Нисък прогестерон и положителен тест

  • 10 971
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 12
Здравейте, 15 дни след овулация (от цикъл 28 дни), положителен тест за бременност и стойност на прогестерон 5.0 ng/ml. Някой има ли опит с такива ниски резултати?

# 1
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 030
Най-добре си намерете лекар,който да ви назначи терапия.Или поне повторете след няколко дни.За успешна бременност трябва да е минимум 9 в тези мерни единици някъде около 4 г.с.Имам три загуби и никой не се сети да ми провери прогестерона.Със сегашната ми бременност самичка си го проследих,видях че пада и се обърнах към лекаря си,който ми назначи адекватна терапия.До 14 г.с.бях на 4 вида прогестеронови лекарства като ги спирах постепенно по схема и през 7-10 дни следях изкъсо нивото на хормона.

# 2
  • Мнения: 816
Ако се окаже, че прогестеронът ти е проблем, може от Турция да си купиш прогестан - мускулни инжекции. Аз бях на тях при успешната ми бременност.
Имам една неуспешна, при нисък прогестерон спрях лекарствата в 10 седмица и след седмуца аборт. Така че до 12-13 поне на прогестерон ... и сенамалява постепенно.
Другото .. ако не се развива добре бременността - не е добър ембриона, може и за това да е ниско.

# 3
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 030
Изглеждат добре,въпреки по-бавното чхг удвояване.Бяхте ли вече на лекар?След 7 дни бих проверила прогестерона,засега е наред.

# 4
  • Мнения: X
Здравейте, в 4.г.с съм...прогестерона ми е 35.69 nmol/L...Това не е ли ниска стойност. Прегледа ми е след 10 дена и не знам какво да правя

# 5
  • Мнения: 816
Здравейте, в 4.г.с съм...прогестерона ми е 35.69 nmol/L...Това не е ли ниска стойност. Прегледа ми е след 10 дена и не знам какво да правя
Не е нисък , мисля от сайтове , които преди съм гледала. Пий си фолиевата сега и лека бременност.

# 6
  • Мнения: X
Здравейте, в 4.г.с съм...прогестерона ми е 35.69 nmol/L...Това не е ли ниска стойност. Прегледа ми е след 10 дена и не знам какво да правя
Не е нисък , мисля от сайтове , които преди съм гледала. Пий си фолиевата сега и лека бременност.

Благодаря Ви!

# 7
  • Мнения: 136
Здравейте, AsisA, честита и успешна  бременност! Бихте ли споделили как се развиват нещата с прогестерона при вас? Докторът назначи ли ви нещо допълнително? Моят е 36. 66 nmol/l 7 дни след овулация и ми се струва доста нисък... Сега като видях, че вие сте забременяла с подобна стойност и се обнадеждавам, че може да е станало нещо все пак 🤗 Благодаря ви предварително за споделената информация и отново честито и леко бременеене 🙏🤗

# 8
  • Мнения: X
Здравейте, AsisA, честита и успешна  бременност! Бихте ли споделили как се развиват нещата с прогестерона при вас? Докторът назначи ли ви нещо допълнително? Моят е 36. 66 nmol/l 7 дни след овулация и ми се струва доста нисък... Сега като видях, че вие сте забременяла с подобна стойност и се обнадеждавам, че може да е станало нещо все пак 🤗 Благодаря ви предварително за споделената информация и отново честито и леко бременеене 🙏🤗

Здравейте, за жалост моята бременност приключи😥. След 48ч пуснах отново чхг и прогестерон. ЧХГ не нарастваше, а прогестерона ми беше вече 5 nmol/l. Дай Боже нещата при Вас да са добре.

# 9
  • Мнения: 136
Здравейте, AsisA, честита и успешна  бременност! Бихте ли споделили как се развиват нещата с прогестерона при вас? Докторът назначи ли ви нещо допълнително? Моят е 36. 66 nmol/l 7 дни след овулация и ми се струва доста нисък... Сега като видях, че вие сте забременяла с подобна стойност и се обнадеждавам, че може да е станало нещо все пак 🤗 Благодаря ви предварително за споделената информация и отново честито и леко бременеене 🙏🤗

Здравейте, за жалост моята бременност приключи😥. След 48ч пуснах отново чхг и прогестерон. ЧХГ не нарастваше, а прогестерона ми беше вече 5 nmol/l. Дай Боже нещата при Вас да са добре.

Много съжалявам за това, което ви се е случило! Пожелавам Ви възможно най-скоро да видите отново 2те чертички и щастлив финал със здраво и пухкаво бебче!
При мен нещата също не са розови... Правим опити от повече от година и досега не съм видяла 2 черти... Прогестерона се опитвам да го поддържам с дуфастон. Пия го вече от около 8 месеца и все още е доста нисък. За да има качествена овулация и всичко с нея да е наред казват, че трябва да е над 45. Моята едва я докарах до 36.66 този месец... Но, продължаваме да се борим, няма как... Явно при някои се случват по-бавно нещата...

# 10
  • Мнения: 60
Здравейте
А защо само дуфастон взземате..като таблетки
С инжекции няма ли да качите прогестерона по бързо...

# 11
  • Мнения: 816
Аз съм чувала, че дуфастоне не е добре при бременност, защото е синтетичен. Аз правих инвитро, но и при ест. бременност почвах утрогестан при пол. тест.
Иначе при последното ми и успешно инвитро бях на инжекции прогестан 100 мг и кринон гел 1 бр - общо 200 мг . Инжекциите мускулно, се усвояват по-добре, но от Турция ги купувах.
И все пак , ако няма попринцип приблем с прогестерон , а е в този цикъл - говори за лоша яйцеклетка/ембрион и за това се стига до биохимична бр. При мен , по мои сметки излизаше все че лутеалната даза е къса - но оак това говори за проблем с яйцеклетките - узряват по-бавно , лошо качество и тн Това са изводи от разни статии , които съм чела.. .
Ако една година не става и то с дуфастон , ви е време за добър репродуктивен специалист. Може би и други неща трябва да се проверят.

# 12
  • Мнения: 136
Здравейте, благодаря ви за отзивите! Дуфастона го пия от около 8 месеца за регулиране на цикъла, защото преди това ми идваше на около 45 50 дни. Досега не са ми казвали за инжекции, но предвид бавното покачване може и да се наложи... Четох, че доста момичета пият дуфастон за задържане дори до края на 3ти месец и няма никакъв проблем с плода.... Док предлага да пробваме до края на годината и ако отново няма резултат, да се насочим към репродуктивна клиника. Вие коя бихте препоръчали? Кой док? Може и на лични да споделите. Благодаря предварително! 🙏🍀

# 13
  • Мнения: 816
Здравейте, благодаря ви за отзивите! Дуфастона го пия от около 8 месеца за регулиране на цикъла, защото преди това ми идваше на около 45 50 дни. Досега не са ми казвали за инжекции, но предвид бавното покачване може и да се наложи... Четох, че доста момичета пият дуфастон за задържане дори до края на 3ти месец и няма никакъв проблем с плода.... Док предлага да пробваме до края на годината и ако отново няма резултат, да се насочим към репродуктивна клиника. Вие коя бихте препоръчали? Кой док? Може и на лични да споделите. Благодаря предварително! 🙏🍀
Здравей, може ли да пробваш да видиш какво съм писала по-други теми - през профилът ми. Ако не става ми пиши. Иначе от лекар съм чувала това за утрогестана/дуфастона. Също има значение на колко години си , какви са ти проблемите. Не знам дали бих ти била от полза - пиши ми на лични , ако искаш и ще ти пиша , което знам.

# 14
  • Мнения: 41
Здравейте.Бях пуснала Кръвен тест и лекаря ми каза,че съм забременяла по-късно и в момента се намирам в 6/7 г.с
Пуснах на своя глава изследвания за прогестерон и резултатите са 22.40 ng/ml,някой може ли да даде мнение ?

# 15
  • Мнения: 5
Здравейте и аз съм със нисък прогестерон. И ми назначиха лечение със Дуфастон. Това ще ние третият опит за бебче. Някой има ли мнение за това лекарство?Blush

# 16
  • Мнения: 816
Здравейте и аз съм със нисък прогестерон. И ми назначиха лечение със Дуфастон. Това ще ние третият опит за бебче. Някой има ли мнение за това лекарство?Blush
Щом е трети опит и има проблеми ви трябва консултация репродуктивен специалист и да се видят всички проблеми. Ипзисват - утрогестан , дуфастон или кринон гел. Но може да трябва и други мерки да се взимат - всеки случай си е различен.

# 17
  • Мнения: 41
Здравейте и аз съм със нисък прогестерон. И ми назначиха лечение със Дуфастон. Това ще ние третият опит за бебче. Някой има ли мнение за това лекарство?Blush
Аз си бях пуснала сама изследвания за прогестерон.Първия АГ отказа да ми даде лекарства,каза да чакаме прокървяване и чааак тогава.Сменихме го естествено.Следващия АГ спомена,че Дуфастон и по-добрия вариант-започна да ми се гади,а това не се беше случвало,виеше ми се свят и имах ужасно главоболие ,вече сме на трети АГ и ми казаха,че при Нисък прогестерон и хубаво да се пие повече от до 12 г.с и в такъв случай Утрогестан е по-подходящ.Сега с м в 10 г.с и АГ ми каза,че е хубаво да се пие до поне 20,макар и по едно хапче на ден с тогавашна дата.От Утрогестан ,освен че след вечерната си доза от по 2 хапчета-заспивам за 10 минути,мога да кажа че нямам никакви други оплаквания,макар че бях предупредена,че е възможно да не ми понася орялно и да го прилагам вагинално.Предполагам е въпрос на личен избор на АГ,но от личен опит препоръчвам Утрогестан💐

# 18
  • Мнения: 5
Здравейте и аз съм със нисък прогестерон. И ми назначиха лечение със Дуфастон. Това ще ние третият опит за бебче. Някой има ли мнение за това лекарство?Blush
Щом е трети опит и има проблеми ви трябва консултация репродуктивен специалист и да се видят всички проблеми. Ипзисват - утрогестан , дуфастон или кринон гел. Но може да трябва и други мерки да се взимат - всеки случай си е различен.
За репродуктивен специалист за трети опит е доста рано. Консултирана съм след 10-12 месеца опити чак тогава.

# 19
  • Мнения: 41
Здравейте и аз съм със нисък прогестерон. И ми назначиха лечение със Дуфастон. Това ще ние третият опит за бебче. Някой има ли мнение за това лекарство?Blush
Щом е трети опит и има проблеми ви трябва консултация репродуктивен специалист и да се видят всички проблеми. Ипзисват - утрогестан , дуфастон или кринон гел. Но може да трябва и други мерки да се взимат - всеки случай си е различен.
За репродуктивен специалист за трети опит е доста рано. Консултирана съм след 10-12 месеца опити чак тогава.
Опитай да си спокойна,опитай йога,храни се здравословно и това,което ми казаха на мен преди да забременея-повечко витамини и почивка.АГ-то ме каза,че прогестерона ми е много нисък,нещо от сорта на 22 с долна граница 2,8 (или тещо такова) и горна 144.Каза ми,че е било редно да започна с Утрогестан поне два месеца преди да забременея.Сега благодарение на ударната доза прогестерон-нямам проблеми *да чукна на дърво*,за това те съветвам да отидеш на поне още 1,2 мнения.Ако трябваше да разчитам на първия ми АГ -вероятно сега щяхме да правим опит за ново бебенце…

# 20
  • Мнения: 5
Здравейте и аз съм със нисък прогестерон. И ми назначиха лечение със Дуфастон. Това ще ние третият опит за бебче. Някой има ли мнение за това лекарство?Blush
Щом е трети опит и има проблеми ви трябва консултация репродуктивен специалист и да се видят всички проблеми. Ипзисват - утрогестан , дуфастон или кринон гел. Но може да трябва и други мерки да се взимат - всеки случай си е различен.
За репродуктивен специалист за трети опит е доста рано. Консултирана съм след 10-12 месеца опити чак тогава.
Опитай да си спокойна,опитай йога,храни се здравословно и това,което ми казаха на мен преди да забременея-повечко витамини и почивка.АГ-то ме каза,че прогестерона ми е много нисък,нещо от сорта на 22 с долна граница 2,8 (или тещо такова) и горна 144.Каза ми,че е било редно да започна с Утрогестан поне два месеца преди да забременея.Сега благодарение на ударната доза прогестерон-нямам проблеми *да чукна на дърво*,за това те съветвам да отидеш на поне още 1,2 мнения.Ако трябваше да разчитам на първия ми АГ -вероятно сега щяхме да правим опит за ново бебенце…
Здравей това е втората лекарка при която ходих не е първата.

# 21
  • Мнения: 41
Здравейте и аз съм със нисък прогестерон. И ми назначиха лечение със Дуфастон. Това ще ние третият опит за бебче. Някой има ли мнение за това лекарство?Blush
Щом е трети опит и има проблеми ви трябва консултация репродуктивен специалист и да се видят всички проблеми. Ипзисват - утрогестан , дуфастон или кринон гел. Но може да трябва и други мерки да се взимат - всеки случай си е различен.
За репродуктивен специалист за трети опит е доста рано. Консултирана съм след 10-12 месеца опити чак тогава.
Опитай да си спокойна,опитай йога,храни се здравословно и това,което ми казаха на мен преди да забременея-повечко витамини и почивка.АГ-то ме каза,че прогестерона ми е много нисък,нещо от сорта на 22 с долна граница 2,8 (или тещо такова) и горна 144.Каза ми,че е било редно да започна с Утрогестан поне два месеца преди да забременея.Сега благодарение на ударната доза прогестерон-нямам проблеми *да чукна на дърво*,за това те съветвам да отидеш на поне още 1,2 мнения.Ако трябваше да разчитам на първия ми АГ -вероятно сега щяхме да правим опит за ново бебенце…
Здравей това е втората лекарка при която ходих не е първата.
Как ти излязоха резултатите?
По колко хапчета ди казаха да приемаш?

# 22
  • Мнения: 5
Скрит текст:
Здравейте и аз съм със нисък прогестерон. И ми назначиха лечение със Дуфастон. Това ще ние третият опит за бебче. Някой има ли мнение за това лекарство?Blush
Щом е трети опит и има проблеми ви трябва консултация репродуктивен специалист и да се видят всички проблеми. Ипзисват - утрогестан , дуфастон или кринон гел. Но може да трябва и други мерки да се взимат - всеки случай си е различен.
За репродуктивен специалист за трети опит е доста рано. Консултирана съм след 10-12 месеца опити чак тогава.
Опитай да си спокойна,опитай йога,храни се здравословно и това,което ми казаха на мен преди да забременея-повечко витамини и почивка.АГ-то ме каза,че прогестерона ми е много нисък,нещо от сорта на 22 с долна граница 2,8 (или тещо такова) и горна 144.Каза ми,че е било редно да започна с Утрогестан поне два месеца преди да забременея.Сега благодарение на ударната доза прогестерон-нямам проблеми *да чукна на дърво*,за това те съветвам да отидеш на поне още 1,2 мнения.Ако трябваше да разчитам на първия ми АГ -вероятно сега щяхме да правим опит за ново бебенце…
Здравей това е втората лекарка при която ходих не е първата.
Как ти излязоха резултатите?
По колко хапчета ди казаха да приемаш?
По две на ден за 10 дни.Понеделник ми беше последният ден.Днес очаквам да не ми дойде😅

Последна редакция: пт, 19 ное 2021, 10:01 от AnMary

# 23
  • Мнения: 251
Здравейте!Днес следобед съм на преглед и ще питам тогава,но все пак,стойност на прогестерона 18,37ng/ml в 6-та г.с нисък ли е ?

# 24
  • Мнения: 41
Здравейте!Днес следобед съм на преглед и ще питам тогава,но все пак,стойност на прогестерона 18,37ng/ml в 6-та г.с нисък ли е ?
На мен ми беше 22.40 в по-ранна и ми казаха,че е много нисък.Предписаха ми по 4 хапчета на ден утрогестан ,като ги пия все още (вече 20-та седмица съм).Само един лекар ми каза,че няма смисъл да пия,защото е “свирено” вече,идиот…консултирай се с АГ-то ти възможно най-скоро.

# 25
  • Мнения: 816
Здравейте!Днес следобед съм на преглед и ще питам тогава,но все пак,стойност на прогестерона 18,37ng/ml в 6-та г.с нисък ли е ?
На мен ми беше 22.40 в по-ранна и ми казаха,че е много нисък.Предписаха ми по 4 хапчета на ден утрогестан ,като ги пия все още (вече 20-та седмица съм).Само един лекар ми каза,че няма смисъл да пия,защото е “свирено” вече,идиот…консултирай се с АГ-то ти възможно най-скоро.
След 13-та седмица се счита , че плацентата вече образува достатъчно прогестерон. Така че консултирай се с няколко лекари. Аз заради много аборти и съмнение за проблем с прогестерона , продължих до 7-ми месец с утрогестан. Първо 2х100 сутрин и вечер вагинално , после ги намалих на 1х100 сутрин и вечер. Попринцип всякакъв прогестерон , стандартно го спират между 10 и 12 седмица.

# 26
  • Мнения: 41
Здравейте!Днес следобед съм на преглед и ще питам тогава,но все пак,стойност на прогестерона 18,37ng/ml в 6-та г.с нисък ли е ?
На мен ми беше 22.40 в по-ранна и ми казаха,че е много нисък.Предписаха ми по 4 хапчета на ден утрогестан ,като ги пия все още (вече 20-та седмица съм).Само един лекар ми каза,че няма смисъл да пия,защото е “свирено” вече,идиот…консултирай се с АГ-то ти възможно най-скоро.
След 13-та седмица се счита , че плацентата вече образува достатъчно прогестерон. Така че консултирай се с няколко лекари. Аз заради много аборти и съмнение за проблем с прогестерона , продължих до 7-ми месец с утрогестан. Първо 2х100 сутрин и вечер вагинално , после ги намалих на 1х100 сутрин и вечер. Попринцип всякакъв прогестерон , стандартно го спират между 10 и 12 седмица.
Благодаря за отзива!Започнах да пия по 1 таблетка в 13-та седмица,за да ги спра(плавно),но стойностите рязко спадаха и ми казаха,че е опасно и е по-добре да продължим с утрогестана…

# 27
  • Мнения: 1 900
Здравейте! Възраждам малко темата. Изследвах прогестерон,когато разбрах че съм бременна и беше 45, след около седмица беше 38. Гинеколожката каза няма нужда да го изследвам. На своя глава пак го пуснах след седмица /вече в 6гс/ и беше 27. С тези темпове може да падне много преди 12гс, но стария ми гинеколог дори каза да спра да го изследвам, дори не чу колко е паднал, каза че това бил единичен показател и нищо не показвал индивидуално… не знам да продължавам ли да го изследвам? Двама гинеколози ми казват че нямало нужда и най-вероятно да падне повече пак няма да получа лечение.

# 28
  • Мнения: 587
Здравейте! Възраждам малко темата. Изследвах прогестерон,когато разбрах че съм бременна и беше 45, след около седмица беше 38. Гинеколожката каза няма нужда да го изследвам. На своя глава пак го пуснах след седмица /вече в 6гс/ и беше 27. С тези темпове може да падне много преди 12гс, но стария ми гинеколог дори каза да спра да го изследвам, дори не чу колко е паднал, каза че това бил единичен показател и нищо не показвал индивидуално… не знам да продължавам ли да го изследвам? Двама гинеколози ми казват че нямало нужда и най-вероятно да падне повече пак няма да получа лечение.
Здравейте, какво се случи с падащия Прогестерон при вас? В подобна ситуация съм..

# 29
  • Мнения: 1 900
Здравей! Стана на 26 след още една седмица и спрях да го изследвам известно време,но последно на 20.06 беше 34,70. Не съм приемала утрогестан или други форми на прогестерон. Консултирайте се с гинеколог все пак. В момента съм 15гс. Успех!

# 30
  • Мнения: 587
Здравей! Стана на 26 след още една седмица и спрях да го изследвам известно време,но последно на 20.06 беше 34,70. Не съм приемала утрогестан или други форми на прогестерон. Консултирайте се с гинеколог все пак. В момента съм 15гс. Успех!
Благодаря за отговора. А в какви мерни единици беше при вас?

# 31
  • Мнения: 1 900
Ng/ml е единицата. Забравих че преди или след 20.06 пак го бях изследвала веднъж в другата мерна единицa nmol/l и беше 100 и нещо, което приравнено се равняваше на 40 и нещо. Мисля че прогестерона се мени през часовете на деня и различните дни може да показва различни стойности.

