Малки ембриончета растете, до АПРИЛ на бебчета се превърнете !

  • 20 914
  • 263
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 6 273
Аз спрях цигарите месец и половина преди да забременея (мисля, че и от това сега качих килца Embarassed Embarassed). Сега изобщо не ми се пуши, даже адски много ме дразни цигарения дим.

Успех на изпитите, gerryG  Hug

Хриси, радвам се, че си сигурна в доки-то си, извинявай, че се усъмних, ама реших, че ще е полезно за всички, ако е нещо ново Hug

alabina, май имам някакви такива усещания в гърдите, ама не мога много да преценя, защото ту ме болят много, ту по-малко, ту ме болят само зърната, ту целите гърди Sad

# 166
  • Мнения: 1 419
Здравейте и от мен, момичета-кокичета.

За гъбите, много съм далеч от медицината, така че ще се радвам някой да потвърди кое е вярното - аз лично мисля, че цитонамазка и микробиология са едно и също нещо  newsm78. На мен гъбите до сега все така са ми ги хващали и не съм имала съмнение за наличието им  Wink

За цигарите, и аз като Кати ги спрях месец и нещо преди да забременея, но преди тов дълго съм се чудила дали ще мога като разбера, че съм бременна - за щастие не се наложи. Но най-помага мисълта за всички гадости, които причиняват на теб и на детето ти. Ако не си сигурна, че имаш силна воля, прочето "Не пуша вече" - убедена съм, че ще ти помогне  Simple Smile

За килограмите, аз съм вече +2 и дори и панталоните за работа, които ми бяха леко широчки ми стягат доста на талията - образува ми се коремче, растящо със всеки изминал ден  Grinning

Мелодия, имала си ужасен ден. Не е трябвало изобщо да ходиш - пази се, чу ли  Naughty

За повръщането, искрено ви съчувствам момичета, надявам се скоро да ви размине, за да може да се чувствате добре   action032 Опитвайте да хапвате по малко и да поемате течности - по-добре да има какво да повръщате, отколкото да са стомашни сокове и да се обезводнявате  Confused

За болките в гърба, имам ужасни болки между кръста и опашката - някои казват, че това било ишиас  Crazy Нощем се събуждам от болка, когато трябва да се обърна. Лекаря каза, че е от принудителното седене в една и съща поза, но аз забелязах, че ме боли повече, когато съм била на крак по-дълго време - за разходка например.  #Crazy

Аз спирам с пътуванията  Crossing Arms. Ходих за уикенда до Сандански - почтит цял ден съм стояла, вечерта мръднах за 1ч (и се изморих, разбира се) и снощи резултата беше на лице - пак зацапване  #Cussing out. Мислехме да ходим някъде за почивните дни, но май няма да се пътува скоро - за седене в хотелската стая само, няма смисъл  Rolling Eyes

# 167
  • Пловдив
  • Мнения: 37
Здравейте и от мен, момичета! Последно писах в сряда, когато тръгвах за преглед. Всичко се оказа наред, видях си бебето как рита и се обръща и бях много щастлива, обикалях 2 часа по магазините и като се прибрах - прокървих. Sad Много се шашнах, защото предния път само ми зацапа, а сега направо ми "бликна". Цяла вечер стоях като препарирана, а сутринта се обадих на доктора да го питам какво да пия, а той ми каза да направо да се стягам за болница - и така изкарах до вчера там. Оказа се, че бебето е добре, ама при формирането на плацента нещо се е спукало (като на Aya), а оттам и кървенето (което не се повтори). Сега съм 2 седмици в болнични, въпреки че настоях да се върна на работа по-рано - докторът каза, че още 2-3 седмици, докато се оформи окончателно плацента, съм в тройнокритичен период. И сега ме гони параноя - ходя през 15 min в тоалетната да проверявам дали всичко е ОК. Shocked
Честито на новозаписалите се бременни!  bouquet
Момичета, много красиви булки сте били! Ако успея и аз ще кача снимки от сватбата ми.

# 168
  • Мнения: 1 419
Филка, направо ти съчувствам не тройно ами стократно  Sad  Hug
А като прокърви, повтори ли се или премина в тъмно кафяво като при мен?

