Gardnerella и забременяване

  • 6 292
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 150
Здравейте, мами, пак съм аз (:
Накратко- 4годишна връзка, от 3години почти всеки път се опитваме(тук отбелязвам, че сме имали и нередовен секс), преди, след, по време на О (един спонтанен аборт в 9седмица е резултата до момента, миналата година септември) Живеем в Германия и от няколко месеца обикаляме лекари.
Две спермограми и двете гласят астенозооспермия, като 80%са живи и подвижни след първия един час. Както и "бактерии" в забележката.
До момента след хормони пия витамин Д3(1000мг) и фолиева киселина вече 3месеца. Цитонамазката днес си я взех, с думите "перфектна е", но реално на нея пише Gardnerella, както и че има бактерии, без инфекция (да, четох за това, да може би е нормално, на мен не ми се струва така обаче)
Има ли мами, с такава "диагноза" и бременност след нея?
Пращат ни отново направо в инвитро клиника, и никой не пуска изследвания защо и какви са тези бактерии (за незапознатите, тук ако 10години подред имаш бактерии, тогава ти изписват парацетамол??) Не сме правили тест за съвместимост, може би е време, само че тук няма кой да го изпише...
За първа (успешна) бременност инвитро ми се струва нежелателно, при положение че са налице и сперматозоиди и яйцеклетки...
Лошото е, че от както сме тук, нямаме и физическото време да пробваме всеизвестния метод тук през ден Sad

# 1
  • Мнения: 2 430
Аз имах гарднерела, взех си по препоръка на гинеколога Витажин Ц, това е абсолютно безвреден гел, който се слага вагинално една седмица и регулира киселинността на влагалището, което спира развитието на гарднерелата. Гинеколожката ми каза, че при гарднерела обикновено нищо не се изписва и си минава само. Случва се след настинки да се увеличи количеството на тези бактерии, които нормално си населяват влагалището. Мина ми, къде от само себе си, къде от витажина, забременях и имам бебе.

Купи си тест за овулация, следи си овулацията и когато са дните на овулация работете за бебе. Иначе през ден, никаква файда.

# 2
  • Мнения: 150
Благодаря за отговора!
Аз имам тестовете и тогава също работим за бебе (забравила съм да го напиша)
Ще попитам за такъв гел, въпреки да знам, че тук нищо не правят за такива неща...за каквото и лечение или изследване да питаш (микробиология например не се пуска ей така, трябва да имаш затвърждение от поне 6месеца..)

# 3
  • Мнения: 5 820
   Имах Gardnerella преди повече от 3 години. Това е другото име на Бактериална вагиноза, нали? Вие имате ли симптоми при Gardnerella? Моите симптоми бяха: вагинален сърбеж и течение. При Микробиология на вагинален секрет ми откриха тази бактерия. Лекувах се с антибиотик Flagyl 500 мг, от който се чувствах ужасно и дори не го доизпих, след като се посъветвах с гинеколога си, разбира се, го спрях; и вагинални глобули Clotrimazol 100 мг. Гинекологът ми каза, че партньорът ми ме е заразил с тази Бактериална вагиноза. Преди това бях болна и се лекувах с антибиотик. Сигурна съм, че антибиотикът беше причината да имам тази бактерия. Партньорът ми тогава му казах да се изследва и каза, че няма Бактериална вагиноза и дерматологът му е казал, че тази бактерия не се предава по полов път, а в организма на всеки човек има тази бактерия в единици и когато спадне имунната система, започва да се размножава!

# 4
  • Мнения: 150
Аз нямам никакви симптоми. Нищичко.  Не съм пила антибиотици от една година. Четох, че е нормално, не е задължително да е инфекция (а като затворен кръг,недействащ) както и четих, че се лекува...
В Германия, ако не умираш -не те лекуват от такива неща, да не говорим, че и антибиотиците са табу. Миналата година, приятеля ми имаше инфекция(каква, защо идея нямам) бяха му предписали антибиотик, който брат ми на 13пиеше в България за възалено гърло... Славят се с какво ли не, но ето ние вече сме толкова много време на лекари, и все излизат бактерии на изследванията, но никой не иска да разбере какви, само повтарят, че е нормално всичко и да продължаваме с опитите... от приятелка мед.сестра, знам че рядко де пускат изследвания без причина, защото били много скъпи (за касата),а ако склониш на своя глава, някой може да ти каже, пе нямаш нужда, и да откаже да вземе секрет, зашото така са решили те ...честно да си кажа, започвам да ги мразя и май ще чакаме да се приберем в България за да видим какво става. Аз бях 2месеца и половина с мигрена и пристъпи, и ми дадоха парацетамол  Tired

# 5
  • Мнения: 2 430
Цитирам ви точно какво ми каза моята гинеколожка - гарднерелата е бактерия, нормално обитаваща човешкото тяло /женското в частност/. Когато се извади от строя тялото /вследствие на настинка, или други фактори и се наруши женската флора, тя може да се размножи. След това обаче, ако човек иначе е физически здрав /нямате автоимунно заболяване/ тя си минава.
Още повече като няма симптоми. На мен навремето ми каза, че може да ми изпише лекарства, но не е необходимо. Има риск още повече да си навредите и да си разрушите флората и тогава вече да излязат бактерии, гъбички и т.н.
Пробвайте да хапвате сладко 2-3 дни, закривайте кръста и носете топли чорапи. Нищо ви няма. Не си правете проблем от страх да тръгвате да се лекувате. В случая правилно са ви казали лекарите.
И аз съм била в Германия, знам как е. Нормално е човек да се психира.

