Цветарки, продължаваме да обменяме опит- 2!

  • 52 986
  • 430
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 3 760
tedy_e, различават се трудно  Laughing Общо взето при засушаване листата стават чупливи и сиво-кафяви, а при преполиване - тъмнокафяви и, хммммм, меки. А иначе през зимата повечето драцени губят листа и/или им излизат тъмни петна по листата.... Често е трудно да се вкоренят  по това време и направо изгниват във вода (ама не винаги). Причината е по-скоро в късия ден, отколкото в по-ниските температури.
miracle, за съжаление си се сдобила с много проблемно растение. Внимавай да не преполиваш и много пази от вредители!

# 391
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Някой може ли да  ми каже нещо повече за този бонсай - от кой тип е и как се гледа?

# 392
  • Мнения: 9 095
Мъни, благодаря, ами аз вчера понеже се издразних, и се хванах и орязах всички болни листенца и сега няма жълти и изсъхнали работи, искам да разбера дали продължава че така немога да я хвана Peace

# 393
  • София
  • Мнения: 1 105
Момичета, помощ! Аз като пишман цветарка искам да задам въпрос за един банан. Вярвам, че това е обсъждано, но нямам време да чета всичко. Та значи, банана ми седеше върху шкафа в кухнята и си вървеше добре, но свекърва ми ме посъветва да го сваля някъде долу, защото след време като порасне ще опира в тавана и аз го свалих, но се притеснявам да не му се отрази зле смяната. Има и две бебета поникнали и ще умра ако и той умре! Вие какво ще ме посъветвате, да го върна или да не го пипам?

# 394
  • Мнения: 684
miracle, за съжаление си се сдобила с много проблемно растение. Внимавай да не преполиваш и много пази от вредители!

Благодаря за съвета. За сега розичката се чувства добре при мен. Сложих я на слънчево място и пъпките й се разтвориха. Много е красива, дано да я опазя.

Какви са признаците за преполиване?
Сега я поливам през ден, но не знам това дали е много или малко. Не съм я пресаждала. Нали знаете, че ги продават в нещо като торф и то бързо изсъхва. Наливам водата в подложката и тя много бързо я изпива, но не знам дали да налея пак. Моля ви помагайте.  baby_neutral baby_neutral baby_neutral

# 395
  • Мнения: 9 095
момичета, като заговорихте за тор, сега наближава пролетта, а аз съм се наканила да си правя дренаж на цветята, има ли тор или пръст от която сте доволни или всичките са еднакви и камъчетата и пясъка нали може да съм ги събрала от плажа  и без допълнителна обработка да ги слагам?

# 396
  • Мнения: 261
момичета, като заговорихте за тор, сега наближава пролетта...
Моят три годишен хубавец много ги разбира тези работи. Взел, че полял цветята с ракия, ама от най силната, дето баба му я използва за компреси.  #Crazy #Crazy #Crazy.
Като влязох в стаята можете да си представите каква миризма ме лъхна.
Та помагайте какво да правя.
За начало ги поизмих под душа, но дали ще е ефикасно.
Ще загинат милите. А са ми ценни - две драцени, кротон, фикус бенджамин/

# 397
  • Мнения: 6 461
Някой може ли да  ми каже нещо повече за този бонсай - от кой тип е и как се гледа?

Виж тези линкове .Може и да ти свършат работа Peace

http://bonsaite.hit.bg/

http://bonsaiguide.hit.bg/whatrbonsai.html

# 398
  • Мнения: 6 461
Моят три годишен хубавец много ги разбира тези работи. Взел, че полял цветята с ракия, ама от най силната, дето баба му я използва за компреси.  #Crazy #Crazy #Crazy.
Като влязох в стаята можете да си представите каква миризма ме лъхна.
Та помагайте какво да правя.
За начало ги поизмих под душа, но дали ще е ефикасно.
Ще загинат милите. А са ми ценни - две драцени, кротон, фикус бенджамин/

Мисля ,че след като си ги обляла под деша нищо няма да им стане.
Моят вуйчо беше полял у тях цветята с ракия ooooh!,но нищо не им стана .  Peace

# 399
  • Мнения: 9 095
ей така майка ми като си сади теменужките и баща ми ги поля с бира, след това ги поръси с черен пипер, сол и тн Joy Joy и какви хубави са станали, на нея й побеля косата тогава Joy

# 400
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Дими, благодаря ти - ще погледна!!   bouquet

# 401
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Здравейте... и аз се присъединявам...... абсолютно начинаеща съм.... решила съм да правя градинка .... от нищото.... ще имам нужда от много съвети .... така че благодаря ви предварително...... Hug

# 402
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Градинка?В двора ли?Или на балкона?

# 403
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Здравейте аз пак имам "зор".
Вчера си купих това цвете:
  http://images13.snimka.bg/002076485-big.jpg
  http://images13.snimka.bg/002076484-big.jpg
Знам само че е от семейство Марантови,но нищо друго немога да открия.

# 404
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Градинка?В двора ли?Или на балкона?

В двора ....... но съм още далече от засаждане на нещо...... първо трябва да помисля за ограда .... някакво терасиране , защото наклона е голям ....... какви видове жив плет да сложа .......  булеварда ни е почти в двора .......

Общи условия

Активация на акаунт