Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 883 821
  • 2 912
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 080
И  аз предлагам  темата  да  бъде  закована .Добра  е . newsm10

# 46
  • Мнения: 3 506
...на много места се говори за 10-20 дни до отминаването на най-дразнещата част, 2-3 дена не е ли доста оптимистична прогноза?
Това е ефекта при пер ос. Вие нали за капки очи питахте ?!

Да, капки за очи, които ще се слагат в продължение на 3 дена по два пъти дневно.

# 47
  • Мнения: 1 116
Малко е объркано , дано да разбереш.Ефекта на атропина относно разширяването на зениците се разсейва след 2 ден (по-скоро за краткотрайно приложение), но запазва въздействието си до около 10 дни (при по -продължителни приложение).Страничните ефекти могат да продължат от 2 до 15 дена. След капването на първите капки ефекта настъпва за около 10 - ина минути.
Ето и нещо много странно- при деца със сини очи и/или руса коса има по-голяма вероятност за поява на страничните ефекти на Cyclogyl.
Офф дано да съм ти помогнал , че май и аз се оплетох.   Simple Smile

Последна редакция: пн, 24 юли 2006, 01:05 от XuTkO

# 48
  • Мнения: 3 506
Хитко, да, благодаря ти bouquet
По повод сините очи (нали и моят син е синеочко) на мен пък ми се мерна някъде, че много по-лесно действат всички такива капки и можело да са достатъчни по-малки дози...

# 49
Много често през първата половина на годината ни се налагаше да пием сиропи за кашлица. Досега само една лекарка ни каза в деня, в който изписа Флудитека, че можел да се пие по-продължително време. За другите сиропи-примерно Хюмекс, Синекод и др. нашето джипи вписледствие ни казваше, че не е трябвало да го пием повече от пет дена. А на нито една листовка не съм срещала какъв е максималния срок на прием на някакво лекарство/освен на Сомамеда-3 дни, а на нас ни го изписаха за цели 8 newsm78/ Има ли някъде такава информация и ако примерно след петия ден все още сме с кашлица лекарството ли се сменя?

# 50
  • Мнения: 1 080
имаме проблеми със запека и давам дуфалак по 5мл. сутрин.от начало ни действаше за около 3 часа но вече минават 2-3дни и понякога се налага да действаме със сапунчето.въпроса ми е дали ако увелича дозата ще се оправи положението. newsm78
Какво  мляко пие  бебенцето ?  запекът  може  да  е  признак  и  за  алергия  така че  ако  не  сте  на  кърма може  да смените  млякото ние  от  фризолак имахме  страшен  запек после  минахме  на  фризовом  - детето  си  акаше  нормално но  имаше  много  колики накрая  аптамила  ни   свърши  добра  работа .

# 51
  • Мнения: 772
пием нутрилон.когато започнаха проблемите минахме на омнео но след 2 кутии нямаше ефект.може би за да ми дадете по точен съвет трябва да понапиша от къде започна всичко.кърмата ми намаля и започнах да се цедя.ако не можех да събера за цяло хранене дохранвах,така че не сме минали на ам изведнъж.да обаче едната ми гърда се прежули до кръв,а другата се посини от постоянното дърпане и стискане.излишно е да казвам за ефекта от биберона върху желанието на малката за сукане от гърда.и тогава започна запека.пробвахме масажи и изобщо всичко което можех да чуя и прочета.вече правя млякото с овесена вода при все всичко което пише за глутена.за сега бебка е добре заради което мисля че няма да имаме проблем.в крайна сметка миналата седмица малката се изака сама два пъти.първия път следобед след като сутринта й бях правила клизма а втория 48 часа по късно.и от тогава нищо .тя се напъва,напъва...и аз взех сапунчето след два дни.доки каза че ще ако нещата продължат да са такива ще ни прати на хирург (който незнам как ще ни помогне) което съвсем ми изправи косата #Crazy.съжалявам ако съм ви досадила с многословието си но наистина съм много притеснена.всички ми казват"спокойно ще премине"но вече минаха 3-4 седмици. Cry

# 52
  • Мнения: 1 080
Защо  не  смените  млякото? Другия  начин  е  кърма обаче  незнам  дали  Банка  майчина  кърма има  другаде  освен  в  София .Ако  имате  приятелки  с  бебета  които  кърмят и  имат  кърма  в  повече  ще  ви  свърши  идеална  работа  дори  две  хранения  да  заместите  пак  ще  има  ефект.

# 53
  • Мнения: 1 116
Много често през първата половина на годината ни се налагаше да пием сиропи за кашлица...
Ако е пролетта много е възможно да е алергична кашлицата.Пили ли сте сиропи като Claritin , Aerius ?!

...За другите сиропи-примерно Хюмекс, Синекод и др. нашето джипи вписледствие ни казваше, че не е трябвало да го пием повече от пет дена...
С тези сиропи целта е била да се подтисне кашлицата , нещо което аз не харесвам.Защо ще подтискаш кашлицата щом има нещо което дразни?! Като се подтиска няма да се отстрани този дразнител по-лесно.Може би за това ви е казвала да се пие 5 дена най-много. Много по-добър вариант според мен за кашлицата е Флудитек 2 % , приет заедно с Проспан , Мукоплант (абе някакъв билков сироп)- ефекта на флудитека е да разбие вискозните храчки, а билковото сиропче стимулира отделянето на повече секрет което подпомага отхрачването.
Също е много добре да се приема АЦЦ или Флудитек , с антибиотик като Клацид , Сумамед.

.. А на нито една листовка не съм срещала какъв е максималния срок на прием на някакво лекарство/освен на Сомамеда-3 дни, а на нас ни го изписаха за цели 8 newsm78/
Прочети тук за Сумамед-а:
http://www.geocities.com/cht_co/no4/a2.htm
На български е , отнася се за Азатрил , което е същото като Сумамед

# 54
Каква е схемата на прием на хидросек за 9 годишно дете / 30 кг ?
Благодаря предварително!

# 55
  • Мнения: 1 116
Moже 3х 1 прахче или 3х2 прахчета.Май като килограми сте повече за 3х2  Simple Smile
Не се притеснявайте че ще превишите дозата.

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 6 347
сега забелязах тази тема

да попитам и тук : как се дава Смекта на дете на 1г и 6м ,около 11 кг

и как при възрастни

# 57
  • Мнения: 1 187
ХиТkо,поздравления за темата!

 smile3501 newsm10  smile3501

Ще е добре ако модс я заковат.

# 58
  • Мнения: 1 116
От една до две години дозировката е 1-2 сашета на ден , разделени на 3-4 приема.
Трябва да се приема два часа преди или 1/2 до 1 час след прием на други лекарства за по -сигурен ефект.

  bouquet

Не видях че попита и за възрастни.Там е 3 х 1 саше на ден.

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 6 347
Хитко,благодаря  много за отговора

Общи условия

Активация на акаунт