Мекици -страхотни

  • 254 941
  • 144
  •   1
Отговори
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Абе свеки прави едни страшни мекици .Много са бързи и са адски вкусни.А пък количеството е огромнооооооооо

1 яйце
500 гр. брашно
1 ч. л . сол
1ч .л . сода
1 кисело мляко
Всичко се смесва и се меси /много бързо става готово/.Разделя се на 4-5 топки и всяка се разточва на кора и се режат формички/или с нож или с чаша или с формички за сладки/.Пържат се до златисто.
Стават 2 големи купи и се наяждат 6-7 човека, че и повече Laughing

# 1
  • Мнения: 1 708
Тези са ни любимите в къщи.А ако се замеси тестото от вечерта още по-вкусни стават!

# 2
  • Мнения: 146
Да споделя и аз една рецепта за мекици, и една хитринка също.....

Мекици

1 яйце /рецептата ми е с толкова, но аз слагам 2 яйца/
1 чаена чаша прясно мляко /ако нямате под ръка става и с хладка вода/
1 кубче мая + 1 ч. л. сол + 1 ч. л. захар /и двете с връхче/ /може и със суха мая - слагат се две пакетчета/
1 кисело мляко + 1 ч. л. сода бикарбонат
около 1 кг брашно
Замесва се тесто и може да се пържи почти веднага, ако престои тестото една нощ в хладилник и  на сутринта се приготвят - стават наистина по-вкусни. Количеството е огромно, но с половин доза от тестото могат спокойно да се нахранят 5-6 човека.

Друго, което научих е:
в олиото, в което ще пържа слагам сол;
след като изпържа мекичките по тях има полепнали кристалчета сол и са много вкусни.

Аз правя така: изпържвам половината тесто само в олио /за тези, които обичат да похапват мекици с мед или маджун, а за втората половина слагам вече сол в олиото.

Добър апетит!!!

# 3
  • Мнения: 3 211
А може ли мекици без да се точи тестото, че хич не ме бива в точенето?

# 4
  • Мнения: 146
А може ли мекици без да се точи тестото, че хич не ме бива в точенето?

Ами може - да...
Когато не ми се точи, откъсвам парче тесто, колкото орех или малко по-голямо, правя го на топче и след това го раздърпвам или го сплесквам между двете длани и раздърпвам...

Последна редакция: чт, 31 авг 2006, 14:02 от dizzy

# 5
  • Мнения: 7 106
А може ли мекици без да се точи тестото, че хич не ме бива в точенето?

Ами може - да...
Когато не ми се точи, откъсвам парче тесто, колкото орех или малко по-голямо, правя го на топче и след това го раздърпвам или го сплесквам между двете длани и раздърпвам...

Хич не се мотая да разточвам, ами правя същото като dizzy.
Рецептата ми е същата като на deata, само че слагам и 1 с.л. захар към горната смес. И понеже мъжът ми ги обича със сирене вътре половината ги правя със сирене, другата половина без. Ето ги :
http://3opu.multiply.com/photos/photo/5/37.jpg

# 6
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
И аз понякога не ги разточвам, а само късам.Обаче на мен ми е по лесно като разточа и да отрежа с нож Tired
Зори- мекиците са видински, затова ги знаеш Wink

# 7
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ето и една подобна рецепта /тези само ги късам и разтягам/...и те са много вкусни
2,5 ч.ч. брашно
1 ч.ч кисело мляко
1 ч.л. сода
1/2 ч.л. сол
Меси се по меко тесто от горните продукти. Късат се топки и се теглят като за мекици и се пържат.
 Могат да се прегънат на полумесец и вътре да се сложи плънка- настъргано сирене, кашкавал, колбас, сладко....абе според желанието.
Също така като първия вид могат и да се разточат и нарежат на квадратчета.

# 8
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Deata, а яйце няма ли в рецептата? newsm78

# 9
  • Мнения: 7 106
И аз понякога не ги разточвам, а само късам.Обаче на мен ми е по лесно като разточа и да отрежа с нож Tired
Зори- мекиците са видински, затова ги знаеш Wink

Хаааа, видя ли ти къде била работата  Laughing.

# 10
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Тези мекици изглеждат вкусно. А стават ли без да втаса тестото, а на момента да се пържат? Че аз доколкото знам, трябва да престои малко.

# 11
Тези мекици изглеждат вкусно. А стават ли без да втаса тестото, а на момента да се пържат? Че аз доколкото знам, трябва да престои малко.
И аз се интересувам!

# 12
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ей,ужасни сте,значи,приядоха ми се сега мекици,аз дето хич не ги обичам.Сега ще се чудя по коя рецепта да правя. hahaha

# 13
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Deata, а яйце няма ли в рецептата? newsm78
Във втората рецепта, която съм дала няма яйце Wink

# 14
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Тези мекици изглеждат вкусно. А стават ли без да втаса тестото, а на момента да се пържат? Че аз доколкото знам, трябва да престои малко.
И аз се интересувам!
Не втасват. Месиш и пържиш.Много бързо стават.

# 15
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Тези мекици изглеждат вкусно. А стават ли без да втаса тестото, а на момента да се пържат? Че аз доколкото знам, трябва да престои малко.
И аз се интересувам!
Не втасват. Месиш и пържиш.Много бързо стават.
Ок,  newsm10 wavey 10х

# 16
Зори,как точно ги правиш тези мекици със сирене-страхотни са!От тестото откъсваш и слагаш вътре сирене,след което прегъваш на две и пържиш или смесваш сиренето с тестото?Много ти благодаря!

# 17
  • Мнения: 3 211
така, утре смятам да пробвам втората рецепта на деата, че е по-малко количество, а в нашата къща само аз ям повече, а пък не бива, то си ми личи. Мъжът ми и Габи ще ядат сигурно по една мекица максимум.
За първи път ще правя мекици, правила съм досега с готово тесто, та ще се пробвам и ще докладвам и за други такива начинаещи в мекициправенето Laughing

# 18
  • Мнения: 271
Цитат
Хич не се мотая да разточвам, ами правя същото като dizzy.
Рецептата ми е същата като на deata, само че слагам и 1 с.л. захар към горната смес. И понеже мъжът ми ги обича със сирене вътре половината ги правя със сирене, другата половина без. Ето ги :
http://3opu.multiply.com/photos/photo/5/37.jpg
  А как по точно ги правиш със сирене? И как ги правиш да изглеждат толкова златисти?