# 32
  • Мнения: 587
Ng/ml е единицата. Забравих че преди или след 20.06 пак го бях изследвала веднъж в другата мерна единицa nmol/l и беше 100 и нещо, което приравнено се равняваше на 40 и нещо. Мисля че прогестерона се мени през часовете на деня и различните дни може да показва различни стойности.
Мдамм.. Ng/ml е "друга бира" - това са по-високите мерни единици - бил си ви е доста висок дори в най-ниските стойности. Моят намалява в Nmol/l..

# 33
  • Мнения: 1 900
Ами намаляваше си по 10 единици седмично и нямаше как да не се притесня…Обикновено гинеколозите предписват утрогестан или дуфастон.В коя седмица сте? След 12та плацентата поема тази роля.

# 34
  • Мнения: 587
В 5 г.с. Аз съм на най-високата доза Утрогестан в момента и въпреки това  намалява. Затова питах как се справят лекарите с такова положение. Моите доктори не изписват от инжекциите, защото ги няма в БГ. Казах, че мога да си ги набавя (при предния ми трансфер), но не срещнах особен ентусиазъм..

# 35
  • Мнения: 700
Здравейте, момичета. Днес ми е десети ден след овулация и пет дни преди цикъл. Прогестеронът ми е 49,74 nmol/L (това е мерната единица, която показва по-високи стойности). Сметнах го в един сайт и излиза около 15 ng. Това е много нисък прогестерон за бременност, нали?

# 36
  • Мнения: 1 050
По-добре не обръщайте мерните единици, а гледайте референтните стойности за съответното изследване в конкретната лаборатория.
Здравейте, момичета. Днес ми е десети ден след овулация и пет дни преди цикъл. Прогестеронът ми е 49,74 nmol/L (това е мерната единица, която показва по-високи стойности). Сметнах го в един сайт и излиза около 15 ng. Това е много нисък прогестерон за бременност, нали?

# 37
  • Мнения: 700
Благодаря за отговора. Днес докторът ми потвърди, че е критично нисък, но засега каза да не приемам прогестерон, защото не се знае дали не е извънматочна.
То докато се види сакчето, бебето ще си отиде с такъв прогестерон. Поредната ми загуба. Нямам сили повече… 😭

# 38
  • Мнения: 54
Здравейте, по изчисления ни трябвало да съм в 5г.с.
Дали е достатъчно висок за тази седмица? На 5ти септември съм на лекар

# 39
  • Мнения: 587
Здравейте, по изчисления ни трябвало да съм в 5г.с.
Дали е достатъчно висок за тази седмица? На 5ти септември съм на лекар
Имате референтни стойности по триместри точно под резултата. Пуснете си актуален за датата на прегледа, за да го изкоментирате с доктора.

# 40
  • Мнения: 9
Здравейте, бременна съм в 4г.с и 4 дни. В събота и неделя прецапах леко и след преглед ми казаха, че плодния сак е в матката, но да си пусна прогестерон. Според вас как е хормона за този период. Утре чак имам запазен час.

# 41
  • Мнения: 27
Здравейте знам че темата тук е нисък прогистерон но ако някой, който разбира може да ми помогне.
Миналия месец си пуснах изследвания за пролактин и прогистерон ,та прогистерона беше висок ,беше до 26 като стойност ,моя беше 50 ходих в раму.Записах си сега час за ендокринолог той ми назначи доста неща за изследване но мисля че се обърка и ми пусна и прогистерона а аз съм вече 27 28ми ден след цикъл и тук до 4 дни трябва да ми дойде,просто не се усетих и го изследвах и сега ми даде 922.4,възможно ли да е толкова висок защото ще ми идва или наистина има проблем не мога да разбера добре стойностите,но.ми се струва страшно висок.моля за мнение ,утре съм на ендокринолог ,но ме притеснява дали ще го намери за грешка че сме го пуснали сега или ще каже висок е хапчета затова пиша тук. Благодаря предварително

# 42
  • Мнения: 91
Здравейте,  дали прогестерон 14 ng/ml е нисък за много ранна бременност? Днес ми излезе положителен теста  за бременност.

# 43
  • Мнения: 700
Здравейте,  дали прогестерон 14 ng/ml е нисък за много ранна бременност? Днес ми излезе положителен теста  за бременност.

За съжаление е доста нисък, да.

Общи условия

Активация на акаунт