Весели ритничета от ОКТОМВРИйските мъничета! - Тема 7

  • 41 037
  • 729
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 349
Вчера четох за това:

Съществуват четири степени на зрялост на плацентата:

* До 30 седмица – 0 (формиране)
* От 30 – 34 седмица – 1 (растеж)
* От 34 – 37 седмица – 2 (зрялост)
* След 37 седмица – 3 (стареене)

# 16
  • Мнения: 1 092
Да, но ми се искаше мнение не от интернет да чуя, иначе не вярвам много, много  Wink

# 17
  • Мнения: 4 008
На мен досега не са ми коментирали плацентата на прегледите,освен че била нормална.Това за зреенето не го знаех.Леле,колко съм назад с материала. Simple Smile
Сега се чух с доки и каза Панадол и чай от лайка да пия.
Оф,направо ми се разказа играта. Tired Толкова рядко се разболявам,а сега що съм такава болнава?

Последна редакция: ср, 14 юни 2017, 11:47 от *Steffie*

# 18
  • Мнения: 35 146
Защото именната ти система е слаба!
Аз винаги юни се разболявам! ВИНАГИ! Миналата година бях на един фестивал и в апаратната имаше едно малко, гадно вентилаторче, така се разболях от него, че бях с ангина на инжекции до деня преди сватбата ни. Беше едно от най-тежките ми боледувания.

# 19
  • Мнения: 1 130
На мен цитонамазка не са ми взимали заради серклажа, само МБ .
На всеки преглед ми казват 0% зрялост за плацентата.

# 20
  • Мнения: 1 092
И ние не я коментираме, щом АГ казва, че е доволна и всичко е наред, приемам, че е така, пък дано си разбира от работата   Praynig Mr. Green Тъй като много въпроси си бях подготвила, реших, че няма да я питам и за плацентата, да ме помисли за откачалка съвсем  hahaha

# 21
  • София
  • Мнения: 18 731
чудесна тема  bouquet
Моята плацента е ок така казват лекарите де.Първият път имах малко проблем с излизането й,надявам се сега да няма.

# 22
  • Мнения: leet
Мерси за темата, Деси  bouquet

# 23
  • Мнения: 18 575
На мен на последната ЖК ми казаха 1 степен зрялост, сега виждам по табличката, че е рано. Вече въобще не се впрягам, кой какво вижда явно е тъмна Индия. На ФМ няколко дни преди това нищо подобно не изкоментираха.

# 24
  • Мнения: 1 092
Попи, права си наистина, един лекар вижда нещо, друг не, иди разбери кое е вярно. За някой нещо е притеснително, за друг пък не е, щом не са ти казали, че е проблем това, значи е ок всичко. А като почне да зрее бързо ли узрява или при всеки си е индивидуално, тя може да си стои първа степен по-дълго време пък?  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 627
И моето човече от снощи едва ме подритва, за разлика от предните дни такъв купон си правеше в корема ми...и каквато съм паника снощи не можах да спя за да броя ритници  Rolling Eyes
Не мога да му хвана режима и все си повтарям, че трябва да се успокоя и да мисля позитивно, ама на....

Последна редакция: ср, 14 юни 2017, 14:08 от Toni_sti

# 26
  • Мнения: 35 146
Снощи моя хубавелко беше почнал с лупингите и много му се радвах. извиках мъжът ми да усети..сложи си ръката и  малкия спря. Simple Smile Ама раздрусахме тумбака и пак имаше кълбета, че вече официално установиха контакт Simple Smile

# 27
  • Мнения: 627
А вас всеки ден еднакво ли ви ритат? Дали е нормално да има дни, в които е мнооого активен и други, в които много рядко ме бутва само? АГ каза, че е нормално, ама все пак да питам дали и при вас е така?

# 28
  • София
  • Мнения: 63
Здравейте! Аз днес бях на лекция в The Mall на тема Подготовка за раждане. Нормално или секцио? Възстановяване , която я водеше д-р Сесил Кедикова. Много беше изчерпателна и ми хареса. Имаше и томбола, от която аз спечелих (за пръв път печеля нещо някога). Та ако имате 2 свободни часа да отделите, когато има лекции, ви препоръчвам да ги посетите, можем да се запознаем с някои мами  bouquet

# 29
  • Мнения: 18 575
Кети, както с всичко останало, сигурно и това със зреенето на плацентата е индивидулно. И аз мисля, че може да се задържи по-дълго на дадена степен, но си признавам, че не съм задълбавала много по темата. Засега ще оставя проучванията само за краен случай. Laughing

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт