Момичета, дайте ми рецепта за обикновен млечен крем, моля

  • 25 571
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Взимаш кремче на Др. Йоткер /с варенето/ и действаш  Mr. Green  Peace
И аз досега правех така, но ми стана съвестно и реших за направя "истински" Wink Mr. Green  Peace


Майтапих се  Mr. Green. Разбрах какво имаш предвид Grinning

Понеже аз правя на др.Йоткер, защото става за 2 порции, а тези рецепти, които прочетох са с 1л. мляко и съответно за повече порции.

Ще съм благодарна, ако някой даде рецепти за 1 или 2 порции само  Praynig
Ще се възползвам също от рецептата на secretgarden

# 16
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Грис- чаша мляко.......прибавям малко ванилова захар на Котаний ( защото е истинска ванилия, от растението, а не изкуствения ванилин ), може и на върха на лъжичката кафява захар.......като заври сипвам малко грис ( на Divella е най- подходящ за малки бебета ) и бъркам докато се развари

Яяя, това не се бях замисляла, всъщност се чудех ванилинът какво представлва, ама нямаше кой да ме светне  Thinking..........
Secretgarden, открехни ме малко по въпроса  Praynig, от къде взимаш тази ванилова захар и какво всъщност представлява ванилинът... Simple Smile. Ще съм ти много блаходарна   bouquet


Ето за ванилията:

http://kulinar.gbg.bg/spiceview.php?spid=7

аз също понякога си купувам ванилови пръчици, като на картинката ......на Котаний.......не е евтина , към 5.00 лв. струва, но ми стига за месеца......други не съм виждала..........тези, които купувам са от бурбонска ванилия.........можеш сама да си ги смелиш с малко захар.........или направо готова смес от смляна ванилия със захар...пак на Котаний........Купувам я от Метро или Билла........ванилинът е синтетичния заместител на ванилията........по- евтин е

ето и тук:

http://margaritta.dir.bg/fevruari/0109vanilia.htm

# 17
  • Мнения: 5 228
secretgarden, колко нишесте слагаш за една порция! И друго - захар добавяш ли, или само банан е достатъчно?

# 18
  • Мнения: 8 917
Момичета, благодаря на всички  bouquet Понеже казах, че ще докладвам какво съм направила- първият ми опит беше супер неуспешен - сложих литър мляко /без 1 чаша/ с 1 ч.ч. захар и като завря прибавих къвм него предварително разбъркани с чашата мляко 2 жълтъка и 5 лъжици брашно........пресече ми се млякото Wink....разходихме се после тримката със съпруга ми и Гери, купихме още едно мляко, обадихме се на свекърва ми /която между другото е голяма кулинарка Simple Smile/ каза ни рецептата и съпруга ми я направи  Whistling Whistling Whistling - този път успешно Mr. Green Нейната рецепта е
1 л. прясно мляко
4 яйца
1 ч.ч. захар
6 лъжици брашно
1/2 масло
 Благодаря ви  bouquet

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
secretgarden, колко нишесте слагаш за една порция! И друго - захар добавяш ли, или само банан е достатъчно?

Нишестето се научих на око да определям.......с кутията мляко до котлона.......ако се окаже гъсто- разреждам..........но , когато сипваш разреденото нишесте постепенно, виждаш колко се сгъстява крема и можеш да си прецениш кога да спреш да сипваш........захар не слагам на банановия крем.......само на крем- ванилията....и то съвсем малко

# 20
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Момичета, благодаря на всички  bouquet Понеже казах, че ще докладвам какво съм направила- първият ми опит беше супер неуспешен - сложих литър мляко /без 1 чаша/ с 1 ч.ч. захар и като завря прибавих къвм него предварително разбъркани с чашата мляко 2 жълтъка и 5 лъжици брашно........пресече ми се млякото Wink....разходихме се после тримката със съпруга ми и Гери, купихме още едно мляко, обадихме се на свекърва ми /която между другото е голяма кулинарка Simple Smile/ каза ни рецептата и съпруга ми я направи  Whistling Whistling Whistling - този път успешно Mr. Green Нейната рецепта е
1 л. прясно мляко
4 яйца
1 ч.ч. захар
6 лъжици брашно
1/2 масло
 Благодаря ви  bouquet
То дето се е пресякло си е от млякото, не от рецептата  Grinning Най-добре разпитай бабите от квартала къде продават домашно мляко. Хем ще ти е прясно, хем ще пиете истинско мляко (най-много с някоя чашка вода вътре) вместо мътна вода с консерванти  Peace

# 21
  • Мнения: 8 917
То дето се е пресякло си е от млякото, не от рецептата  Grinning Най-добре разпитай бабите от квартала къде продават домашно мляко. Хем ще ти е прясно, хем ще пиете истинско мляко (най-много с някоя чашка вода вътре) вместо мътна вода с консерванти  Peace

Ами и аз предположих, че е от млякото - беше Пършевица от Кауфланд, а по принцип съм много доволна от Пършевица Rolling Eyes Но така или иначе, реших, че аз не съм го направила като хората и беше добре дошло за мен, защото го направи татито Mr. Green

# 22
  • София
  • Мнения: 35 951
 newsm78 Обикновенният млечен крем не се ли прави само с:
Прясно мляко+брашно +захар+ванилия

# 23
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
newsm78 Обикновенният млечен крем не се ли прави само с:
Прясно мляко+брашно +захар+ванилия

Май си права. Ама аз имам лоши спомени от едни розови тресящи се нишестета в детската градина и крем ям само такъв "облагороден обикновен"  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт