
Ние поприключваме с ремонта, оне кухнята вече е на 100% готова, ако не друго. И спалнята е долу-горе добре, само едни рафтчета за компютърните ми книги трябва да измайсторим, че иначе седят в детската стая и не ми е удобно така да ги размъквам. А в детската трябва да сложим вратички на вградения гардероб. Т.е., след седмица, до 10 дни ще ви пусна снимки, да видите как е станал апартамента след пустия му ремонт!  newsm53
Ето ви една снимка, отпреди 2 седмици и нещо , да ми видите нарисувания голям корем.  Laughing
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1403502
Това е при нас. Другата седмица, живот и здраве мисля да се видим с piccolina в университета, стига да не ни мине котка път, че вече не знам... Laughing

# 40
  • Мнения: 2 379
Другата седмица, живот и здраве мисля да се видим с piccolina в университета, стига да не ни мине котка път, че вече не знам... Laughing

Клеми, това и аз си го мислех! Тази седмица бях в университета в сряда, ама не те търсих, понеже реших, че си си вкъщи с Никол. Не очаквах, че ходиш на лекции!
Тази сряда пак ще съм там, като имам една дупка от 14.30 до 16.20. По принцип съм в НБУ понеделник, сряда и петък по цяяяял ден. Толкова ми е кофти програмата Confused Имам ужасно много дупки между лекциите и ходя повече, за да вися по коридорите и в кафето, отколкото за да съм в час. Добре че е готината ни библиотека, та понякога мога да ходя там да си чета. Най-тъпото е в понеделник, когато имам висене от 13 до 18 часа!!! Знаете ли колко много ме изморява всичко това Sad Оплаках се.

Тази пневмония много упорита излезе Confused Дано да оздравее и да се възстанови по-бързо милото детенце!

# 41
  • Мнения: 2 379
Леле, Клемииии, много ви големи тумбаците, ама пък сте такива сладурки с тия шаренийки Joy
Развеселихте ме!

# 42
  • Мнения: 2 379
А тоз вашия орех трябва да е огромен....2 чувала?!Направо ме шокира с това количество  #Crazy
Кала, да, действително дървото е много голямо! Малкият ни орех и той не е чак толкова малък, ама в сравнение с другия Laughing
Този път обаче някой грижлив шоп се беше постарал да ги обрули, да си събере орехчетата и да си направи зимнинка Wink Такива са те шопите - услужливи Mr. Green
Ровичкахме, ровичкахме по тревата и си събрахме една торбичка да не е без хич.
Поне се разходихме и подишахме чист въздух.
Следваща на ред е дюлята, която е народила страшно много плод. Там направо не ми се мисли колко чувала ще излязат ooooh! Тя обаче е зелена още. Зрее много късно и обикновено я берем, когато падне първия сняг Sunglasses

Макдирокче, сега ми хрумна едно нещо... Помниш ли като се опитвахме да обясним на мъжете нещо за цветето ружа и се чудехме как се казва на италиански. Ibisco се нарича. Каза ми го едно бабе там от селото и даже ми подари една ружа в саксия да си я засадя в двора другото лято Hug
А как се казваше здравец? Той Паоло го знаеше и го каза, ама аз не запомних Blush

# 43
  • Мнения: 3 425
Клеми,пупу супер коремче ... дано скоро се оправи ппринцесата  Peace тоз Ъпстеърс  Blush

Ани,услужливи са хората...то не само шопите са така...ако се навъртате по-често тез неща няма да се случват  Mr. Green  и ние имаме едно лозе във Врачанско...еми така стана откак се весваме рядко  Whistling Пазете дюлята  Peace 
Много е гадно тва висене...дано скоро свърши Simple Smile

Лека от мен ...Гледам Че поста  Blush

# 44
  • Мнения: 5 462
Aааааа Кала няма пък и аз искам да гледам " Че поста" и Марийката !!!! smile3511 rotfImaoБлазе ти  .....!! Weary smile3518 "И кой го е видял" искам да гледам tv !!!Ама в Бг освен тъпото раи уно нищо интересно  не пускат е..ти пинтиите .

Общи условия

Активация на акаунт