Аз още не мога да отварям сайта със снимките  Crossing Arms - оказа се, че нещо нашия доставчик не праща нормално пакетите  Thinking Чакам да го оправят, но кога ли ще стане  newsm78

Аз тръгвам сле дмалко да лежа. В къщи нямам временно компютър, така че чак утре ще ви чета  Blush

# 169
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
За цигарите ... и аз да се отчета - бях страстен пушач до началото на февруари. Съответно като ги спрях се пораздух и тъкмо успях да си върна размера .... и хоп радост в къщи Simple Smile
За цитонамазката... то и името говори Simple Smile  изседване на клетките за аномалиии. До колкото знам при микробиологията може да се гледа по два начина - единия е като се вземе секрет да се види веднага на микроскопа или се прави посявка - в някаква хранителна среда за да се доотгледат гадинките да си сформират колонийки и за се различат по точно от кой вид са. Е предполагам, че могат да ги видят ако ги има и при цитонамазката, но като цяло не е това целта Simple Smile

# 170
  • София
  • Мнения: 6 273
Ауа, има определено разлика между цитонамазка и микробиология. Микробиологичното изследване е на секрет от влагалището, а цитонамазката ена клетки от стените на шийката на матката, ако не се лъжа. Цитонамазка за прави задължително поне веднъж в годината, защото с нея се открива раничка на шийката и рак на шийката на матката и е изключително важно изледване заради това. А микробиологията открива разни гъби и други подобни гадости.
Има доста инфо в нет-а, ако ти е интересно да научиш.


За цигарите, и аз като Кати ги спрях месец и нещо преди да забременея, но преди тов дълго съм се чудила дали ще мога като разбера, че съм бременна - за щастие не се наложи. Но най-помага мисълта за всички гадости, които причиняват на теб и на детето ти. Ако не си сигурна, че имаш силна воля, прочето "Не пуша вече" - убедена съм, че ще ти помогне  Simple Smile

И аз съм си мислела, че тази мисъл ще ми помогне да ги спра като забременея. Всъщност желанието ми за бебе ми беше стимула да ги откажа изведнъж.

За килограмите, аз съм вече +2 и дори и панталоните за работа, които ми бяха леко широчки ми стягат доста на талията - образува ми се коремче, растящо със всеки изминал ден  Grinning

Ох, и аз съм същата. Много е гадно  Cry

# 171
  • София
  • Мнения: 6 273
Нещо не се справих с цитата, щото ми е за първи път  Embarassed Embarassed Embarassed

извинявайте...

# 172
  • Стара Загора
  • Мнения: 109
Здравейте и от мен, мили момичета!
Днес се чувствам горе-долу добре, но вчера беше кошмар. Аз не повръщам. Не че не ми се иска , но просто не мога, от което според мен ми става още по-зле. Но почти през цялата време ми е лошо и сякаш нещо ми е застанало на гърлото и иска да излезе, но уви..... Но иначе апетита ми е като за световно. Страх ме е да се кача на кантара, но всички панталони ме стягат в корема, а вчера въобще не можах да влезна в едни от по-широките си дънки. За тесните - въобще и не си помислям. Но като се замисля и с първата бременост бях така. За първите три месеца качих цели 4 кг, а в следващите 6 - само още 8кг. Така че се надявам този вълчи глад да престане да ме гони.  Все още не сме казали на щерката че ще имаме бебе, защото тя както обича всичко на всички да разказва......, пък и ме е страх нещо да не се случи и да я разочаровам.

# 173
  • Пловдив
  • Мнения: 37
Aya, то прокървяването си ми беше кафеникаво по-скоро, но обилно и рядко. Докато преди един месец ми беше като бяло течение, оцветено в кафеникаво. Не ми се е повторило, но аз от четвъртък съм на Pregnil - 1 път седмично, Utrogestan - 2 пъти по 2 и Papaverin - в болницата ми го биеха 3 пъти по 2 мускулно, но ми казаха да го намаля и да пия 3 пъти по 1. И трябва много да се пазиш - това и аз го чувам отвсякъде и ми писна, но май е вярно. Всички ми казват, че при това положение трябва че съм луда, ако ходя на работа, защото ще разбера, че не си е заслужавало чак като загубя бебето и т.н.
Стискам ти палци и се моля да се оправиш Praynig и да сме заедно до април Wink

# 174
  • Мнения: 1 925
Филка, съжалявам за премеждията ти, почивай и слушай лекарите   Hug
Аз чакам мъжо да ме вземе и си отивам вкъщи да си легна и утре никаква работа и моя док ми каза, да не се правя на героиня за едната работа, ама аз - не и зор да идвам, да повръщам в офиса и сега съм  Sick  Tired Утре сутрин като стана отивам при док за болничните и само да ми спретне някой номер пак  #2gunfire Стискайте палци   Praynig
Aya , ама и ти си едно миткало  Crazy Вземи малко си почини  Hug
До утре, мили ми априлки
   bouquet

# 175
  • Мнения: 491
Filka мила, я и аз да ти досадя - ТРЯБВА ДА ВНИМАВАШ И ДА СИ ПОЧИВАШ  Naughty дано да нямаш повече проблеми и притеснения  Hug
Мен пък днес в работата ме вбесиха до толкова, че дори преди малко повиших глас и на шефа - не стига, че съм права ми и хормоните са ми се разбеснели tantrum май наистина трябваше да си остана днес у дома. Мисля и утре да дойда на работа и после да си почина малко, че околните вече свикнаха с мисълта, че съм бременна и май не се съобразяват особено. Е, освен отделни колеги де  newsm10

