Висок Пролактин и аденом на хипофизата - 8

  • 24 435
  • 549
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 217
Привет на всички!Може ли да ми кажете при аденом на хипофизата какви са точно симптомите?Пролактина и ТСХ в норма.Благодаря!

При мен единствено - висок пролактин. Не съм имала други симптоми.

# 16
  • Мнения: 3 902
При мен висок пролактин и силно главоболие. По принцип може да има липса на овулация, секреция на коластра. Но, ако няма висок пролактин по-скоро би било изключение и рядък случай да има аденом.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 35
Момичета, с риск малко да се отклоня от темата ще попитам за вашия опит.
Има ли такива от вас, които пият достинекс/бромокриптин и са си поставили някоя от ваксините срещу ковид? Или поне някой, който се е консултирал с ендокринолог?
Чувам различни мнения, личният препоръчва да се изчака, защото няма достатъчно наблюдения, но някоя от вас има ли мнение относно това дали жена с нашата диагноза може да си постави ваксина?

# 18
  • Мнения: 1 068
Има ли такива от вас, които пият достинекс/бромокриптин и са си поставили някоя от ваксините срещу ковид? Или поне някой, който се е консултирал с ендокринолог?
Аз пия бромокриптин и ендокринологът ми даде зелена светлина за ваксината.

# 19
  • Мнения: 59
Здравейте, момичета!

Заради предстоящо изследване ми се налага утре, късно вечерта да си поставя Хориомон 5000. Сега прочетох листовката и видях, че пише да не се прилага при лица с хиперпролактинемия. Досега не съм имала проблеми с пролактина или поне не съм знаела. Миналия месец, обаче когато си пуснах изследвания резултата ми беше близо 1500.  По препоръка на ендокринолога трябва да го повторя, тъй като не е спазено условието за покой преди изследването. Съответно не ми назначи и никаква терапия засега. Някоя от вас поставяла ли е такава инжекция с висок пролактин, без терапия? Притеснявам се, какво може да стане, ако е реално завишен, също и защото утре е събота, и не съм сигурна дали ще успея да се свържа с ендокринолога си. Много ще съм благодарна, ако се включите с мнение, съвет или личен опит!

# 20
  • Мнения: 858
Здравей,
Не се притеснявай за високия пролактин, ако не е спазено изискването да полежиш. Пролактинът се влияе от много неща и може да се повиши в следните случаи:
 - секс предишния ден
 - при дори леко раздразнени зърна (дори при къпането е възможно да се раздразнят , напр.)
 - при стрес - затова трябва и е задължително да лежите поне 20 мин. А ако съмненията са за висок пролактин е по-добре да лежите 30 или 40 Мин. Със сигурност има още много фактори.
Аз не бих повторила изследванията в същата лаборатория, щом не са спазили това елементарно условие. От друга страна всеки лекар досега ми е препоръчвал да сменям лабораториите, но когато проследявам едно и също нещо - да си пускам изследванията в същата лаборатория.

Здравейте, момичета!

Заради предстоящо изследване ми се налага утре, късно вечерта да си поставя Хориомон 5000. Сега прочетох листовката и видях, че пише да не се прилага при лица с хиперпролактинемия. Досега не съм имала проблеми с пролактина или поне не съм знаела. Миналия месец, обаче когато си пуснах изследвания резултата ми беше близо 1500.  По препоръка на ендокринолога трябва да го повторя, тъй като не е спазено условието за покой преди изследването. Съответно не ми назначи и никаква терапия засега. Някоя от вас поставяла ли е такава инжекция с висок пролактин, без терапия? Притеснявам се, какво може да стане, ако е реално завишен, също и защото утре е събота, и не съм сигурна дали ще успея да се свържа с ендокринолога си. Много ще съм благодарна, ако се включите с мнение, съвет или личен опит!

# 21
  • Мнения: 143
Здравейте момичета,

От 6 месеца се опитваме да имаме бебе със съпругът ми, но не се поучава. Пуснах хормонитте LH, FSH, Естрадиол, Тестостерон, Прогестерон и Пролактин. Утре смятам да пусна и TSH. Оказа се, че пролактина е завишен, изследван е 2 пъти и двата пъти излезе висок. Знам че това пречи на забременяването, на лекар съм на 20ти чак. Въпросът ми е, трябва ли да приемам противозачатъчни заедно с лекарстрата за регулиране на пролактин. Попандах на статия, в която беше споменато това.

Резултатите от пролактина са:
Ситилаб - 593.0 при граници 102 - 496 (от 25.01.2021)
Рамус - 33.94 при граници 3.46 - 19.4 (от 03.05.2021)

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 40 776
Намерете си ендокринолог и АГ, който е или в репродуктивна клиника или се занимава с подобни пациенти...Ще е в пъти по-наясно от обикновен такъв.
Успех.

# 23
  • Мнения: 130
Момичета  каква трябва да е стойността на пролактина  за да забременее жена ми .  Прием достинекс.   референтни 70 до 565 а и е 800  Достнекса  как влияе на качеството на яйцеклетките . Нещо не ни се получават нещата   жената пие по 2,5 мг на 10 дена

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 40 776
Идете на друг лекар..явно предписанието трябва да се смени.

# 25
  • Мнения: 143
Здравейте момичета, вчера ми изписаха Достинекс заради висок пролактин. 1/2 хапче на седмица вечер. Изпих си дозичката вчера и днес главата ме цепи зверски. Бихте ли споделили как се справяте с главоболието? Привиква ли се към самото лекарство или трябва да се смени?

# 26
  • Мнения: 36
Привет Simple Smile
Има го като странична реакция от достинекса. Мен също ме болеше главата в началото. В един момент организмът се настройва и главоболието отминава. Дай си малко време.  Успех Simple Smile

# 27
  • Мнения: 217
Аз го пия вече 3-4 месеца. Като дозата в началото ми беше 1/2 таблетка на две седмици, а сега ми я намалиха на 1/2 таблетка на три седмици. В началото имах световъртежи в деня след приема. Приемам го вечер, непосредствено преди да заспя, за да избегна страничните ефекти. Сега с последните два приема нищо не усещам. Привиква се към хапчето и организма започва да го понася добре.

# 28
  • Мнения: 1 431
При микро аденом 4 мм някоя от вас пила ли е нещо?

# 29
  • Мнения: 724
Да, ако има висок пролактин

Общи условия

Активация на акаунт