Възможно ли е да ми объркат кръвната група?

  • 5 809
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • България
  • Мнения: 6 286
Скрит текст:
Лъки, ако родителите са А+А или А+ Б детето, т.е ти може да е 0.  Peace


Shocked
Баща ми беше 0, майка ми АБ, а брат ми 0.
Според таблицата, няма такава възможност.
Ако брат ми не беше копие на баща ми, щеше да е много интересно  Grinning.

А сигурна ли си за точните кръвни групи на родителите си? Майка ми не си я е изследвала специално, а само от това което са и казвали при кръводаряване. Та от там кръвната и група е варирала между А, В и АВ. Очевидно не може  да е АВ, защото моята е 0 (неколкократно проверявана в различни лаборатории).
За баща ми, както се казва на 1000%.
Беше хипохондрик и си правеше всякакви изследвания.
0-.
Майка ми рядко правеше изследвания, но си имаше картонче за кръводарител- АВ. Или А1В. newsm78.
Но със сигурност едното от двете.
За брат ми съм сигурна на 100%. 0+.

Последна редакция: пн, 31 юли 2017, 23:55 от MoiraineD

# 16
  • Мнения: 11 535
MoiraineD, Майка ти вероятно не е АВ, а Аb написано на картончето Wink Което означава, че е А2. Реално е с кръвна група А.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 611
Аз цял живот си мислех, че съм А, но се оказа че съм 0.
  И аз съм така, чак като забременях, разбрах, че съм 0+, при положение, че майка, татко и сестра ми са А+  Laughing

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 14 861
Со Лъки, стига единият от родителите ти да не е АБ, е напълно възможно да си нулева група.

Позабравила съм, но кръвна група А може да е А1 или А2. В единият случай под А-то "се крие" второ А, а  в другия 0. Така че е напълно възможно при родители А0 и А0 детето да е 0.
Не, А1 и А2 не отговАрят на генотип А0 и АА. А1 и А2 са две разновидности на антигена А, но не показват дали генотипът ти е А0, или АА.
Както има групи А1 и А2, така има и А1Б и А2Б.
Аз и мъжът ми впрочем сме А2Б и двамата, а дъщеря ни е Б.

И да, мисля, че the Doris вероятно е права за майката на MoiraineD - вероятно не е AB, а Aß (бета).

Последна редакция: вт, 01 авг 2017, 10:55 от Магдена

# 19
  • България
  • Мнения: 6 286
MoiraineD, Майка ти вероятно не е АВ, а Аb написано на картончето Wink Което означава, че е А2. Реално е с кръвна група А.
Възможно е.
Виждала съм го, но нямам спомен дали Вто е малко или голямо.
Тя си знаеше, че е АВ и я търсеха за кръводарител.
Но пък имаше ниско кръвно и реално не е дарявала кръв.
Така че може и да е имало грешка.
Ако моята кръвна група беше под въпрос, щях да търся баща си  Grinning, но при брат ми приликата е неоспорима.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 14 861
Лице с АБ по принцип (има разни много редки варианти, изключения) не може да има дете с нулева група, каквато и да е групата на другия родител. Wink

# 21
  • България
  • Мнения: 6 286
Лице с АБ по принцип не може да има дете с нулева група, каквато и да е групата на другия родител. Wink
Опаа, не съм се замисляла за приликата на брат ми с майка  Grinning
   Шегувам се. Благодаря за информацията! И на теб, и на Дорис.
Явно ще трябва да прочета за кръвните групи. Досега не съм се вълнувала особено от тази тема.

# 22
  • Мнения: 25 875
Сигурно брат ти е от друга майка. Grinning 
снощи прочетох доста, оказа се че има парадоксални случаи в историята, така че не го мисли.

# 23
  • България
  • Мнения: 6 286
Права  си Лъки.
Може да е изключение, а по-вероятно -грешка в изследването при майка ми.
Леко и успешно, знаеш какво.  bouquet
Чета те в темите, които следя.

# 24
  • Мнения: 25 875
Благодаря. Hug Hug Hug

# 25
  • Мнения: 2 615
Ако имаш съмнения повтори изследването.
Родителите ми са А-, аз съм А-, но брат ми 0-.
Като бях бременна наистина е много важен резусфактора.
Аз и кръвната група си незнаех. В Италия пуснах и излезе кр.група А и резусфактор под въпрос. Повторих изследването и пак група А, резусфактор под въпрос.
Накрая гинекологът ме прати в болница, не в лаборатории. И излезе А-.
Така и не разбрах как два пъти не мижаха да го определят.

# 26
  • Мнения: 690
Резусфактора е наистина много важен особено при бременност. И пак казвам мен точно по време на двете ми бременности, в 2 различни държави ми изкарват различен резусфактора.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 232
Странно как на различни места ви дават различни резултати newsm78
До сега 5 пъти са ми определяли кръвната група и нито веднъж не са изкарали различен резултат.

# 28
  • Мнения: 690
Аз също се учудих. При първата бременност ми казаха че съм В-. И даже като родих ми сложиха инжекция т.к. детето е с положителен резус фактор и да няма проблемис втората бременност. С нея отново в БГ първо ми казват В+ а след като им занесох изследванията ми от преди 3 години отново правени при тях ми казаха че съм В-. И като питах как така се е получила грешка ми отговореха че не било съвсем грешка, че резусфактора зависил от много неща и в един случай може да се счте за + в друг -. Или грубо ми го обясни ако дарявам кръв я приемат за В+ ам ако трябва да ми преливат трябва да е В-.
Родих в САЩ и там като ми правиха изслевания ми казаха че съм В+. Странна ситуация Simple Smile.

# 29
  • Мнения: 25 875
Дано не сег налага кръвопреливане на никой, хигиената в нашата мила родина е под всякаква критика. Лично гинеколожката ми каза, ако стигна до кръвопреливане хепатита не ми мърда.

Общи условия

Активация на акаунт