Родилно отделение към МЦ "Здраве" - Пазарджик

  • 58 430
  • 113
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 134
Раждането трява да е нещо хубаво, а в България е един кошмар, който все се опитваш да забравиш.
Извини ме, Яна, но аз имах ПРЕКРАСНО РАЖДАНЕ в България, което НЕ БИХ ИСКАЛА ДА ЗАБРАВЯ ЗА НИЩО НА СВЕТА!!!!!!!!!!!!!!

# 46
  • Мнения: 2 577
Раждането трява да е нещо хубаво, а в България е един кошмар, който все се опитваш да забравиш.
Извини ме, Яна, но аз имах ПРЕКРАСНО РАЖДАНЕ в България, което НЕ БИХ ИСКАЛА ДА ЗАБРАВЯ ЗА НИЩО НА СВЕТА!!!!!!!!!!!!!!
Да, ти си от изключениеята, за съжаление. Дано повечето да са като теб. Но повечето , които не са раждали, където си раждала ти се радват, че са родили и че нямат проблеми. Аз искам да запомня само мига, в който видях  за първи път сина си до мен. Останалото е кръв, болежки, инжекции, системи... За мен раждането не е най-романтичният миг в живота ми, но е най-разтърсващ като емоция/ не само положителна/.

# 47
  • Мнения: 46
ЗДРАВЕЙТЕ
ИСКАМ ДА НАПИША ЗА ПРЕКРАСНИТЕ СИ ВПЕЧАТЛЕНИЯ ОТ КЛИНИКА ЗДРАВЕ И НАЙ ВЕЧЕ ЗА Д-Р СТАНЕВ.ТОЙ МИ СЛЕДИ БРЕМЕННОСТА И МЕ ИЗРАЖДА ПРЕДИ ОСЕМ МЕСЕЦА.ОСТАНАХ С НАЙ ДОБРИ ВПЕЧАТЛЕНИЯ МАКАР ЧЕ ТОВА БЕШЕ ПЪРВОТО МИ РАЖДАНЕ И СЛЕД ВРЕМЕ ЗА ВТОРО ПАК ПРИ НЕГО ЩЕ ОТИДА.ТОЙ Е ПРЕКРАСЕН ЧОВЕК.САМО ЗА ПРОТОКОЛА ПРАЩАЛ МЕ 5 ПЪТИ НА ИЗСЛЕДВАНИЯ БЕЗ ДА ИМАМ НИКАКВИ ОПЛАКВАНИЯ ПРОСТО ЗА ПРОВЕРКА ,ЗА КОИТО НЕ СЪМ СИ ПЛАТИЛА НИЩО.

# 48
  • Мнения: 343
АЗ не съм доволна от Пламен Станев поисках си болничен на къкъвто имам право по закон а той ме прати при личния лекар да ми даде ????? Една приятелка която ми го препоръча и която е раждала при него ми каза  Ако му беше дала 20 лева сега щеше да си в къщи с болничния Това ли са добрите лекари според вас ??????
Не бих родила при такъв лекар който вижда банкноти вместо вас 

Последна редакция: ср, 12 сеп 2007, 14:01 от Мечтание

# 49
  • Мнения: 2 336
АЗ не съм доволна от Пламен Станев поисках си болничен на къкъвто имам право по закон а той ме прати при личния лекар да ми даде ????? Една приятелка която ми го препоръча и която е раждала при него ми каза  Ако му беше дала 20 лева сега щеше да си в къщи с болничния Това ли са добрите лекари според вас ??????
Ти в коя седмица си била когато си му поискала болничен, въпреки че това няма значение. След преглед може да прецени че имаш нужда от почивка и проблемът е решен. При толкова положителни изказвания за този доктор ти му сложи "бананова кора" Crazy

# 50
  • Мнения: 343
Бях в края на 5 месец , не се чувствах способна за работа Имала съм високо кръвно по късно си го премерих сама в къщи

# 51
  • Мнения: 46
Това е лично твое мнение,което уважавам.Аз лично никога не съм му давала пари и той никога не ми е искал.Не съм искала болнични предварително дори отложихме пускането ми на първият болничен защото бях в платен летен отпуск.Съчуствам ти за неразположението ,но аз също съм имала неразположения по време на бременността дори кръвното в най добрият случай ми беше 80/50 ,но никога не съм искала да спра работа за мен това беше необходимо движение,което много ми помогна за леката бременност и раждане.

# 52
  • Мнения: 343
Радвам се че си останала доволна , радвам се че и аз се махнах навреме от там и сега съм доволна от новия си лекар Това са най важните месеци за мен и моето бебе и искам да съм спокойна Успех на всички ,и когато не сте доволни от някой просто го сменете не му давайте пари за да ви обърне внимание ,  те са длъжни да го направят 

# 53
  • Мнения: 2 336
Радвам се че си останала доволна , радвам се че и аз се махнах навреме от там и сега съм доволна от новия си лекар Това са най важните месеци за мен и моето бебе и искам да съм спокойна Успех на всички ,и когато не сте доволни от някой просто го сменете не му давайте пари за да ви обърне внимание ,  те са длъжни да го направят 
Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане Peace  bouquet

# 54
  • Мнения: 450
Здравейте

аз се питам как може здравното министерство  и незнам тоЧно кой отговаря за тези болници (хигиа и Здраве) да не са ги Затворили.
Хигиената им е под всиакаква критика, достата4но е това 4е си поzволиават да те карат да легне6 на ниакакав парцал, на които са лиагали пред теб поне ниаколко дена всиакакви пациенти.
 Да не говориме, 4е ли4но пред мен в кабинета правиха маниполациа на пациентка с един инстромент (мислиа 4е и отстраниха полип от влагали6тето), след което сестрата го иzми на 4е6мата и го варна обратно при 4истите.  Shocked
Та как ниама да се полу4ават инфекции и zараzи  #2gunfire
Питам се 4есто в кой век се намират ПаЗардЖишките лекари, Зашто са станали такива, zашто не искат да се раzвивват като хора
Зашто сме принудени да ходиме до Софиа, Пловдив и да тарсиме по цивилиЗовани клиники и лекарари, та нима който Живее в провинциата няма право на цивилиЗовано отношение???
може би и самите  ние сме малко виновни, би трябвало да се оплакваме гласно, да претендираме повеЧе и не си мълЧим та и ние сме хора не само Софиянци!

