Нисък прогестерон и положителен тест

  • 10 855
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 590
Здравей! Стана на 26 след още една седмица и спрях да го изследвам известно време,но последно на 20.06 беше 34,70. Не съм приемала утрогестан или други форми на прогестерон. Консултирайте се с гинеколог все пак. В момента съм 15гс. Успех!
Благодаря за отговора. А в какви мерни единици беше при вас?

# 31
  • Мнения: 1 893
Ng/ml е единицата. Забравих че преди или след 20.06 пак го бях изследвала веднъж в другата мерна единицa nmol/l и беше 100 и нещо, което приравнено се равняваше на 40 и нещо. Мисля че прогестерона се мени през часовете на деня и различните дни може да показва различни стойности.

# 32
  • Мнения: 590
Ng/ml е единицата. Забравих че преди или след 20.06 пак го бях изследвала веднъж в другата мерна единицa nmol/l и беше 100 и нещо, което приравнено се равняваше на 40 и нещо. Мисля че прогестерона се мени през часовете на деня и различните дни може да показва различни стойности.
Мдамм.. Ng/ml е "друга бира" - това са по-високите мерни единици - бил си ви е доста висок дори в най-ниските стойности. Моят намалява в Nmol/l..

# 33
  • Мнения: 1 893
Ами намаляваше си по 10 единици седмично и нямаше как да не се притесня…Обикновено гинеколозите предписват утрогестан или дуфастон.В коя седмица сте? След 12та плацентата поема тази роля.

# 34
  • Мнения: 590
В 5 г.с. Аз съм на най-високата доза Утрогестан в момента и въпреки това  намалява. Затова питах как се справят лекарите с такова положение. Моите доктори не изписват от инжекциите, защото ги няма в БГ. Казах, че мога да си ги набавя (при предния ми трансфер), но не срещнах особен ентусиазъм..

# 35
  • Мнения: 700
Здравейте, момичета. Днес ми е десети ден след овулация и пет дни преди цикъл. Прогестеронът ми е 49,74 nmol/L (това е мерната единица, която показва по-високи стойности). Сметнах го в един сайт и излиза около 15 ng. Това е много нисък прогестерон за бременност, нали?

# 36
  • Мнения: 1 050
По-добре не обръщайте мерните единици, а гледайте референтните стойности за съответното изследване в конкретната лаборатория.
Здравейте, момичета. Днес ми е десети ден след овулация и пет дни преди цикъл. Прогестеронът ми е 49,74 nmol/L (това е мерната единица, която показва по-високи стойности). Сметнах го в един сайт и излиза около 15 ng. Това е много нисък прогестерон за бременност, нали?

# 37
  • Мнения: 700
Благодаря за отговора. Днес докторът ми потвърди, че е критично нисък, но засега каза да не приемам прогестерон, защото не се знае дали не е извънматочна.
То докато се види сакчето, бебето ще си отиде с такъв прогестерон. Поредната ми загуба. Нямам сили повече… 😭

# 38
  • Мнения: 53
Здравейте, по изчисления ни трябвало да съм в 5г.с.
Дали е достатъчно висок за тази седмица? На 5ти септември съм на лекар

# 39
  • Мнения: 590
Здравейте, по изчисления ни трябвало да съм в 5г.с.
Дали е достатъчно висок за тази седмица? На 5ти септември съм на лекар
Имате референтни стойности по триместри точно под резултата. Пуснете си актуален за датата на прегледа, за да го изкоментирате с доктора.

# 40
  • Мнения: 9
Здравейте, бременна съм в 4г.с и 4 дни. В събота и неделя прецапах леко и след преглед ми казаха, че плодния сак е в матката, но да си пусна прогестерон. Според вас как е хормона за този период. Утре чак имам запазен час.

# 41
  • Мнения: 27
Здравейте знам че темата тук е нисък прогистерон но ако някой, който разбира може да ми помогне.
Миналия месец си пуснах изследвания за пролактин и прогистерон ,та прогистерона беше висок ,беше до 26 като стойност ,моя беше 50 ходих в раму.Записах си сега час за ендокринолог той ми назначи доста неща за изследване но мисля че се обърка и ми пусна и прогистерона а аз съм вече 27 28ми ден след цикъл и тук до 4 дни трябва да ми дойде,просто не се усетих и го изследвах и сега ми даде 922.4,възможно ли да е толкова висок защото ще ми идва или наистина има проблем не мога да разбера добре стойностите,но.ми се струва страшно висок.моля за мнение ,утре съм на ендокринолог ,но ме притеснява дали ще го намери за грешка че сме го пуснали сега или ще каже висок е хапчета затова пиша тук. Благодаря предварително

# 42
  • Мнения: 89
Здравейте,  дали прогестерон 14 ng/ml е нисък за много ранна бременност? Днес ми излезе положителен теста  за бременност.

# 43
  • Мнения: 700
Здравейте,  дали прогестерон 14 ng/ml е нисък за много ранна бременност? Днес ми излезе положителен теста  за бременност.

За съжаление е доста нисък, да.

Общи условия

Активация на акаунт