Време е за първото пюре, МАРТенчето бързичко расте!-тема 5

  • 36 578
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 6 558
За съжаление обаче, Лидл там май пускат повече неща. Не съм доволна, сравнено с тук и там.
Ние също излизахме с раницата. Да си вземем поръчката. А вкъщи все още е топло. Стоя по къс ръкав.

Пробвай да сложиш малко захар във водата, нали така пиеше твоето дете като беше с жълтеница.Мале, какви работи помня.Smiley

Спомням си и аз, да, но помня и че Мис много много не искаше да й дава така.

# 706
  • Мнения: 18 569
Оффф,давам й.И зяхяр слягям(кафява)Много малко.И така не я иска.Чай от лайка също не иска.

# 707
  • Мнения: 1 801
Момичета, ние днес бяхче на ДК. Вече сме 66см., но 6680кг. Наддала е, но заради миналия месец наваксва. Хремата била от набъбналия венец, иначе гърло и дишане- чисти. Но кога ще има зъбче...
Мис, дъщеря ми също имаше големи периоди без вода, а е на АМ
Сега пийва по малко, но си мисля че те си усещат нуждите.
При нас вкъщи е 20 градуса до прозореца, сложила съм там часовника,  но стаята е голяма и е около 22 всъщност. Но не искам да я изнежвам и просто е с тънко пуловерче.

# 708
  • Мнения: 194
У нас е 24 градуса. Обличам го с боди с къс ръкав и горнище, малко по плътно, но не ватирано или поларено. Нощем спи с цяла пижамка от ХМ, на голо, завит с олекотено. Не знам дали не му е топло с олекотеното, но другото ми одеалце пък е памучно и много тънко. Вие с какво завивате?

# 709
  • София
  • Мнения: 326
Мими може да пробваш ам Лека нощ на Хип - обогатено с елда и ориз за ситост цяла нощ. Знам че е доста гъсто и се дава с биберон за течни каши - Y отвор. Аз мисля също по въпроса и педи одобри защото ставам в 1 и 6 през нощта да храня бебо.
Утре ще го изследват /ако успея да събера урина/. Забравих да питам - кръв от пръстчето или от вена взимат?

# 710
  • Мнения: 296
От пръстчето Blush

# 711
  • София
  • Мнения: 154
Мими може да пробваш ам Лека нощ на Хип - обогатено с елда и ориз за ситост цяла нощ. Знам че е доста гъсто и се дава с биберон за течни каши - Y отвор. Аз мисля също по въпроса и педи одобри защото ставам в 1 и 6 през нощта да храня бебо.

Даже ми стана весело Joy напоследък даже не броя колко пъти ставам. Предната нощ спах 2 часа и 20 минути до 6:30,  не знам какво се случваше. Имаше драма с това, че искаше възглавница, но докато го разбера... Сложих и замръзна, в 1:55. После в 4:20 се наспа... В другите нощи просто си е гладно детенцето. Усещам как на първото ставане към 00:30 не мога да се събудя, обикновено тъкмо съм заспала и съм чисто неадекватна, много гадно.

# 712
  • Мнения: 18 569
Ние купихме каши на Хип оризова без глутен и овесена със глутен
Ще започвам да давам след 1 седмица.Много ми е мерак с това захранване и като давам нещо ново,не знам защо.😊
Има малък обрив,защото се чеше по време на баня.И веднага минава сред това.Днес дадох банан за първи път.Ще наблюдавам и ако и утре е червенко няма да й давам.В нашата фамилия няма алергии,но на брат ми изведнъж му откриха към 100 неща.
Голям мъж вече,а се оказа алергичен към насекоми и половината плодове.А като малък нищо му нямаше.Не знаех,че алергия така онведнъж може да се отключи.

# 713
  • Мнения: 1 390
Баткото дълго време беше на шест хранения, четирите основни плюс мляко рано сутрин и късно вечер. Млякото сутрин отпадна след годинката, май към година и половина, а вечерното към две години някъде. Не ме е притеснявало, че не е на нашия режим - смятам го за нормално да иска да си дояде.
И дребната почти не пие вода, но аз не я тормозя. Като е жадна си показва. Но в случая на мис бих настоявала, ще видим нашите изследвания какво ще покажат.
Аз вече включвам климатик в хола, в спалнята по принцип държа по-хладно. Тук е към 24 градуса, а там е към 20-22 някъде.

# 714
  • Мнения: 796
Като стана на 6м взех да настоявам с водата, основно след хранене с пюре, понякога пие с желание, понякога само чеше венеца.
 Мис, и друг път съм го казвала, това , ме в семейството нямате алергии не е критерий за поява на бъдещи и при възрастни и при детето. Ето даваш и ти пример с брат ти. На сестра ми пък се отключила алергия към кучета, лятото пратила децата на село, и моля ти се няма кой да гуши, та подхванала кучето на съседите, е , цяла нощ не спала, лицето подуто страшно, и по тялото цялата обриви. А като се има в предвид, че сме расли в село между свободно движещи кучета и котки по улиците.
 H/I, от чисто любопитство породено от разнообразното меню на детенцето ти, колко тежи, вие отдавна се захранвате, та на месец колко качва ? Ако е удобно , моля да споделиш 😊
 В стаята ни е от 22-24 градуса, смених му лекото юрганче с по дебело одеалце, но с чаршаф първо , тогава отгоре одеалце. Но какво.. последно време като стане в 2 за ядене и си изкарва нощта при нас на спалнята😑 )с олекотен юрган сме.
 Лек ли е съня на вашите патета, значи да кихна и се ококори, да блъсна нещо(а то се случва често от що искам да съм тиха) пак се размърда, баща му да вземе да хърка по звучно завърта се , като че протестира и подобни леки смущения.
 Според вас това извънредно нощно ставане дето сега го вкара в 2 дали е период или така ще остане😏🤔
 

# 715
  • Мнения: 1 825
Jeran, от 15-ти август започнахме захранването, тежал е 7800 Един месец по- късно, на прегледа тежи 8400. Т.е 600 грама само. Но на ръст е пораснал доста - от 69 см. на 74.
Неговия кръстник е педиатър и обсъждайки храненето и поведението му, ме посъветва да продължа със ЗВБ. На мен това не ми се нрави много. Ми то какво сложи в устата, какво не, всичко става в мазнотии, храна на всякъде, след това изхвърлям зеленчуци, които ако бяха на пюре щеше да си ги хапне. Не знам, ще пробвам варианти да видим.

И ние сме така със спането. Малко да се тропне и отваря очи. А аз като искам да съм тиха, най- много шум вдигам Grinning
Някакъв период е буденето му. Ние, откакто сменихме млякото за след 6 месечна възраст, от три нощи не се е будил. Явно се засища. Но за сметка на това майка му е като часови в 2 Confounded

# 716
  • Мнения: 6 558
Жеран, временно е това ставане в 2ч. При нас също го имаше по едно време, сега не. Също спи много леко, отдавна. Само за нощния сън по-дълбоко заспива. През деня ходя на пръсти. Ако се събуди в 6ч, се събужда наспан, аз за сутрин го броя това. Не че не се мъча да го успя, де Simple Smile Но сега става в 3:30-4ч и 8ч. Пупупу, много ми е добре така, дано остане!
Делфиниум, зъбите ли го мъчат Марти, че толкова будува? Горкото, не може да се наспи, а и ти с него...

Аз влязох да питам ако знаете, дали на 3-ти ден от даването на нова храна може да се получи алергична реакция? Има съвсем малък обрив отзад на кръста, в памперс зоната и се чудя от какво е. Ябълка е храната.

# 717
  • Мнения: 1 801
Електра, нашата непоносимост към картоф се яви няколко дни след приема. С разтройство с кръв, просължило повече от седмица и трудно овладяно. Отделно с розови регуритации.
Но в памперс зоната може и да е подсичане. В това променливо време може и да ги претопляме несъзнателно.

# 718
  • Мнения: 6 558
О, не се сетих за това. Възможно е. Оставих го вчера да стои с едни ватрани панталонки, с които беше навън. А всъщност вкъщи си е топло още, може би 24-5С. Ще се коригирам днес. Благодаря bouquet

# 719
  • София
  • Мнения: 1 412
Еееех момичета много се изложих днес със закуската на децата. Пюре от ябълка с морков за пръв път пробвах да направя. Много рядко го докарах, не ми се получи и съответно едната не го яде хич. Вижда, че сестра ѝ си го яде и плаче да ѝ давам и на нея, но приближа ли лъжицата до устата надава вой до небесата. Плюе храната и докато и е в устата прави позиви за повръщане.. Уфф после не искаше и да я кърмя. Иска си пюре детето преди млякото, знам аз. Еми, ще отварям купешко, за да не готвя 1 час наново и през това време да стои гладна. И то от купешките имам само от слива, която още не е въведена и беше предвидена за утре. Размеша ми се схемата за еднакво захранване (или поне за тия дни) пфуу..Sad

Общи условия

Активация на акаунт