Mъничко остана - ОКТОМВРИ месец аз ще ставам мама! - Тема 9

  • 27 569
  • 761
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 639
Ангела, писах ти на лично.

# 706
  • Мнения: 75
Blewmymind, абсолтно съм съгласна че ако има човек пари по-добре са замрази, това е точно застраховка която никога не искаш да позлваш. Но не се знае един ден дори да ти се наложи да ползваш, дали ще.ти свърши работа не само защото някои болести са на клинични проучвания, а защото незнаеш дали количеството стволови клетки ще.стигне.  Но както и да е де, аз съм на мнение че ако човек може по-добре да замрази? Но също така съм на мнение че ако за хората това ще е почти непосилно, няма какво да се самоизяждат че немогат..Това не е изпитана 100%-това панацея. И да си замразил незнаеш като тръгнат да размразяват какво ще се случи...Признавам не всички търговски представители на банките за съхранение са боклуци, 90.от тях са такива:) Много съм им набрала:)

Съгласна съм с теб. Има и банки, и банки. Срещнахме с няколко представителя на такива, които аз бях избрала, като по-добрите в България и ми направи доста голямо впечатление разликата между тях. При всички минах с теорията, че нищо не знам за стволовите клетки(А аз се бях подготвила стабилно) , за да мога по-лесно да преценя до колко са честни с мен.
Някои работят на тактиката да те залъжат с помпозни надписи и брошури и най-лошото беше, че се опитваха да използват съвестта ми и майчинските ми инстинкти.
Но имаше и такива, които ни обясниха всичко подробно -  с плюсовете и недостатъците.

Така че всичко се свежда до финансова възможност, но в никакъв случай това не трябва да измъчва никого. (и няма да направи никого по-добър или по-лош родител) Както казах е застраховка, която се надяваш никога да не ти се налага да използваш.

# 707
  • Мнения: 406
Не мисля, че всичко се свежда до финансова възможност що се отнася до стволовите клетки - ние имаме възможност, но нямаме желание. Въпрос на гледна точка, морален и личен избор е и не намирам за редно нито едните да казват - за какво ви е, то не е гаранция - нито пък другите - това е гаранция за бъдещето на детето. Въпрос на личен избор и усещане. За мен има достатъчно медицински специалисти, с които може да се говори по въпроса, които не са по никакъв начин свързани с процеса, които могат да дадат яснота и информирано мнение по въпроса, за да си чешем ние езиците Simple Smile

Мен също ме вбесиха банките с опита за вменямане на майчинско чувство за вина, но пък не са само те. Исках да убия представителите на едни от пренаталните тестове, които се представяха като "безопасна алтернатива на амниоцентезата". Навсякъде има печалбарство, няма как да стане иначе, с тая бременност бях полудяла към 4ти месец, отвсякъде заизскачаха едни хора, дето ми натякваха, че техният продукт е "най-доброто за детето ви!".

Аз пък най-накрая кандисах и ще ставам "честна жена" на 06.09 Grinning Убеди ме едната лекарка, като обсъждахме раждането и се сепнах доста. Не, че очаквам някакви драматични случки или нещо подобно, ама съм си черногледа и ме натисна и таткото и така.. Поне си избрахме хубави халки. Имах една светла рокля, дето ми е подходяща за габаритите в момента, обаче като я облякох вчера, толкова зле ми седи на пищните форми, че ММ боязливо каза: "Ама не искаш ли да купим рокля, иди се разходи и си харесай нещо"Sweat Smile Ама аз не искам даже да разбирам какъв размер съм в момента, та ще видя какво ще измисля...

# 708
  • Мнения: 75
Не мисля, че всичко се свежда до финансова възможност що се отнася до стволовите клетки - ние имаме възможност, но нямаме желание. Въпрос на гледна точка, морален и личен избор е и не намирам за редно нито едните да казват - за какво ви е, то не е гаранция - нито пък другите - това е гаранция за бъдещето на детето. Въпрос на личен избор и усещане. За мен има достатъчно медицински специалисти, с които може да се говори по въпроса, които не са по никакъв начин свързани с процеса, които могат да дадат яснота и информирано мнение по въпроса, за да си чешем ние езиците Simple Smile

Мен също ме вбесиха банките с опита за вменямане на майчинско чувство за вина, но пък не са само те. Исках да убия представителите на едни от пренаталните тестове, които се представяха като "безопасна алтернатива на амниоцентезата". Навсякъде има печалбарство, няма как да стане иначе, с тая бременност бях полудяла към 4ти месец, отвсякъде заизскачаха едни хора, дето ми натякваха, че техният продукт е "най-доброто за детето ви!".

