Малки ембриончета растете, до АПРИЛ на бебчета се превърнете !

  • 20 924
  • 263
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 10
Момичета,здравейте и от мен!  Simple Smile
Моля да ме включите към вашето сладко списъче- очкваме първото си бебче на 06.04. Simple Smile
Много се надявам да обменяме опит защото като се замисля почти нищо не знаех за бременността и сега се уча в движение. А и факта че сме сами в чужда  държава... Но засега вървим добре да чукна на дърво!
Предстои ми преглед за синдрома на Даун в петък-надявам се всичко да е наред! Доколкото разбирам в БГ няма такъв преглед в 12 седмица или поне не е задължителен..
Поздрави и усмивки на всички мами! До скоро!  Simple Smile

# 151
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Преди малко си записах час при д-р Марков за фетална морхология.
Момицето което дигна телефона беше много любезно и ми обясни подробно всичко. Праве ли се 2 задължителни и 1 преглед по желание. Първия е 12-13 г.с, втория 20-22 г.с. и последния към 28 г.с.
Първия преглед струва 40 лв, втория 50 лв.
Братовчедка ми е ходила преди няколко дни на втория преглед по препоръка от наблюдаващата я лекарка. Прегледа е продължил повече от половин час, като доктора подробно е обяснявал какво гледа.

Ако някой се интересува, координатите на д-р Марков са:
0899130550
прегледа се извършва в АГ център Димитров - София, ул. Константин Иречек 17, партер
тел. 954 73 40, 953 41 36

Качих снимки в албумчето за сватби

# 152
  • Мнения: 492
Здравейте бъдещи мами! Честит празник на всички малко със закъснение Embarassed Аз исках още вчера да го честитя, но денят ми беше много странен. Първо имах уговорка с брат ми да се видим към 10ч. сутринта, но той никакъв не се появи, а и с мобилният ми нямах връзка и чак в късния следобед го чух - с пукнато и разкачено чене бил и си изкарал ноща в Пирогов - така съм му викала и на края му затворих телефона - цял ден го търся и се притеснявам и знам, че му е важно да се видим, че трябваше да му дам нещо дето му трябваше спешно НАПРАВО БЯХ БЕЗУМНО БЯСНА  #Cussing out и то как го намерих. Трябваше да се срещнем при баща ни, а пък там стягаме багаж и правим едни големи пренасяния и татко взе, че падна от една висока дървена стълба  Shocked и аз вече страшно се притесних - викам си не е случайно това татко пада, а от брат ми няма никаква вест цял ден. И звъня на другия ми брат, че той звъня на гаджето на първия ма и с нея няма връзка и на края ща неща звъннах на мама, тя пък се обади на майката на гаджето и най-накрая разбрахме, че току що били излезли  #Cussing out #Cussing out #Cussing out значи цял ден са били на място с телефон и не е звъннал, а аз се побърках - абе ясно ми е, че е влюбен и че му изпиват акъла, и че е мъж НО ВСЕ ПАК Е НА 28 ГОДИНИ и дотолкова може да премисли. Докато чакахме брат ми да се появи откараха татко в Пирогов. Оказа се счупена пета и то разместена. Дори снощи го оперираха по спешност, че някакво отчупено парче от петата трябвало да се извади. А вчера беше крайния срок да изнесем багажа от двора и къщата, че днес идват да събарят. Абе една какафония - а баба плаче и грам не можем да я успокоим - добре, че леля само за минутка загуби самообладание иначе се държеше и най-вече добре, че мъжкото ми слънце беше до мен. И докато дойде брат ми с половинката си нещо почна да ме боли - яйчници ли, бъбреци ли. В началото си викам, че ми няма нищо ама като взе да засилва, а не носех лекарства пък и къщата нали е изпразнена. И така около час, но накрая се натоварихме с брат ми ни закараха до вкъщи. И там вече почнаха страшните болки. Пих но-шпа и облекчи след 15-20 мин., но след още 10-15мин. болките се завърнаха още по-страшни и от там такси и в Тина Киркова. Посрещна ни любезен портиер и ни упъти, от там една много мила акушерка, само доктор почакахме по-дългичко, но като се качихме горе за преглед разбрахме защо - много родилки приемаха Grinning Та прегледа ме доктора, но с ръка не с УЗ и каза, че всичка е наред, и че си ме боли от бременността Rolling Eyes изписа ми папаверин и акушерката ми инжектира болкоуспокояващо. Питаха дали си нося багаж да ме приемат, но щели да ми дават това, което ми изписаха да си приемам и вкъщи и аз реших да се прибера. У дома болката вече беше утихнала и инжекцията действаше - бях много, много изморена и заспах. Но през ноща се събудих от болка - по-лека от предната, но тъпа и постоянна. Едвам дочаках сутринта да отида при мойте доктори дето си ме следят до сега. И към 8 часа пак бях в Тина Киркова. Докита ме видяха и ме успокоиха - беби е вече 19мм и се движи, имаме си естествено снимка Laughing болката е от бъбреци и ми изписаха лекарства, но ми забраниха  luvbed И така сега пак си ме боли, но вече съм много по-спокойна след като видях беби. Татко ми звъня сутринта от Пирогов - опериран е и лежи, с брат ми се чух преди малко - отива към къщата да приключат с багажа, а и с леля се чух - тя вече е там и координира работата с машините.
Стана много дълго и объркано, но малко трудничко мисля, че и в момента си ме боли. Дойде ми повечко вчера, но днес съм много щастлива защото някак си по-ясно оценявам колко обичам близките си и колко се радвам, че ги има, независимо дали са със счупени челюсти, крака или в нервна криза - важното е да държим един на друг и да се обичаме  lalalala
Пожелавам на всички ви много обич и успешна седмичка Hug

