Петна по дрехите след пране

  • 38 213
  • 127
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 52
Обещах да пиша! Свърши пералнята с детски цветни дрехи. Поражения няма  Simple Smile Прах с нов перилен препарат на ариел-цветно гранули, купен от сайт, който твърдят, че стоката им е от европа. За бялото пране също ариел, купен пак от там. Споделиха ми, че праховете за източна европа и западна били различни....да видим до кога ще е така. Ще съм спокойна след 15 пералня без петна  Simple Smile

# 31
# 32
  • Мнения: 14
При мен проблема е същия... Cry започна от миналата година смених пералнята, прахове (течни, прахообразни) спрях омекотителите всяка седмица пускам пералнята да се почиства,но от време на време си има петна. Единственото ми обяснение е от водата... На няколко седмици все си има някоя от детските дрешка с петна.

# 33
  • София
  • Мнения: 52
При мен проблема е същия... Cry започна от миналата година смених пералнята, прахове (течни, прахообразни) спрях омекотителите всяка седмица пускам пералнята да се почиства,но от време на време си има петна. Единственото ми обяснение е от водата... На няколко седмици все си има някоя от детските дрешка с петна.
Аааа, чудесно, че още някой споделя същия проблем.....вече мислех, че почти се побъркавам  Sad Яна, в кой квартал живеете? Разследване водя  Simple Smile Ние с мъжът ми сме потресени, вече незнаем какво да правим. Вчера извадих поредните петна от пералня с цветно. Ние имамме не само на детските дрехи, а и на нашите. Вчера прах и поларени одялца на децата и те бяха с петна, но ги изпрах на ръка и излязаха. Не мога да хвърлям дрехи след всяка пералня.... #2gunfire трябва да има някакво разрешение....

# 34
  • Мнения: 14
От Бусманци сме. Пъла трагедия, всичко се съспива.... Cry незнам откакво са петната, но преманхване нямат даже една моя блуза бях накиснала със сода каустик дори тя не се пребори...  #Cussing out

# 35
  • София
  • Мнения: 52
От Бусманци сме. Пъла трагедия, всичко се съспива.... Cry незнам откакво са петната, но преманхване нямат даже една моя блуза бях накиснала със сода каустик дори тя не се пребори...  #Cussing out
Ааа, странно, мислех, че сте някъде около нас newsm12 Бях говорила с майки със същите проблеми около кв. Лозенец и съседни квартали, но явно е навсякъде....и аз заключавам, че е във водата комбинацйя с праховете. Да и нашите петна не излизат с нищо. Сега ще експериментирам нещо последно...., ще пера на ръка и ще преместя прането само за изплакване и центруфуга...., ако и тогава има петна значи е от водата, защото пералнята ще пусне само чиста вода за плакнене..няма да взима прах.... До къде я докарахме...21 век перем на ръка...при чисто нова пералня висок клас... :newsm61

# 36
  • Мнения: 1 705
Същия проблем имам и аз, далече съм от София... Имам петна предимно по рокличките на дъщеря ми  Tired Слагам течен препарат направо вътре в барабана при дрехите, досега мислех, че причината е, че може би чашката се накланя и разлива малко препарат точно върху нейни дрешки, лош късмет, обаче се зачетох в темата и вече не знам. Чистя редовно, омекотител много време не бях ползвала, скоро започнах, но петна има отпреди това...
Маймунелка, не знам, на ръка съм прала с години по квартири и общежития, ужасявам се направо от това нещо...

# 37
  • София
  • Мнения: 52
С какви прахове перете? От детските..., теобебе течен с него ми започна драмата. После с всички останали....все гледам да са хубави по-скъпи, но май ще купя най-евтиния на пазара и ще пробвам и с него. Купувам все хубави дрешки на децата да се радват и те и аз  Grinning...голяма част от тях са съсипани, някои от първо пране даже необличани  :cry Ако прането на ръка ще ми реши проблема....ще пробвам..., не мога да си сменя апартамента, градът също..., пералня нова 3та няма смисъл да купувам....Пране на ръка с домашен сапун му е майката  Twisted Evil близо до природата и корените  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 157
При мен такива петна се появиха от сапунените балони, с които игра детето ми. Първоначално не се виждат,  но след прането се появиха. Четох в интернет (дори и тук в бг-мамма има теми), че нямат махане. Не се получават от всички балонени смеси. Само от някои...

# 39
  • Мнения: 34
Здравейте,
чета и се ужасявам какъв проблем имате Sad Лоша работа е това, постоянна грижа за дрехите, дали ще излязат чисти или с петна ... Аз също живея в София, но до сега такъв проблем съм нямала ... Аз си мисля, че това може да е и от самата пералня ... А и лошото е , че се научихме да ползваме омекотител, а новите перални го пускат накрая (поне при мен е така с Индезита) и не изплакват след това, като го изхвърлят и почват да цинтрофугират ... Затова аз се принуждавам да пускам пак пералнята на плакнене .. И честно казано, се убеждавам все повече, и повече, че трябва да се спре с използването на омекотители, 100% са мн.вредни ...

Аз искам да споделя своя проблем, когато пера тъмни дрехи ... например тъмносин панталон, и черни памучни блузи -- след това ми излизат целите в бели власинки, полепнали по тях, и нямат махане .. Ако някой се е преборил с това, моля да ми пише, как да си оправя поне панталона, той по принцип си обира доста мъх и на вън, явно  му е била кофти материята .. Сега искам да го нося, защото ми е адски удобен , но целият е в бели власинки ... с какво да го почистя Sad Ако някой има идея, нека ми пише ..Благодаря !!

# 40
  • Мнения: 157
С ролките за почистване на мъх не става ли? Ето от този вид:
http://m.ikea.bg/secondary-storage/Small-storage/Storage-boxes-a … s-30959/60109436/

# 41
  • Мнения: 10 073
моля да ми пише, как да си оправя поне панталона, той по принцип си обира доста мъх и на вън, явно  му е била кофти материята .. Сега искам да го нося, защото ми е адски удобен , но целият е в бели власинки ... с какво да го почистя Sad Ако някой има идея, нека ми пише ..Благодаря !!
Ако нямаш на разположение ролка, много добра работа върши тиксото. Колкото е по-широчко, толкова по-добре.
Изпробвано. Peace

# 42
  • Мнения: 34
С ролките за почистване на мъх не става ли? Ето от този вид:
http://m.ikea.bg/secondary-storage/Small-storage/Storage-boxes-a … s-30959/60109436/

Не, не съм пробвала с такава ролка ... А от къде мога и да си закупя ... Този мъх е след пране ... от самите други дрехи ... Но дори да е чист след прането, като почна да го нося, почва да налепва власинки ..

# 43
  • Мнения: 10 073
Ролки за мъх има в DM, виждала съм и в левчетата и в магазинчета за домашни потреби.

# 44
  • Мнения: 34
Ролки за мъх има в DM, виждала съм и в левчетата и в магазинчета за домашни потреби.

Много благодаря за отговорите ... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт