Априлчета 2017 - Тема 2

  • 43 081
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 786
Сега видях,че си писала,че бебчо е на АМ

# 691
  • София
  • Мнения: 18 679
Честито! Баткото ни е с 39 Т и дрисък. Така ме е страх за бебчо:(

# 692
  • София
  • Мнения: 4 011
Може да е от тия кратките летни и да мине зза ден

# 693
  • Мнения: 140
Белинда,  минава за едно денонощие, нали минах същия с Т и повръщане. Бях парцал, но бебчо не се зарази.

# 694
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Бел, дано само баткото да го изкара и за ден да му мине.
Тази нова версия не ми допада.
Пърпълче, благодаря, че напомни. Ще пусна компютъра след малко да направя тема за следващите априлки. Лелее, кога мина времето. Аз си направих положителния тест на 21ви юли. Още ми е толкова ясен споменът.
Много съм напрегната днес и вчера. Мм се постара да разтоваря напрежението, ама не ми стигна.
Утре ще пътуваме за през уикенда. С бебка сме - още не съм готова да се разделяме. На 22ри пък ни предстои море уж, а не съм резервирала още нищо. Звънях на няколко места - всичко е заето.

# 695
  • Мнения: 1 008
Благодаря за съветите! Hug Днес има едно акане засега. Доколкото се допитах - една приятелка ми каза, че е по-притеснително да ака по веднъж на ден, отколкото 3-4 .. Второто било по-нормално, но тя е кърмила..

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Пуснах тема за Априлчета 2018. Ако някой иска да пожелае нещо на бъдещите майки, да Заповяда

# 697
  • Мнения: 1 049
Супер темичка е станала на бъдещите априлки, Кристална! Има и такива дни, в които целият свят ни е крив. Все си мисля, че това е най-нормалното нещо и не може винаги и. а сто процента да сме все на шест. Да се заредиш с много положителни емоции през уикенда!
Белинда, дано баткото е по-добре вече и да се размине на останалите! Стискам ви палци, особено за бебчо!
Алиса, извинявай, че се изказвам така за приятелката ти, но е абсурдно мнението й, че е по- нормално акане няколко пъти от веднъж. Няма значение колко пъти, а какво акат. Много пъти споменаваме Хедра, влез в блога й, има изключително полезни неща.

# 698
  • Мнения: 513
Мале, мале кога мина това време, все едно вчера беше като бебеправехме, пишахме върху тестове 😀 Ей сега ще мине още една година, а когато априлките на 2018 започнат да пишат как е минало раждането, ние ще пишем как е минал първия рожден ден Simple Smile Heart Вчера моя бебчо така се смя с глас чак се разплаках Simple Smile

# 699
  • София
  • Мнения: 18 679
Засега е само баткото и той вече е по-добре. Уф, дано с това се разминем😓

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Пърпъл, люшкам се между кофти дни и страхотни дни. Притеснявам се, че понякога през нощта се събуждам да си поплача. ММ ме усети една вечер, а на мен ми стана още по-криво, защото излиза, че крия нещо от него (което явно е истина). Той полага много усилия - помага ми с бебка, поел е домакинството на максимума си, не пропуска да обърне внимание и на мен. Не искам да мрънкам. Всичко ми е на шест. Само трябва да си изчистя главата от щуротии, да погледна малкото слънчице до мен и да се насладя на щастието си. И хоп! и този ден ще стане страхотен.
Кърмата ми намаля. Помпата почти нищо не изкарва. Бебка опъва, ядосва се... На ръка излиза 20мл от двете гърди. Мъчно ми е.
Иначе дребка вече си играе по няколко минути по корем без да подпре главата дори за миг. Смее се, говори на играчките пред себе си. Изглежда толкова пораснала в тези моменти. Научи се да си играе и с краката си. Целта ѝ е да ги налапа, много е забавна.

# 701
  • Мнения: 1 049
Кристална, аз имам една любима приказка и все си я повтарям да си дам време. И на мен също често ми се случва да си поплаквам, да ми е криво, да си помрънквам. Нали затова сме жени. И пето дете да ни е това, пак си трябва време човек да се напасне с всички промени, които се случват. Мъжа ти колкото и да иска да не може да те разбере, не само той, никой мъж, това са си женски емоции и чувства.
 Бебка може да си прави някой скок в растежа и затова да се дърпа и да иска повече. Знаеш отлично, че кърмата много се влияе от емоциите ни, тя помпата си е помпа, но вие вече сте си регулирали лактацията. А като прибавим, че понякога не се чувстваш достатъчно добре, мисля, че е съвсем нормално да не изцеждаш нищо, но това не значи, че няма за бебка.
Белинда, пу-пу, айде това да ви е! 
Не си е работа без емотикони!

# 702
  • София
  • Мнения: 18 679
И моите хормони са разбичкани, обаче в обратната посока-непрекъснато съм щастлива и нахилена, като напушена и наркотикът ми е бебето😍 Само го гледам влюбено и се разтапям, направо съм се втечнила от лИбофффф❤ С все още функциониращата част от мозъка си осъзнавам, че всичко е хормонално и скоро ще премине, но какво пък-наслаждавам му се без угризения😎

# 703
  • Мнения: 786
Къде изчезнахте,цял ден никой нищо не е писал...
Днес направих за проба,да видя какво ще излезе,плодови пюрета от праскови и кайсии за бебка.Че като започнем да се захранване с нея,докато стигнем до плодови пюрета,от тези плодове няма да има.Стерилизирах ги в стария тип стъклени бурканчета от детски храни с капачки на винт.Хареса ми какво се получи и ще направя още.
За соковете се чудя кога да започвам да давам, майка ми ме натиска да започвам,аз засега давам отпор...Ами рано ми се вижда,ще изчакам да навърши 4 месеца,иначе педиатъра каза,вече може да се дават сокове,аз да си преценя кога ще започна,но краен срок да е края на шестия месец.
Бебка такава кърмаческа стачка направи два дни,че ме подлуди,ей не иска изобщо да захапе,а изцедена кърма-пие.Един ден се цедих да й давам,ама видях,че не става така,а и ме е страх да не се отбие и днес,жал не жал,като не захапва,няма да яде...Пак не искаше,та я дебнах да почне да заспива,че така успях да я нахраня и след това все едно е е стачкувала.Предпочита едната гърда и то оперираната,която и произвежда и пуска по-малко,чак ми е странно...

# 704
  • Мнения: 1 049
Явно летните страсти ни завлядяват.
Нев, добра идея даваш за подготовка на пюрет. И аз точно това си мислех, а и преди момичетата бяха коментирали и как да замразяват зеленчуци и щях да повдигам темата. Ние имаме време до захранването, тя дребка тамън навърши два месеца, но поне да се възползвам от вкусни плодове и зеленчуци. Даже възнамерявам да купя от морето някъде другия месец като ходя пак. За три седмици се отядох на салати, толкова ми бяха вкусни доматите.
Чета книгата за захранването на Магдалена Пашова. За мен като начинаеща има интересни и полезни неща.
А иначе за плодовите сокове, не беше ли, по-добре да се започне със зеленчук, или аз нещо бъркам? Open Mouth
Няма угодия с тия емотикони, но старите си бяха хиляда пъти по-хубави.

Общи условия

Активация на акаунт