Аз пък най-накрая кандисах и ще ставам "честна жена" на 06.09 Grinning Убеди ме едната лекарка, като обсъждахме раждането и се сепнах доста. Не, че очаквам някакви драматични случки или нещо подобно, ама съм си черногледа и ме натисна и таткото и така.. Поне си избрахме хубави халки. Имах една светла рокля, дето ми е подходяща за габаритите в момента, обаче като я облякох вчера, толкова зле ми седи на пищните форми, че ММ боязливо каза: "Ама не искаш ли да купим рокля, иди се разходи и си харесай нещо"Sweat Smile Ама аз не искам даже да разбирам какъв размер съм в момента, та ще видя какво ще измисля...

Не мисля, че някой тук е налагал мнение за едното или другото.

Иначе честито за сватбата. Simple Smile Според мен всяка бременна булка е хубава, независимо от размера Simple Smile Аз честно да си призная първоначално като прочетох "ще ставам "честна жена" на 06.09" си помислих, че сте си дали дата с ММ за спиране на секса Grinning

# 709
  • Мнения: 1 639
Права си, аман от яечно знаещи и разбиращи българи от всичко. Просто ми стана мъчно като видях как Симона и е очевадно гадно че няма парички да си го позволи и реших да я успокоя че не е болка за умиране. Много е мъчно че човек трябва да има пари за здраве.....

# 710
  • Мнения: 670
Честитооо ! Ей това е много хубава новина ❤❤❤ Пу пу ! Дай боже повече мъже да се пречупят в последния момент. Моя уж беше навит на брак ,но като го гледам ще дочакам внуци преди да направи крачката 😂

# 711
  • Мнения: 267
Аз пък най-накрая кандисах и ще ставам "честна жена" на 06.09 Grinning Убеди ме едната лекарка, като обсъждахме раждането и се сепнах доста. Не, че очаквам някакви драматични случки или нещо подобно, ама съм си черногледа и ме натисна и таткото и така.. Поне си избрахме хубави халки. Имах една светла рокля, дето ми е подходяща за габаритите в момента, обаче като я облякох вчера, толкова зле ми седи на пищните форми, че ММ боязливо каза: "Ама не искаш ли да купим рокля, иди се разходи и си харесай нещо"Sweat Smile Ама аз не искам даже да разбирам какъв размер съм в момента, та ще видя какво ще измисля...
Честито💐💐💐Какво значение има дали сте в брак или не, от гледна точка на раждането🤔Какво толкова те е наплашила?Би ли споделила...

# 712
  • Мнения: 670
Аааа спокойно Ема 😁 Аз съм лапни шаранче и искам всичко което е на пазара 😁 Моя мъж не вярва в тях и не иска да дава пари . Няма за какво да ти е жал . Утре ако ми кажете нещо ново и него ще искам и ще го играя мъченица за да го получа 😁😁😁 все пак зодия везни 😂

# 713
  • Мнения: 35 189
Ние сключихме договор за стволовите клетки. Дамата, с която говорих не ми е правила никакъв натиск. Абсолютно изчерпателна и мила беше. ПОддържахме контакт  и ми отговаряше много бързо. Помолих я да дойде в нашият град , за да разясни преди подписването на договора, защото аз чух за стволовите клетки на училището за родители, но моите близки не бяха. Та, тя дойде, разясни, платихме депозит, подписахме договор и ми даде банката. Приготвила съм я до багажа ми. Просто, предвид моята медицинска история, искам ако може да помогнем на детето по някакъв начин в бъдеще (ако се наложи), то да има някаква сигурност.

# 714
  • Мнения: 1 639
Всеки наистина си знае. Важното е всички да сме здрави и да родим здрави Бебоци. Симона, той и моя мъж е много.против и хич неще.ама аз няма тоя.път да го.питам много много;) защото сега правим ремонт и за какви ли не неща.ги даваме тези пари,казах му щом ще.даваш пари да си оправиш.гаража аз пък ще похарча едни други парички и се надявам наистина да ги дам.на вятъра!!!:) Честито.на омъжилите се:)) Ами така де човек през бременността трябва и такива.емоции да има не само киселини,.стрии,.целулити:)

# 715
  • Мнения: 406
Мерси, момичета!

То и аз съм против бракове и тем подобни, освен ако хората не обичат сватби и такива неща. Има обаче редица досадни подробности около болници и бебета, които се оказва, че се уреждат безболезнено с брак - например ММ да взима решения от мое име по време на раждането - според БГ законодателство, аз съм невменяема; да идва при мен в която и болница да съм (избрала съм да раждам в такава, в която не е необходимо, но не се знае по-нататък какво ще се наложи, или ако преждевременно нещо стане и всякакви такива), защото ако нямаме брак, той реално не се води роднина; именуването на детето е много по-лесно - такова му е името, че предпочитаме да е без окончание -ов и това може лесно да се случи още в болницата; ако иде да го припознава обаче, трябва да пускаме впоследствие молба и да разчитаме на благоразположението на общината и да се занимаваме с документи, евентуално и до съд да стигаме за едно глупаво окончание на презимето; излизането зад граница е много по-лесно, ако съм сама с детето - имала съм си мнооооого ядове с майка ми и брат ми, на сръбската граница особено, те хем са само с различни фамилии; ако нещо стане с мен преди бащата да успее да припознае детето, той реално няма никакви права, даже и да го припознае, в някакъв момент, като вляза в болница, той е просто непознат човек за болницата. Не ми се иска да разчитам на благоразположението на лекари в такива случаи. И още много, много малки досадни подробности. Въобще, абсолютно почнах да симпатизирам на ЛГБТ обществото и гей-прайдовете - ако при нас беше глезотия и мързел да не се оженим, тия хора изобщо нямат възможност да си легализират отношенията...

# 716
  • Мнения: 75
Мерси, момичета!

То и аз съм против бракове и тем подобни, освен ако хората не обичат сватби и такива неща. Има обаче редица досадни подробности около болници и бебета, които се оказва, че се уреждат безболезнено с брак - например ММ да взима решения от мое име по време на раждането - според БГ законодателство, аз съм невменяема; да идва при мен в която и болница да съм (избрала съм да раждам в такава, в която не е необходимо, но не се знае по-нататък какво ще се наложи, или ако преждевременно нещо стане и всякакви такива), защото ако нямаме брак, той реално не се води роднина; именуването на детето е много по-лесно - такова му е името, че предпочитаме да е без окончание -ов и това може лесно да се случи още в болницата; ако иде да го припознава обаче, трябва да пускаме впоследствие молба и да разчитаме на благоразположението на общината и да се занимаваме с документи, евентуално и до съд да стигаме за едно глупаво окончание на презимето; излизането зад граница е много по-лесно, ако съм сама с детето - имала съм си мнооооого ядове с майка ми и брат ми, на сръбската граница особено, те хем са само с различни фамилии; ако нещо стане с мен преди бащата да успее да припознае детето, той реално няма никакви права, даже и да го припознае, в някакъв момент, като вляза в болница, той е просто непознат човек за болницата. Не ми се иска да разчитам на благоразположението на лекари в такива случаи. И още много, много малки досадни подробности. Въобще, абсолютно почнах да симпатизирам на ЛГБТ обществото и гей-прайдовете - ако при нас беше глезотия и мързел да не се оженим, тия хора изобщо нямат възможност да си легализират отношенията...

Леле, не мислех, че има толкова усложнения, ако нямаш брак.
Мен ми е смешно, че ако имаш брак, никой не те пита кой е бащата. Ако нямаш - се започва една процедура с припознаване. А то за мен и в двата случая има "инциденти" за истинския баща Grinning

# 717
  • Мнения: 670
Не съм сигурна как е при нас ,но в Австрия допълнително се сключва нещо като споразумение с което бащата става настойник след майката . И аз бях мн против брак заради бебе ,но напоследък ми е криво ,че мм ще трябва да си познае детето и то да е с няколко документа които да декларират кои са му родители

# 718
  • Мнения: 406
Да, бе, аз също много се шашнах, звънях на адвокат даже, щото чак не ми се вярваше, пък и не изгарям от желание да си добавям втора фамилия и да сменям ВСИЧКИ документи, барабар с тези на колата и банковите карти. Голяма разправия. Отиваме двамата, с майка му и баща ми за свидетели, подписваме, взимаме документите и да се свършва. Той искаше сватба с всичко, както си му е редът, но аз съм един малък празник сама по себе си в момента и няма как да стане Grinning

Това с настойника може да се направи и тук, но рядко е практика. Това ми беше на мен първоначалния план. Като цяло в Бг, дори да е припознато детето, бащата реално трябва да се бори за родителски права със семейството на майката, ако, не дай си Боже, нещо се случи. Шантава работа. Много ме е яд, чувствам се принудена да правя нещо, което не искам. И изобщо не ми е проблемът, че е някакъв вид обвързване, аз обичам много ММ и през ум не ми минава за раздели, избрали сме се; но защо трябва да разнасям един кашон документи и да минавам през 100 места за това?!

Абе, живи и здрави да сме Grinning

# 719
  • Мнения: 670
Хахаха мале сега как ,ще го шашна с тази информация която ми даде 😈 Не пропускам да се заям заради това,че не сключихме брак . Просто си го навих на пръста и точка 😁 Сега е командировка и му написах едно писмо по вайбър в което горката аз се притеснявам ако ми стане нещо,че ще търсят мама ,а не него за бебето 😁

Общи условия

Активация на акаунт