Баница – как я правите?

  • 267 052
  • 447
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 375
Със същите продукти правя и баница с праз - 3стръка се задушават с олио, когато омекнат, се прибавят към сместа.

# 46
  • Мнения: 764
Не мога да разбера за баницата на Морена дали всички кори семажат с масло и се редят една върху друга,пък после се сгъват или две по две.И също като се навият корите как се поставят в тавата,навиват ли се...?Извинете ме,дали е защото съм уморена много в момента.А ми се струва,че ще е хубава баничката... Cry Cry Cry

# 47
  • Мнения: 22 867
Не мога да разбера за баницата на Морена дали всички кори семажат с масло и се редят една върху друга,пък после се сгъват или две по две.И също като се навият корите как се поставят в тавата,навиват ли се...?Извинете ме,дали е защото съм уморена много в момента.А ми се струва,че ще е хубава баничката... Cry Cry Cry

Две по две корите се сгъват на четири и се оставят настрана. После слагаш плънка , като почваш от първата двойка кори, т.е. тези, които са стояли най-дълго сгънати. Слагаш плънка и навиваш двойката кори на руло. Редиш в тавата и след като сложиш всичките рулца, нарязваш на парченца. И после по рецептата. Много е вкусна баницата на Морена, пробвай я, ще ти хареса. Дано ми разбереш обясненията. Grinning

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 21 639
Пипилота две по две -
Цитат
Първо си намазвам корите...залепвам една с друга с масло, което поръсвам на една кора, разнасям и слагам отгоре 2ра кора, сгъвам ги на 4 и ставям настрани ... така с всички кори, като трябва да остане малко от маслото.
А навитите кори няма някакво правило за поставянето им, разбира се зависи от твоя избор или от тавата - кръгла или правоъгълна.
Аз съм правила баницата и в двата вида тави и в кръглата ги навивам като спирала, а в правоъгълната е ясно.

# 49
  • софия
  • Мнения: 25 474
Непрекъснато ви чета, точа лиги и от време на време се сещам да направя някоя ваша рецепта. Дано сега и моята рецепта за баница ви хареса (не я срещнах до сега).

1 пакет фини кори
4-5 яйца
300-400 гр. сирене
1 пакетче масло
брашно

Слага се една кора, поръсва се с разтопено масълце и се наръсва лекичко с брашно. Върху нея се слага втора кора, която се поръсва пак с малко масълце и с плънка от яйца и сирене. Хваща се единият ъгъл и се преглупва към срещуположния така, че да се получи горе-долу триъгълник. По-малко от всеки от двата долни ъгъла на триъгълника се прехлупват към средата, така че да се затворят крайчетата и да не изтича плънка. Хваща се остовата на "триъгълника" и се завива към върха. Получава се пуричка. Така правя всички кори, редя ги една до друга в намазнена тавичка и отгоре ги поръсвам с разтопено масло, като наблягам на крайчетата на пуричките. Стават много хрупкави и удобни за ядене. Добър апетит!

P.S. А баницата с охлювчетата и майонезата също е много вкусотийска.

# 50
  • Мнения: 1 364
1 пакет кори за баница (обикновено купувам Фамилия или Бела)
сирене натрошено
4 яйца
1 газ. вода (или около 250мл. обикновена вода)
олио

Намаслявам тавичката, слагам от долу 4 листа от корите, ръся от натрошеното сирене, олио и така докато свършат корите. Разрязвам баницата на парчета и я заливам с предварително разбитите яйца и сода/вода.

Пека в умерена фурна. След като се изпече баницата я обръщам (с главата на долу) върху 3 купички и я завивам с хавлия. Когато изстине  обръщам и е готова за хапване.



