Кръгла торта с банани

  • 31 339
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 474
Дали ще се получи добре с крем "Ванилия", вместо кисело мляко и заквасена сметана?!
Някой пробвал ли е?

Правих подобно нещо, но с крем лимон, виж http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=157120.msg3039685#msg3039685
Ако го направиш така ще стане  Peace

# 46
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
благодаря ти, Лео, за поредната вкусна рецепта
аз днес правих тортата и стана много вкусна - наистина, но оцветих крема с какао
само че явно много малко съм я държала в купата - въпреки че минаха два часа, и като я обърнахя в чиния, то като нямам търпение така ще да е, се изпльока  hahaha и наистина я ядохме с лъжици - някаква пихтиеста смес, но беше вкусно
може пък и със желатина да не съм се справила  newsm78

# 47
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Това наистина си е изкушение!  Hug

# 48
  • София
  • Мнения: 1 163
ето и моята с банани и къпини, само дето малко по-сладка трябваше да я направя



# 49
  • София
  • Мнения: 35
Пробвах я и аз.Много вкусна се получи.Прибавих към сметаната и киселото мляко,сладко от боровинки и  натрошени бисквити поляти  Blush обииилно с ликьор.В резултат лекичко я изядохме като кремче,защото не се желира правилно,но поне се понапихме с колежките от нея  Laughing Blush

# 50
  • Мнения: 205
само че явно много малко съм я държала в купата - въпреки че минаха два часа, и като я обърнахя в чиния, то като нямам търпение така ще да е, се изпльока  hahaha и наистина я ядохме с лъжици - някаква пихтиеста смес, но беше вкусно
може пък и със желатина да не съм се справила  newsm78

За да избегна подобен момент, моля да обясните за начинаещите(т.е. аз  Embarassed) колко време трябва да престои в хладилника, за да се стегне добре?

# 51
  • София
  • Мнения: 1 163
аз не гледам часове, а преценявам,но 2-3 часа са достатъчни, не по-малко, а и начина на обръщане е много съществен, аз поставям съда, в който ще седи тортата върху купата и така обръщам рязко.

# 52
  • София
  • Мнения: 35

ето я моята "пияна торта" Embarassed

# 53
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144

ето я моята "пияна торта" Embarassed

Много си е хубава тортата - какво и е пияното  newsm78

# 54
  • Мнения: 22 867
ето я моята "пияна торта" Embarassed


Много си е хубава тортата - какво и е пияното  newsm78


Пробвах я и аз.Много вкусна се получи.Прибавих към сметаната и киселото мляко,сладко от боровинки и  натрошени бисквити поляти  Blush обииилно с ликьор.В резултат лекичко я изядохме като кремче,защото не се желира правилно,но поне се понапихме с колежките от нея  Laughing Blush

# 55
  • Мнения: 2 035
Дойде времето и аз тая торта да пробвам  Mr. Green

Малко се изложих, не я докарах на фаца, беше ме страх да не ми залепне та сложих фолио на купата и стана една сбръчкана  ooooh!  Ама я замаскирах със стърготинки   Mr. Green
Освен банани сложих и едно киви Wink а в крема ливнах и капачка ром, та взе че стана бонбон  Joy

Лео, златна си!   bouquet Heart Eyes


# 56
  • София
  • Мнения: 35
ето я моята "пияна торта" Embarassed


Много си е хубава тортата - какво и е пияното  newsm78


Пробвах я и аз.Много вкусна се получи.Прибавих към сметаната и киселото мляко,сладко от боровинки и  натрошени бисквити поляти  Blush обииилно с ликьор.В резултат лекичко я изядохме като кремче,защото не се желира правилно,но поне се понапихме с колежките от нея  Laughing Blush
Hug Joy

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 685
запис   bouquet  и аз ще я пробвам в събота

# 58
  • Мнения: 2 100
Разтече се  Rolling Eyes...мисля, че най-вероятно гафя с желатина. Моля кажете къде бъркам-сипвам едно пакетче в 100мл студена вода. След 30мин на водна баня да се разтвори добре, после 100мл гореща вода и бум вътре в сместа... Rolling Eyes Иначе мъжа ми излапа половината смес  Laughing

# 59
  • Мнения: 7 474
Разтече се  Rolling Eyes...мисля, че най-вероятно гафя с желатина. Моля кажете къде бъркам-сипвам едно пакетче в 100мл студена вода. След 30мин на водна баня да се разтвори добре, после 100мл гореща вода и бум вътре в сместа... Rolling Eyes Иначе мъжа ми излапа половината смес  Laughing

Не доливай гореща вода и ще стане  Peace
Тази тема ще ти помогне http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=108793.msg1960207#msg1960207

val_stef чудесно изглежда   bouquet радвам се,че ви е харесала  Hug

Общи условия

Активация на акаунт