Първолачето на мама, втора седмица подхвана!

  • 20 694
  • 244
  •   1
Отговори
# 105

Ирина (iko), нашите деца са в един клас май  newsm78  Не е ли и твоята дъщеричка в 47-мо в 1 б?
[/quote]

Абсолютно, там сме  Simple Smile
Ама моята още не е запомнила много имената на децата, малко е разсеяна сякаш още, вчера си е забравила якето в занималнята  ooooh!

Много се радвам че нашите деца са в един клас, аз никой не познавам още, само по физиономии виждам познати от квартала.


# 106
  • Мнения: 2 013
Забравих да попитам във всички училища ли има от първи клас "Информационни технологии".При нас е веднъж седмично в отделен кабинет,оборудван с компютри, с отделен преподавател.

Да и в 125 СОУ първолаците имат “Информационни технологии”. Май това е единствения предмет, за който дъщеря ми каза, че го чака с нетърпение. Днес купувах учебник, на изд.”Нова звезда”, с две рибки на корицата. 

Близнаците ми - Златин и Йоана, са в 126-о уличище в кв. Стрелбище. Има ли и други първолаци в нашето училище? При нас също обещават да учат информационни технологии, по един час седмично. Засега още не сме ходили в компютърния кабинет.
Закуските още не са решени и при нас. Имат много добър стол, или поне така твърдят учителките. М.г. са правили топли закуски в стола - тестени, разбира се, но поне току що изпечени. Сега са отказали сухите пасти, но още не е решен въпросът със закуските.
И тъй като няма закуски, давам им пари, а и всички останали родители май дават, защото хлапетата редовно си купуват най-различни дивотии. Заварих сина ми с близалка в устата! Мисля да намина край лафката, но и да протестирам срещу асортимента им - няма да има ефект, струва ми се.
Засега тя ще ходи на народни танци в близкото читалище. Той не е изявил интереси.

Знаете ли къде в кв. Стрелбище или околностите може да се учи английски? newsm78 В читалището курсовете са дневни и не ни устройват.

# 107
  • Мнения: 1 492
Добро утро мами.
И ние още нямаме закуски. Тая Масларова май няма да се засрами скоро. Та ние си носим сандвичи, кроасани и давам парички за топло мляко.Имат си машина с монети.Не е идеално, но на него му харесва.
Даруся, много са натоварени децата при вас. Дано постигнете нещо на родителската среща.Прекалено е, това което описваш.
Мама Елена добре дошла  bouquet

# 108
  • Мнения: 1 258
Аз не и давам парички за лафката.Правим сутрин сандвич.
Намирам го излишно в първи клас.Лора ми обясни,че учителката винаги трябвало да придружи децата до лафката и да ги изчака.Обикновено това ставало около голямото междучасие,когато всички се запътват към двора.И така всички деца чакали чинно,докато другите се изредят на опашката да си купят дъвка или зрънчо.

# 109
  • Мнения: 168
  И ние нямаме закуски още.Иначе всяка сутрин Пепи пие по една чаша мляко с какао преди да излезе,а за у-ще му слагам я сандвич,я кроасан.За по-нататък ще видим...
Не съм гледала предаването тази сутрин,но иначе поведението на Масларова и мен ме кара да кипвам!   

# 110
  • на терасата
  • Мнения: 672
Какви са ви първите впечатления от учителката и училището?

При нас засега всичко изглежда нормално, но малко се притеснявам, че сутрин е голяма блъсканица във фоайето (5 първи класа) и учителката не може да следи кой е дошъл и кой не, чак в клас ги вижда. При вас как е?

