Хламидия - тема 4

  • 86 450
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 64


Здравейте, моля за мнение, имам час и ще пуска и секрет, но има няколко дни до тогава.. тези ги пуснах, защото бившият ми има симптоми и положителен тест на секрет..

# 706
  • София
  • Мнения: 36 030
Скрит текст:
Здравейте, моля за мнение, имам час и ще пуска и секрет, но има няколко дни до тогава.. тези ги пуснах, защото бившият ми има симптоми и положителен тест на секрет..
Здравей!
Резултатът (ако  е 100% обективен/верен) показва, че има Хламидия - стара... а когато е стара инфекция, ДНК теста ще бъде ( най-вероятно) отрицателен.
За да си 100% сигурна в резултата, може да повториш изследването, като пуснеш и трите Иг.-на: Иг.А, Иг.М и Иг.Г.
Иг. М не е много обективен, той се пуска най-вече като коректив на Иг.А ... който ти не си изследвала.
Когато е нова ( скорошно заразяване с патогена) - инфекцията засяга (първо) долните отдели на половата с-ма.
Когато е стара ( от по-дълго време, години) - инфекцията е предимно в горните отдели - матка, тръби, яйчници.... а от тези места не може да се вземе ДНК тест ... освен, ако не е при лапароскопия или друга интервенция/операция... защото трябва да е от тъкан.

ГОРНИ И ДОЛНИ ОТДЕЛИ НА ПОЛОВАТА СИСТЕМА - ЖЕНИ

Последна редакция: вт, 10 авг 2021, 06:51 от denis.

# 707
  • България
  • Мнения: 3 621
    Денис
, а при едно такова състояние -чист секрет и + кръвни (така е от години,писала съм ти по въпроса), аз Е ли съм заразна за партньора?
В момента започнах работа със специалист в детокс център, във връзка и с други проблеми.И според д-ра хламидията най-вероятно е в лимфни възли.

# 708
  • Мнения: 64
И аз това се притеснявам, понеже сега имам нов приятел,  който не знам как ще реагира...
Денис, благодаря за мнението! Надявам се да е отрицателен, понеже нямам никакви оплаквания, както и сегашния ми приятел няма. Много се притеснявам. А има вероятност да съм бременна, естествено ако въобще може да се забременее с тези резултати..


    Денис
, а при едно такова състояние -чист секрет и + кръвни (така е от години,писала съм ти по въпроса), аз Е ли съм заразна за партньора?
В момента започнах работа със специалист в детокс център, във връзка и с други проблеми.И според д-ра хламидията най-вероятно е в лимфни възли.

# 709
  • Мнения: 318
Здравейте! Пускала съм няколко пъти днк тест за хламидии от цервикален секрет, резултатът отрицателен. Уролог препоръча изследване на урина за хламидии, плазми и трихомони. Според вас надеждно ли е такова изследване от урина? В лабораторията ми казват, че нямало смисъл да изследвам урина, защото нищо не се хващамо, а само цервикален секрет?

# 710
  • Мнения: 64
Скрит текст:
Здравейте, моля за мнение, имам час и ще пуска и секрет, но има няколко дни до тогава.. тези ги пуснах, защото бившият ми има симптоми и положителен тест на секрет..
Здравей!
Резултатът (ако  е 100% обективен/верен) показва, че има Хламидия - стара... а когато е стара инфекция, ДНК теста ще бъде ( най-вероятно) отрицателен.
За да си 100% сигурна в резултата, може да повториш изследването, като пуснеш и трите Иг.-на: Иг.А, Иг.М и Иг.Г.
Иг. М не е много обективен, той се пуска най-вече като коректив на Иг.А ... който ти не си изследвала.
Когато е нова ( скорошно заразяване с патогена) - инфекцията засяга (първо) долните отдели на половата с-ма.
Когато е стара ( от по-дълго време, години) - инфекцията е предимно в горните отдели - матка, тръби, яйчници.... а от тези места не може да се вземе ДНК тест ... освен, ако не е при лапароскопия или друга интервенция/операция... защото трябва да е от тъкан.

ГОРНИ И ДОЛНИ ОТДЕЛИ НА ПОЛОВАТА СИСТЕМА - ЖЕНИ


Явно имам и стара и нова инфекция, защото пуснахме днк тест и е положителен. Сега се надявам приятеля ми да не ме зареже и да нямам усложнения..😞

# 711
  • Мнения: 44
Здравейте, присъединявам се и аз към темата. След получен съвет във форума, реших да си направя теста.
Резултатът е следният:


От нещата, които прочетох, останах с впечатлението, че IgM доста варира и не е достатъчен показател, а в други източници се споменава, че завишението му е индикатор за "свежа инфекция".
Ще се радвам ако някой ми помогне в интерпретирането на резултата и ми даде насоки в търсене на лечение.

