Ноемврийки 2016 - Тема 2

  • 79 041
  • 418
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 169
Мм е купил коста доро така че ще слагам това само се чудя преди да пасирам или след това да го слагам newsm78

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 169
Някой давал ли е на хип тиквички с картоф интересуваме каква е подправката че не можах да я позная а определено имаше нещо на етикета нищо не пише.

# 77
  • Мнения: 2 758
Някой давал ли е на хип тиквички с картоф интересуваме каква е подправката че не можах да я позная а определено имаше нещо на етикета нищо не пише.

Аз, да, обаче нямам идея каква е била.
Ниакъв проблем не е имал с което и да е пюре досега. Peace

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 175
И аз съм давала тиквички с картоф на HIPP, но не е имал проблеми, друг е въпроса че въобще не му хареса. А да не говорим, че никакви пюрета не одобрява от изпробваните  #Crazy
П.П. Пак сме болни, на "Зинат", потресена съм...  Confused

# 79
  • Рим
  • Мнения: 182
Мм е купил коста доро така че ще слагам това само се чудя преди да пасирам или след това да го слагам newsm78

Коста доро е хубаво !

По въпроса кога да се слага, не се бях замисляла и тази сутрин сложих след като вече бях пасирала, но може да е по-добре да се пасира заедно със зеленчуците - да се омешат хубавичко  Laughing

Аз днес въведох тиквичка, която й се стори странна самичка, но с моркова си облиза пръстите - буквално, защото като хапва от лъжичката, пъха в устата и пръстите и ги смуче  Joy

Кофичка, много съжалявам  Cry Антибиотик? Скоро да оздравявате!  Hug

# 80
  • Мнения: 2 758
Бързо да оздравявате, аз пък съм във филм със забелването, след уролога ще пиша, нещо кожата е по—ригидна там.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 169
Кофичка бързо оздравяване давай и пробиотик предполагам знаеш ама аз да кажа.

# 82
  • Шумен
  • Мнения: 94
Болните бебчета бързо да се оправят!
Броколите бяха тотално отказани, то верно че са гаднички 😁 Вчера ги смесих с любимото тиквичка с картоф и пак ги изплю. Ми няма да яде броколи, пък аз ще трябва да нагъвам две бурканчета.
Мамчета, много съм щастлива, най-после се обърна от корем по гръб тая мойта мързелива бубка  Peace

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 175
Благодаря Ви  bouquet
По-добре сме по мои наблюдения, днес сме на преглед, ще видим как е  Praynig
За пишока и ние ще го водим на уролог другия месец. Тотално не иска да се отвори чушката, не става и не става. Отделно и асансьорния тестис си бръмчи нагоре-надолу...
Помбер, ще чакам да споделиш след уролога какво са ви казали.
Слънчев ден на всички  Hug

# 84
  • Мнения: 107
здравейте да се запишав темата..Благодарско за новата тема...

Захранването го карам 1 към като ми доиде...Зехина задължтелно суров и накрая..Аз слагам и пармезан,детски сиренца ,..

За пишлето на ЗАпад е възприета тази теория     http://roditel.bg/zabelvane-pishle-fimoza/
аз преди 100 лета с първия ми син го мъчех със забелвяне и уролози , сега съм решила да правя това което ми каже докито..А тя ..Никакво пипане до 3 годишна възраст...
Но пък весеки си решава..

# 85
  • Мнения: 8
Ох, със сигурност знам, че е травмиращо от майките около мен с по-големи момченца. Обяснено ми е, да не бързам, а на този етап само да почиствам и също, че наистина пишонката за момента им е само за пишкане.
Ми засега така ще си продължавам. Има някакъв напредък, но е много минимален, едва едва се подава.
Ох... ще умиргам!
Ееее, не умиргай, де... Ето, пействам компетентно мнение на уролог:

Грижи за препуциума

Това което наричаме фимоза, всъщност е физиологично слепване (синехии) на кожичката към главичката (гланса) и се среща при приблизително 90 % от децата. Кожичката изглежда като хоботче на слон и има нормален вид и в никакъв случай не пречи на уринирането. Ако при уриниране препуциумът се издува като балонче, това е нормално и допринася за постепенното разделяне.
До към 3 - 5 година слепналата кожичка спонтанно се отлепва в голямата част от децата. При останалите това става през пубертета.

Тя се дължи на незрялост на органа и слепване между препуциума и главичката на пениса.
Обикновено физиологичната фимоза не изисква активна лекарска намеса, като е достатъчно родителите при всяко къпане на детето леко и нежно да се опитват да заголят главичката за почистване, без насилствено дърпане и теглене.

Физиологичната фимоза е нещо нормално и не трябва насилствено да се извършва забелване (аблация). Всеки опит за аблация се счита за грешка. Напълно е достатъчно да се поддържа хигиена на пениса, така както и на цялото тяло. Кожичката може да се издърпва леко до степен, до която позволява в момента и да се изплаква нежно с бебешки сапун или шампоан. Към края на първата или средата на втората година препуциумът при повечето момченца след такива процедури прехвърля главичката на пениса. Важно е тя да се върне бързо в изходно положение, тъй като все още не до там разширения препуциум може да доведе до болезнен оток на главичката на пениса. Това се нарича парафимоза и е възможно да се наложи болезнено хирургическо репониране.

Възможно най-неблагоприятно е рязкото забелване, което се практикува и от педиатрите. При поредна консултация между 6-ия и 12-ия месец педиатърът внезапно преодолява фимозата и забелва изцяло главичката. Това е изключително болезнено и стресово за детето, възможно е да настъпят разкъсвания и инфекция.  Самото разкъсване може да е причина за сраствания в по-късен етап от живота на момчето.
---------------------------------------------------------------------------

Последна редакция: пн, 15 май 2017, 22:01 от miq_f

# 86
  • Мнения: 2 758
Аз си признавам, че не съм компетентентна по въпроса фимоза, затова се осланям на учените глави, уролози. Статии в нета не са ми авторитет Peace

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 175
Майчета, някоя да има инхалатор, ако да каква марка?

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 175
Аз си признавам, че не съм компетентентна по въпроса фимоза, затова се осланям на учените глави, уролози. Статии в нета не са ми авторитет Peace
И аз така  Peace

# 89
  • Мнения: 107
Майчета, някоя да има инхалатор, ако да каква марка?

Omron с допълнението за изтегляне на сополи...

Общи условия

Активация на акаунт