# 153
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Мелодия, на това му се вика тройно критичен ден!!! #Crazy Направо ме смая. Важното е, че вече си спокойна и .... бебо е добре. И дано бързо се възстановят и близките ти и ти самата....
Хриси, виж на нанво попаднах случайно - това са откъси от статия за цистита:
".......................Бременност.
 Уголемената матка притиска както уретерите и и пикочния мехур и предизвиква задържане на урината. Ако бременната жена има бактерии в урината, трябва да се вземат поне два пъти урокултури, независимо дали има симптоми или не. Ако изследванията показват наличие на бактерии, те трябва да бъдат лекувани, тъй като съществува риск за инфекция на бъбреците и преждевременно раждане.................
..................Съвети.
 -Важно е да пиете достатъчно количество течности. Така пикочният мехур се очиства от бактериите.
 -При уриниране, пикочният мехур трябва да бъде напълно изпразнен. Лош навик е да влизате в тоалетната с нещо за четене докато уринирате.
 -Поза за най-добро изпразване на пикочния мехур е след като седнете на тоалетната чиния да се облегнете назад в стената.
 -Носенето на топли дрехи в долната половина на тялото също ви предпазва от цистит.
 -За да се предпазите, полезно е ежедневното пиене на сок от боровинки. Това е естествено и просто лечение, носещо облекчение от симптомите на цистита при повечето жени. Смята се, че сокът от боровинки предпазва от цистит, като пречи на бактериите да се закрепват за стената на пикочния мехур.
-Уриниране веднага след полов акт ще отмие повечето бактерии от уретрата.
 -Опитвайте да уринирате поне веднъж на три часа. Жени, които избягват уринирането за дълги периоди страдат повече от инфекции на пикочните пътища....."

