Нощно напикаване

  • 243 231
  • 973
  •   1
Отговори
# 960
  • Варна
  • Мнения: 615
Скрит текст:
Здравейте мами,
Предупреждавам, че ще бъде дълго.
 Синът ми  ще става на 10 години.
Още на 3 години го заведохме за изследване за спина бифида, бъбреците и изследвания за бактерии. Тогава го гледа педиатър с ехограф и каза, че ако има проблем ще ни изпрати на специалист, но не видя нищо. Като бебе сме ходили на ехограф вътрешни органи и никога не са намирали проблем. Лекарите, които сме посещавали до сега за различни масажи и процедури ни казаха, че щом тогава е нямал проблем с бъбреците, значи няма по принцип.
До 5-тата си година не е имал суха нощ. На 5 години започнахме трениране с аларма за напишкване и за около 3м. имаше резултат, който продължи точно 1 година от старта ( от декември до декември). Не продължихме до края, както беше в упътването.
След това започнахме да ходим на Боуен терапия. На която направихме към 10 процедури, като след първата процедура вечерта се събуди сух, но това повече не се повтори.
Септември 2021 година започнахме да ходим на акупонктура ( след положителен отзив от друга майка със същия проблем при детето) и за максималния брой процедури нямахме нито една суха нощ.
От 2 месеца ходим отново на Боуен терапия, като след курса от 4-ри посещения имахме 14 дена пауза, като на 10 ден се събуди сух, а на 11 съвсем леко мокър (това беше на 11-12.04.2021) от тогава не е имал суха нощ.                                                                                                                  
След това правихме арома терапия с масла на Дотера около 6м. (отново след положителен отзив, но никакъв резултат.
Като характер е : нервен, буен, емоционален, енергичен, конфликтен, “тръшка “ се, като не стане на неговата и много умен.
Изключително зле му се отразява този проблем психически и емоционално, и вече не мога да разбера дали си е такъв или това много го изнервя.
Имам много дълбок сън, което го водят, като основен проблем.
Отново обмисляме закупуване на аларма. Мъжът ми е гледал някаква американска за 200$ + заплащане на абонамент към приложението.
Честно казано вече съм отчаяна.. знам, че ще мине, но не знам кога, а междувременно синът ми страда. Най-голямата му мечта е да отиде на гости с преспиване. За мен, като майка ми е много трудно да гледам как детето ми страда.

val-86 Ако сте склонна да опитвате и други алтернативни методи, да кажа какво беше последното нещо, което опитахме вкъщи и след него спря - шуслерови соли, някаква комбинация, която я пише из нета. От лятото не се е случвало. Момиче на 15г

# 961
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Аз бих посъветвала да потърсите класически хомеопат. При синът ми лечението с класическа хомеопатия помогна. Отне ни около 2-3 години. Може би до към шести клас се напикаваше. Много емоционален и спящ дълбоко.

# 962
  • Мнения: 31
Моят син е на 13 и още му се случва, но рядко. Той също спи много дълбоко. Уверете се, че няма запек. Той също може да е причина, защото се притиска пикочния мехур. Синът ми е възприел няколко правила. Без течности преди лягане, без супи за вечеря, без кисело мляко или айрян вечер, задължително отива до тоалетната преди да си легне. Киселото мляко е пикочогонно.

# 963
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Здравейте мами,
Предупреждавам, че ще бъде дълго.
 Синът ми  ще става на 10 години.
Още на 3 години го заведохме за изследване за спина бифида, бъбреците и изследвания за бактерии. Тогава го гледа педиатър с ехограф и каза, че ако има проблем ще ни изпрати на специалист, но не видя нищо. Като бебе сме ходили на ехограф вътрешни органи и никога не са намирали проблем. Лекарите, които сме посещавали до сега за различни масажи и процедури ни казаха, че щом тогава е нямал проблем с бъбреците, значи няма по принцип.
До 5-тата си година не е имал суха нощ. На 5 години започнахме трениране с аларма за напишкване и за около 3м. имаше резултат, който продължи точно 1 година от старта ( от декември до декември). Не продължихме до края, както беше в упътването.
След това започнахме да ходим на Боуен терапия. На която направихме към 10 процедури, като след първата процедура вечерта се събуди сух, но това повече не се повтори.
Септември 2021 година започнахме да ходим на акупонктура ( след положителен отзив от друга майка със същия проблем при детето) и за максималния брой процедури нямахме нито една суха нощ.
От 2 месеца ходим отново на Боуен терапия, като след курса от 4-ри посещения имахме 14 дена пауза, като на 10 ден се събуди сух, а на 11 съвсем леко мокър (това беше на 11-12.04.2021) от тогава не е имал суха нощ.                                                                                                                  
След това правихме арома терапия с масла на Дотера около 6м. (отново след положителен отзив, но никакъв резултат.
Като характер е : нервен, буен, емоционален, енергичен, конфликтен, “тръшка “ се, като не стане на неговата и много умен.
Изключително зле му се отразява този проблем психически и емоционално, и вече не мога да разбера дали си е такъв или това много го изнервя.
Имам много дълбок сън, което го водят, като основен проблем.
Отново обмисляме закупуване на аларма. Мъжът ми е гледал някаква американска за 200$ + заплащане на абонамент към приложението.
Честно казано вече съм отчаяна.. знам, че ще мине, но не знам кога, а междувременно синът ми страда. Най-голямата му мечта е да отиде на гости с преспиване. За мен, като майка ми е много трудно да гледам как детето ми страда.
Много съчувствам, проблемът е ужасен и за детето, и за родителя. Ще разкажа какво помогна при нас.
На около 5г- аларма, но с непостоянен ефект. Имаше сухи нощи, но и мокри. До 7г си имаше проблем и при едно преспиване на класа беше будувал почти цяла нощ от страх Sad Милите деца.
Харалтерът е абсолютно същият и според мен там е коренът нс проблема.
Подобрението при нас започна с моето осъзнаване като родител (в ранните му години много виках, обиждах понякога, аз също съм невротик и не издържах характера му). След четене на Х книги (покрай раждане на второто дете) започнах с малки стъпки да променям отношението си и да го приема такъв, какъвто е. Да търся добрите му качества. Да поемам цялата отговорност за отношенията ни. Още е трудно с него, но съм милион пъти по-спокойна, а той- по-уверен.
С други думи, проблемът освен физиологически, е и психологически. Опитайте всякакви мерки за подобряване на самочувствието.
Моят син откри керамиката и си повярва, ме е добър- за първи път в нещо. След това леката атлетика. Говорим много за това кал всеки е различен, добър в едно, не толкова в друго.
Детето как е в училище? Затруднява ли се? Има ли самочувствие, приятели? Пробвайте отново аларма, за да разберете часа, в кокто се случва. При нас беше около 2-3ч и ако стане, после е сух до сутринта. Като разберете часа- будете го малко преди него. Като бях малка баба ми с години ме вдигаше нощем заради един инцидент. Мразех го, но нямаше втори.
След определен брой “успешни” нощи заряди будене, плюс активна работа по самочувствието, ще има подобрение.
ПП един ден ей така от нищото спират, не е ясно заради кои мерки. Ще дойде и при вас!

# 964
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Точно върху психиката трябва да се работи. Затова препоръчах класическа хомеопатия. Тя лекува човекът, който се напикава и действа на физическо, емоционално и ментално ниво. Важно е и отношението на родителите към децата.

# 965
  • Мнения: 2
Много благодаря, че ми изчетохте дългия пост.
И хомеопатия сме пробвали, но без успех.
Аз също съм била по-избухлива с него от колкото с брат му. Той се роди изграден характер без чувство за самосъхранение или такт. Инати се до краен предел без да отчете, кое е полезно за него и кое не е.
Водила съм го при невролог на втората му година заради нощни събуждания ( събуждаше и се клатеше в леглото). Направиха му тестове и стигнаха до извода, че отговаря на 3,6 м. ментално, редеше пъзели за 5-6 годишни и научи азбуката. Казаха, че не трябва да му се караме и с му обръщаме много внимание, и ние изпълнявахме всичко. Събужданията спряха и започна дълбокият сън, който не се събужда от нищо.
Толкова лесно и се превъзбуждаше, че на 10-11 м., като го отбих започнах да оставям да заспива сам, защото в мое присъствие не ставаше. Имам предвид, че четем  приказка и той иска още приказки, пея песен и той започва да танцува. Невролога ми каза, че не е хубаво да заспиват сами, но наистина имала доста деца, който всичко го превъжбуждало и това било вариант да заспят.
Като изброявам всичко … понякога се чудя, как съм се справяла .. та и той.
В училище се справя много добре, но е мързелив и не издържан на напрежение. Пробвахме всякакви спортове и не иска. На английски ходи от малък и само на него е постоянен, но и там го мързи.
Водихме на един комбиниран терапевт, който каза : Толкова го тормози проблема, че не може да се наслаждава на живота .. напълно. Създава му преграда. Положителното е, че не се чувства болен, а че има проблем, а ние сме му обяснили, че всички хора си имат някакви проблеми.

За това и вече се чувствам все едно съм притисната от времето и бързам да се реши проблема, за да не му остане травма за цял живот.

# 966
  • Мнения: 146
Здравейте. При нас се прояви този проблем, вече две нощи. Момиченцето ми след 2-3 седмици става на 6 години. На 2,5 год. махнахме напълно памперса и дневен и нощен. Никога досега нощем не се е напишквала, имала е няколко дневни инциденти. Но от две нощи започна. Не разбрахме какво стана. От една седмица не е на градина, че има лека хрема. Не е имала някакви сериозни инциденти. Не викаме, не се караме с таткото, дори не обича много да ходи на градина, когато е една преподавателка, която сигурно малко повече се кара.  Не е свикнала просто с повишаване на тон. Миналата събота (преди една седмица), си играеше вкъщи и леко се килна и удари в пода на ламината (устата) но леко от ниско, тръгна кръв от удара на зъбките в устната), но не беше чак като мозъчно сътресение предполагам. Възможно ли да е от това, и друг път като по - малка е имала много по - сериозни сблъсъци и не е имала проблем?

# 967
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Здравейте. При нас се прояви този проблем, вече две нощи. Момиченцето ми след 2-3 седмици става на 6 години. На 2,5 год. махнахме напълно памперса и дневен и нощен. Никога досега нощем не се е напишквала, имала е няколко дневни инциденти. Но от две нощи започна. Не разбрахме какво стана. От една седмица не е на градина, че има лека хрема. Не е имала някакви сериозни инциденти. Не викаме, не се караме с таткото, дори не обича много да ходи на градина, когато е една преподавателка, която сигурно малко повече се кара.  Не е свикнала просто с повишаване на тон. Миналата събота (преди една седмица), си играеше вкъщи и леко се килна и удари в пода на ламината (устата) но леко от ниско, тръгна кръв от удара на зъбките в устната), но не беше чак като мозъчно сътресение предполагам. Възможно ли да е от това, и друг път като по - малка е имала много по - сериозни сблъсъци и не е имала проблем?
Настинала е, момиченцата имат такива периоди. Може да пуснете една урина, ако не мине до няколко дни.
Не се фокусирайте, подминете набързо проблема с “настинала си, нормално”, за да не се задълбочи.

# 968
  • Мнения: 146
Настинала е, момиченцата имат такива периоди. Може да пуснете една урина, ако не мине до няколко дни.
Не се фокусирайте, подминете набързо проблема с “настинала си, нормално”, за да не се задълбочи.

Благодаря за отговора. Да, разбира се че тихичко сменихме двете нощи чаршафите, поизмих я и в леглото. Просто досега не се е случвало, боледувала е и доста по - тежко. Възможно е да е някакво възпаление, снощи като пишка каза че я боли, щипе, не разбрах точно и се оплакваше от болки в корема по-  рано. Взех контейнерче, днес ще пусна само урина.

# 969
  • Мнения: 146
Оказа се Ешерихия коли, вече пие Бисептол (микробиологията показа, че е чувствителна бактерията на съставките му), но в течния вариант (СУМЕТРОЛИМ сироп 100 мл, изписан от педиатъра ). Все казваше детето, че я "щипка", в края на изпишкването и явно не се е изпишквала до края. Взехме допълнително да пие и Уринал, заедно с лекарството, кое от двете ще помогне - не зная. Не разбрахме откъде дойде тая бактерия, покрай пандемията развихме едва ли не параноя към миенето и чистотата, но явно в градината не се изтрива добре, като ходи до тоалетна.