# 6
  • Мнения: 150
Разбирам, че не е кой знае какво, и все пак ме пращат на инвитро, когато сме уж добре Simple Smile
Благодаря! Психясвам да, дори повече от нужното бих казала, но вече съм изморена Simple Smile
Отново благодаря за споделеното!

# 7
  • Мнения: 2 430
Не знам защо ви пращат на инвитро, ако 6-8 месеца сте пробвали всеки път на дните на овулация може би трябва да се консултирате със специалист. А може и просто да сте преуморени/стресирани и то така насила хубост не става. Съчувствам ви, знам какво е да си в чужда страна. Стискаме палци всичко да се нареди възможно най-скоро, за да не се притеснявате повече.

# 8
  • Мнения: 5 820
Аз нямам никакви симптоми. Нищичко.  Не съм пила антибиотици от една година. Четох, че е нормално, не е задължително да е инфекция (а като затворен кръг,недействащ) както и четих, че се лекува...
В Германия, ако не умираш -не те лекуват от такива неща, да не говорим, че и антибиотиците са табу. Миналата година, приятеля ми имаше инфекция(каква, защо идея нямам) бяха му предписали антибиотик, който брат ми на 13пиеше в България за възалено гърло... Славят се с какво ли не, но ето ние вече сме толкова много време на лекари, и все излизат бактерии на изследванията, но никой не иска да разбере какви, само повтарят, че е нормално всичко и да продължаваме с опитите... от приятелка мед.сестра, знам че рядко де пускат изследвания без причина, защото били много скъпи (за касата),а ако склониш на своя глава, някой може да ти каже, пе нямаш нужда, и да откаже да вземе секрет, зашото така са решили те ...честно да си кажа, започвам да ги мразя и май ще чакаме да се приберем в България за да видим какво става. Аз бях 2месеца и половина с мигрена и пристъпи, и ми дадоха парацетамол  Tired

   Ужасна здравна система има в Германия. Смятах, че в Германия здравната система е в полза на пациентите. Но съм се лъгала наистина ужасно. Смятах, че Германия е социална държава. То и в България, ако преценят гинеколозите, че ти няма нищо, няма да ти вземат секрет. Аз съм доста самостоятелна пред докторите и си търся правата. Ако откажат, вдигам скандал. Но наистина ужасна здравна система има в Германия. Нямам думи.

   А относно забременяването. Щом не се получава, нормално е да се потърси къде е проблемът, за да не можете да забременеете. Всички доктори само парите гледат по целия свят. Ядосах се наистина. Никой не го интересува, че даден човек преживява нещастие и живее в постоянни тревоги.

# 9
  • Мнения: 150
Всеки път пробваме както трябва...въздържаме се, чакаме и накрая нищо. Вече две години. Първоначално, той имаше проблем, оправихме го. Сега няма проблем уж, а не става (не знам дали тук споменах или в предна тема, че и ам един спонтанен аборт миналата година септември и от тогава насам нищо, това е след лечение му) Пращат ни на инвитро, защото е 2хиляди евро, ако сме женени (ние не сме) инапе е двойно (това за всички процедури важи) безплатна е само инсеминация, която и да направим,какъв е шанса тази гарднерела да не се развие и да предизвика нов аборт, при положение че тук не дават антибиотици?
Здравната система работи-ако си плащаш. А аз и приятеля ми се осигуряваме съвсем нормално, съответно здравната каса плаща. Но наистина, ако нямаш пари да си платиш нещо, все едно не те виждат и само обикаляш лекари и се чудиш какво става. Аз още не съм си виждала хормоналните изследвания, но заради тях пия витамин Д. В България нещата стоят по-добре, ама пък лекарите се отнасят зле. Тук пък е обратното.
Но вече знам, че тук има мами, които са го преминали, и имат здрави бебета! Това е най-важното! Това ми дава светлината в тунела, която днес сутринта бях загубила

# 10
  • Мнения: 1 327
Пробвайте с тестовете за овулация .Не правете секс през ден ,защото сперматозоидите се разреждат особено ако има и проблем там.Най добре е през 3 до 5 дни ,но около овулация -в деня на положителния тест,следващите 2 дни ,пропускате 1 ден и след това още един полов контакт.Ако след 6 месеца няма ефект отидете да проследите 1 цикъл фоликуметрия.Там в Германия има ли такъв вариант.

# 11
  • Мнения: 5 820
Всеки път пробваме както трябва...въздържаме се, чакаме и накрая нищо. Вече две години. Първоначално, той имаше проблем, оправихме го. Сега няма проблем уж, а не става (не знам дали тук споменах или в предна тема, че и ам един спонтанен аборт миналата година септември и от тогава насам нищо, това е след лечение му) Пращат ни на инвитро, защото е 2хиляди евро, ако сме женени (ние не сме) инапе е двойно (това за всички процедури важи) безплатна е само инсеминация, която и да направим,какъв е шанса тази гарднерела да не се развие и да предизвика нов аборт, при положение че тук не дават антибиотици?
Здравната система работи-ако си плащаш. А аз и приятеля ми се осигуряваме съвсем нормално, съответно здравната каса плаща. Но наистина, ако нямаш пари да си платиш нещо, все едно не те виждат и само обикаляш лекари и се чудиш какво става. Аз още не съм си виждала хормоналните изследвания, но заради тях пия витамин Д. В България нещата стоят по-добре, ама пък лекарите се отнасят зле. Тук пък е обратното.
Но вече знам, че тук има мами, които са го преминали, и имат здрави бебета! Това е най-важното! Това ми дава светлината в тунела, която днес сутринта бях загубила

   Написах го в предния пост - изглежда, че в целия свят всичко се върти около парите. Здравето е най-големият бизнес по целия свят. Много жалко е наистина. Натъжи ме много този факт. Мислих, че в другите развити държави лекарите са хуманни, човечни и помагат каквото могат на хората да се излекуват.

   Относно Бактериална вагиноза, което е другото име на Gadnerella, трябва да се лекува. Не е нормално в организма на човек да има тази бактерия. Чела съм за тази бактерия, че причинява аборти.

# 12
  • Мнения: 2 430
Бактериалната вагиноза е общо събирателно понятие за различни видове пренаселвания на влагалището с вредни бактерии. Означава общо казано възпаление, вследствие на бактерии.Не е другото име на гарднерелата. 
Авторката има няколко варианта - 1/ вярва на форума, в който никой не е лекар, и не я е прегледал. 2/ вярва на лекарите в Германия. 3/ Идва си в България и се преглежда при гинеколог, на който има доверие.
Аз бих й препоръчала вариант 2 или 3.  Но в крайна сметка всеки си решава сам и сам си носи последствията.
Относно здравеопазването в Германия - като всяко нещо си има плюсове и минуси.
Ужасното е, когато си претърпял спонтанен аборт и работиш за бебе, а лекарите не ти обръщат внимание чисто човешки да те успокоят и насочат. Ето това, за авторката, наистина е ужасно.
Ние и да чупим пръсти няма да й помогнем обаче и затова я съветвам да се прегледа, ако трябва платено, при някой, на който има доверие.

# 13
  • Мнения: 5 820
   http://feminella.bg/2016/07/11/%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%BD%D0 … 0%BF%D1%80%D0%B8/

   Прочетете тази статия. Много добре помня в Микробиологията ми точно тази бактерия ми беше написана преди 3 години. Забравих да напиша, че гинекологът ми каза, че имах Бактериална вагиноза, след като видя Микробиологията ми.

Последна редакция: ср, 14 юни 2017, 17:48 от Jennifer_w

# 14
  • Мнения: 2 430
   http://feminella.bg/2016/07/11/%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%81-%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%E2%84%961-%D0%BF%D1%80%D0%B8/

   Прочетете тази статия. Много добре помня в Микробиологията ми точно тази бактерия ми беше написана преди 3 години. Забравих да напиша, че гинекологът ми каза, че имах Бактериална вагиноза, след като видя Микробиологията ми.

Да, и аз съм попадала на тази статия. Изолирали са ви тази бактерия, имало я е в по-големи количества от нормалното и са я записали в микробиологията - вярвам ви напълно. Гинекологът ви ви е казал, че имате възпаление във влагалището вследствие на презаселване със съответната бактерия. Това е общият термин бактериална вагиноза. Тя може да се получи и от други бактерии, не само гарднерела. В случая при вас са решили да я лекуват с антибиотик предполагам, минала е, нямате повторение. Просто всеки случай е различен - де факто и при мен я лекуваха, само че не с антибиотик, а както пише и във вашата статия - с кремче, което нормализира киселинното PH на влагалището. Така се дава шанс на организма сам да се пребори. При мен се получи, слава богу, и нещата се оправиха.
Все пак лекари различни, подходи различни. Мисълта ми е, че при гарднерелата има шанс организмът да се възстанови сам, и това се случва сравнително доста често, докато не дай боже има други много опасни и неприятни бактерии, които просто няма как да се оправят без антибиотик.

Общи условия

Активация на акаунт