# 176
  • БГ
  • Мнения: 735
здравейте и от мен, при мен положението продължава да е ок, не повръщам, тия дни ще ходя на доктор и ще питам какви изследвания ще правим, не съм качила кой знае колко килограми-от началото до сега 4,което е добре, не съм дебеланка, по въпроса за писмото до работодателя, съмнява ме докторката ми тук в дълбоката провинция, да знае какво се пише, но ако ми напише бележка не трябва ли към нея и аз да подам някакъв уведомление,  newsm78моля ако някоя от вас е подала такова да драсне  1 примерче, очертава се фирмата да  я купуват и ми се иска да си подам уведомление- новите собственици да не кажат нещо.Не съм с ебоядиала още ,отложих, купух си руса боя и днес шоколадова, ще се мацам на кичури без корените, да видим какво ще сътворя  Rolling Eyes Mr. Greenот мен лека седмица на всички без повръщане,!  bouquet

# 177
  • Мнения: 100
Здравейте мили Априлски мами, с голяма радост се присъединявам  към вас. newsm51
 Терминът ми е на 08.04. 2007год.  Ще ми е първо бебче, от Пловдив съм.
Ще се радвам да се опознаем и споделяме всичко.

Желая спокойна бременност на всички!  smile3531

Последна редакция: пн, 18 сеп 2006, 19:32 от lita

# 178
  • София
  • Мнения: 2 412
но аз от четвъртък съм на Pregnil - 1 път седмично, Utrogestan - 2 пъти по 2 и Papaverin

Хм, Filka, за колко време ти предписаха Утрогестана? Защото като ти гледам лентичката, вече си в 12-та седмица. То вярно, че лекарите си знаят, обаче в листовката на Утрогестана, в Противопоказания пише изрично да не се приема във 2-рото и 3-тото тримесечие. Предписва се до 12-та г.с. На мен също ми го изписаха, но изрично ми казаха само до 12-та г.с. включително. Гледам и на Aya са й казали вече да го спира.
Абе може и нещо да бъркам, хич не се оправям откога се броят месеците /само на г.с. им хванах цаката/, но защо не попиташ пак специално за Утрогестана?
Иначе и на мен като ми зацапа проверявах през половин час. Мойта докторка рече, ако се случи нещо такова, веднага да си легна и да не ставам много-много. /освен, че трябва да се види какво има, де/

Момичета, започнаха да ми кървят венците. Тамън четох снощи за това, че може под въздействие на прогестерона да омекнат и да кървят и тая сутрин... ужас, като си миех зъбите, беше пълна гадост. И преди ми се е случвало от време на време, но чак така никога. А аз се чудех от какво ми е тоя отвратителен дъх на вълча бърлога от известно време. Embarassed Взех си Lacalut Aktiv, дано не е пълна с разни вредности.

И пак за болничните. Една позната каза, че при нея е било проблем, когато е поискала от седмия месец да не ходи вече на работа. Оказало се проблемно свикването на някаква комисия и т.н. Чували ли сте за такива проблеми? Как могат да се избегнат? Не искам да ходя на работа по поледиците с размерите на кит! Мислех си, ако се чувствам добре да изкарам докато наедрея доста /да речем докъм Нова година/ и после да почивам, а сега излиза, че може да е проблем.

Добре дошли на новите бременушки!   bouquet

# 179
  • Пловдив
  • Мнения: 37
 
Цитат
в Противопоказания пише изрично да не се приема във 2-рото и 3-тото тримесечие. Предписва се до 12-та г.с.

И аз много се чудя дали да продължавам с Utrogestan-a. newsm78 От една страна мисля, че щом го пише в Противопоказанията, значи е така. От друга - на доктора ми беше неудобно да му кажа "Ама така и така пише ..." и затова тактично го попитах как точно помага Utrogestan-a. И той отговори, че помага до момента, в който окончателно се образува плацента и аз трявба да го пия, защото не ми е образувана напълно и съм в най-критичният период - когато изхранването на бебето се прехвърля към плацента и т.н. От трета страна Simple Smile - аз също не съм напълно наясно с тримесечията. Ако след 12 г.с. се излиза от третото тримесечие, то се губи един месец от бремеността, защото, ако се броят по 4 г.с. , то месеците са 10. На моята пък лентичка ,например, ще ми даде, че съм излязла от третия месец след 15 г.с. newsm78        Но все пак мисля да се консултирам и с една приятелка гинеколожка за Utrogestana и ако не друго - да го намаля.
Здравей, lita  bouquet! Много се радвам на новозаписалите се мами, а още повече - когато са от Пловдив Wink

Общи условия

Активация на акаунт