# 19
  • Мнения: 7 106
Зори,как точно ги правиш тези мекици със сирене-страхотни са!От тестото откъсваш и слагаш вътре сирене,след което прегъваш на две и пържиш или смесваш сиренето с тестото?Много ти благодаря!

  А как по точно ги правиш със сирене? И как ги правиш да изглеждат толкова златисти?

Не го слагам в тестото сиренето, ами си го нарязвам на кубчета. После късам от тестото, правя на топка и сплесквам между дланите. Разтягам с пръсти и слагам кубче сирене, прихлупвам и натискам с пръсти краищата да залепнат добре. И пържа. Пържа ги малко по-дълго, докато придобият този златист цвят.
Но може и да се разточи, нареже на правоъгълници и да се сложи сиренето, после прегъваш и притискаш краищата. То даже така е и по-лесно, защото си ги приготвяш предварително и после само се пържат, ама пусти навик. Свикнала съм на горният начин и си карам по него  Laughing.

# 20
  • Мнения: 534
Много обичам мекици,обаче досега не съм правила.Утре запретвам ръкави и ще пробвам,пък да видим.
Стискайте палци,а в понеделник ще кажа дали е станало нещо   chef

# 21
  • Мнения: 534
О,забравих  newsm51 за рецептите.

# 22
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Тенкю баба за рецептата! Grinning Аз обаче не дочаках да видя отговорът ти и сложих едно яйце в киселото мляко. Станаха страхотни мекички,че даже и не останаха за снимка. smile3501 smile3501 smile3501

# 23
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Направих мекичките по рецептата на deata-станаха страхотни,със сирене и с пудра захар.Ето ги

# 24
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Аз още им се каня на тези мекички, но утре за закуска няма да им простя  Mr. Green Laughing.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 10 796
И аз днес ги правих по първата рецепта, но не месих, късах топки и разпъвах, че и брашното не ми достигна. Важното е, че вече няма от тях, а и детето ги хареса.  Laughing

# 26
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Ние днес закусихме с мекичките. Ето ги нашите. Станаха много вкусни Simple SmileSimple Smile

# 27
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Eeeeeeeeee момичета, радвам се че са ви харесали. Аз като направя ще взема да ги снимам/точени като са и нарязани Wink/

# 28
  • Мнения: 534
Направих ги и станаха страхотни.
Още веднъж мерси за рецептата  Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 9 869
Един въпрос Grinning-ако направите тестото вечерта в хладилник ли го държите и на сутринта колко време преди пържене трябва да се извади от хладилника?  bouquet

# 30
  • Мнения: 7 106
В хладилник, като преди това не го оставяш да втасва предварително, ами месиш, и прибираш в намазнан плик в хладилника, то си втасва на студено, но по-бавно. На сутринта му трябва поне 20-тина минути да го извадиш по-рано, за да се отпусне, но аз съм пържила и веднага и все така са ставали супер.

# 31
  • София
  • Мнения: 9 869
Зори,сега ако ми кажеш дали някога си го месила тестото и в пекарната,ще съм ти много благодарна! Grinning

# 32
  • Мнения: 1 065
Чудесна идея ! Това ще ни е закуската утре  Wink

# 33
  • Мнения: 7 106
Зори,сега ако ми кажеш дали някога си го месила тестото и в пекарната,ще съм ти много благодарна! Grinning

Не съм, защото не съм правила мекици скоро, ама що да не може. Бухваш си всички продукти по рецептата и пускаш програмата за месене. Само си наблюдавай тестото, защото може да се наложи да добавяш брашно, докато тестото стане гладко, тъй като различните млека са с различно водно съдържание и е възможно да поеме повече или по-малко брашно .
Месила съм содени питки, които са горе-долу със същите съставки и са ставали супер. Само съм ги пекла във фурната иначе ги е месила машината. Изобщо откакто я имам тази пекарна, само тя меси  Wink.

# 34
  • София
  • Мнения: 9 869
Мерси!И аз съм правила едни питки със сода и сирене в пекарната и после си ги опекох във фурната.Там ще направя и мекичките.И наистина понякога се налага добавяне на брашно-на сиренките им добавих доста.

# 35
Абе свеки прави едни страшни мекици .Много са бързи и са адски вкусни.А пък количеството е огромнооооооооо

1 яйце
500 гр. брашно
1 ч. л . сол
1ч .л . сода
1 кисело мляко
Всичко се смесва и се меси /много бързо става готово/.Разделя се на 4-5 топки и всяка се разточва на кора и се режат формички/или с нож или с чаша или с формички за сладки/.Пържат се до златисто.
Стават 2 големи купи и се наяждат 6-7 човека, че и повече Laughing

Сно6ти замесих тестото за тези мекици и преди малко ги направих наистина станаха страхотни.Дадох на кучето да опита и тя страшно много ги хареса и сега само върви след мен да й дам още,а попринцип е много капризна на ядене и не харесва всичко.Благодаря за страхотната рецепта  newsm51
ето и нашите мекички http://www.snimka.bg/album.php?album_id=69089&photo=10
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=69089&photo=11
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=69089&photo=12

Последна редакция: сб, 28 окт 2006, 13:53 от Jane_115

# 36
  • Мнения: 1 352
Абе свеки прави едни страшни мекици .Много са бързи и са адски вкусни.А пък количеството е огромнооооооооо

1 яйце
500 гр. брашно
1 ч. л . сол
1ч .л . сода
1 кисело мляко
Всичко се смесва и се меси /много бързо става готово/.Разделя се на 4-5 топки и всяка се разточва на кора и се режат формички/или с нож или с чаша или с формички за сладки/.Пържат се до златисто.
Стават 2 големи купи и се наяждат 6-7 човека, че и повече Laughing

Добре деее...................... аз понеже съм в чужбина и тук няма такова кисело мляко като нашето. В момента разполагам само с турско, но то е много гъсто - 10% масленост Shocked, повече има вкус на сметана, отколкото на кисело мляко. Та мисълта ми е дали ще стане с такова мляко и колко да слагам newsm78?