# 154
  • Мнения: 85
Леле Melodiya, какви преживявяния наведнъж! Важното е, че вече си по-спокойна, лежи си и си почивай. Аз вчера реших с таткото да се поразходим, обаче установих, че се измарям ужасно бързо, след 50 крачки вече търся пейка за сядяне-все едно съм +20 кг. отгоре или пък съм на 70 години-направо ужасно (качила 0,5-1 кг., не повече). Надявам се това да премине, че ако се влошава ми то аз скоро няма да имам сили да ходя. Иначе не повръщам, но това не пречи да ми се гади, просто аз по принцин не повръщам никога, че иначе както ми се гади щях и аз да съм като някои от вас. Добре, че най ми се гади вечер като съм си вкъщи защото иначе щях да се сбогувам с работата, а пък те шефовете ми още не знаят. В тази връзка имам ВАЖЕН въпрос-някой чувал ли е за нещо като официално уведомление (евентуално от лекар) до работодателя за бременността. Казаха, че без него той може законно да те уволни, ако примерно само устно го уведомиш. Не мисля, че ще се стигне дотам де, но винаги искам нещата от моя страна да са бетон.
На новите майчета-добре дошли! Виви много се радвам, че има още една варненска мама пък и термина ти е като моят-25.04. Аз съм се ориентирала към Окръжна тъй че евентуално маже да се засечем.
От болеста ми остана една прекрасна кашлица и се притеснявам, че като кашлям ми се свива корема чак, добре че намалява постепенно, защото знам, че не хубаво да се напъвам така.

Дейзи ми ти си била направо манекенка, много си стройничка за 9 месец  Rolling Eyes Laughing

# 155
  • Мнения: 492
denisimo аз донесох в работата бележка от лекаря дето ме следи - просто го попитах за бележка и той си знаеше точно какво трябва да направи

# 156
  • София
  • Мнения: 6 284
Здравейте момичета,

лека и успешна седмица. Привет на всички нови Априлки, много се зарадвах, че бройката ни се е покачила на 45, а както виждам ще расте все повече Hug

Аз утре съм на преглед и нямам търпение, ви казвам, никога не съм била толкова нетъпелива да отида на лекар и да се уверя, че всичко е наред.  Че вече взех да разгласявам новината сред приятели и познати.... Ще видя и резултатите от кръвта и урината. Ще докладвам после как е минало и какво ми е казала доки.

Аз съм с килца в плюс вече и ми е много тъжно от това. И аз като benitta малко завиждам на мамите в - с килцата  Sad Confused В петък ходих в два магазина за бременни и се шокирах от цените. Панталоните са от 50 лв. нагоре, блузките и те са по 50 лв. нагоре. Не знам, много ми се струва това.... А едната продавачка ми обесни "любезно", че за такива едрички като мен, с номера от 42 (европейска номерация), си имало специални магазини, защото след този номер трябвало двойно плат и дрехите много се оскъпявали! Та аз се чудя, голи ли ходят ткаива като мен или.... Shocked

hristina_k , зачудих се като каза, че цитонамазката е показала гъбички. Мислех, че микробиологията показва тези неща, а цитонамазката определя дали имаш изменение на клетките, т.е. с нея се разбира за ранички на шийката на матката и недай си боже рак..... Сигурна ли си в твоя доктор? Извинявай, че така те питам, но наистина се учудих.... newsm78

# 157
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Денисимо мерси за комплимента, но ако ти покажа снимка месец-два след раждането можеш да се уплажиш от мен. Приличам на хипопотам.

# 158
  • Мнения: 65
Дейзи, каква е тази фетална морхология (не мисля, че мога да го произнеса  Rolling Eyes). На мен никой нищо не ми е казвал за такава, а и в интерес на истината, не съм чувала за нея. Би ли ми обяснила по-подробно?

# 159
  • София
  • Мнения: 9 128
Да се похваля от 20-тина часа не съм повръщала. Помогна ми доматен сок. Изпих около 1 и 1/2 за последното денонощие и дори ми се гади по-малко. Но не знам до кога ще мога да го пия. Днес успях да изям и няколко солети. Сего пробвам и един друг сок- морковения на Sonda- дано и него да го задържа. Малко се поуспокоих- поне сега имам течности в организма. За съжаление повечето други сокове не мога да ги пия- много са редки, излизат ми киселини и ...... ги връщам. Но то и един ден без повръщане си е зареждане на организма за 3-4 дни напред  Wink .
Иначе не завиждайте за загубените кила. Аз свалих поне 8 през последния месец, но на каква цена!!! А накрая на бремеността или след като родя, кой знае каква шамандура ще съм.....
Дано само бебето да е наред. Вече почнах да си го представям като някое терористче  Wink след всичкото това драйфане.

# 160
Aya Добре си ни се завърнала Simple Smile Много се радвам , че лошото не е станало

tevolere , както е писала Илит , аз  също яко съм за боядисване , но смятам да не го правя , макар че  имам някой друг бял косъм на главата , а и си личат.
но в името на  доброто благо ще си ги гледкам .. Но смятам друго да изпробвам - отвара от орехови листа  за миене на косата действа много добре - хем боядисва червеникаво , хем заздравява  косъма и корена Wink


Мелодия ... радвам се , че всичко си е наред и при тебе .. Ама че ден си изкарала ...
Значи все пак  всичко е било от бъбреците ? Мале . Но добре , че поне не е   проблем с бебо.
И аз имам  проблеми с бъбреците .. , дано не ме  притеснят


Бени , това дет си го писала , е добър съвет , трябва да си набавя  сок от боровинки, защото и аз имам  хроничен цистит и  малко ме  е страх да не ме погне сега като започне да идва студа ...

зазу   Laughing ама как го каза - "терористче"

# 161
  • Мнения: 492
alabina аз имам заседнал камък в уретера и живея с него повече от 10год. Дано при теб да не е така. Иначе докитата ми казаха, че било често срещано - дори жени, които до сега не са се оплаквали от бъбреци се случва бременността да ги провокира. Най-важното е много течности и никакво сискане - и при най-малкия позив за пишкане веднага да се отива във WC-то. А на мен това ходене в тоалетната вече направо ми е досадно. Направо се чудя как ще го караме като дойде зимата и се занавличаме като зелки newsm12 Grinning

# 162
  • София
  • Мнения: 26
здравейте и от мен,моми4ета!как сте?как прекарахте събота и неделя!аз упорито уча-имам още два изпита преди да завърша!
едно въпросче към бъдещите майки-пушачки-спряхте ли цигарите???аз се опитвам,но ми е мн.трудно и от време на време запалвам по цигара! Embarassed

# 163
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
catty m, да ти кажа може би микробиологията е показала гъбички.
абе знам,че ми правиха 2 изследвания,ама незнам кое показа гъбичките,а другото си беше тип топ.Явно съм се объркала,а за компетентността на доки не се съмнявам:)
Гери,аз бях пример за страстна пушачка-до 2 кутии на ден.,понякога и повече.
В момента,в който видях теста и ги спрях.незнам как стана!! newsm12.Винаги съм се шашкала при мисълта,че ще трябва да спря цигарите като забременея,но никакъв проблем нямах.В началото на бремеността ми се гадеше малко,но сега-не,и пак не ми се пуши.
Мисли си как вредиш на бебо.....дано това да помогне

# 164
Мелодия ... да чукна на  дърво Praynig имам  само цистит , който  като реши да се появи ... е  много коварен .  Praynig дано  близките 6-7 месеца не ме  безпокои , че  нямам идея как ще  го туширам , че в повечето  случаи все се  използват нещица , които не са  за бременни Confused Предполагам  тези , които  го имат , знаят Sad
Колктоо до  пишкането ... много  съм  лоша  със  себе си  Naughty понякога  стискам  повечко , без  да  имам  проблема "къде да чуроликна" ... ами ей тъй от  пусти  мързел ...
И сега  кат заговорихме ... отивам  до едното  място  ( Трите ХХХ  Simple Smile))  ) ...
Чакайте ме тук , да не  забегнете , ей Naughty


gerryG , радвам се , че никога не съм  пушила , честно нямаше да се  справя  с това ...
Само че  бях абсолютна  кафемелачка ( по 2-3-4  на ден  #Crazy ) , но сега .. не мога  да  близна  дори ... веднага ме погва  стомаха ... Сега  съм само  на  "3 в едно" . А толкова  да   го  мразех  преди ...



Момичета ... искам да ви питам , имате ли понякога  странни набоцквания  в  гърдите ?
В самите  гърди , не  в  дробовете . Това  малко ме  стряска  от няколко  дни ...

Общи условия

Активация на акаунт