# 970
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
Оказа се Ешерихия коли, вече пие Бисептол (микробиологията показа, че е чувствителна бактерията на съставките му), но в течния вариант (СУМЕТРОЛИМ сироп 100 мл, изписан от педиатъра ). Все казваше детето, че я "щипка", в края на изпишкването и явно не се е изпишквала до края. Взехме допълнително да пие и Уринал, заедно с лекарството, кое от двете ще помогне - не зная. Не разбрахме откъде дойде тая бактерия, покрай пандемията развихме едва ли не параноя към миенето и чистотата, но явно в градината не се изтрива добре, като ходи до тоалетна.

Ако ползвате мокри кърпи или ароматизирана хартия, спрете я за известен период! И крачетата в топла солена вода няколко вечери преди сън.
Бързо възстановяване на детенцето ви ❤

# 971
  • Мнения: 146
Оказа се Ешерихия коли, вече пие Бисептол (микробиологията показа, че е чувствителна бактерията на съставките му), но в течния вариант (СУМЕТРОЛИМ сироп 100 мл, изписан от педиатъра ). Все казваше детето, че я "щипка", в края на изпишкването и явно не се е изпишквала до края. Взехме допълнително да пие и Уринал, заедно с лекарството, кое от двете ще помогне - не зная. Не разбрахме откъде дойде тая бактерия, покрай пандемията развихме едва ли не параноя към миенето и чистотата, но явно в градината не се изтрива добре, като ходи до тоалетна.

Ако ползвате мокри кърпи или ароматизирана хартия, спрете я за известен период! И крачетата в топла солена вода няколко вечери преди сън.
Бързо възстановяване на детенцето ви ❤

Благодаря! То детенцето не е имало инциденти оттогава. Ще пие още малко лекарството, вече не го боли стомахчето и не го "щипка" при пишкане. Но наистина понякога ползваме инцидентно мокри кърпи. Ще ги махнем.

# 972
  • Мнения: 2 826
Здравейте, дъщеря ми е на 4 годинки и тази седмица се събужда напишкана за втори път. Първия не обърнахме някакво голямо внимание, случва се, пред нея не показахме никакво притеснение или упрек. Днес обаче това се повтаря. Детето е здраво, доколкото мога да преценя, храни се нормално, държи се нормално, отрича да я боли, щипе, сърби или каквото и да е. Просто става сутринта и казва, че е направила пиш, докато е спала, защото не е усетила, че й се пишка.
Преди сме имали еднократни инциденти веднъж или два пъти, като беше болна и неспокойна. Отдадохме го на това и не сме се задълбочавали. Отминавало е за ден-два и това е. Сега обаче детето не е болно (поне видимо). Мисля да пусна изследване на урина, ако се потрети. Дори не съм сигурна на какъв специалист да я заведа, нефролог, невролог? Изключително съм притеснена ☹

# 973
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Здравейте, дъщеря ми е на 4 годинки и тази седмица се събужда напишкана за втори път. Първия не обърнахме някакво голямо внимание, случва се, пред нея не показахме никакво притеснение или упрек. Днес обаче това се повтаря. Детето е здраво, доколкото мога да преценя, храни се нормално, държи се нормално, отрича да я боли, щипе, сърби или каквото и да е. Просто става сутринта и казва, че е направила пиш, докато е спала, защото не е усетила, че й се пишка.
Преди сме имали еднократни инциденти веднъж или два пъти, като беше болна и неспокойна. Отдадохме го на това и не сме се задълбочавали. Отминавало е за ден-два и това е. Сега обаче детето не е болно (поне видимо). Мисля да пусна изследване на урина, ако се потрети. Дори не съм сигурна на какъв специалист да я заведа, нефролог, невролог? Изключително съм притеснена ☹
Не мисля, че на тази възраст при два инцидента имате повод за притеснение. Облечете й по-топла пижамка, племенницата ми при настинка й се случва това. Рано е за изследвания, може да е лека настинка без други симтоми.

Общи условия

Активация на акаунт