Хламидия - тема 4

  • 86 456
  • 736
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 82
Здравейте,къде си пускате това изследване за хламидии и на каква цена е?

# 496
  • Мнения: 6
Здравей ,Denis.От 6месеца се борим с хламидия.Два курса на лечение със сумамед и последния резултат.При мъжа ми всичко е в норми .Моля за съвет и разяснение .

# 497
  • Мнения: 82
Здравейте ,направих си иззледване за хламидия кръвен който показа положителни стойности IgG.Ходих на гинеколог защото цитонамазката ми показа 3А. Гинеколога реши да ми пусне и хламидия със секрет който излезна отрицателен.Според гинеколога кръвния тест не бил достоверен защото той показвал анти тела които дори и да се лекуват не могат да спаднат дълго време.Сега съм малко объркана защото не ми даде нищо да пия ,а не мога да разбера защо цитонамазката ми излиза с такъв резултат.Исках да питам ,колко време след лечение резултата излиза отрицателен и въобще става ли отрицателен или само намалява?

# 498
  • Мнения: 173
Преди години съм лекувал хламидия и ти трите определено спадат. Но рядко хламидията се лекува с един курс антибиотик, зависи и колко време си я носил в себе си.

# 499
  • Мнения: 1
Привет на всички
Предстои ми изследване на цервикален секрет за установяване на хламидия. Въпросът е, че съмнението ми е за инфекция от преди 4-5г. Дали е възможно, ДНК теста да излезе отрицателен, а да е все още в мен тази инфекция? При по-стара от 1г инфекция бях чела, че единственият начин за откриването й е, чрез кръвен тест. Дали това е така или ще се появи и при ДНК теста?

# 500
  • Мнения: 2 822
Привет на всички
Предстои ми изследване на цервикален секрет за установяване на хламидия. Въпросът е, че съмнението ми е за инфекция от преди 4-5г. Дали е възможно, ДНК теста да излезе отрицателен, а да е все още в мен тази инфекция? При по-стара от 1г инфекция бях чела, че единственият начин за откриването й е, чрез кръвен тест. Дали това е така или ще се появи и при ДНК теста?

Здравей при мен три пъти на цервикален секрет отрицателен резултат,а на кръвен IgG положителен. Никога не съм знаела,че съм имала тази инфекция съответно и не съм я лекувала. Незнам как се изчистена,но цервикалния ми секрет винаги е чист. След като кръвния IgG   излезе положителен въпреки всичко пих антибиотик Субамед, след това направих пауза и стойността беше двойно по- висока...Според репродуктивния ми доктор е важно секрета да е чист.

# 501
  • Мнения: 449
Здравейте ако е удобно може ли коментар на това изследване след аборт в късна седмица направих изследвания за какволи не, остана само това другата седмица съм на преглед благодаря ви предварително

# 502
  • София
  • Мнения: 36 032
Здравейте ако е удобно може ли коментар на това изследване след аборт в късна седмица направих изследвания за какволи не, остана само това другата седмица съм на преглед благодаря ви предварително
 
Скрит текст:
Здравей!
Нямаш хламидия.

# 503
  • Мнения: 449
Здравейте ако е удобно може ли коментар на това изследване след аборт в късна седмица направих изследвания за какволи не, остана само това другата седмица съм на преглед благодаря ви предварително
 
Скрит текст:
Здравей!
Нямаш хламидия.
   Благодаря ти Денис 😊🥰

# 504
  • Мнения: 7
Здравейте!
Моля за мнение относно следните резултати. Това са моите:
Хламидия трахоматис (Chlamydia trach.) IgA   0.10   Ratio   До 0.90 (0.90 - 1.10: Сива зона)
Хламидия трахоматис (Chlamydia trach.) IgG      0.16   Ratio   До 0.90 (0.90 - 1.10: Сива зона)

А това на приятеля ми:
Хламидия трахоматис (Chlamydia trach.) IgA   ?   0.93   Ratio   До 0.90 (0.90 - 1.10: Сива зона)
Хламидия трахоматис (Chlamydia trach.) IgG      0.50   Ratio   До 0.90 (0.90 - 1.10: Сива зона)

Какво означава неговият резултат и има ли повод за притеснение? Много благодаря за съдействието и помощта.

# 505
  • София
  • Мнения: 36 032
Здравейте!
Моля за мнение относно следните резултати. Това са моите:
Хламидия трахоматис (Chlamydia trach.) IgA   0.10   Ratio   До 0.90 (0.90 - 1.10: Сива зона)
Хламидия трахоматис (Chlamydia trach.) IgG      0.16   Ratio   До 0.90 (0.90 - 1.10: Сива зона)

А това на приятеля ми:
Хламидия трахоматис (Chlamydia trach.) IgA   ?   0.93   Ratio   До 0.90 (0.90 - 1.10: Сива зона)
Хламидия трахоматис (Chlamydia trach.) IgG      0.50   Ratio   До 0.90 (0.90 - 1.10: Сива зона)

Какво означава неговият резултат и има ли повод за притеснение? Много благодаря за съдействието и помощта.
Здравей!
IgA е в сивата зона и самия резултат (може да) показва, че много скоро се е заразил с Хламидия.
След 20-30 дни трябва да пусне отново: Ig А, М и G ... и без секс дотогава.
Ако са положителни - ще трябва да се лекувате и двамата.

Трябва да се пуска и Ig М - той помага да се изяснят подобни, по-неясни резултати.
Трите Ig-на се тълкуват заедно.

# 506
  • Мнения: 7
Благодаря много! Ще направим PCR със секрет понеже кръвните тестове можело да дадат фалшиво положителен резултат. Тъй като скорошно заразяване няма откъде да дойде.

# 507
  • Мнения: 6
Здравейте, направих тест за хламидии и igG  И igA се оказаха положителни това възможно ли е?

# 508
  • София
  • Мнения: 36 032
Здравейте, направих тест за хламидии и igG  И igA се оказаха положителни това възможно ли е?
Да.
Показва, че има Хламидиална инфекция - остра, повторна или скорошна.

# 509
  • Мнения: 6
Здравейте, направих тест за хламидии и igG  И igA се оказаха положителни това възможно ли е?
Да.
Показва, че има Хламидиална инфекция - остра, повторна или скорошна.
Благодаря, денис след лечението трябва ли да направя цветна снимка за да видя дали има сраствания?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт