Първолачето на мама, втора седмица подхвана!

  • 20 697
  • 244
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 100
Леле ,да ,Лонгмън беше издателството! doh

Лонгман е прекрасно издателство. Учебниците са много хубави, цветни, с картинки. Абе.. ще видите  Joy Аз ги харесвах  Wink

# 91
  • Мнения: 1 100
Ние нямаме случай да седне сам и да пише. Rolling EyesДали ще го доживея този момент?! Crazy
Като приспя малкия и едно 15 мин.подканям да сяда,а точно тогава огладнява,доаква му се,касета му се гледа.....абе зор си е. ooooh!Но пише де,къде ще отиде! Mr. Green

И при нас е нещо подобно. Само дето той просто си стои и блее в стената.  newsm78

# 92
  • Мнения: 474
При нас е обратно.В къщи по лесно пише при мен.В училище отказва.

# 93
  • София
  • Мнения: 676
Здравейте!
Аз набързо сядам да се отчета, че нямам никакво време...вече луда станах...  #Crazy

Ние сме само на ченгелчета и чертички, никакви букви още... Днес имаме няколко печатчета и "Браво!"  Grinning Не знам дали ще е все така, но Мария много лесно сяда да пише домашни. Само дето някак си не ги издокарва... не знам критериите ли и са ниски, не може ли.... Мен да ви кажа повече ме притеснява самото и свикване с този ученически режим и правилник.... една е отнесена....

Имаме "Информационни технологии", ама ЗИП ли е ще ви излъжа. Първият час учиха от какви
части се състои компютърната система и след това играли игри...

По английски ние сме с учебници на ExpressPublishing. Струваха ни 20 лв. Другите ни учебници са на Труд и на Просвета. За допълнителни помагала и сборници събирахме по 8.50.

Ирина (iko), нашите деца са в един клас май  newsm78  Не е ли и твоята дъщеричка в 47-мо в 1 б?

# 94
  • Мнения: 1 030
Здравейте!Толкова много сте писали че благородно ви завиждам.При нас вече се успокоиха доста нещата,вече по смело пишем материала за домашно.Вили,не знам дали сме напред с материала но наистина се притесних в началото.Всеки ден имат БЕЛ-писане,четене,пишат по една първа тетрадка на Наталия Огнянова,днеска сме на наклонени чертички обърнато "М",така го разбирам аз.За спорта аз съм твърдо ЗА,ние с татко и сме бивши спортисти но обмисляме най доброто за нея.За пъпчиците съжалявам много но първо на Дерматолог,после има др.варианти но дръж ни в течение сещам се за един крем.Рени филма е страхотен Благодаря,заслужава си да се подложи човек на такъв експеримент за да разбере какво да прави със се беси.Много ми е жал че не мога да се включвам през деня но трябва и да работим.Много се радвам че сме цял клас,така по лесно ще минем 1клас.До утре и успешен ден!     bouquet Joy Hug

# 95
  • София
  • Мнения: 4 272
Здравейте мами! Учудвам се, че много от вашите деца учат Информационни технологии, а на нас дори не са ни го предлагали като СИП. ЗИП-овете ни са: БЕЛ, математика и английски. И ние сме на ченгелчета. Как пък не уцели моят син едно ченгелче да стига точно до реда #Cussing out Или хвърчат нагоре, или надолу. Той си пише домашните в занималнята и задължително вкъщи преглеждам какво е писал и от което съм недоволна /а то е почти всичко/ повтаря по още 1-2 реда. По математика са до цифрата 1, но за домашно имат да пишат и няколко реда 2-ки newsm78 което много ме учудва, но моичкият може и да не е разбрал. Много искам час по-скоро да го запиша някакъв спорт. В нашето училище за момчетата предлагат карате, а Боби не иска Crossing Arms Искал "лекар атлетика" hahaha но няма кой да го води на стадиона. И сега съм в чуденка newsm78 А времето минава...

# 96
  • Мнения: 15 265
Здравейте мами!
Днес сина ми най- после е предпоследен  в писането /до сега беше все последен/. Пишат ченгелчета - много особени като тройно "е" и др. не мога да ги обясня .... Букви "И" и "Ш".
Математиката е до 5.
Сряда и петък имат по 4 часа, останалите дни по 5.
Английски ще учат дали са им това
http://c.foto.radikal.ru/0609/82fc10dbfc90.jpg
http://c.foto.radikal.ru/0609/adc9e6dc6802.jpg
Не съм ги записала на извънкласни форми, мисля че няма да им стигнат силите. На у-ще са от 8 до 17 и още ......
И на нас ни искат лични карти.
За мен най-радостното е че ходят с желание на у-ще. /да чукна на дърво/

# 97
  • Мнения: 168
   Хайде да се отчетем и ние набързо Laughing:

   Учим по учебниците на "Просвета"; не са ни събирали пари за помагала. Единственото, за което сме дали пари досега са учебника по английски - 4.50 лв.( утре ще им го дадат ) и "Безопастност на движението" - 1.50лв. Информационни технологии и ние имаме; в петък ще им бъде първия час. За лични карти досега не е ставало въпрос, но и аз мисля, че не е зле да имат.
   С материала по писане и ние сме до бастунчетата, а по математика до цифрата 2.
   Разсеяни сме много, но за това пък самочуствие не ни липсва Naughty. Днес в час по рисуване, госпожата казала да нарисуват нещо, което им харесва и Пепи нарисувал...себе си hahaha

# 98
  • 1st floor
  • Мнения: 9 126
За английския на просвета ли става дума? На нас ни искаха по 8 лв. за него.
Чак сега видях темичката и реших веднага да се разпиша и аз. Вики още пише ченгелчета и чертички, а госпожата вече ми се оплака , че била много бавна  Embarassed....., но иначе се стараела.А пък аз цяло лято я карах да пише и очаквах ,че ще й е по-лесно. Не знам какво да я правя. newsm78
На английския от училище не разчитам и от миналата година я водя в една школа  към общината.Адски съм доволна, попаднахме на страхотна учителка, невероятна е Hug  bouquet! От понеделник започва новата учебна година.А пък на всичкото от горе таксата е само 20 лв.

# 99
  • София
  • Мнения: 285
Забравих да попитам във всички училища ли има от първи клас "Информационни технологии".При нас е веднъж седмично в отделен кабинет,оборудван с компютри, с отделен преподавател.

Да и в 125 СОУ първолаците имат “Информационни технологии”. Май това е единствения предмет, за който дъщеря ми каза, че го чака с нетърпение. Днес купувах учебник, на изд.”Нова звезда”, с две рибки на корицата. 

# 100
  • на пистата
  • Мнения: 5 857
мале как не съм видяла,че има такава тема,айде и аз да се разпиша мама Елена и син Христос на който много не му се пише ама горе-долу се справя.ние сме на буква о и число 1.после пак ще се разпиша,но първо искам да ви питам от къде мога да му купя химикал с керамичен пълнител,защото бащаму му беше изпратил един и той взел,че го изгубил вчера а с него  просто пишеше много добре,защото пише дебело кото флумастер и така ченгелите не му се кривят,моля ви мами помагайте.

# 101
  • Мнения: 1 258
Добро утро на всички!

Сега гледах "Здравей България" и вече започва да ми кипва от тая история със закуските.Досега си мислех,че въобще не ме интересува,защото не бих оставила детето ми да разчита на някаква неясна закуска в училище и естествено че като не ми харесва,ще си го нахраня сутрин,ще сложа сандвич в чантата,но вече започва да става досадно.

Масларова демонстрира някакво изключително спокойствие относно случая и това вече наистина дразни.Не мога да си обясня как може да се продължава някаква безумна дискусия толкова време без да има резултат.Нашето училище е от отказалите закуската.
Интересно ми е какво мислите.
За мен освен здравословна,което наистина е донякъде въпрос на вкус,закуската трябва да формира някаква култура на храненето,което би трябвало да е държавна политика.Не си представям,че детето ми трябва да приеме за нормално закусването с шоколадово мини-руло и то с одобрението на някакви министерства,на които основната задача е да преценява по някакви рецептурници хранителната стойност.

Последна редакция: ср, 27 сеп 2006, 09:28 от Trislon

# 102
  • ново
  • Мнения: 6 014
Лора, при нас от миналата седмица имат "закуски". В сряда беше пица /не лоша/, четвъртък баница /по-скоро жалко подобие на такава, клисава, сурова Sick/, в понеделник кифла с течен шоколад Rolling Eyes/ прекалено суха, там където е шоколада клисава Sick/, вчера пак баница....... Съответно всички горе изброени закуски си намериха място в контейнера, с изключение на пицата, от другите само беше опитала. Аз естествено не настоявам да ги яде, предпочитам да изяде един плод, в краен случай солети.
Тук проблема идва от това, че няма конкуренция, единствената фирма, която може да произведе такова количество закуски /за всички училища/ е Хлебозавода, просто няма друг избор Confused

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Хелоу бейбита  Hug

Ето ме и мен. Снощи се борихме с три проекта:  #Crazy
1. Проект по Човекът и обществото за България - трябваше да има контурите на страната, символите на държавата (трибагреник, герб) и изгледи (снимки) от различни наши забележителности (исторически, природни)
2. Проект по Английски език - Родословно дърво, което всъщност трябваше от различни цветове хартия да се изрязват ръцете на членовете на семейството. На него ще се упражняват думите за семейство, брат, сестра, мама, тати и т.н.
3. Проект пак по Английски - Нашият дом - трябваше да се нарисуват различни стаи с предметите в тях. Нашия тати направи цял архитектурен план на апартамента, в който живеем с всички подробности. Целта е да упражняват думите за къщата, стаите, маси, столове, дивани и т.н.

Трябва да ви кажа, че се чувствах като изцеден лимон накрая.  Sick Та те и трите проекта бяха с такива задания, че дете в 3 клас не може само да ги направи.  Naughty Довечера ще имаме пак родителска среща (неясно защо толкова скоро  newsm78, миналия понеделник беше първата ни РС) и ще трябва да се повдигне този въпрос. Да имат по 1 проект на седмица и заданията да са такива, че децата сами да могат да си ги правят,  Crossing Arms а не ние да ги правим на 70-80% и детето да се гордее, че има 6.  Naughty

Оплаках ви се, за което се извинявам, но нали за това сме тук. Пък и няма само за чертички и ченгелчета да четете - малко разнообразие от мен.  Mr. Green

# 104
  • Мнения: 253
 Ние още нямаме закуски. Не били определили още сумата за закуските или нещо от този род  newsm78  Децата учат вече втора седмица и нямат закуски, но като чета как е при вас  Sick  май че е по - добре да нямат и ние да им даваме или те сами да си купуват  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт