Какво за вас са битовизмите?

  • 18 515
  • 199
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 30 802
Извинявам се тогава, явно съм се объркала, че тежи 100 кила, сигурно някоя друга съфорумка в споделяла, пък аз съм се решила, че си ти.

Е един човек не може ли да тежи 100 килограма, без от него да висят меса? Както аз тежа 60 килограма, а не изглеждам надута. Имаше един период, когато го срещнах, беше с най-високото си тегло, 120, и изглеждаше дебел. След това свали до 90, зае се с фитнес, сега е малко над 100 и не изглежда дебел. И да, контролира си порциите, ако види, че нещо се ояжда. Лятото по едно време общо взето караше на салати.

# 166
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Като говорите за "плюскане", малки, големи порции. Ядете ли винаги всички заедно на масата?

Не. Колкото и да ми се искаше вечер да се събираме на масата и да си говорим, не ми се получи. Аз също огладнявам рано: 18,00 - 18,30 часа вече ми къркори стомаха, мъжът ми току-що се прибрал, не му се яде още, "Я, каква хубава салата си направила, чакай да пийна една ракийка с нея." Децата:"Ама ние още не сме гладни, не ми се яде бе - как не разбираш?" Пък против моите принципи е да карам някой да яде насила, не вярвам и че е полезно. Обаче... ма мен вече ми прималява от глад и не мога да чакам на някой от домочадието да му се прияде, сипвам си и ям, пък другите - да се оправят, наготвила съм, амаха! И те така, те. Simple Smile))) 
И при нас е нещо подобно.

# 167
  • Мнения: X
Кг нямат значение за мен, защото който когато е гладен си яде каквото има и харесва. Никой не казва на другия колко и кога да яде и не чака на другия с гладен поглед да му се 'сготви' нещо и да е задължително готвено.


Чакам да изобретят робота тип домашен помощник/иконом и да не се занимаваме с нищо такова Simple Smile
 

Последна редакция: пт, 29 сеп 2017, 16:36 от Анонимен

# 168
  • Мнения: 30 802
Контеса, май забрави преди години как се хвалеше, че не допускаш да не ти е сготвено:) и че едва ли не истинските жени все са готови с наготвено ядене:)

А килограмите със сигурност нямат значение, щом "не вечерям" = ям скара, чипс, сирене, аламинути, салата- абе на практика не вечерям:) в такъв случай не знам на кое му казваш истинска вечеря...

# 169
  • Мнения: X
Сирен, готвено държах да има за детето. Примерно да има супа и зеленчуци.

Иначе нашето готвене не е задължително, но се случва да е всеки ден. Не се вечеря с него, а отива в кутиите за храна за обяд на другия ден.

 Но детето не може да кара с нашите преференции на чипс, салата, барбекю или мезета. Не всички наведнъж, разбира се. Все пак ние сме големи хора, преценяме си и хапваме кой каквото и колкото му се хапва.

Истинската вечеря е примерно супа, мусака, салата и десерт. Така не съм се хранила от дете..

Последна редакция: пт, 29 сеп 2017, 16:35 от Анонимен

# 170
  • Мнения: X
Аз нито супа, нито мусака мога да ям на вечеря. Десерт пък след ядене е абсурд. Като си се нахранил да продължиш и със сладко, това за мен е израз на лакомия. Иначе мога и да прекаля с количествата понякога. Например с риба или морски дарове. Може и килограм морски продукти да изям за една вечеря, но пък нито супа, нито сготвено ще пипна, нито хляб или каквото и да е друго. Всъщност го правя редовно като мога.

# 171
  • Мнения: 22 036
При нас обедите бяха тристепенни, а вечерята по-простичка. Аз по едно време не ядях по цял ден, но се върнах на старото си меню от при мама. Обилен обяд и никаква вечеря.

# 172
  • Мнения: X
Чек, мм е от твоят отбор.

Преди няколко дни бяхме в нашият любим ресторант за суши и морски храни. ММ винаги яде сурови риби и меса тип сашими, плодове и много морски дарове само.
Не пипва сушито или нудълите, но телешко, омар, скариди, раци, миди и октоподи са му преференциите.

А аз залагам на сотирани зеленчуци, суши, пържени зеленчуци, зелен чай и скариди, а детето на нудъли омар,, сладолед, плодове, скариди и супа мисо с тофу и нори.

Такова разнообразие ако приготвя за вечеря и ще съм гроги от стоене в кухнята.
https://www.facebook.com/enjoyablescience/videos/268525576974608 … Pp4uMNTgojB2f1qTc

Последна редакция: пт, 29 сеп 2017, 19:21 от Анонимен

# 173
  • Мнения: 14 654
щом "не вечерям" = ям скара, чипс, сирене, аламинути, салата- абе на практика не вечерям:) в такъв случай не знам на кое му казваш истинска вечеря...

На това прехапване по твоему нали се казва нектар? Където е сиренето и виното, точно там е и чипсът със скарата, все неща, с които се кефиш и не им висиш на котлона. Или ако ти ги ядеш са нектар, а ако Контес - банкет за прегладняло домакинство?

# 174
  • Мнения: 2 127
Хич не мога да го чакам аз хубостникът да огладнее. Той или огладнява късно, когато аз вече ще съм пред припадане, или няма да вечеря въобще. Храним се заедно в обедната почивка (тъй като работим заедно), както и веднъж в седмицата си имаме традиция да ядем пица и да си гледаме сериала, който следим. И това ни е споделеното хранене. Не ми пречи, тъй като си общуваме почти непрестанно, както в работата, така и вкъщи, та кой кога яде ми е точно все едно. Факт е и че, слава Богу, за битовизмите имаме едни и същи виждания за нещата, което доста улеснява нещата - Монк + Монк е добра комбинация, но осъзнавам, че сме били изключително досадни за предишните си половинки.

# 175
  • Мнения: 30 802
щом "не вечерям" = ям скара, чипс, сирене, аламинути, салата- абе на практика не вечерям:) в такъв случай не знам на кое му казваш истинска вечеря...

На това прехапване по твоему нали се казва нектар? Където е сиренето и виното, точно там е и чипсът със скарата, все неща, с които се кефиш и не им висиш на котлона. Или ако ти ги ядеш са нектар, а ако Контес - банкет за прегладняло домакинство?

Не и ако прехапването включва 2 килограма кайма.

Важен е и размерът на чиниите и чашите...

Но иначе си е така- по принцип си е хамалогия да наготвиш навреме "българска класика" с първо, второ и трето. А и не е оптимално хранене...

# 176
  • Мнения: X
Важен е размерът на чиниите и чашите. Точно поради тази причина мисля, че няма как един мъж да стане 100 кг., ако порцията му е сервирана в малка естетична чинийка. Освен ако чинийките не са твърде много на брой или няма някакво заболяване.

# 177
  • Мнения: 20 241
Важен е размерът на чиниите и чашите. Точно поради тази причина мисля, че няма как един мъж да стане 100 кг., ако порцията му е сервирана в малка естетична чинийка. Освен ако чинийките не са твърде много на брой или няма някакво заболяване.
Може, даже няма да изглежда дебел. Ако е висок над 1,90 м.

# 178
  • Мнения: X
щом "не вечерям" = ям скара, чипс, сирене, аламинути, салата- абе на практика не вечерям:) в такъв случай не знам на кое му казваш истинска вечеря...

На това прехапване по твоему нали се казва нектар? Където е сиренето и виното, точно там е и чипсът със скарата, все неща, с които се кефиш и не им висиш на котлона. Или ако ти ги ядеш са нектар, а ако Контес - банкет за прегладняло домакинство?
Тенденциозно е нейното. Но явно не сме Фея и Принц Wink

# 179
  • Мнения: 30 802
Е нали ако ги изядеш всичките тия неща вечер, си е сериозно хапване.

Ако мъжът ми ядеше големи порции, нямаше да е 100, а 140 килограма и вече наистина да изглежда дебел. Както и аз навярно щях да гоня 80-те. Макар че по българския стандарт пак минавам за дебела, защото не съм 45...

Общи условия

Активация на акаунт