Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 883 852
  • 2 912
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 772
имаме проблеми със запека и давам дуфалак по 5мл. сутрин.от начало ни действаше за около 3 часа но вече минават 2-3дни и понякога се налага да действаме със сапунчето.въпроса ми е дали ако увелича дозата ще се оправи положението. newsm78

# 31
  • Мнения: 291
Дозата за деца до 1 год. е 5 мл. Ефекта на Дуфалак намалява или изчезва ако се дава заедно с антибиотици. Можеш да увеличиш дозата до 2 пъти по 5 мл., но веднага щом постигнеш ефект трябва да я намалиш. Все пак след като често сте запечени не е лошо да коригирате диетата, режима на детето и да направите консултация с педиатър. Друг вариант е Гуталакс капки да получаване на нормално изпражнение е после поддържане с Дуфалак.

# 32
  • Мнения: 3 098
И аз да задам въпрос Wink
В момента използвам Acular,Opatanol y Eritromicin.Първите две са collyrium,в 24.00 4аса се налага да капя и от двата препарата,какъв трябва да е интервала между тях?
Друг въпрос_в момента съм със страхотна суха кашлица,непродуктивна.Разполагам с Димекс и два тукашни сиропа за кашлица.
Мога ли да пия Димекса заедно с останалите медикаменти?Отбелязано е само,4е не трябва да се използва съвместно с МАО инхибитори.И 4е са възможни прояви от страна на о4ите.А на другите два сиропа не са описани  съставките,а само букви зад името на препарата(сигурно това имаше предвид Хитко в една друга тема),което е съкраЩение,за което превод нямам.
И предвид алергията ми и 4е все оЩе нямам резултати от теста,въобЩе да приемам ли неЩо или да си кашлям?
Малко объркано стана,за което се извинявам,но ве4е ми е дошло до гуша с тези мои алергии.

# 33
  • Мнения: 1 116
Интервала да е около 2- 3 часа.Ако кашлицата е алергична Димекс трябва да я поуспокои малко. Какви са останалите !? Иначе капките са ти противоалергични ама по - добре таблетки за тая нашлица.Питай в аптеката за нещо с Лоратадин или Дезлоратадин , Цетиризин или Левоцитиризин.МАО инхибиторите се ползват като антидепресанти.

  bouquet

# 34
  • Мнения: 3 098
Хитко,много благодаря  bouquetЩе питам за тези табл. утре в аптеката,4е комшиите не могат да спят от мен. Confused
Атози интервал между накапванията не е ли твърде голям?ЗаЩото ако е така няма как да спазвам то4ния 4ас,а те са и с АБ,а те се излъ4ват в то4но определения 4ас,ина4е ефект няма.

# 35
  • Мнения: 1 116
Кои се излъчват в точно определен час ?! Хубаво е  поне 1/2 час да мине от едните капки ако ще трябва да ставаш нощем.

# 36
  • Мнения: 1 116
Опа ,сега ти разбрах въпроса.Трябва да ги сложиш заедно. Че бавно захапвам. около 10 - 15 минути.
 Wink

# 37
  • Мнения: 3 098
Опа ,сега ти разбрах въпроса.Трябва да ги сложиш заедно. Че бавно захапвам. около 10 - 15 минути.
 Wink
Taka e по_добре. Wink

# 38
  • Мнения: 1 116
Не можах да разбера въпроса от първия път. Попитай и какво означават ония букви , че като питам сестра ми за лекарство и тя ми казва 3 -4 букви.

# 39
  • Мнения: 3 506
По принцип ефекта на Атропина изчезва напълно след 2-3 дена.Страничните ефекти -замъглено виждане, разширени зеници,фотофобия- това са , когато е за очите.Всъщност има ли очни капки с атропин още ?!

Има, да, и то в доста държави. Един от производителите е Alcon. Въпросът ти означава ли, че е много вреден??

За страничните ефекти при дозировката, която ме интересува, на много места се говори за 10-20 дни до отминаването на най-дразнещата част, 2-3 дена не е ли доста оптимистична прогноза?

# 40
  • Мнения: 1 116
...на много места се говори за 10-20 дни до отминаването на най-дразнещата част, 2-3 дена не е ли доста оптимистична прогноза?
Това е ефекта при пер ос. Вие нали за капки очи питахте ?!

# 41
  • Мнения: 5 370
Имам 2 питанки-ползвах Примолут Нор по време на ваканцията, така се налагаше.
Точно на третия ден си ми дойде, както пишеше.
Някакви  странични ефекти дали може да се очакват евентуално? newsm78

# 42
  • Мнения: 1 116
...Примолут Нор ...
Някакви  странични ефекти дали може да се очакват евентуално? newsm78
Възможно е появата на кафеви петна по кожата , повишаване на килата , депресия , обриви по кожата , главоболие , загуба на апетита .Но не е задължително да се проявят.
  bouquet

# 43
  • Мнения: 5 370
Хитко, благодаря!  bouquet

# 44
  • Мнения: 1 116
Моля !
 Wink

Общи условия

Активация на акаунт