# 37
Да става с турското мляко.Но се огледай защото в турските магазини има и 3,6% кисело мляко.Поне  в Австрия го има.

# 38
  • България Сливен
  • Мнения: 245
И аз предлагам на Вашето внимание супер рецепта за мекици:
  1ч. чаша прясно мляко
  1 кофичка кисело мляко
  1с.л. сол
  1с.л. оцет
  1с.л. захар
  1с.л. олио
  мая колкото локум
  3 яйца
  брашно колкото поеме
Маята се размива в прясното мляко без да втасва.Хлябната сода се гаси в киселото мляко. Всичко се обърква в тесто, втасва и се пържат мекици/ класически или с плънка/. Тестото може да се съхранява във фризер. Опитайте!

# 39
  • България Сливен
  • Мнения: 245
След като Ви написах рецептата, реших да замеся тестото в машината за хляб. Направих половин доза и стана чудесно тесто / с 500 гр. брашно и 2 яйца/. Сега е в хладилника в намазнена торба и довечера ще пържа.

# 40
  • София
  • Мнения: 9 869
Вяра,а от млякото колко сложи?Можеш ли да напишеш точните грамажи на всички продукти за машината за хляб?Благодаря ти!

# 41
  • Мнения: 3 360
Деата,направих ги тази сутрин твоите мекички-мъж ми остана очарован! bowuu
Благодаря!  bouquet

# 42
  • България Сливен
  • Мнения: 245
Валенце, в 120мл. хладко прясно мляко размих половин кубче мая. Към това прибавих по 1л./Tsp/ или 1ч.л. от обикновенните захар, оцет и олио. В 200гр. кисело мляко угасих 1/2ч.л. хлябна сода Апропо, в рецептата съм изпуснала хл. сода-1ч.л. за цяла доза. Разбих 2 яйца и всичко смесих. Изсипах го в машината, след това брашното - 500гр да закрие сместа и най отгоре сложих 1ч.л. сол и програмата за месене и втасване. Това е за 1/2 доза! Ако нещо не е ясно питай.

# 43
  • София
  • Мнения: 9 869
Благодаря!  bouquetИма нещо неясно,може и да се изложа,но какво е
Към това прибавих по 1л./Tsp/
? Embarassed

# 44
  • Мнения: 4 390
Благодаря!  bouquetИма нещо неясно,може и да се изложа,но какво е
Към това прибавих по 1л./Tsp/
? Embarassed

Tsp=teaspoon=чаена лъжичка Simple Smile

# 45
  • Мнения: 2 550
Направих ги!
Супер са!
И всичкото приготвяне - месене и пържене, ми отне не повече от половин час  Heart Eyes

# 46
  • София
  • Мнения: 9 869
Дивиана,благодаря!  bouquet

# 47
  • Мнения: 86
Да споделя и аз една рецепта за мекици, и една хитринка също.....

Мекици

1 яйце /рецептата ми е с толкова, но аз слагам 2 яйца/
1 чаена чаша прясно мляко /ако нямате под ръка става и с хладка вода/
1 кубче мая + 1 ч. л. сол + 1 ч. л. захар /и двете с връхче/ /може и със суха мая - слагат се две пакетчета/
1 кисело мляко + 1 ч. л. сода бикарбонат
около 1 кг брашно
Замесва се тесто и може да се пържи почти веднага, ако престои тестото една нощ в хладилник и  на сутринта се приготвят - стават наистина по-вкусни. Количеството е огромно, но с половин доза от тестото могат спокойно да се нахранят 5-6 човека.

Друго, което научих е:
в олиото, в което ще пържа слагам сол;
след като изпържа мекичките по тях има полепнали кристалчета сол и са много вкусни.

Аз правя така: изпържвам половината тесто само в олио /за тези, които обичат да похапват мекици с мед или маджун, а за втората половина слагам вече сол в олиото.

Добър апетит!!!

Ако тестото се замеси от вечерта в какъв съд се съхранява в хладилника и къде ( в камерата или на етажерките)?

Имам спомени, ч в хлебарниците продаваха едно тесто в найлове, мног хубави неща ставаха от него, но незнам дали са го правели с мая?

# 48
  • Мнения: 899
Моля, дами, казвайте бързо  Praynig
Ей сега почнах да меся, обаче нямам яйце, ще стане ли без него?

# 49
 все пак за три членно семейство от тази рецепта излизат предполагам доста мекици не може ли да се направи и нещо друго от тестото примерно пица или ...

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
Мекиците са супер !   bouquet
В момента едвам стоя от преяждане , а децата още немогат да се спрат .

# 51
  • Мнения: 5 026
Абе свеки прави едни страшни мекици .Много са бързи и са адски вкусни.А пък количеството е огромнооооооооо

1 яйце
500 гр. брашно
1 ч. л . сол
1ч .л . сода
1 кисело мляко
Всичко се смесва и се меси /много бързо става готово/.Разделя се на 4-5 топки и всяка се разточва на кора и се режат формички/или с нож или с чаша или с формички за сладки/.Пържат се до златисто.
Стават 2 големи купи и се наяждат 6-7 човека, че и повече Laughing
Направих ги! Страхотни са!

# 52
А може ли мекици без да се точи тестото, че хич не ме бива в точенето?

Ами може - да...
Когато не ми се точи, откъсвам парче тесто, колкото орех или малко по-голямо, правя го на топче и след това го раздърпвам или го сплесквам между двете длани и раздърпвам...

Хич не се мотая да разточвам, ами правя същото като dizzy.
Рецептата ми е същата като на deata, само че слагам и 1 с.л. захар към горната смес. И понеже мъжът ми ги обича със сирене вътре половината ги правя със сирене, другата половина без. Ето ги :
http://3opu.multiply.com/photos/photo/5/37.jpg
#2gunfire

# 53
Зори, много са ти хубави снимките, но къде мога да намеря и рецептите ти  chef

# 54
  • Мнения: 7 106
Пускала съм всичките си рецепти във форума. Ако имаш регистрация ми пусни едно ЛС и ще ти пратя рецептите, които те интересуват, за да не спамим темата  Simple Smile.

# 55
# 56
  • Мнения: 6 461
Ще ги пробвам тези мекици за закуска ,
но няма да ги точа а ще ги раздърпам с длани и так ще пържа.

