2. Препоръчайте ми книга като...

  • 115 001
  • 754
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 520
Здравейте! Чете ми се книга, в която главната героиня да е самотно момиче, с малко приятели, което иска да открие любовта, иска да сбъдне мечтите си, но не успява.
Имаше една книга за цветята. Героинята е трудно дете, но баба й я научила на любов към цветята и те носят различни послания. Накрая става известна флористка, преоткрива любовта...
Това е книгата "Езикът на цветята" на Ванеса Дифенбо Grinning



Скрит текст:
Роман за изгубената надежда, за страха от новото начало…и за несъвършената, но вечна любов.
"Всеки може да разцъфне в нещо красиво..."
Викторианският език на цветята е бил използван, за да се предават романтични послания: жълт нарцис - ново начало и надежда, индийски лотос - душевна чистота, червена роза - любов, вероника - вярност и всеотдайност, мъх - майчина обич…
Виктория Джоунс прекарва детството си в поредица от приемни семейства и социални домове - едно непогалено и необичано дете, което не е в състояние да се сближи с никого. Постепенно обаче научава езика на цветята и чрез тяхната символика изразява отношението си към хората.
На 18 години Виктория излиза от системата и няма къде да отиде, както много други деца със същата съдба. Все така дива и непокорна, тя страни от всички. Доверява се единствено на цветята и създава свой малък оазис - прекрасна тайна градинка в парка, където прекарва нощите си... Скоро местна цветарка открива таланта й и й предлага работа. Виктория осъзнава, че има дарба, с която може да помага на хората. Чрез цветята, които избира за тях, тя връща в живота им това, от което се нуждаят, докато загадъчният продавач от борсата за цветя я предизвиква да открие от какво се нуждае самата тя - от прошката на една също изстрадала жена и от нейната топла прегръдка, от вяра в себе си, от любовта на едно чисто сърце и от ново начало...
Тази изпълнена с надежда, великолепна книга е за всяко наранявано някога сърце. Ванеса Дифенбо ни разказва вълнуваща история за намирането на пътя към дома, дори след като си изгорил всеки мост зад себе си, за прошката и изкуплението, за силата да се научиш да обичаш и да се доверяваш на хората отново. Нейните герои не са съвършени, майчинството не е съвършено и любовта не е съвършена, но е вечна.

# 76
  • Мнения: 16
Книга за голямо семейство? Семейство с много деца.

# 77
# 78
  • Мнения: 1 520
Здравейте! Чете ми се книга, в която главната героиня да е самотно момиче, с малко приятели, което иска да открие любовта, иска да сбъдне мечтите си, но не успява.
Сетих се и за друго заглавие. "Погубена младост" - Ан Чи Мин.
Автобиографична книга.
Героинята е младо, caмотно 17 годишно момиче, без приятели и близки, изпратено далеч от дома й...



Откровение, породено от живата рана на спомените... "Погубена младост" е силно въздействащо художествено произведение за китайската културна революция. Историята проследява живота на авторката Ан Чи Мин, започнал в Шанхай по времето на Мао, преминал през трудовия лагер заради "неблагонадеждност" на нейните родители, и продължил в САЩ, където Мин успява да пристигне по щастлива случайност. Следват тежки изпитания: изнасилване, нежелана бременост, аборт. След време се ражда дъщеря й, но съдбата отново й обръща гръб и тя остава самотна майка, без обаче да губи нито за миг вяра и мечтите си за любов и близост. В тази книга читателят ще научи за последствията от културната революция, за несъвършенствата на американската система, която макар и демократична е силно повлияна от човешкия фактор, за силата на човешкия дух, особено този на жената и майката. Книгите на Ан Чи Мин са преведени в повече от 30 държави. "Погубена младост" е най-новия бестслър на авторката, на който Ню Йорк Тaймс наскоро посвети цяла страница.

# 79
  • София
  • Мнения: 9 942
1.1 Може ли да кажете коя книга на Ерих Фром е най-достъпна (за първа книга)?

1.2 Коя/и книга/и са свързани с терапия (групова) от Ървим Ялом? Изцелението Шопенхауер не ми допадна, най-вече заради двата сюжета в една книга.


2. Има ли по-съвременен вариант на "Как да печелим приятели и да влияем на другите" - не мислите ли че е остаряла? Все се каня да я започна отново (чел съм две глави преди години)

# 80
  • София
  • Мнения: 246
Здравейте, моля препоръчайте ми книга подобна на книгите на Лиан Мориарти „Тайната на моя съпруг” и „Големите малки лъжи”
Също така ми се чете нещо в духа на Коледа. Ще съм благодарна, ако споделите Blush

# 81
  • Мнения: 580
Здравейте, моля препоръчайте ми книга подобна на книгите на Лиан Мориарти „Тайната на моя съпруг” и „Големите малки лъжи”
Също така ми се чете нещо в духа на Коледа. Ще съм благодарна, ако споделите Blush

По първия въпрос не бих могла да бъда компетентна, тъй като не познавам творчеството на авторката, но по втория..за мен най-коледната книга сред книгите за Коледа и в духа на Коледа е ''Коледна песен'' на Чарлз Дикенс.

''Автобиографията на Дядо Коледа'', Джеф Гуин, ''Лешникотрошачката'' я свързвам с Коледа; ''Писма от Дядо Коледа'', Дж. Р. Толкин.  След 2 дни предстои да излезе ''Коледни пожелания и бисквитени целувки'', която  обещава да е интересна. Коледни книги да искате.. Christmas Tree Christmas Tree

# 82
  • София
  • Мнения: 246
Здравейте, моля препоръчайте ми книга подобна на книгите на Лиан Мориарти „Тайната на моя съпруг” и „Големите малки лъжи”
Също така ми се чете нещо в духа на Коледа. Ще съм благодарна, ако споделите Blush

По първия въпрос не бих могла да бъда компетентна, тъй като не познавам творчеството на авторката, но по втория..за мен най-коледната книга сред книгите за Коледа и в духа на Коледа е ''Коледна песен'' на Чарлз Дикенс.

''Автобиографията на Дядо Коледа'', Джеф Гуин, ''Лешникотрошачката'' я свързвам с Коледа; ''Писма от Дядо Коледа'', Дж. Р. Толкин.  След 2 дни предстои да излезе ''Коледни пожелания и бисквитени целувки'', която  обещава да е интересна. Коледни книги да искате.. Christmas Tree Christmas Tree

Благодаря за предложенията!

# 83
  • Мнения: 5 405
Здравейте, ще се радвам ако тук има фенове на малко по-мистични и по-страшни книги, за да може да ми препоръча някоя.
Нещо като: "Часът преди мрака" на Дъглас Клег.

ПС: Само ако може да не е нещо на Стивън Кинг, защото повечето вече съм ги манала.

# 84
  • Мнения: 910
Здравейте, моля препоръчайте ми книга подобна на книгите на Лиан Мориарти „Тайната на моя съпруг” и „Големите малки лъжи”


"Какво забрави Алис" от същата авторка  Simple Smile

# 85
  • София
  • Мнения: 3 951
Не знам дали ми е за тук въпросът, но най-подходяща ми се стори темата, търся книга за самоусъвършенстване, насочена повече към това как да управляваме чувствата си.

# 86
  • Мнения: 580
Не знам дали ми е за тук въпросът, но най-подходяща ми се стори темата, търся книга за самоусъвършенстване, насочена повече към това как да управляваме чувствата си.

 ''Емоционална пластичност'', д-р Сюзън Дейвид, както и ''Емоционалната интелигентност'' , Даниъл Голман.


И двете книги  биха ти били полезни от гледна точка на това как да осъзнаеш по-добре емоциите си и  да се справяш с тях, т.е. да ги контролираш.

# 87
  • Мнения: 273
Напоследък не мога да си харесам нищо. Нищо не може да ме грабне още от първите страници..
Някакви предложения за по-впечатляваща книга?

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Не знам дали ми е за тук въпросът, но най-подходяща ми се стори темата, търся книга за самоусъвършенстване, насочена повече към това как да управляваме чувствата си.

 ''Емоционална пластичност'', д-р Сюзън Дейвид, както и ''Емоционалната интелигентност'' , Даниъл Голман.


И двете книги  биха ти били полезни от гледна точка на това как да осъзнаеш по-добре емоциите си и  да се справяш с тях, т.е. да ги контролираш.

Прекрасни са и двете книги и според мен също  bouquet

# 89
  • Мнения: 13
Здравейте на всички,търся книга, подобна на Психо-Робърт Блох

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт