Клуб на храбрата Шивачка

  • 133 828
  • 431
  •   1
Отговори
# 30
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Какво ще шиеш. За каква цел я купуваш?

# 31
  • Мнения: 1 006
И аз съм от този клуб.Също съм се учила сама.Най-сладко ми е било да шия дрешки на децата ми.А най-мило ми е било, когато уших еднакви плажни рокли за морето за мен и дъщеричката ми - светло сини на бледи, жълти цветя и с тънки презрамки. Hug

Много отдавна не ми е идвала музата да шия дрехи.Цялото спално бельо, всички пердета и покривала за леглата са ми минали през ръцете - не вярвам и вие да не сте го направили.Вманиачих се след ремонта вкъщи и уших и щорите / с летвички и шнурчета  ooooh!/ в детската стая, за да са от същия плат като покривалата на леглата.

Имам един камион Бурди братче...това си е класика, знаете.

# 32
  • Мнения: 399
Ех, че хубав клуб  Simple Smile

Аз се включвам малко офф, но се нуждая от съвет, а повечкото от вас ще са добре запознати. Много ми се иска да си купя шевна машина, но тъй като съм любител  Laughing  нямам идея изобщо каква да си избера. Днес разглеждах сайта на  Технополис   и не можах да се спра на нищо конкретно. Та молбата ми е дадете някое съветче, какво трябва да се гледа? Или може конкретен модел да ми препоръчате, но ако в възможно цената да е не е по висока от 400 лв.   Rolling Eyes
Благодаря ви предварително  Hug
Не много отдавна имаше тема за шевните машини - разрови се и там ще намериш много съвети.
Моята е Brother, ползвам я от 25 години и е като нова. Силно ти препоръчвам тази марка - имат представителство тук. Сваржи се с тях и се консултирай.

# 33
  • Мнения: 2 255
Здравейте и от мен !!
Аз съм от отбора на завършилите облекло .... но много отдавна не се занимавам с това  newsm78
Преди години си шиех много ... но то и нямаше избор по магазините  Joy
Сега е по-лесно да си купя наготово, но отвреме навреме ме докопва пак старата муза и се развихрям  hahaha
Иначе шия предимно каквото се наложи из вкъщи ... пердета, чаршафи, покривки за легла, за маса ... на баткото и на бебо всичкото спално бельо и обиколниците дори са си мое дело  Rolling Eyes
Като намеря малко време ще снимам и кача панталонките дето уших на Коко от 2 мои мини-поли, дето не влизам вече  hahaha

# 34
  • Мнения: 446
Моля, включете и мен  Wink Шила съм всичко - от палта и сака до пердета и завивки. И аз съм се учила по Бурда, да са живи и здрави. Обаче нещо времето не ми стига, та съм позанемарила. И нова машина искам ... Сега от време на време само тоалети за Барбита шия, че иначе дъщеря ми ще ми съсипе бюджета. Та ако някой има линк към кройки за Барби, много ще съм му благодарна.
Успешни дейности и много удовлетворение желая на всички.

# 35
  • Мнения: 8 917
Много се радвам на новата темичка  Hug Аз все още не мога да шия,но имам огромно желание да се науча и разчитам на половинката да ми помогне (за срамотиите аз не мога,но той може да шие:))Ще следя темата с интерес и тъй като много се ровя в сайтове и блогове за разни ръчно изработени красотички ще помагам с интересни линкове:)
И аз съм в твоя отбор Peace Mr. Green

# 36
  • Мнения: 2 732
уших и щорите / с летвички и шнурчета  ooooh!/ в детската стая, за да са от същия плат като покривалата на леглата.

Моля те сподели за щорите как точно ги направи и какви летвички си сложила и как се закачат после newsm78-не  мога да си го представя а ако дадеш някоя идея и аз ще си направя Crazy

# 37
  • Мнения: 5 877
Вижте тук тези кройки за куклен театър:

http://www.sewing.org/enthusiast/html/esb_washpuppet.html
Има и доста други проекти!

# 38
  • София
  • Мнения: 3 816
Ще следя темата с интерес!И аз имам огромно желание да се науча!Може би някой по-запознат,ще сподели магазини за платове с голям избор и прилични цени(защото смятам,че като за начинаещи,ще има доста фалове в началото)Успех на всички!  bouquet

# 39
  • Мнения: 5 877
За упражнения използвам собствените си стари дрехи, както и дрехи втора ръка, чиито платове са ми харесали. особено удобно е за пачуърк, защото можеш да се размотаваш с едно парче плат в ръка и да търсиш десени, които да си отиват.
За дрехи за носене, разбира се, използвам нови платове. Куклите обаче не намазват такива тоалети  Crossing Arms

# 40
  • Мнения: 132
Здравейте!
Мен това ме заинетересува.


http://www.osinka.ru/Sewing/Books/pdf/LineJaqe.pdf

# 41
  • sofia
  • Мнения: 8 938

Имам един камион Бурди братче...това си е класика, знаете.
И аз.....вчера ми хвана някаква туника окото (щото розово си търся) и влизам в магазина - 43 лв Shocked Shocked Shocked
Намерих баш същата кройка в една Бурда от 1980....сега остава да намеря блеедо розов плат, може и със сребристи нещица втъкани (щот са ми такива обувките Crazy).

Пролича си, че съм от тия дето купуват първо копчето Mr. Green

арт мама, много ти се радвам. Аз мислех да се захващам с това нещо (още през далечната 1996), ама нещо се завъртяха нещата. В нас имам сигурно 10 шалтета дето трябва да им сложа гръб (иначе са готови).

# 42
  • Мнения: 132
и това
http://www.osinka.ru/Sewing/Modelling/Ubki/12.html

http://www.osinka.ru/Pattern/Leko/Catalogue/23/

Последна редакция: пт, 02 юни 2006, 10:38 от pathy

# 43
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Пати, първото си е учебник по конструиране. Баба ми (бог да я прости) си конструираше директно върху плата, естествено бабешки модели. На мен ми е много трудно и нямам нерви да конструирам, при наличието на готови кройки, ептен.

Второто се ушива за два часа (с кроенето). Който няма опит, да не се захваща с гащеризон  Crazy.....не че не го направих, но после установих, че и на Бурда им се случва да се издънят с кройките Mr. Green и всъщност грешката не е била моя.

# 44
  • Мнения: 552
Не много отдавна имаше тема за шевните машини - разрови се и там ще намериш много съвети.
Моята е Brother, ползвам я от 25 години и е като нова.
Моята е руска и е по-стара от мен  #Crazy Като се има предвид, че утре ставам на 33... смятайте  Laughing Имам живи спомени как майка ми шие принцески роклички на нея, а аз усилено й преча  Joy

Общи условия

Активация на акаунт