Мами в Италия 8

  • 13 895
  • 309
  •   1
Отговори
# 45
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
въх пак сте писали................много бажен ми бе6е форума тези дни инямах нерви да ви чета,та сега зор малко ми дойде,ама нейсе.сега по ред:първо кЮфтенцата по чирпански омесваш каймата с подправки,лук,една шепа ориз,яйце,галета,оформяш кЮфтенцата,средна големина,имай впредвид,че като ги готвиш после се надуват,та така ги изчисли,да нямаш после гЮллета в чиниите  Laughing задушаваш в тенджерата лук,наситно морковки,като омекне малко дом. паста или наситно истиски домати,после доливаш вода и оставяш да заври.добавяш картофки нарязани на кубченца,като за супичка,да поврат 5 минутки и добавяш кЮфтенцата предварително оваляни в брашно,сега вече да ври на среден огън,че иначе ще се разпаднат.тази манджа много носи на чубрица.към края малко преди да е напълно готова,изваждаш няколко парченца картофки и си смачкваш добре с вилицата,след което ги връщаш обратно,за да се посгъсти манджата,ако не ти се играе чак толкова,просто си я сгъсти с малко брашно.да стане тип точно манджа,а не супа.това е.добър апетит
какво лято бе момиченца?направо зъбите ми потракват от студ и кожата ми настръхнала като на оскубано пиле Mr. Green
Лени значи и ти с пандичка като нас,нашта е тъмно синя,нали вс еси мислеха че ще е момче бебка,тъкмо като бях в началото на бременността я купиха,пък то напук излезе женско,нищто,тъкмо панделката розова много добре се отличаваше на синия покрив  Mr. Green  Mr. Green и мен много ме радват идейките,аз лично бах повече навита за такава .честито ти пермесо,милата.мисля че имаш правото да не гласуваш още  Wink друго не се сещам
много сте прави за двуезичните деца.и Деси ме разсмя с това за нежните обръщения,аз на Герката и викам пъдпъдъче,като как се превежда това на италиански ще бъде забавно да и казвам така или пък мушморок

Последна редакция: ср, 07 юни 2006, 11:37 от piccola

# 46
  • Мнения: 708
ето ме и мен,
Гери ти май доста работа има6 напоследък...дори и в 4ата не те заси4ам  Sad
Ина4е се радвам, 4е 6терката 6те си по4ине,4е то от толкова у4ене има нужда ве4е.

Тука днес финалменте соле,ама от дъждове,в4ера тъкмо ходих на козмети4ка и ми прави ноктите на краката...много сладки станаха с по едно цветенце на палеца,та сега с това слънце поне да си понося сандалки,4е да  покажа колко са ми хубави кра4етата хихихих Joy hahaha

Цунки от мен и весел и усмихнат ден
  bouquet  bouquet


# 47
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
Бимба а ти ходиш ли курсове препарто,на мен  ми бяха много полезни и се запознах с други бременЮги,че иначе беше голяма скука,всички на работа по жял ден и аз сама  Whistling

# 48
  • Мнения: 708
ами не ходя о6те на корсо препарто,понеже е много рано,но ако вси4ко върви наред мисля август да ходя....ама то като ги знам италианците август месец кой 6те ти се занимава курсове да ти води  newsm78
Ина4е моята съседка над нас ми е голяма дружка,та  тя роди миналата година и  ми води курс и ми 4ете лекции всеки ден на база ли4ен опит
  hahaha Joy

Последна редакция: ср, 07 юни 2006, 12:13 от Bimba25

# 49
  • Мнения: 2 804
Дабро ви утро и от мен !
Много съм ядосана Close ,станах сутринта в 8 и времето беше едно хубаво даже  слънчице имаше.Та се облякох и към 9,30 почнах да събуждам децата едно по едно да ги спретна да излезнеме и хоп заваля.
Тю и за днес всичките ми планове рухнаха да видиме в петък дали ще успея да я свърша вече седмица я протаквам заради дъждовните дни при нас.

Аз не съм ходила на курсове за което ме беше яд ,но не бях в състояние да ходя!Както и да е минах и без.
 Rolling Eyes newsm78 Rolling Eyes
Изках да питам имат ли децата ви обеци и ако е да кога сте им пробили ушите?
Аз искам на каката да сложиме , но се страхувам да не почнат да я дразнат и да почне да ги дърпа!
Приятен ви ден майчета.  bouquet

# 50
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
Даниела можете толкова неща да правите вкъщи,вярно,че дечурлигата полудяват вкъщи цял ден,но сле добед пък дано се оправи при вас  Peace тука е смотаняшко,само духа ама се изчесваме,може една котва да вържа на количката  Laughing
ами тя каката ви е голяма вече може да и продупчите ушичките,едва ли ще ги дърпа,аз мислех към годинката,което ще рече другия месец,но сега като я гледам на какъв акъл е,май ще поизчакаме

# 51
  • Някъде под слънцето
  • Мнения: 360
Ехооооооо, здравейте и от мен най'после тази седмица Laughing Hug
Да ви похваляяя ' взех го и последния изпит!!!!!!! Party Party newsm44 newsm68
Сега ми остава само държавния и после съм фриййй Crazy
Мноого ми е кеф... Crazy Mr. Green
Благодаря  ама много на всичко дето ми стискаха палци Hug Peace
Гледам мнооого сте писали тия дни..браво браво...
Ани трябва да разказваш за аморето Mr. Green Heart Eyes как мина?
Ти си супер как успя и да учиш... Thinking
Да ви кажа и тука времето е хипер ама хипер гадно...спиред мене тва тука в Бг-то е сибирското лято....едвам по 17 -18 градуса и яко дъжд дъжд #Crazy newsm78 ooooh! даже за вчера казаха, че е била измерена най-ниската температура на 6 юни от 60-70 години насам - 4 градуса сутринта.... Shockedужас...а аз дето се надявах да е топличко и слънчево...немам думи... Tired
Айде отивам да поработя.
До скоро и приятна седмица на всички Hug Peace  bouquet

# 52
  • Мнения: 2 804
Дессинка браво радвам се за теб! Peace
 Аз съжелявам много , че не си завърших медицината , а ма  бях луда млада глава твърдоглава.     

# 53
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ехооооооо, здравейте и от мен най'после тази седмица Laughing Hug
Да ви похваляяя ' взех го и последния изпит!!!!!!! Party Party newsm44 newsm68
Сега ми остава само държавния и после съм фриййй Crazy
Мноого ми е кеф... Crazy Mr. Green
Благодаря  ама много на всичко дето ми стискаха палци Hug Peace
Гледам мнооого сте писали тия дни..браво браво...
Ани трябва да разказваш за аморето Mr. Green Heart Eyes как мина?
Ти си супер как успя и да учиш... Thinking
Да ви кажа и тука времето е хипер ама хипер гадно...спиред мене тва тука в Бг-то е сибирското лято....едвам по 17 -18 градуса и яко дъжд дъжд #Crazy newsm78 ooooh! даже за вчера казаха, че е била измерена най-ниската температура на 6 юни от 60-70 години насам - 4 градуса сутринта.... Shockedужас...а аз дето се надявах да е топличко и слънчево...немам думи... Tired
Айде отивам да поработя.
До скоро и приятна седмица на всички Hug Peace  bouquet

Ооооо систър,оЩе веднъж 4еститка  Hug  bouquet Heart Eyes
4ерпя те с едно тирамису за сега виртуално пък кат се видим и наистина  Wink



Я вземи ела тук за една седмица да си постоплиШ кокалите и да си видиШ племеницата  Wink

# 54
  • Някъде под слънцето
  • Мнения: 360
Систър, знаеш, че идвам и без покана Wink Party
ама пуст държавен ни мога да мръдна... ooooh!  Rolling Eyes
ние иначе с мама гледаме всяка сутрин времето и коментара е от типа: при жужето и мемето е топличко, или хм...ей хладно им е на наште бройки... Wink
ама па тва тука на нищо не мяза...егати студа да му се не види... Thinking ooooh! Shocked не помня някога юни месец да съм била с пуловер и кожено яке Thinking Naughty аман аман... #Crazy

# 55
  • Някъде под слънцето
  • Мнения: 360
А за черпенето аз трябва да черпя, че са отървах вече...почти..от изпити и тем подобни... Crazy Party
ето значи..който може да пиййне по едно beer beer  а за десерт:  newsm38
Систър аз иначе не отказвам една активийка с прунье:-)) Crazy Hug Peace

# 56
  • Мнения: 3 388
Еееееех, най-после,      сiao и от мен  Grinning
giorgia сигурни сме, че щерката ще си е много добре в Оланда, та очакваме и вие с Массимо да се похвалите  Wink хихихи, ами така де, младоженци, както казваш ти, очакваме резултат  Simple Smile
Ама Дессинка ти си страшна бе!!!  айде честито и успех на държавния!!!
Bimba   лека бременност още веднъж и хубави майчински емоции  Hug
Lennie     честити ти перемесо!    Peace  Моето ми го дадоха за 5 години и така и не мога да повярвам още, доколкото знам  го дават за макс. 2 години. Така че го имам до 2010 година, до когато се надявам да получа читадинанца и да не се занимавам повече с подновяване на документи.
Ани някъде се изгуби след като аморето отлетя, какво стана кара, а ти кога ще идваш насам ...
Горещи поздрави на всички  Hug

# 57
  • Мнения: 6 167
добър вечер от мен.

пикола, и мойта колица е тъмно синя. но не много.
добре, че й се повреди едното стъкло, докато беше в гаранция, която изтече този месец, та да я оправят без пари. за 2та дни на страдание без кола от сервиза ми дадхоа чисто ново Пунто, изискването беше само да върна толкова бензин, колкото те оставят.

днес ми смениха кодичето , та у мен се зароди една доманда  newsm78

резиденца какво е
читадинанца какво е.

тоест, кога и как се взима резиденца.
мисля, че сега мога да взема, след като имам фамилно пермессо.

тоест, до момента имам
- фамилно пермессо
- кодиче фискале
- лекар

сега какво следва?

# 58
  • Italia
  • Мнения: 4 492
добър вечер от мен.

пикола, и мойта колица е тъмно синя. но не много.
добре, че й се повреди едното стъкло, докато беше в гаранция, която изтече този месец, та да я оправят без пари. за 2та дни на страдание без кола от сервиза ми дадхоа чисто ново Пунто, изискването беше само да върна толкова бензин, колкото те оставят.

днес ми смениха кодичето , та у мен се зароди една доманда  newsm78

резиденца какво е
читадинанца какво е.

тоест, кога и как се взима резиденца.
мисля, че сега мога да взема, след като имам фамилно пермессо.

тоест, до момента имам
- фамилно пермессо
- кодиче фискале
- лекар

сега какво следва?


Лени Ще карам подред:

резиденца=жителство
4итадинанца=гражданство

Резиденца се взима след като обявиШ в обЩината,4е живееШ на еди кой си адрес и дойдат от полицията да те проверят и после те вписват в анаграфето ( регистъра) на съответната обЩина и си готова. Peace

За 4итадинанца можеШ да подадеШ 6 месеца след склЮ4ването на брака.

Какво следва сега ли  newsm78 Ами патенте ( ако те интересува ) и може би...нова работа  Wink
Ина4е с документите си ОК ( не разбрах имаШ ли ве4е доктор от мутуата или тепърва трябва да го избираШ  newsm78 ).  Grinning

# 59
  • Мнения: 1 545
Лени, резиденцата е "местожителство" - това е регистрацията ти, където се водиш, и където могат да ти изпращат всякакви документи, писма и пр., демек където властите могат да те намерят /най-общо казано/. Трябва си и за доста работи, напр. един ден като спреш да се скиташ, и с Дамяно си направите бебче, като се роди се регистрира в общината по резиденца.
Та за целта отиваш в общината с Д. и пермесото ти, и попълвате документи - ти че "молиш" за регистрация за резиденца по едикойси адрес, а Д. като имащ там резиденца, че си дава формално съгласието и ти да се регистрираш там /поне при мен беше така, не мисля че има разлика женен или неженен/. Дават ти една ричевута и след известно време проверяваш дали са те регистрирали вече.
Едно от най-важните неща, които ти дава резиденцата е, че веднага можеш да си извадиш Карта д`идентита италиана. Което също ще те улесни при представяне където и да било /напр. в банка, ако тръгнеш да си правиш сметка/. Пак в общината става.
Това в общи линии.

Общи условия

Активация на акаунт