2. Препоръчайте ми книга като...

  • 114 986
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
За музиканти - Пучини - бохеми и пеперуди. Навремето имаше цяла поредица.
Заинтригува ме, Дорис, с този Крис Артър /в Читанка ще може  да се чете чак 2030-та, но го има за теглене от други мест/. Много ли е кървав?

# 721
  • Варна
  • Мнения: 4 057
За музиканти - Пучини - бохеми и пеперуди. Навремето имаше цяла поредица.
Заинтригува ме, Дорис, с този Крис Артър /в Читанка ще може  да се чете чак 2030-та, но го има за теглене от други мест/. Много ли е кървав?
Брутален, но не те пуска! Пристрастяващ!

# 722
  • Мнения: 10 903
Сори за оффтопика, но защо чак 2030 ще може да се чете в Читанка?

# 723
  • Мнения: 6 171
Брутален, но не те пуска! Пристрастяващ!
Картър е криминален психолог все пак.
Eто една карта, която може да ти свърши работа - https://www.literature-map.com/chris+carter

# 724
  • Мнения: X
Здравейте, ще може ли да ми препоръчате книги за известни композитори/музиканти ?
Интересно ми е да прочета повече, например за Бетовен, Шопен, Йохан Себастиан Бах, Моцарт. Ако някой знае за такива книги, ще се радвам да ми каже, търся биографии.
https://chitanka.info/text/12601-vyzvisheno_i_zemno

Последна редакция: вт, 14 юли 2020, 16:50 от Анонимен

# 725
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Аз да кажа за кой ли път, че от крими трилърите най-заграбващ ми е Харлан Коубън.

# 726
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз да кажа за кой ли път, че от крими трилърите най-заграбващ ми е Харлан Коубън.
Да и той и Джефри Дивър и Майкъл Конъли. Но Крис Картър е наистина много добър, може би действително образованието и професионалният опит карат книгите да звучат достоверно въпреки направо невероятните престъпления и карат човек да се замисли докъде може да стигне един психопат, възможно ли е наистина да съществуват такива престъпни умове и какво ги е направило такива.

Последна редакция: ср, 15 юли 2020, 08:34 от Doris

# 727
  • Мнения: 6 171
О, да, и аз харесвам Харлан много, но няма общо с Крис Картър. И двамата са интересни, но доста различни.
При мене разликата е също, че Коубън мога да си го оставя за дочитане на другия ден, но Катър хич.

# 728
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Хаха казах аз, че е обсебващ. Пише от 2009 по книга на година с нетърпение очаквам как ще продължи.
Споменахте Стайнбек, любим! Тортила флет е уникална също!

# 729
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Щом харесвате Крис Картър и ако не сте минали през Стивън Кинг и Томас Харис, не ги пропускайте.

# 730
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Щом харесвате Крис Картър и ако не сте минали през Стивън Кинг и Томас Харис, не ги пропускайте.
Щом харесвате Крис Картър и ако не сте минали през Стивън Кинг и Томас Харис, не ги пропускайте.
Картър е млад автор, описва полицейски разследвания на ужасяващи убийства. Стивън Кинг е смея да кажа единствен, най-добрият, но свръхестественото присъства неизменно, както и страхът, труден и много натоварващ е! Томас Харис! Мълчанието на агнетата и т.н. уникален! С удоволствие го чета.

# 731
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Аз предпочитам съдебен трилър. Фантасмагориите не са ми по вкуса.

# 732
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Преди време прочетох поредицата В смъртта на Нора Робъртс, около 40 книжки. Много леко полицейско криминале, малко фентъзи, малко розово, изненада ме положително. Ако се чудите за четиво за плажа - перфектно е.

Много ме беше впечатлила Шантарам на Грегъри Дейвид Робъртс (продължението, не толкова), та ако някой ми препоръча нещо подобно много ще се радвам.

Последна редакция: чт, 16 юли 2020, 07:24 от Doris

# 733
  • Мнения: 5 960
Последните година-две открих и се пристрастих към скандинавските автори. Почнах с Бакман, прочетох всичко, издадено в България. После Юрт и Русенфелд, Несбьо и Адлер Улсен. Търся нещо от този род.И криминално и не.

# 734
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Бях изтеглила Шантарам, прочетох две страници и не ми потръгна. Чудя се дали пак да опитам.

Общи условия

Активация на акаунт