# 57
  • Мнения: 420
За тези, които могат, имат време и търпение да правят мекици с мая.

За мен те са много по-вкусни от тези със сода и играчката с тях си струва, но не винаги ме хваща музата да ги правя заради по сложното изпълнение.

1/2 кубче мая /20 гр/
1 яйце
щипка захар
щипка сол
1/2 ч.ч. хладка вода
брашно за меко тесто

Маята се разтваря с малко хладка вода и се поръсва с щипка захар.
Оставя се на топло /но не горещо/ място да се вдигне.
Когато маята се вдигне достатъчно се изсипва в 1/2 ч.ч хладка вода /не гореща/.
В 2 ч.ч. брашно се изсипва водата с маята.
Разбърква се, добавя се 1 яйце.
Добавя се брашно докато стане меко тесто.
Разточва се, реже се на правоъгълници.
Във всяко парче се слага бучка сирене.
Загъват се и се пържат в сгорещено олио.

Да не се мачкат повече след като са завити със сирене.

Това количество е достатъчно за двама души.



Последна редакция: ср, 28 фев 2007, 06:27 от Божидара

# 58
  • София
  • Мнения: 10 858
Божидара, предполагам че тези мекички се доста мекички, заради маята. Ще ги пробвам, защото на мен със сода винаги ми стават твърди, като с коричка, дори още преди да са изстинали. Не знам защо така.
Твоите ще ги пробвам.
Доближават ли се до купешките?

# 59
  • Мнения: 420
Вивиан,
наистина с мая стават мекички и бухнали.
Най-важното е да ти се вдигне добре маята, т.е. да втаса на подходяща температура - нито да е горещо, нито да е студено.
Мекичките започват да бухват веднага щом ги завиеш със сирене.
Аз ги оставям нарочно да постоят няколко минути преди да ги изпържа.
Добре е внимателно, без да ги мачкаш да ги пренесеш до тигана - така се вдигат още повече.
Да, може да се каже, че се доближават до купешките - истински пухкавите мекички стават с мая.
Иначе, и аз когато бързам или ме мързи, вместо мая слагам сода, но фамилията веднага ме разконспирира, че съм си спестила труда с маята.
Успех!
И да се похвалиш с резултата!

# 60
  • Мнения: 2 381
Момичета колко гр е 1 кисело мляко (тук е близо 1 кг)?

# 61
# 62
  • Мнения: 7 106
Само да споделя, че мекиците от рецептата на deata стават еднакво добре както със сода, така и с мая. Ако бързате - сода, ако имате време да чакате да втаса - мая. Аз ги правя и по двата начина, в зависимост от времето с което разполагам. За мен най-вкусните мекици са тези със кисело мляко и яйце  Peace.

# 63
  • София
  • Мнения: 10 858
Божидара, благодаря ти за отговора Grinning В най-скоро време ще ги направя. Много обичам мекици и вече бях на път да се откажа, защото със сода никога не ми стават хубави. Не се бях замисляла, че причината трябва да е именно в содата. Просто мислех, че аз не мога да ги направя.
Мерси още веднъж! Hug

# 64
  • Мнения: 272
Направих ги, но добавих и една с.лъжица ром(майка ми твърди,че така не поемат мазнина),сложих и малко мая -станаха...ммммммммммммм
Утре пак ще правя Grinning

# 65
  • София
  • Мнения: 10 858
Кои направи, тези с маята ли:



1/2 кубче мая /20 гр/
1 яйце
щипка захар
щипка сол
1/2 ч.ч. хладка вода
брашно за меко тесто

# 66
  • Мнения: 272
Правих тези на  deata ,+1 с.л  ром и 1/4 кубче мая. Но не ги чакам да втасват, а само 10 минути да се отпусне тестото. Майка ми ги оставя в хладилника нощем, а сутрин директно пържи и  стават още по-хубави Сега пак ги правя, не издържахме до утре Embarassed

# 67
  • Мнения: 109
Ето една много лесна рецепта и много сполучлива
СОЛЕНИ ПИРОЖКИ-3 яйца, 1 ч.чаша кисело мляко , 2 ч. чаши брашно, 1 кафена лъжичка лимонтузу, 1 кафена лъжичка сода бикарбонат, 1 чаена чаша натрошено сирене.
Содата и лимонтузуто се погасяват в киселото мляко.Всичко това се разбърква заедно и натрошеното сирене най накрая.Оставя се малко около 15 мин и с лъжица се взима и се пържи в горещо олио .Дълго време се запазват мекички.
Дано да ви хареса.  chef

# 68
Az pravq edni meki4ki sas soda koito sa mnogo lesni a i stavat mnogo barzo.Po princip vsi4ko slagam na oko,no vse pak 6te se opitam da dam nqkakvi priblizitelni merki.1/2 kofi4ka kiselo mleko v neq raztvarqm 1 bakpulver i  malko soda bikarbonat, sol 1kafqna laji4ka ,3-4 qica,sirene natro6avam na oko,moje bi okolo 200 g moje i po malko i bra6no.Testoto trqbva da e gore-dolo kato za keks malko po tvardo.Parjat se vednaga,a posle hapvaneto e istinsko udovolstvie Simple Smile

# 69
  • Мнения: 1 122
Абе свеки прави едни страшни мекици .Много са бързи и са адски вкусни.А пък количеството е огромнооооооооо

1 яйце
500 гр. брашно
1 ч. л . сол
1ч .л . сода
1 кисело мляко
Всичко се смесва и се меси /много бързо става готово/.Разделя се на 4-5 топки и всяка се разточва на кора и се режат формички/или с нож или с чаша или с формички за сладки/.Пържат се до златисто.
Стават 2 големи купи и се наяждат 6-7 човека, че и повече Laughing

И майка ми ги прави така, само че без яйцето. Стават много вкусни! Peace

# 70
  • Мнения: 11 607
Да питам... - дайте рецепта, моля, за мекици като тези, които ги продават на Рилския манастир.....

# 71
  • Мнения: 1 799
Мамче, не съм яла мекици на Рилския, ама по-хубави мекици от уличните на Танита не съм яла.
Рецептата ТУК
Аз потапям ръцете си във вода, не в олио, че много се оплесква всичко, а и установих, че разлика няма.

Ето ги моите

Последна редакция: пн, 05 май 2008, 12:08 от curly sue

# 72
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
А как да разпределя продуктите така че да излязат около 8-10 мекици, само двама сме Wink затова

# 73
  • Мнения: 1 799
Ако ще правиш уличните мекици, намали продуктите наполовина  Peace

# 74
  • Варна
  • Мнения: 10 796
А как да разпределя продуктите така че да излязат около 8-10 мекици, само двама сме Wink затова

Ако ще правиш мекиците на авторката на тази тема, сложи само 1/2 кофичка кис. мляко.

Аз денс сутринта направих, намалих дозата, получиха ми се към 12-ина бр.

# 75
  • Мнения: 95
Рецептата с хлебна сода и разточване на  тестото ми прилича по-скоро на бухтички  Simple Smile А когато същата рецепта се направи с мая- резултата е мекици, точно като с купено тесто, но и по-хубави стават. Hug

# 76
  • Мнения: 11 607
Мамче, не съм яла мекици на Рилския, ама по-хубави мекици от уличните на Танита не съм яла.
Рецептата ТУК
Аз потапям ръцете си във вода, не в олио, че много се оплесква всичко, а и установих, че разлика няма.

Ето ги моите

Сю, мила, благодаря! Поканена си на гости! Бонус - разходка до Рилския......

# 77
  • Мнения: 1 176
Аз също предпочитам варианта с мая,това със содата си е бухтички.Пробвала съм и уличните на Танита,но при мен се получиха прекалено мазни и вкъщи не ги харесаха.

# 78
  • Мнения: 481
А майка ми правеше едни страхотни мекици, който май бяха без мая, имаха ромбовидна форма и бяха с натрошено сирене. Дали тази рецепта ще стане ако се добави натрошено сирене и след разточване се изрязват ромбове, които се пържат?
Понеже съм малко на вие с месенето, много дълго ли се меси и трябва ли да е много лепкаво тестото или да се отделя от плота и пръстите?

# 79
  • Мнения: 1 122
Аз също предпочитам варианта с мая,това със содата си е бухтички.Пробвала съм и уличните на Танита,но при мен се получиха прекалено мазни и вкъщи не ги харесаха.

При мен също така се получиха. Иначе всичко спазих от рецептата. И то прекалено мазни станаха.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 163
уличните мекици на мен ми станаха супер,даже ги направих сутринта, а не от предния ден Естествено след като изчетох коментарите че стоят доста мазни, сложих малко повече брашно по съвет на други

# 81
  • Мнения: 2 550
уличните мекици на мен ми станаха супер,даже ги направих сутринта, а не от предния ден Естествено след като изчетох коментарите че стоят доста мазни, сложих малко повече брашно по съвет на други

аз току що ги пробвах
станаха страхотни тези мекици
най-хубавите, които съм правила и най-лесните (не се меси с ръце  Mr. Green )
не съм чакала цяла нощ за да шупнат, а 40 минути някъде

# 82
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Ох, аз сега ги направих и изядох....по първата рецепта, но сложих и сирене вътре, не съм месила, пържих ги направо с лъжица в сгорещено олио. Абе станаха си бухтички, но съм страшно доволна, преядох  Cry

# 83
  • Мнения: 1 799
Мамче, значи са тези. А ще се възползвам, да знаеш  Laughing

Момичета, стават тежички, но неповторимо вкусни. Едни такива като къдели, хем хрупкави, хем меки. А и мазничкото все пак дава вкус. Аз също ги правя не много редки. Ако е прекалено рядко тестото, не може да се тегли с ръце, а трябва да се сипва с лъжица от тестото.

На Танита ще се кланям цял живот както Фънки се кланя снощи на Тома  newsm20

# 84
  • Мнения: 33
Мекиците на deata наистина са върхът, стават за секунди и се изяждат също толкова бързо hahaha.

# 85
  • Мнения: 1 799
Мекиците на deata наистина са върхът, стават за секунди и се изяждат също толкова бързо hahaha.

Абсолютно съгласна. У нас им викаме "надутки"  Laughing

# 86
  • Варна
  • Мнения: 10 796
Аз преди малко от същото тесто направих пирожки.  Плънката я направих от варени яйца + леко запържен зелен лук, сол, пиперче.
Станаха страхотни пирожки!  Heart Eyes

# 87
  • Мнения: 1 352
Не разбирам като се оформят мекиците, когато си топите ръцете във вода, после в сгорещеното олио не пръска ли?

# 88
  • Варна
  • Мнения: 10 796
Не разбирам като се оформят мекиците, когато си топите ръцете във вода, после в сгорещеното олио не пръска ли?

Пръска, ако си пльоснеш върху тигана мокрите ръце.  Laughing Иначе само ги мокря на чешмата, хващам парче тесто, разстилам на вътрешната част на дланта, издължавам я, слагам плънката, сгъвам на 2 и слагам в тиганЯ.

 Ето това се получи при мен: http://images25.snimka.bg/005780380.jpg на вкус са страшни, утре си ги взимам с мен на работа  Mr. Green

(Най-вляво има една изостанала форнетка, тя не е мое дело)  Joy

# 89
  • Мнения: 1 122
уличните мекици на мен ми станаха супер,даже ги направих сутринта, а не от предния ден Естествено след като изчетох коментарите че стоят доста мазни, сложих малко повече брашно по съвет на други

И аз ще пробвам така тогава.

# 90
  • Мнения: 101
Абе свеки прави едни страшни мекици .Много са бързи и са адски вкусни.А пък количеството е огромнооооооооо

1 яйце
500 гр. брашно
1 ч. л . сол
1ч .л . сода
1 кисело мляко
Всичко се смесва и се меси /много бързо става готово/.Разделя се на 4-5 топки и всяка се разточва на кора и се режат формички/или с нож или с чаша или с формички за сладки/.Пържат се до златисто.
Стават 2 големи купи и се наяждат 6-7 човека, че и повече Laughing

О,супер са.
Снощи замесих   тесто и сутринта ги пръжнах набързо.Станаха супер вкусни,а и правя мекици за първи път  chef

# 91
  • Мнения: 686
Да споделя и аз една рецепта за мекици, и една хитринка също.....

Мекици

1 яйце /рецептата ми е с толкова, но аз слагам 2 яйца/
1 чаена чаша прясно мляко /ако нямате под ръка става и с хладка вода/
1 кубче мая + 1 ч. л. сол + 1 ч. л. захар /и двете с връхче/ /може и със суха мая - слагат се две пакетчета/
1 кисело мляко + 1 ч. л. сода бикарбонат
около 1 кг брашно
Замесва се тесто и може да се пържи почти веднага, ако престои тестото една нощ в хладилник и  на сутринта се приготвят - стават наистина по-вкусни. Количеството е огромно, но с половин доза от тестото могат спокойно да се нахранят 5-6 човека.