# 111
  • Мнения: 888
Уфф,момичета,ние сме на буквата "о" .Ми кво да ви кажа..пак ми се взе акъла,ама кво да се прави..
Иначе ние си караме на сандвичи от къщи и студен чай,или сок в шише.
Масларова и аз я гледах и не,че я защитавам, но специално за закуските-според мен на който не му харесва-да не ги консумира(като нас).То недоволни винаги има.
Ама виж за "умното" решение относно спортните екипи които раздаваха за първолаците  Twisted Evil

# 112
  • Мнения: 3 164
Мренка, вие получихте ли вече спортен екип??

# 113
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Хе-хе

Поне да ви се похваля след сутришното оплакване. Имаме Отличен за всеки проект.  Whistling Сговорна дружина планина повдига - както се казва. Не че това ще промени решението довечера да се обсъди темата с проектите,  Naughty но детенце си е щастливо днес - пет броя шестици (другите два броя са за някакви изпитвания). bowuu

# 114
  • Мнения: 888
Бимба, като разбрах каква ще е помощта на министерството за първолаците,хич и не подадох молба  Crossing Arms
Ама една сутрин гледах по "Здравей България"  Масларова да показва въпросните екипи ...ми поне на телевизора ми се видяха грозни  Rolling Eyes А как пък решиха баш екипи да раздават..
Даруся ми браво на вас бе  Peace все така  Hug

# 115
  • Мнения: 1 937
Отлично на отличниците!  Grinning

Привет, момичета.
Днес ми е крив ден, пък и вали като за последно.

Ще споделя набързо само няколко идеи.

Застраховка на децата в училище (ако някой е правил подобно нещо, моля да сподели подробности).
Имаше такова полезно начинание в детската градина, не достатъчно добре прието от родители, но за съжаление уместно, както се оказа впоследствие. Знам, че всички чукаме на дърво и си казваме да не се случва, но пък е разумно да помислим.

Една мама ми разказа днес, как в едно известно пловдивско училище бодра детска музика посреща децата в класните стаи.  Grinning
Добра идея - и не толкова трудно осъществима.

Пак в същото училище издават месечен вестник с участие на дечицата. Още по-добра идея, малко по-трудно осъществима, но пак не пречи да се помисли.


И малко офф, за който се извинявам - издавам ви, че тук наднича и редовно чете, най-страхотната госпожа от детската градина, в която учеше моето първолаче.
Затова си позволявам да я похваля и да й благодаря публично. Госпожо Билянче bouquet



# 116
  • Мнения: 11 322
Я ми кажете как се процедира при вас при поява на въшки (гниди) при някое дете в класа?
Проверяват ли ги изобщо?
В класа на щерката имат едно момиченце с гниди (не съм сигурна дали имало и въшки) и искат от нас всеки ден да проверяваме децата. Аз даже ровя в главите на двамата, да не стане някоя беля и да им пламнат косите.
Иначе не постригват, както беше едно време.
И нещо друго - получих бележка от учителката да пратя следващите дни детето с някакви пантофи да си има там, че като почнели дъждовните и калните дни, да не цапат пода в стаята и да дишат след това мръсната прах.

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Я ми кажете как се процедира при вас при поява на въшки (гниди) при някое дете в класа?
Проверяват ли ги изобщо?
В класа на щерката имат едно момиченце с гниди (не съм сигурна дали имало и въшки) и искат от нас всеки ден да проверяваме децата. Аз даже ровя в главите на двамата, да не стане някоя беля и да им пламнат косите.
Иначе не подстригват, както беше едно време..............

До сега не ни се е случило да имат въшки или гниди. Но ако се появят детето трябва да не ходи на у-ще и доколкото съм запозната дават бележка за 3 дни. Но да ви кажа честно има в аптеките един препарат (около 2лв. струва), който се втрива в кожата на главата след къпане и за 1 седмица има защитен ефект. Особено полезен е според мен за момичетата с дълги косички. Да не говорим, че ако детенце хвани тези гадинки никой в семейството не е защитен. Така, че давайте и пазете децата.

# 118
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
аз като предпазен метод срещу въшките и гнидите използвам шампоан с розмарин, имам и масло от розмарин. И всяка вечер и проверявам главата.
Закуски и в нашето у-ще все още няма, аз и слагам някаква закуска и плод за след обяд.Сутрин вкъщи хапва нещо малко , че до 10 часа си е бая време. Днес е в настроение, не е уморена имали са 2 часа рисуване и затова и има две усмихнати човечета.

# 119
  • Мнения: 1 938
Привет и от нас!  bouquet
Моят син ще изучава ЗИП БЕЛ, ЗИП математика и ЗИП ИТ. Английският език ще е платен - 8 лв на месец, като заниманията ще са 2 пъти седмично.

Общи условия

Активация на акаунт