# 55
  • Мнения: 418
и аз раждах във здраве,нормално при Станев.....като цяло от престоя си в клиниката немога да се оплача,НО няма и с какво да се похваля....ако някога ми се наложи пак да избирам подобна клиника,не бих отишла там....

# 56
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Преди малко по-малко от 3 месеца родих прекрасната си дъщеря в болница ЗДРАВЕ, нормално. Цялата бременност ми следи д-р Станев и самото раждане го води той. Изключително съм доволна както от условията в Родилното отделение, така и от отношението на целия персонал, без изключения. Без да преувеличавам мога да кажа, че се чувствах като вкъщи там, а усмихнатите и приветливи акушерки и санитарки, само усилваха това чувство. Самото раждане за мен беше като песен, всеки един от персонала ме подкрепяше, окуражаваше - усмивките на лицата им и приятелското отношение ме поддържаха в отлично настроение. Разговаряхме и се смяхме с акушерките до влизането в родилната зала, че и непосредствено след раждането. Относно условята мога да кажа, че са перфектни - като удобство и като хигиена. Бебетата са си при майките. Аз исках да дойде веднага с мен в стаята, за да мога да я сложа на гърдата и да не и дават АМ или вода. Нямаше никакъв проблем за това и ми я доведоха веднага. Показаха ми как да я сложа на гърдата.
Д-р Станев е невероятен и съм изключително доволна от него. Много съм му благодарна за грижите през бременността и по време на раждането. Убедена съм, че и благодарение на него нямам никакви разкъсвания. Акушерките са страхотни - с изключително ведро настроение и усмивка, изключително полезни и ценни съвети по време на контракциите даваха. Ние си имаме слабост към Силвето - тя изкара Катерина и мога да кажа, че се справи блестящо. Педиатърката, д-р Захариева, е изключителна - тя, както и акушерките, много ме окуражаваха и ми помагаха за кърменето. Изключително внимателно преглеждаше бебетата и подробно обясняваше на майките. Разясни ми всичко за ваксините.

Не съжалявам, че избрах да раждам в ЗДРАВЕ и живот и здраве следващата бременност и раждане пак там, при същия екип.

# 57
Здравейте!
И двете си деца родих в МБАЛ"Здраве".Първото през август 2005 г.,а второто-през септември 2007 г.
Благодарности на д-р Пламен Станев за проявения професионализъм и отговорност.
Вярно е,че липсата на микропедиатрия в частните клиники е огромен недостатък.В това се уверих ,за съжаление,сама.
При първото ми детенце всичко беше нормално,не сме имали проблеми.
Но  второто имаше вродена пневмония .
Разбра се едва сутринта/той се роди в 23.00/,защото тогава идва неонатологът,който иначе работи в държ.болница.
Веднага го поставиха на кислородна палатка и започнаха съответното лечение.Да,обаче той не се подобряваше-пневмонията "не мърдаше",цианозата/следствие на кислородна недостатъчност/ също.И така 5 дни.Това ги наведе на мисълта,че може да има сърдечен проблем.За да се изключи/потвърди сърд.проблем,беше уговорен час за ехокардиография в Клиниката по педиатрия към ВМИ-Пловдив.
В линейката с бебето/на кислород/  бяха гл.акушерка  Даниела Станева  и неонатологът Д-Р ЗАХАРИЕВА,която дойде специално.
Слава Богу,оказа се,че проблемът не е кардиологичен.Просто пневмонията  беше по-упорита,а и детенцето ми се роди малко по-рано-20 дни преди термина,та затова и съпротивителните му сили, и  зрелостта му  бяха по-малки.
Включиха втори антибиотик и нещата започнаха да потръгват.На 11-я ден си взехме едно здраво и хубаво дете от родилния дом/мене ме изписаха но 5-я ден/.
Искам още веднъж да БЛАГОДАРЯ на Д-Р ПЛАМЕН СТАНЕВ за лекото раждане,на Д-Р  ЗАХАРИЕВА за здравото дете и на гл. акушерка ДАНИЕЛА СТАНЕВА за това,че беше до мене през цялото време и ме подкрепяше морално!

# 58
Пропуснах да кажа нещо много важно!
През времето,в което се грижеха за мене и за бебето ми, НИКОЙ НИКОГА И ПО НИКАКЪВ НАЧИН НЕ МИ Е ПОИСКАЛ ПАРИ!
Изключвам таксата ,която се заплаща за раждането,и, за която получаваш касова бележка.

# 59
  • Мнения: 418
явно и ние се родихме така...родих в 22,15..прегледаха бебето,но нищо не ни казаха...на другия ден забелязах,че колкото мляко пие си го повръща..отидох при дежурната акушерка,оказа се че има температура..направиха му снимка,и се оказа че има белодробни измемения...6 дни ни боцкаха...
лекарката ме пита дали аз съм била болна..през последните седмици наистина бях...

Общи условия

Активация на акаунт