Априлски мами 2016 - Тема 10

  • 59 333
  • 723
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 379
Дано си изкарате хубаво! Дано за 2я подарък Мила не реши, че не ѝ се спи Simple Smile
Джинджирата много ми я хвалеха колежка навремето. Няколко го бяха ползвали за различни неща и големи деца и за за себе си. Едната каза, че синът й имал големи люспи суха кожа на границата с косата( като псориазис) и му помогнало, Други за всякакви кожни проблеми пак бяха доволни, но не мога да ти кажа дали точно Алба...че те май няколко вида бяха....
Вчера толкова неща подредих, прегледах, чистих, разместих и някак си започна да изглежда чисто и малкия се събуди...все едно не бях чистила хахах. Но поне си освободих няколко шкафа.
Пак мина на режим "ще ям едно и също"- до онзи ден караше само на праскови, диня, чушки с кайма и ориз и супа топчета. сега мина на препечени филии и елда. Толкова много иска да е самостоятелен и се дразни постоянно като се налага да му помагам. Вчера сам се качи по стълбите до вкъщи( иска и сам да слиза, но не му пускам ръката, с другата за перилата и вече като голямо дете), държеше се за парапета, на последната стълба залитна и го подпрях , ееее такова мрънкаме ме смъмри , че ми и размахва пръста. Пак сам се къпа, но няма джапанки и тръгнах да го взимам на ръце да не се подхлъзни....олееее като почна да врещи да го пускам. Вчера пак го водих в книжарницата до нас, много му харесва и сам си избра книжка, която размятва през целия път до нас....този пуст "бебешки пубертет" ...не ми се мисли какво ли ще е като пораснат....

# 691
  • Мнения: 271
Аз съм много доволна от джинджира алба- бяха предписали спрея на голямото ми момче за кожно възпаление. Но и на Бочко съм впръсквала, когато беше много подсечен.
От два дни Бочката е нетърпим, когато сме двамата- иска да го нося непрекъснато и не се отделя от мен. Не мога нищо да направя. Иска да слушаме народни песни и да седи в мен. Мръдна ли започва един рев... направо ме подлудява. Имам нужда от малко време само за себе си, но не виждам как ще стане Sad  знам че е период и ще премине, но съм на края на силите си. Много ми е трудно. Почти не мога да обърна внимание на батко му, а той навлиза точно в пубертета. Трябва да се стегна Simple Smile
Иначе Бочко усилено си дърдори  негови думи и се опитва да имитира всеки и всичко интересно. Щипе и хапе...имам две синини от него.
Яде основно каши и кисело мляко, както и плодове.

# 692
  • Мнения: 3 331
С това слагане на гърне не ми остава никакво време. Сега е в период "ще пишкам навсякъде другаде, но не и в гърнето" хаха
Поразрових си книгите и с изненада открих една забравена -когато бях бременна си бях купула книгите на Харви Карп "Най-щастливото бебе"  и "Най-щастливото дете". Втората съм я прибрала, толкова далече ми се е струвало това време. А ето, то дошло! Книжката е за децата между 1 и 4 г. Стана ми много мило, когато я открих.
Вчера ни пристигна бебефонът, днес го изпробвах - направо се родих! Защо досега не сме си купили тая джаджа!? С видео е, гледам го докато спи и си върша работата спокойно! Уауууу хахах

# 693
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Аз да ви кажа продадох всички книги за  бременност и отглеждане и то преди няколко дни. За сега се водя от съвети на други майки или по инстинкт.
Вчера вечерта с моя рожденик се скарахме, защото явно обидих семейството му и се засегна. Но днес набързо се оправихме, когато Мила се събуди с 39.7 температура. Дадохме й панадол, спадна и ходихме на неотложния кабинет. Гърлото й било много зачервено, но инфекцията още не се била развила и за сега това е единственият симптом. Та така, разболяваме се в жегите всеки месец, не ми се мисли есента и зимата какво ще правим. Давала съм й имуностимуланти, но ще търся и други начини.

# 694
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
Колко само сте изписали,момичета:dizzy_face:.
Да си призная на мен ми е трудно да се ориентирам в тази нова версия.не мога да свикна и това си е Rage.
Ralika,ние сме с такъв бебефон/само,че нашият е Motorola/от както се е родил Борис.Това са най-разумно изхарчените пари за бебето.Никак не съжалявам,въпреки че беше доста скъп.
Иначе Борис не ми създава проблеми и засега като му кажеш "НЕ" си остава не и не протестира.Дано и него успеем да научим,че когато мама и татко кажат на нещо НЕ,то не става ДА,колкото и да упорства.Аз като цяло съм много премерена и добра към децата си,но да си призная лиготии не обичам.Повиша ли тон,значи работата е сериозна и не подлежи на обсъждане.А ММ си е направо доста "серт',както се казва.Най-важно е и двамата родители да са на едно мнение за възпитанието на детето,тогава няма проблеми.
За детските площадки-не съм против да се разменят играчки,но само ако и двете страни са съгласни,т.е децата де Relaxed.
Деси,много неприятно.Дано оздравявате бързо,че в тези жеги и температура си е голям мор.Винаги съм си мислила,че имуностимулантите са по-скоро за успокоение на майките,ама знам ли и аз.

# 695
  • Мнения: X
Здравейте, момичета!
Всеки ден ви чета, но сме в майка ми и нещо не можем да се разберем с клавиатурата на лаптопа. Пиша, трия..., а и този нов облик на форума, нещо не мога да му свикна.
Нашата работа тук стана, да си ходим, че да си починем.
В момента съм в Сарафово в едно кафене-градина и си пия сутрешното кафе в 12. Joy
Мони спи, аз си почивам. Хубаво ми е...
Ние сложихме обици. Нищо не разбра при самото слагане  и след това не сме имали проблеми. Купихме си едно вазелинче, което ни предложиха в студиото. Процедурата беше извършена от медицинско лице. Това беше на което държах.
Това от нас.
На боледуващите, скорошно оздравяване!
Прекрасен ден на всички!:hugs:

# 696
  • Мнения: X
Ето снимки с обичките. Simple Smile
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:

# 697
  • Стара Загора
  • Мнения: 933
O-o-o,голяма красавица Revolving Hearts

# 698
  • Мнения: 271
Малката госпожица е страхотна!
Аз също съм давала имуностимулатор, но точно по-скоро за мое успокоение. Децата са много различни и факт е има много болнави и не чак толкова деца Sad
Бочко също всеки месец ме сюрпризира с нещо, това е откакто стана на година.  Но не мисля за есен или зима, защото съм се убедила че няма никакъв смисъл.
 

# 699
  • Мнения: 3 331
Мони, както винаги, е много стилна и красива!
Дано бързо да минава болното гърло на Мила.
Днес в Пловдив е направо есен. Сутринта беше студено, заваля ни, а аз тъкмо бях приготвила нови играчки за пясъчника. За съжалениe, след няколки дни лятото ще се завърне. А вече си мечтая за есента.
Засега Максим също разбира от "не". Ако кажа, че нещо е на баба, леля въобще не го пипа. В парка също не взема чужди играчки, само ако позволя. Иначе фасовете по земята ги обира...

Последна редакция: нд, 16 юли 2017, 16:04 от Ralikka

# 700
  • Мнения: 2 379
Тези са мънички бебета,  но за 1ви път попадам на тях, а последните дни имам нужда от нещо такова.
Тервел ме кара и ми дърпа ръката да му правя така на лицето, както с кърпичката, но не съм се сещала за кърпичка....

# 701
  • София
  • Мнения: 22 953
Ние се прибрахме днес, половин час след нас е станала катастрофата на магистралата, да пази Господ, че ужас.  Praynig

Катерина също се инати много, присвива очи и размахва пръсти. Сега като сме си вкъщи вече е някак по-спокойна, ама ще видя дали не е нещо временно.  Simple Smile

# 702
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Беше изтощителен ден. Дори вдигна 40.5 температура и спа 2 пъти по 3 часа. През 4 часа горе-долу вдига висока температура над 39. Моля се нощта да е спокойна и да се преборим с вируса.
Новият облик на форума е ужасен. Какво са му харесали  не знам.

# 703
  • Мнения: 271
Decuto, доста е висока Т, дано се оправи по-скоро детенце. С тази Т не мисля, че би оцелял вирус.
Аз седя, а Бочко е залепен за мен. Мръдна ли и започва да плаче. Нищо не мога да направя, не мога да се измия...нищо. С триста зора кафе си направих. Как ще я караме така не знам Sad

# 704

Общи условия

Активация на акаунт