Това е и моята рецепта

# 51
  • Countryside
  • Мнения: 11 629
Аз я правя поне с 4 яйца и кофичка кисело мляко Blush Един вид луксозна баница  Mr. Green
Та: 4 яйца
1 кофичка кисело мляко 3,6%
сирене на око, но поне 300гр
1/2 пакетче масло
1 пакет кори за баница готови
Всичко се разбърква и се реди ред кори (2-3 кори) ред плънка. Така докато свършат метериалите, най-отгоре завършвам с кора Mr. Green ааа м/у корите се сипва разстопено масълце, и на дъното на тавичката също. После нарязавам баницата на парчета, намзвам с яйце и слагам по едно тъничко парченце масло в/у всяко парченеце Mr. Green Пече се в умерена фурна, като се зачерви я вадя, напръсквам с водичка и завивам с кърпа да се задуши Flutter  Mr. Green Става мозък Mr. Green

# 52
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Аз ще ви опиша технологията на моята баница. Иначе може да си спазите вашата изпитана рецепта.

Разтварям корите и върху всяка натрошавам сирене /общото количество е около 250-300 гр./, сгъвам като пране и пренасям върху намазана тавичка. Получават се нещо като розички. Загрявам олио по-малко от 1 ч. ч. и поливам розичките. След това разбърквам в купа кисело мляко 1 кофичка с 1 ч. л. сода и 4 яйца и поливам розичките, като щръкналите крайчета леко притискам, за да се напоят и те. Пека.

# 53
  • Мнения: 1 065
Непрекъснато ви чета, точа лиги и от време на време се сещам да направя някоя ваша рецепта. Дано сега и моята рецепта за баница ви хареса (не я срещнах до сега).

1 пакет фини кори
4-5 яйца
300-400 гр. сирене
1 пакетче масло
брашно

Слага се една кора, поръсва се с разтопено масълце и се наръсва лекичко с брашно. Върху нея се слага втора кора, която се поръсва пак с малко масълце и с плънка от яйца и сирене. Хваща се единият ъгъл и се преглупва към срещуположния така, че да се получи горе-долу триъгълник. По-малко от всеки от двата долни ъгъла на триъгълника се прехлупват към средата, така че да се затворят крайчетата и да не изтича плънка. Хваща се остовата на "триъгълника" и се завива към върха. Получава се пуричка. Така правя всички кори, редя ги една до друга в намазнена тавичка и отгоре ги поръсвам с разтопено масло, като наблягам на крайчетата на пуричките. Стават много хрупкави и удобни за ядене. Добър апетит!

P.S. А баницата с охлювчетата и майонезата също е много вкусотийска.

Здравей,ако съм разбрала правилно трябва да се получи нещо като пощенски плик.Въпросът ми е как се поставя в тавата -дали със стърчащите краища нагоре,или пък се слагат под така  оформената пуричка.?Изглежда ми оригинално и удобно за ядене с ръце и искам най-скоро да я пробвам

# 54
  • Мнения: 764
Направих баницата на Морена-СУПЕР е!Благодаря,Морена!  bouquet

# 55
  • Мнения: 844
М,ммммм баницата на Моренка е супер откакто я правя в къщи се омита тавата докрай, много благодарности и овации обирам вече!  Вече половин година откакто  я правя така, но си казвам де че рецептата е от форума!

# 56
  • Мнения: 26
zdraveite az triabva da vi kaja 4e sam dovolna samo ot listi za banica na FAMILIYA I TRAKIISKI tova za men sa nai hubavite listi . newsm10

# 57
  • софия
  • Мнения: 25 474
Здравей,ако съм разбрала правилно трябва да се получи нещо като пощенски плик.Въпросът ми е как се поставя в тавата -дали със стърчащите краища нагоре,или пък се слагат под така  оформената пуричка.?Изглежда ми оригинално и удобно за ядене с ръце и искам най-скоро да я пробвам

 newsm10 аха, много точно го описа "пощенски плик", но издърпвам долният край диагонално да е върху левият/десният край и отгоре остава да стърчи едно малко парченце (уффф, как го описах - искам да кажа, че ако корите бяха квадратни, а не правоъгълни, при сгъването по диагонал би се получил равностранен триъгълник). Слагам със стърчащите крайчета отдолу. И наистина поръсвам с много малко брашно, че иначе се усеща. Laughing
Добър апетит и дано наистина ви хареса! Embarassed

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 21 639
Пипилота, Каткат много се радвам, че се наслаждавате на баничката. bowuu

# 59
  • Мнения: 470
Аз правя баницата с кашкавал и шунка вместо сирене.Тази рецепта я знам от сестра ми,става невероятна.

Общи условия

Активация на акаунт