# 712
  • София
  • Мнения: 36 030
Здравейте, присъединявам се и аз към темата. След получен съвет във форума, реших да си направя теста.
Скрит текст:
Резултатът е следният:


От нещата, които прочетох, останах с впечатлението, че IgM доста варира и не е достатъчен показател, а в други източници се споменава, че завишението му е индикатор за "свежа инфекция".
Ще се радвам ако някой ми помогне в интерпретирането на резултата и ми даде насоки в търсене на лечение.
Нямаш хламидия

# 713
  • Мнения: X


Моля за съдействие и помощ.
Случайно след био резонанс ми излезнаха Хламидии и реших да проверя с кръвен тест.
Също така може ли да се обясни защо след като няма активна инфекция св приема отново антибиотик?
 
Благодаря за отговора Simple Smile

# 714
  • Мнения: 24
Здравейте,

На 20 май ми откриха Хламидия като anti-Chlamydia tracomatis IgG  излезе 1.46 при референтни стойности: до 0.9 отр.; 0.9 - 1.1 граничен резултат; над 1.1 пол.

След курс със Сумамед на 9 юни лекарката ми препоръча да си направя пак тест, но този път напариме такъв с цервикален секретар. Като резултат беше  Хамидия Антиген - цервикален секрет:
Chlamydia tracomatis Ag (Хламиген тест) в церв. секрт - Отрицателен.


На 26 юни си направих нов кръвен тест в Cibalab, където всички показатели са положителни.
Хламидия трахоматис (Chlamydia trach.) IgM   !!   2.67   Ratio   До 0.90 (0.90 - 1.10: Сива зона)
Хламидия трахоматис (Chlamydia trach.) IgG   !   1.46   Ratio   До 0.90 (0.90 - 1.10: Сива зона)
Хламидия трахоматис (Chlamydia trach.) IgA   !   1.61   Ratio   До 0.90 (0.90 - 1.10: Сива зона).


Някой може ли да даде мнение за тези резултати?

Искам да допълня сагата с изследванията ми тук. На 16ти август ми се наложи да си направя бърз ковид тест и реших да пусна за хламидии. Резултата след 20 дни е следния:
Хламидия трахоматис (Chlamydia trach.) IgM   !!   2.03   Ratio   До 0.90 (0.90 - 1.10: Сива зона)
Хламидия трахоматис (Chlamydia trach.) IgG   !   1.60   Ratio   До 0.90 (0.90 - 1.10: Сива зона)


Консултирах се с още един гинеколожка и двете са на мнение, че кръвния не е достоверен и анти-телата ще спаднат с времето. Но направихме и още един ДНК тест, който излезе отрицателен.

Интересно ще е някой, който е имал и се е излекувал да даде мнение по темата. Thinking

# 715
  • Мнения: 339
Писано е вече много пъти в темата, но... Ако инфекцията вече не е в пикочо-половата система, а се е преместила в други органи, не може да се засече с ДНК тест. Стара инфекция също трябва да се лекува, тъй като усложненията могат да са много сериозни. Аз, например, имам ставни болки и веднага ми назначиха кръвни изследвания за хламидия. Оказа се, че не това е причината, но лекарката ми обясни, че има пациенти с артрит, причинен от хламидия.

# 716
  • България
  • Мнения: 3 621


Моля за съдействие и помощ.
Случайно след био резонанс ми излезнаха Хламидии и реших да проверя с кръвен тест.
Също така може ли да се обясни защо след като няма активна инфекция св приема отново антибиотик?
 
Благодаря за отговора Simple Smile
Къде правихте биорезонанс? Може и на ЛС

# 717
  • Мнения: 173
Нека споделя и аз нещо...
Относно мненията коиъо чета тук, че инфекцията с Хламидия се мести от едни органи на други... Значи вие искате да кажете, че в началото имате проблем в половите органи нанесени и после тя преминава към други органи, но в половите органи вече няма инфекция?
Такова твърдение ми се струва меко казано абсурдно! Да, инфекцията може да се разпространява и може да нанася все повече вреди и усложнения, но определено не изчезва от половите ви органи! И съм сигурен, че си оставате все така заразни за всеки скедващ ваш интимен партньор!!!

# 718
  • България
  • Мнения: 3 621
Ais 10, да звучи логично.И мен това ме интересува.Но защо тогава при бившия ми съпруг резултатите винаги са били отрицателни, а при мен + ?

# 719
  • Мнения: 65
Здравейте,

Бих желала да се консултирам по следният въпрос. В последният месец изпитвам различни дискомфорти, два пъти циститни оплаквани и два пъти гъбични симптоми, като цистита лекувах с ципрофлоксацин първият път, вторият с монурал , а гъбичните оплаквания с локални вътрешни гелове и таблетки. Тъй като е нехарактерно з амен да имам такива оплаквания си направихме с партньора ми тест за хламидия трахоматис IgA, IgM и  IgG и резултатите показаха леко завишение в граничната зона при мен на Igm, отрицателни IgA и IgG , a при него позитивен IgM и негативни IgG и IgA. Как би следвало да се тълкува?

В момента изчаквам и моят ДНК тест за хламидии, уреа- и микоплазми и микробиология, както и ще изследвам стерилна урина.

Благодаря предварително за отговора.

Общи условия

Активация на акаунт