Друго, което научих е:
в олиото, в което ще пържа слагам сол;
след като изпържа мекичките по тях има полепнали кристалчета сол и са много вкусни.

Аз правя така: изпържвам половината тесто само в олио /за тези, които обичат да похапват мекици с мед или маджун, а за втората половина слагам вече сол в олиото.

Добър апетит!!!
Тези са много вкусни(от майка знам рецептата),и ставатт много като количество!

# 92
  • Мнения: 1 799
Marieta, изобщо не пръска. Аз си наливам водичка в една широка купа и преди всеко взимане на тесто потапям ръце в нея. Не пръска. Пържа по една мекица в тесен и дълбок съд - касерола.

# 93
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Брех, извадили сте мекиците от пожълтелите архиви. 
Внимавайте обаче , че колкото са вкусни, толкова и трътките растат от тях  Laughing
 Hug

# 94
  • Мнения: 2 708
Провал момичета. Обяснете ми, моля, къде ми е грешката. Гледам, че и авторката е тук Laughing
Та, ставам аз сутринта, с нагласата да изненадам госпоиците - мекичките на Деата ще правя, още повече, че бившата свеки веднъж ни е правила преди години и аз много ги харесах, ама нали е свеки, не питах за рецептата. Същите бяха, щото така го разточваше и режеше и пържеше, а ние лапахме.

И така. Уж не съм саката, даже смея да твърдя добре се справям с готвенето, и погачи и засукани торти съм правила, ама на, ей тия мекици не можаж. Замесих тестото, с абсолютно точно измерено брашно - 500 гр и яйцето и 1 кофичка кисело мляко. Е лепне и лепне това тесто, като кашаво ми седи, не мога да го отлепя от ръцете си, камо ли да оформя нещо като топка, пък и да откъсна други топки от него. А за разточване - дума да не става. Почнах да добавям брашно - добавях, добавях - още лепне. Взе че ми свърши брашното, а според мен имаше към 800 гр цялото преди да почна да меся. Отварям шкафа - ужас - нямам повече запаси. Заминало ми то брашното и аз дори не съм запомнила да се запася Crossing Arms
Почва чуденка newsm78 кво да го правя това лепнещото дето седи пред мен #Crazy
Гледам в шкафа - барем се материализира от някъде, в резултат на силното ми желание някъв пакет брашно.  Thinking Погледът ми се спря на 1 пакет царевично брашно и пакет бяло нишесте - нишестето го бях купила да пробвам една баклава дето се месят корите (на Айля). Извадих царевичното брашно и почнах от него да добавям, а викам си ще ползвам нишестето да разточвам върху него. Е мачках, мачках, голяма борба падна и най-накрая толкова се ядосах, че не става това, което ми се иска, че го хванах с две ръце това лепкавото и право в кофата.
Изпих си кафето и вече ми попремина, та мога да пиша тук и да попитам, ако някой има желание да ми помогне, ако е схванал от обяснението ми - къде ми е проблема. newsm78
 Laughing Laughing Laughing
В интерес на истината, сега чак ми е смешно, ама някой път не се получава. Всъщност, май за втори път изхвърлям нещо такова. Първия път беше, като по начинаеща в месенето, да пропусна да сложа мазнината в началото, при замесване на тестото за 1 погача - и го шльопнах след като вече го бях замесила и то стана едно - да не ви разправям - и него в кофата, ама тогава имах запаси от още 2 пакета брашно, мая и др. та отначало почнах аз и стана супер. Ама сега пусто да остане с това дето нямах повече брашно ли беше проблема, млякото ли ми беше студено (от хладилника) или друго нещо???
 Laughing Laughing Laughing

# 95
  • Мнения: 2 018
През почивните дни бяхме в Триград. Там хазайката правеше страхотни мекици. Рецептата е същата, като на deata  - брашно, 1 коф. кисело мляко, сол и 1 ч.л. сода - с разликата, че е без яйце.
Хазайката така и не можа да ми каже количеството на брашното - било на око, но мисля, че 1/2 кг. е добро количество. Замесва се от вечерта  Peace

# 96
  • Варна
  • Мнения: 10 796

Аз в тази тема за първи път съм писала още 2006 год. Чак бях забравила, че съм правила мекиците. Също навремето не ми достигна брашното.

Затова сега като ги правих, намалих киселото мляко до половин кофичка - излязоха ми към 12-ина бройки. Слагах брашно, колкото да стане меко тесто, мокрих си ръцете, преди да слагам в тигана.

# 97
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Krische - странна работа значи с твоите мекици..нямам идея защо не са станали..може би наистина брашното ти е било малко  newsm78 ...ама ти не се предавай де  Laughing
Киса е писала че и излизат  около 12 бройки, при мен са доста повече....Тия дни бяхме 7 човека и представете си значи...поне 30 парчета бяха  Joy

# 98
  • Мнения: 2 708
Аааааа хич и не съм помислила да се предавам. Даже детенце вече купи брашно - 2 пакета  Laughing
Само че за довечера съм намислила хляба тип италиански на Пина да правя.
А мекиците - 2ра серия ще оставя за другата неделя Laughing и преди това ще се запася с достатъчно количество брашно.
Благодаря за подкрепата, само да потвърдите, трябва да си е нормално тесто, не лепкаво, нали? Пък аз ще намаля млякото и ще добавям брашно докато стане Laughing

# 99
  • Варна
  • Мнения: 10 796

Киса е писала че и излизат  около 12 бройки, при мен са доста повече....Тия дни бяхме 7 човека и представете си значи...поне 30 парчета бяха  Joy

Защото слагам само 1/2 кофичка кисело мляко.  Simple Smile На мен са ми вкусни, докато са топли - получават ми се пухкави. Затова и правя по малко, да се изядат за 1 ден.  Simple Smile

# 100
  • Мнения: 1 122
Току-що замесих тестото за утрешните мекици пък ще видим как ще се получат. Joy

# 101
  • Мнения: 3 315
 Rolling Eyes  аз утре ще се пробвам

# 102
  • София
  • Мнения: 2 909
Момичета коя е рецептата за уличните мекици newsm78
И тези от първия пост ли е хубаво да се замесят от вечерта Rolling Eyes Аз искам утре за закуска да си хапна, колко да ги чакам най-малко Mr. Green

# 103
  • Мнения: 22 867
Момичета коя е рецептата за уличните мекици newsm78
И тези от първия пост ли е хубаво да се замесят от вечерта Rolling Eyes Аз искам утре за закуска да си хапна, колко да ги чакам най-малко Mr. Green

Ето уличните мекицина tanita.

# 104
  • Мнения: 2 708
Малейййй момичета, вие не спите ли??? Laughing Laughing Laughing
И през нощта ли готвите? Страшни сте Laughing Peace И после що не ми били станала ни мен мекиците - ми аз спя през нощта. Wink Явно ще трябва и аз да почна нощем също да се вихря из кухнята Laughing Laughing Laughing

# 105
  • София
  • Мнения: 2 909
Момичета коя е рецептата за уличните мекици newsm78
И тези от първия пост ли е хубаво да се замесят от вечерта Rolling Eyes Аз искам утре за закуска да си хапна, колко да ги чакам най-малко Mr. Green

Ето уличните мекицина tanita.


 Crossing Arms Пфу, нямам суха мая никаква нямам, де /
Ще пробвам другите. Мерси все пак Hug

# 106
  • Мнения: 1 122
Станаха страхотни  newsm44 но нещо не мога да кача снимките. Правих ги с вода и мая.

# 107
  • Мнения: 1 122
Ох, най-сетне успях

# 108
  • Мнения: 2 018
Уличните мекици не са ли ви мазни бре  newsm78 Само при мен ли накъртваха и изпиха 1/2 литър олио  Sick

# 109
  • Мнения: 11 607
Уличните мекици на Танита са страхотни! По-вкусни са от тези на Рилския манастир......Определено са с класи нагоре!

Не ползвам суха мая, и сложих половин кубче прясна мая....Тайната - според мен - да не станат мазни се казва... - благоверната половинка. С моя мъж за 20 мин. ги направихме. Аз с омазнените ръце правих мекиците и ги слагах в тигана, а той ги обръщаше и ги вадеше от тигана.......Не им даде да попият олиото......С пудра захар.. - станаха страхотни!

# 110
  • Мнения: 4 380
Винаги съм правила мекици с мая (като тези "улични"), но пробвах тази рецепта и много ми хареса. И по-здравословно и по-интересен вкус, и по-бързо. Мерси за рецептичката!

# 111
  • Мнения: 784
"Уличните" мекици за да не стават мазни, трябва да са с малко повече брашно, отколкото е в рецептата на Танита - тестото не трябва да става чак толкова лигаво, трябва да се гони консистенцията не на каша, а на тесто, само че много меко. 

# 112
мекиците наистина са страхотни. благодаря за рецептата 

# 113
  • София :(
  • Мнения: 215
Снощи забърках уличните мекици, но половин доза , че сме само двама в къщи, тази сутрин ги пържих - по-вкусни и мекички мекици не бях правила, пък и толкова лесни и мързеливи   Simple Smile, благодаря за рецептата   bouquet

# 114
  • Мнения: 369
Добро утро момичета
Имам запитване към вас
В неделя вечерта забърках тесто за улични мекици и смятах в понеделник да ги направя,но дойде майстора и аз не можах да ги направя и останаха за днес/вторник/.Сместа е в хладилника,а там сме намалили доста градусите - 1 градус.Ще се развалили сместа?Като се прибера от работа,ще ги направя,ако ми кажете,че нищо и няма на сместа.Какво да павя? newsm78 newsm78 newsm78

# 115
  • Мнения: 2 018
Добро утро момичета
Имам запитване към вас
В неделя вечерта забърках тесто за улични мекици и смятах в понеделник да ги направя,но дойде майстора и аз не можах да ги направя и останаха за днес/вторник/.Сместа е в хладилника,а там сме намалили доста градусите - 1 градус.Ще се развалили сместа?Като се прибера от работа,ще ги направя,ако ми кажете,че нищо и няма на сместа.Какво да павя? newsm78 newsm78 newsm78

Няма да я хвърлиш, я! Мисля дори, че ще са по-хубави.
Няма какво да им се развали, пък и хладилника ти е на 1 градус.
Сподели после резултата  Hug

# 116
  • Мнения: 369
БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА,ЩЕ ПИША  bouquet

# 117
  • Мнения: 369
Да ви се похваля - снощи направих мекиците,въпреки че тестото беше  в хладилника от неделя вечер.Само,че тестото беше много течно - та ги сипвах с лъжица във фритюрника.Така добре ли е? newsm78

# 118
  • тук
  • Мнения: 510
След дългата диета и ние си позволихме малко вредна вкусна храна. Ето моите мекици по рецептата на dizzy smile3525

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6329926
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=6329928

# 119
  • Мнения: 132
Мекиците на dizzy се получиха страхотно Simple Smile Много вкусно беше  Hug
Един трик от мен. Аз разточвам тестото и го режа на големи квадрати. В средата на всеки квадрат слагам малко сиренце. Завивам го на пакетче и така го пържа! Много добре се получава Simple Smile

# 120
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Всяка събота правя от тези на Каравел.
Стават страхотни с големи мехури и децата ги пълнят със сирене.
Може и завити но две със сирене вътре ,но е врътня и трябва помощник.
Мазнината трябва да е силна ,че да ги надува веднага.

# 121
  • Мнения: 132
Да, да олиото да е добре загрято, Аз предварително си правя пакетчетата със сирене и ги пържа първо от страната, на която се застъпва тестото.

# 122
  • Мнения: 767
Аз пък си слагам сиренето в тестото, малко ракийка, за да не поемат мазнинка, разточвам (ако е дърпано, на места остава по-дебело) как да е, режа на парчетии и пържа. Е, ако постои пет-десет минутки да се отпусне, става още по-хубаво. Тестото ми е без яйце, защото от майка си съм научила ,че яйцето го прави жилаво. Стават страхотни, но все пак е пържено Cry А трябва да се храним по-здравословно. Май е вярно, че храните се делят на здравословни и вкусни Grinning.

