Диета на Пиер Дюкан - рецепти

  • 908 021
  • 1 237
  •   1
Отговори
# 855
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Крилца /бутчета /  по китайски с COCA COLA Light

 Рецептата я има в доста форуми, с незначителнии изменения, така че ще цитирам 2 източника :gaby_s от "Гответе с мен" и MagdaNik от "Перфектната вечеря" .
Изключително сполучлива и лесна за изпълнение  рецепта   chef.  Става за посрещане на гости /като китайско предястие/, или за мезе на домашните, които и хабер си нямат, че е дюканска hahaha hahaha hahaha, но със сигурност ще се възхитят на кулинарните ви способности в областта на китайската кухня  bowuu

Необходими продукти:
1 кг.крилца /6 бутчета/
1 кутия COCA COLA Light - 0,330 л
7 суп.л.соев сос /който го ползва/
сол,черен пипер,лют червен пипер ,чесън /Останалите подправки прибавете по ваш вкус /

Приготвяне:
От соевия сос и подправките направете марината, овкусете месото, оставете го да престои малко.Сложете всичко в тавичка за печене,налейте колата, завийте с фолио, /аз ги правих в йена глас с капак/.  Печете 20 мин в предварително загрята на 180-200 градуса фурна, махнете фолиото /капака/, за да се хванат коричка отгоре и след 15 мин ги извадете. / При нужда обърнете /   
. Не забравяйте да махнете кожата Wink

    За ІІІ фаза  Simple Smile По същия начин се приготвят и свински ребра, но времето за печене се удвоява Peace

# 856
  • Мнения: 425
Домашно приготвен пълно зърнест хляб за 3 фаза
/нямам им аз много вяра на тези от магазина,пък и всичките им консерванти.../
рецептата е видях от някъде другаде но с бяло брашно и е  с допълнение от мен

1кг пълнозърнесто брашно
1кофичка кисело мляко
1ч ч прясно мляко
1/2кубче мая
1ч л сода
щипка захар
1 ч л сол

В кис.мляко се слага содата,а в затопленото прясно маята,всичко се разбърква и се меси много твърдо тесто за да стане като купешки хляб/имам щастието мъжа ми да е хлебар #Crazy/.Втасва 1-2часа и после пак се примесва с още малко брашно.Трябва от целия пакет да остане най-много една шепичка брашно.Пече се в предварително загрята фурна на 180

Последна редакция: сб, 31 яну 2009, 01:50 от ЗлаВещица

# 857
  • Мнения: X
Огретен с броколи и шунка

ето това ядох на обяд миналата седмица и много ми хареса
затова издирих рецептата и я "орежимих"

300гр замразени броколи
1 връзка зелен лук или един стрък праз лук
50 мл нарязан босилек
1/2 чл сол
черен пипер
шунка

Сос:
300 мл пр. мляко
1 сл Maizena
250 мл настърган нискомаслен кашкавал
1/2 чл червен пипер
сол
черен пипер
1 жълтък

Броколите се сваряват според указанията на опаковката заедно с останалите продукти (шунката може леко да се запече на тиган или на фурна преди да се добави).
Пресипват се във подходящ съд за фурна и се заливат със соса - прясното мляко, подправките и жълтъкът, сгъстени с нишестето се загряват на микровълнова - да поври 2-3 мн на ниска мощност, накрая се прибавя кашкавала.
Пече се на 225град за около 30мин

# 858
  • Мнения: 2 425
Крема сирене
4 литра прясно мляко - обезмаслено
4 с.л.кисело мляко - обезмаслено
6 капки мая за сирене
3 с.л. сол
Млякото се сварява и оставя да изстине до толкова, че като си пъхнем пръста да можем да изтърпим. Слагаме киселото мляко, маята, солта и бъркаме. Така в тенджерата седи 12 часа. След 12 часа се изсипва в тензух и така седи пак 12 часа.

# 859
  • София
  • Мнения: 717
След дълги размисли и терзания относно рецепта за приготвянето на пилешки бонфиленца, си измислих такава със сос към тях, за ПЗ дни. Ето я:

Една опаковка пилешки охладени бонфиленца от 500 гр.

За соса:
една опаковка екскуиза 0.2% или една опаковка обезмаслена извара 250 гр.
едно кисело мляко (аз харесвам Верея калций 0.1%)
1 ч.л готова подправка за пиле на KOTANYI или подправки, които вие желаете
1-2 с.л балсамов оцет
1 с.л.дижонска горчица (или каквато имате режимна, аз тази я харесвам)
3-4 скилидки чесън
Сол се добавя по желание , тъй като горепосочената подправка не е солена или поне не дава вкус на такава.

Нарязах на тънки ивици пилешкото месце и го "изпържих" на тефлонов тиган, без мазнина, разбира се.

