1 юли -ПРОТЕСТНО ШЕСТВИЕ ЗА ДЕТСКИТЕ И МАЙЧИНСТВОТО (продължение)

  • 35 172
  • 599
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 264
момичета, не успях да намеря инфо, къде точно ще се проведе протеста във Варна? утре заминаваме и на 01.07 ще сме там. предварително благодаря!

# 46
  • Мнения: 1 033
Още нямаме разрешение, но засега е входа на Морската градина - Варна Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 000
Пуснах теми с анкети в аз-жената
И теми в Биберонбг....там с молба към модераторката да ги закове
ама ще видим Simple Smile .... не всички са добрички като МАММА

Не мога повече за днес
Утре обаче ще продължа

Лека нощ от мен
Отивам да си нагушкам децата

# 48
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Мислих коя снимка на малката да избера за протеста и се сетих за формата на снимката. Има ли определен? Ако всички са с 9/13, а някои с паспортни, малките ще се губят в плаката, и обратно.
Може да ми е тъп въпроса за което се извинявам. Според мен има значение.

# 49
  • Мнения: 4 242
Разпечатах у дома поканите за протеста и утре ще налепя из Надежда където успея Peace

# 50
  • Мнения: 1 000
И в аз-жената са ги заковали Simple Smile
който е направил страничките със сбитото инфо за протеста
да промени че в Бургас мястото ще е Пантеона в морската градина
Ако не е променено вече де

Аз писах на МАММА да го поправи и в линка от първа страница на сайта

Последна редакция: нд, 25 юни 2006, 08:29 от BgViki

# 51
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Плакатите мижете да свалите от тук  http://www.visx-develop.info/forum/. Принтирате, ксерокопирате и разлепяте! Ако имате някакви проблеми със свалянето пишете на Салай на лични за да не спамиме темата.
 
Кои къде ще лепят плакати  

Центъра:
НДК, Патриарха и околността- Писна ми
Младост-?
Красна поляна-?
Надежда- desykv, Мери
Връбница-?
Овча купел-?
Триадица-?
Студентски град-?
Изгрев-?
Искър-?
Слатина-?
Оборище- Рапунцел
Възраждане-Анимими, Зайчето
Орлов Мост, Борисовата градина,ул. Иван Асен II, Паметника на съветската армия (Баба Яга) (Плиска спирката и 22 ДКЦ)- Аз
Люлин- Бифана, Насинда, BqViki
Левски-Г,Левски В, Сухата река, Подуене- Салай
Хаджи Димитър- Татко Бараба
Редута- Ассита и Обърквация
Западен парк- Сарра
Долни лозенец и малко по Графа- Писна ми
Света троица-Деби
Иван Вазов-dollieta
Дианабад- Венистефани
Обеля - Бифана
Горни лозенец и Хладилника - Пенда
Втора МБАЛ, Пета МБАЛ, Детската градина зад нея, Детска градина № 51, Детската кухня в "Банишора", Градинката на "Ботев" и "Клокотница", 7 ДКЦ., МЦ 4 -Evelynа
Горната част на Лозенец и около басейна "Спартак- Ефросина

 Все още се търсят желаещи за свободните райони и помощници на вече включените (специално на Евелина която не познава добре района си )! Моля ви помагайте!
 
Тези които нямат принтер, но имат желание да лепят плакати, моля пишете ми на лични за да ви дам копия!

Малко офф! Снощи бяхме да спасяваме Иракли, беше много готино! Ако детето не беше болно щях да го откарам поне до изгрев слънце! Потанцувах си, покефих се на танците с огън и на свирещите на тарамбуките и към 12 и нещо се прибрахме. Много съм доволна, че бях там! Да знаете че изпуснахте много добро парти!



 

Последна редакция: нд, 25 юни 2006, 11:32 от adara

# 52
  • Мнения: 2 070
от Адара - Малко офф! Снощи бяхме да спасяваме Иракли, беше много готино! Ако детето не беше болно щях да го откарам поне до изгрев слънце! Потанцувах си, покефих се на танците с огън и на свирещите на тарамбуките и към 12 и нещо се прибрахме. Много съм доволна, че бях там! Да знаете че изпуснахте много добро парти!

Аз възнамерявам дори на нашият протест да съм с блузка - да спасим Иракли!  С опасност да ме обвинят, че нещата се размиват и протеста си има конкретност, ама да ме извиняват - за децата на България трябва да останат поне едно-две места по-девствени и чисти от таз държава! Кой е казал, че не може да се протестира едновременно за много каузи!


# 53
  • Мнения: 1 072
Момичета, ние сме в дълбока заблуда. Вижте ТУК, какво мислят хората за нашето начинание.

# 54
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Момичета, ние сме в дълбока заблуда. Вижте ТУК, какво мислят хората за нашето начинание.

Мислят така защото не знаят за какво става въпрос. Да разгледат нашите теми и да видят, че това което сега обсъждат ние сме го спорили преди месец. И как така хора които нямат деца се опитват да дават такива умни идеи. Хайде да ги питаме след някоя и друга година когато им опре ножа до кокала така ли ще мислят?

# 55
  • Мнения: 4 068
Момичета, току що гледах предаването "На 4 очи" с Цветанка Ризова по Нова телевизия. На гости и беше Христина Христова и обсъждаха двата законопроекта за майчинството. Получава се следното-Социалното ни министерство напълно подкрепя законопроекта на Адемов и Мръцков и много слабо подкрепя проекта на Христова и Велчев. Тя призна, че е песимист и смята, че ще се приеме проекта на Адемов. Направо се втрещих. И си мисля следното-на проатеста в събота е добре да кажем пред медиите, че между двата проекта този на Христова и Велчев е по-приемлив. Тоест лекинко да го подкрепим, че ако верно приемат законопроекта на Адемов сме за никъде. Нямам идея ако това стане как ще се оправяме и какви върли протести ще трябва да сформираме. Честно казано съм доста обезсърчена от тази новина.

# 56
  • Мнения: 1 072
Renci, ще видим след протеста какви ще бъдат отзивите. Би трябвало опозицията да ни подкрепи. Но това си е да очакваш подкрепа от умряла котка.Бате Костов се интересува много повече от агент Гоце отколкото от бъдещето на България.

# 57
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825

Кои къде ще лепят плакати  

Центъра:
НДК, Патриарха и околността- Писна ми
Младост-?
Красна поляна-?
Надежда- desykv, Мери
Връбница-?
Овча купел- tomase - аз налепих( около 30 обяви) по детските магазини на Търговския център в  Овча Купел -1
Триадица-?
Студентски град- tomase - ще налепя по дет.градини, входове на общежития и дет.магазини
Изгрев-?
Искър-?
Слатина-?
Оборище- Рапунцел
Възраждане-Анимими, Зайчето
Орлов Мост, Борисовата градина,ул. Иван Асен II, Паметника на съветската армия (Баба Яга) (Плиска спирката и 22 ДКЦ)- Аз
Люлин- Бифана, Насинда, BqViki
Левски-Г,Левски В, Сухата река, Подуене- Салай
Хаджи Димитър- Татко Бараба
Редута- Ассита и Обърквация
Западен парк- Сарра
Долни лозенец и малко по Графа- Писна ми
Света троица-Деби
Иван Вазов-dollieta
Дианабад- Венистефани
Обеля - Бифана
Горни лозенец и Хладилника - Пенда
Втора МБАЛ, Пета МБАЛ, Детската градина зад нея, Детска градина № 51, Детската кухня в "Банишора", Градинката на "Ботев" и "Клокотница", 7 ДКЦ., МЦ 4 -Evelynа
Горната част на Лозенец и около басейна "Спартак- Ефросина
Не видях Княжево - за там дадох 10 обяви(толкова ми останаха под ръка) на една баба да сложат поне на дет.кухня и на дет. градини и ясли

Мислих коя снимка на малката да избера за протеста и се сетих за формата на снимката. Има ли определен?

# 58
tomase, няма определен формат за снимките на децата, но колкото са по-големи, толкова по-добре - по-голям ще стане плаката Wink Поне така се разбрахме последния път като говорихме за снимките Hug
Момичета, Пловдив вече е поналепен с плакати в някои квартали Peace Очакваме включване за останалите Sunglasses

# 59
  • Мнения: 2 070
Кравичке, с риск да се издразниш от мен ще ти кажа, че съм съгласна с поне полвината неща, които тези мъже са писали в линка, който си дала. Според мен една жена не се решава да има дете, заради това, че ще взима още 60-100 лева отгоре в продължение на 1-2 години. И затова смятам, че са напълно прави, че увеличаването на майчинството няма задължително да реши демографския проблем. Да, ще ни накара да се чувстваме по-сигурни, ако решим да имаме второ, но няма да е причината да го родим. Затова и смятам, че много повече тр да наблягаме на исканията за детските, защото майчинството е две години, а детските още 18 след това и едно дете не се гледа само 2 години, ами после му трябват дрехи, учебници, лекарства, екскурзии и прочие. Затова и тази формулировка с "демографския проблем" малко издиша! Именно в най-богатите страни, или поне в Европа от години раждаемостта е намаляла и хората, въпреки че могат да си позволят още едно дете, не го раждат. Тъй че бедността няма връзка толкова директна с раждаемостта. А да не говорим, че в миналото, а сега и в най-бедните слоеве и племена дори - хората раждат повече, защото трябва да оцелеят някои от тези родени. Но при наще роми не е така де. Така че ако искаме да говорим за решаване на демографска криза дайте да не се съсредоточаваме толкова само върху едното майчинство. Нужна си е цялостна стратегия...А ти самата докато чакаш да се почувстваш сигурна съвсем, както му беше написала на един там - може да ти мине времето и за деца и за всичко! Не казвам, че не трябва да се борим, но дайте малко по-глобално да ги гледаме нещата!

Общи условия

Активация на акаунт