# 123
  • Мнения: 243

за тези, които обичат да похапват мекици с мед или маджун,

И сега ако може някой да ми каже от къде мога да намеря маджун  newsm78 Като бях малка баба ми правеше, но сега... Умирам си да си хапна мекички с маджун. Продават ли такова нещо някъде или да търся от някоя баба по селата да си купя  newsm78

# 124
  • Мнения: 132
Аз нямам и на идея от къде може да се купи маджун, но ако намериш от някъде моля те информирай ме! Аз съм на вълна всичко ми се яде, особенно ако е нездравословно, мазно или трудно за откриване Wink

# 125
  • Мнения: 2 171
А маджун е?

# 126
  • Мнения: 626
Тези мекици са страхотни и аз така ги обичам .

е това и аз искам да знам  newsm78

# 127
  • Мнения: 718
Уличните мекици са невероятни! Наскоро ми се приядоха и вече 3 пъти правя от тях  Laughing Мерси много за рецептата!

# 128
  • тук
  • Мнения: 510
Тези мекици са страхотни и аз така ги обичам .

е това и аз искам да знам  newsm78

прилича на мед, но е приготвен от захарна трастика или цвекло
ето тук интересни подробности Simple Smile

# 129
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 744
Момичета, Снежи е казала (вторият пост в темата), че ако тестото се замеси от вечерта - стават още по-вкусни.

Като се замеси вечерта къде се държи тестото до сутринта - в хладилник или на стайна си температура?

# 130
  • Мнения: 2 018
petu6ka63, колко ракия слагаш и има ли някаква тънкост с нея, защото много ми харесват тези улични мекици, но са ми много мазни, та ако намеря начин да не попиват мазнина...  Peace

Царицата майка, ако сложа повече брашно, няма ли да се промени изцяло рецептата? Абе може и това да пробвам.  Laughing

# 131
  • Мнения: 2 775
При нас маджун продават бабите по пазара .
Не съм яла от години,докато четях така ми се прияде  Embarassed,утре трябва да отида да си купя.

# 132
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 744
Като се замеси вечерта къде се държи тестото до сутринта - в хладилник или на стайна си температура?

# 133
  • Мнения: 2 775
Тесто с мая се държи в хладилник .
Това с хлебна сода.....не знам ,предполагам и то там  Peace.

# 134
  • Мнения: 767
Бо_ ,1 с.л ракийца не се чувства после, но пък не позволява на тестото да поема много мазнина. Вадя ги на салфетки, за да оберат каквото може. Напоследък обаче много се говори за канцерогенните вещества, отделящи се при силното нагряване на олиото и ...само чета за мекици Sad

# 135
  • Мнения: 2 018
Бо_ ,1 с.л ракийца не се чувства после, но пък не позволява на тестото да поема много мазнина. Вадя ги на салфетки, за да оберат каквото може. Напоследък обаче много се говори за канцерогенните вещества, отделящи се при силното нагряване на олиото и ...само чета за мекици Sad

То за прегрятото олио отдавна се говори, но така като си мисля, аз съм отгледана с пържено, майка ми, баща ми... Пък като печеш нещо на фурната да не би да не нагряваш олиото в тавата до 110 -180 градуса?  Wink

Благодаря за съвета и сега ще стана да забърккам едни уличници.  Laughing Ще им сипя и ракийка.
А резултата - утре.  Hug

# 136
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Някой питаше за маджун.Ако имате път към Турция=тук има пекмез във всеки магазин=от грозде ,от черница ,от рожков.Може би има и в арабските магазини в България.На вид е буркан с черно съдържимо и пише pekmez

# 137
  • Мнения: 2 018
petu6ka63, благодаря за съвета с ракията. Наистина много малко олио отиде и въобще не се усеща.   bouquet  bouquet
Чак днес ги изпържих, че вчера нямаше за кого.

# 138
  • Мнения: 767
Бо_ , метни една мекичка насам Praynig EmbarassedЧудя ти се как си издържала до днес?

# 139
  • Мнения: 2 018
Бо_ , метни една мекичка насам Praynig EmbarassedЧудя ти се как си издържала до днес?

Късно е за снимки.  Laughing
Да си кажа честно - бях на границата да си пръжна една, две  Laughing, но добре, че не съм го направила, защото нямаше да остане нищо до днес сутринта.

# 140
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 744
Аз ги правих с майка, станаха вкусни - топлички бяха, сирене им сложихме и понеже нямах търпение до сутринта, стана така, че ги направихме още вечерта. Ометохме близо тенджера, пет човека бяхме. И с това минахме на вечеря понеже после никой не беше гладен  Embarassed

# 141
  • Мнения: 29
Абе и майка прави по рецептата на Клавел даже без яйце и стават като бухти ,вътре кухи,много пухкави,а аз сто пъти се мъчих да ги докарам ама не би...Знам,че не се месят много,разточвах на най-различни дебелини кората ама цът-подметки и си ги хапвам само мама като ми направи Crazy,а аз в къщи бъркам уличните мекици,винаги стават ама са с мая и от вечерта се бъркат.

# 142
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
cinga,остави тестото по-меко , също така нека да престои 30-тина минути след като го замесиш. Аз напоследък бутам всичко в машината за хляб да се меси. Добавям брашно при необходимост, но като цяло тестото е доста меко и лепкаво и докато разточвам ръся обилно с брашно. Стават много пухкави и се надуват като балони  Peace

# 143
  • София
  • Мнения: 122
Как попаднах в тази тема не знам, но, че отивам да замеся тези улични още сега, това е сигурно  Laughing Мисля да им сложа ром вместо ракия, какво ще кажете  Rolling Eyes Утре ще мина да докладвам, благодаря за рецептите   bouquet

# 144
  • София
  • Мнения: 122
уличните мекициса ометени  Laughing Много вкусни станаха, но определено са мазнички  Wink
Станаха доста и раздадохме по съседите  Laughing сега искат рецептата  Wink

Последна редакция: сб, 02 яну 2010, 20:28 от metchopooh

Общи условия

Активация на акаунт