Продуктите за соса се смесват и се пасират. С така направения сос, се заливат готовите филенца и стават разкош.
Heart Eyes

Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 15:45 от GoldenEyeful

# 860
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Пилешка кавърма.
1 опаковка пилешки воденички/филе/-500гр.
100-150 гр. гъби
3 средни глави лук
2-3 печени чушки /може и 2 сурови/
2 домата /доматена салца/
черен пипер, чубрица,сол на вкус,червен пипер, 1-2 капки подсладител
Сваряваме пилешките воденички добре. Ако се използва филе е необходимо да се нареже на малки парченца. Нарязваме гъбите,лика и чушките на парченца. В тиган задушаваме с малко водичка лука,филето, гъбите и чушките. Когато поомекнат добавяме о доматите нарязани или пасирани.Слагаме подправките и опитваме. При по кисел вкус добавяме подсладител за убиване на киселата жилка.Ако използвате воденички ги добавете при лука и гъбите преди доматите.Аз разпределих в гювечета и дозапекох до сгъстяване на сока от доматките. По желание добавете нарязан магданоз.

Няма източник рецептата защото е просто мой начин за готвене на кавърма и почти класическа рецепта за това ястие с изключение на олио към запръжката на зеленчуците.

# 861
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Дано не се повтарям, доста порових преди да публикувам..
Правих риба пангасиус по различни начини и все ми стоеше мазна, докато не пробвах това:

Пангасиус на фурна със заливка

4 филета риба пангасиус
черен пипер
сол /по желание/
2 яйца
4 с.л кис мляко

Наредих филетата едно до друго в тавичка, поръсих със сол и черен пипер. Пекох 30 мин на фурна на максим мощност /при мен 4-та степен/. Рибата пусна доста мазнина. Изцедих я и оставих минимално в тавичката, колкото да не залепне. Оставих я да се попече още 20 мин на горна само, да поизсъхне още малко. След това чукнах 2 яйцата и киселото мляко, разбърках и полях рибата равномерно. Пекох отново до зачервяване и получаване на златиста коричка на заливката!




# 862
  • Мнения: 712
ВАРИАЦИИ

НА ТЕМА ТИКВИЧКИ

4 бр.средно големи тиквички
2 яйца
500 гр. пилешко месо
250 гр. извара (аз използвам Мероне)
200-300 гр.гъби (аз ползвам пресни печурки)
5с.л. кисело мляко
1 ч.л. царевично нишесте
1 с.л. овесени трици
копър
сол
черен пипер

Тиквичките се обелват и настъргват , добавя се изварата , яйцата , нарязаните гъби , пилешкото месо (предварително сварено) и накъсано на малки късчета , триците , киселото мляко в което е разбъркано нишестето , черният пипер , солта и копъра.
Всичко се разбърква добре , изсипва се в йена и се пече около 1 час на 200 градуса в средата на фурната.

http://media.snimka.bg/1954/010162619-big.jpg
http://media.snimka.bg/1954/010162620-big.jpg
http://media.snimka.bg/1954/010162622-big.jpg

Изварен крем  ВАРИАЦИЯ

( по идея на Нуш от майската ни среща 2008 , но съобразен с моите вкусови предпочитания)

500 гр. извара (мероне)
500 мл. прясно мляко
3 ч.л. течен подсладител (суитли) - може и още една , но първо се опитва как е на сладост докато се пасира
2 ч.л. нес кафе (или за 3-та фаза 1ч.л. нес кафе и 1ч.л нискомаслено какао)
1-2 капки есенция ром или коняк
2 желатина + 100мл вода

Изварата , прясното мляко , подсладителят , нес кафето и есенцията се пасират до хомогенна гладка смес.Добавя се желатинът , предварително накиснат в 100мл вода и разтопен в МВ за 1 минута на максимална мощност , разбърква се добре , изсипва се в чашки и се поставя във фризера за не повече от 45 мин.След това се премества в хладилника.

Внимание: Дозата е за повече от 1 ден!



http://media.snimka.bg/0029/006313818-big.jpg

# 863
  • Мнения: 7 474


Пилешки дробчета в плик


0,500гр. дробчета
пакет бейби морковчета
2 глави лук
ч.ч. кис. мляко
подправки на вкус-джоджен, чесън, сол....

Всичко се обърква добре и се слага в плик за печене.
Пече се на 160 градуса около 50 мин.
Да ви е сладко!  chef

# 864
Zdraveite! Iskam da predloja edna recepta koqto mislq stava za udarniq period ot dietata na Dukan:
    QICATA NA ZORKATA
  • 1 malka glava kromid luk
mlko pusheno pileshko file
50 ml prqsno mlqko 0,1%
4eren piper,ronenea 4ubrica,sushen kopur i kakvoto o6te se setite ot podpravkite
kiselo mlqko 0,1%
2 qica

Purvo v teflonov tigan se zapi4at mesceto i lukat,sled tova se dobavq prqsnoto mlqko i podpravkite.Vsi4ko tova se zadu6ava malko i se pribavqt qicata.vsi4ko tova se burka i sled 5 min e gotovo
[/list]

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 12:25 от zor4eto_90

# 865
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Zdraveite! Iskam da predloja edna recepta koqto mislq stava za udarniq period ot dietata na Dukan:
    QICATA NA ZORKATA
  • 1 malka glava kromid luk
mlko pusheno pileshko file
50 ml prqsno mlqko 0,1%
4eren piper,ronenea 4ubrica,sushen kopur i kakvoto o6te se setite ot podpravkite
kiselo mlqko 0,1%
2 qica

Purvo v teflonov tigan se zapi4at mesceto i lukat,sled tova se dobavq prqsnoto mlqko i podpravkite.Vsi4ko tova se zadu6ava malko i se pribavqt qicata.vsi4ko tova se burka i sled 5 min e gotovo
[/list]

Здравейте! Искам да предложа една рецепта която мисля става за ударния период от диетата на Дюкан:
ЯЙЦАТА НА ЗОРКАТА

1 малка глава кромид лук

млко пушено пилешко филе
50 мл прясно мляко 0,1%
черен пипер,роненеа чубрица,сушен копър и каквото още се сетите от подправките
кисело мляко 0,1%
2 яйца

Първо в тефлонов тиган се запичат месцето и лукат,след това се добавя прясното мляко и подправките.Всичко това се задушава малко и се прибавят яйцата.всичко това се бърка и след 5 мин е готово





по3волявам си да  "преведа" рецептата, 3ащото е много трудно 3а четене в пьрвоначалният вид....

zor4eto_90, ето на това място http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php можеш да "превеждаш", ако нямаш фонетика....

# 866
  • София
  • Мнения: 717
Нов модел палачинка, която кръстих Палачинка Екскуиза. Ето и рецептата:

1 с.л. овесени трици, смлени на брашно (може да си го направите и с три) Peace
1 с.л. с връх екскуиза
1 с.л. кисело мляко
1/2 ч.л. режимна горчица
1 яйце
щипка сол на върха на чаената лъжичка сода
чубрица на око
Всичко се смесва и разбърква до гладкост. Пече се на тефлонов тиган.

И да издам още нещо:
1. ако пропуснете да сложите в сместта чубрица, завийте готовата палачинка с тънък слой екскуиза, покрит с парчета пушена риба.
2. ако пък изберете варианта с чубрицата в сместта, намажете отново тънко сиренето и сложете режимна пуешка шунка или месце по ваш вкус и избор. В този случай, аз добавям и в плънката на готовата палачинка чубрица.

Солено-сладка палачинка

Продукти:
1 яйце
1-3 с.л. смлени на брашно овесени трици
1 с.л. екскуиза с връх
1 с.л. кисело мляко
течен подсладител 3 к. суитли
на върха на чаената лъжичка сода

Смесват се продуктите и се разбъркват до гладкост. Пече се на сгорещен тефлонов тиган.

Става наистина вкусно! Добър апетит! Hug

Последна редакция: пн, 26 яну 2009, 19:22 от GoldenEyeful

# 867
  • Мнения: 6
Салата "Морско изкушение” :
Продукти:-200 гр коктейлни скариди,100 гр извара, 1 ескуиза 0,2%,сока на 1 лимон,3 склидки чесън, ½ връзка копър, 6 сварени яйца,1/4 връзка зелен лук,1/2 кисело мляко 0,1%,1 ч.л.горчица без захар,1/2 зелена салата,1 малък морков, 1 краставица,сол, 1 ч.л. черен пипер.
Приготвяне:Скаридите се размразяват и се мариноват в смес от : сол, лимонов сок, чесъна и копъра за 1 час. Яйцата се нарязват надребно и се разбъркват с ескуизата,изварата, млякото, горчицата и лука,лимонов сок и пипер на вкус.От листата от салатата правим канапе, върху което поставяме 3 бр доза салата (оформена с лъжица за сладолед, може да се оформи и една доза направо с някоя купичка).Около яйчните дози, подреждаме скаридите,доукрасяваме с ивици краставица и морков(режа ги с картофобелачката)

# 868
  • Мнения: 157
Да ви се похваля какво правя за ПЗ дните и много го харесвам

1 тиквичка
2 с.л. овесени трици
1 с.л. пшеничени трици
100 гр. ескуиза
100 гр. извара
2 яйца
1/2 ч.л. бакпулвер
сол (може и без)

Триците, ексуизата, изварата и яйцата ги пасирам. Настъргвам тиквичката. Смесвам всичко, слагам сол и бакпулвер и така слагам всичко в тавичка с хартия и пека на 220.
Правила съм го и с кис. мляко 0,1% вместо ескуизата, но тогава изцеждам хубаво настърганата тиквичка.



Дано да не повтарям някоя рецепта. Общо взето принципа е нещо като суфле с тиквички.

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 01:44 от ЗлаВещица

# 869
  • Мнения: 122
пз
1 прясно мляко 1л
1 буркан пипер стерилизиран
челвен пипер
1 л царевично нишесте
затопляте млякото сгъстявате го с нишестето малко червен пипер  и пускате вътре пипера посолявате

Общи условия

Активация на акаунт