Въпроси до зъболекарите от форума! - 2

  • 121 965
  • 1 362
  •   2
Отговори
# 945
  • Мнения: 13 547
Предстои ми умъртвяване на предни долни резци, после ще слагам коронки. Въпроса ми е тези зъби  по колко канала имат? Възможно ли е с едно поставяне на анестезия да се извади нерва и да се запълни канала или е нужно поне още едно посещение. До сега винаги ваденето на нерв и пълненето на канали е било с две посещения, Упойката гарантира ли ми никаква болка по време на ваденето на нервите?  Благодаря.

Последна редакция: пн, 10 фев 2020, 14:41 от Пролетно цвете

# 946
  • Мнения: 68 654
Нищо не се усеща с упойка. Няма болка.

# 947
  • Мнения: 2
Здражейте,къде мога да получа инфо за безплатно зъболечение

# 948
  • Мнения: 16
Здравейте ще се радвам да получа отговор.
Скоро се наложи да ми умъртвяват и лекуват  кътен зъб. Това отне 5 или 6 посещения. Доктора запълни канала и ме прати на снимка. Оказа се че не е стигнал до края на канала и реши да го дозапълни. При самата манипулация май мина по надолу и вместо леко боцкане имаше неприятна болка. На следващия ден имах само леко напрежение и съвсем тъпа болка така че  пломбира зъба. Същата вечер болката се засили до доста силна особенно при почукване на зъба.Имам и съвсем  леко подуване на лицето. А при допир на челюстта външно имам болка.
Искам да попитам това нормално ли е?
Забравих да кажа че до този зъб имам умъртвени корени под венеца които не позволяват венеца да се затвори и венеца е леко възпален за вадене са но са сраснати с костта (хипер циментоза ако правилно съм запомнила термина).
Въпросът ми е какво трябва да направя в тази ситуация. Нормално ли е да имам болки и  проблема може ли да е от сега лекувания зъб. Да изчакам ден два или да звъня на доктор?

# 949
  • Мнения: 442
Здравейте, искам да попитам смених зъболекаря и от 3 4 месеца ми стои отворен зъба горе 7ми, тоест за умъртвяване и като бях вадили са ми много нерви, но този път не видях нерв и лекарство не ми сложи направо го запълни и се притесних като не видях нерв, попитах каза че е изваден. На някои случвало ли му се е, възможно ли е такова нещо? Проблем ли е че веднага го запълни без лекарство, сложи ми упойка и засега нямам болка ама много се ошашках...

# 950
  • там където е семейството ми...
  • Мнения: 26
Здравейте, на 17.02.2020 г /понеделник/  се разделих с горен мъдрец /вадих с надежда, че други проблеми ще отшумят, т.к нямаше директни индикации, че зъбът е работещ/, шок и ужас бе самото вадене, но нали след него очаквах облекчение Simple Smile, та си трах и се молих 45 минути, докато траеше процедурата да оцелея Simple Smile   По време на възстановителния период - фибрилна температура, хрема, изтичане на гной и за капак единия конец се разши, прием на Клиндамицин .
Два дни преди да ми махнат конците при поредното жабурене разбрах, че имам пробит синус AnguishedAnguishedAnguishedAnguished
Днес все още приемам АБ имам температура, болка под окото и в дясно от окото, конците са махнати, минимум отделяна на гноевидни секрети. Доктора обясни, че след около 2 месеца, когато зарасне раната ще ми направи пластика в болнични условия .... не знам дали бих му с доверила отново, т.к веднъж подцени цялата ситуация.
Много съм притеснена и моля за компетентно мнение как се процедира в такива случаи и към кой специалист да се обърна.
Ако има преминали през това, ще съм благодарна и те да споделят.

# 951
  • Мнения: 427
Здравейте, на 17.02.2020 г /понеделник/  се разделих с горен мъдрец /вадих с надежда, че други проблеми ще отшумят, т.к нямаше директни индикации, че зъбът е работещ/, шок и ужас бе самото вадене, но нали след него очаквах облекчение Simple Smile, та си трах и се молих 45 минути, докато траеше процедурата да оцелея Simple Smile   По време на възстановителния период - фибрилна температура, хрема, изтичане на гной и за капак единия конец се разши, прием на Клиндамицин .
Два дни преди да ми махнат конците при поредното жабурене разбрах, че имам пробит синус AnguishedAnguishedAnguishedAnguished
Днес все още приемам АБ имам температура, болка под окото и в дясно от окото, конците са махнати, минимум отделяна на гноевидни секрети. Доктора обясни, че след около 2 месеца, когато зарасне раната ще ми направи пластика в болнични условия .... не знам дали бих му с доверила отново, т.к веднъж подцени цялата ситуация.
Много съм притеснена и моля за компетентно мнение как се процедира в такива случаи и към кой специалист да се обърна.
Ако има преминали през това, ще съм благодарна и те да споделят.

Не е съвсем аналогична ситуация, но при умъртвяване на горен преден зъб една особено некадърна зъболекарка от София Краун беше успяла да ми прибие синуса. В началото мислех, че е някаква остатъчна болка от процедурата. След като не мина цяла седмица и дори се засили, вече отивайки при друг зъболекар първо се наложи да се проходи пак канала защото беше възпален. Правиха ми снимка, пратиха ме на УНГ, който изписа антибиотик за да отшуми възпалението. Мисля си , че е най-добре да се консултирате и с друг стоматолог и да посетите УНГ. В ИСУЛ са много добри специалисти. Аз също много се бях притеснила, защото усещах изтръпване на лицето и болка при натиск на самия зъб и на лицето. След повторното почистване на канала и 10 дена пиене на лекарства,  вече бях добре и не се е наложило да ме шият.

# 952
  • Мнения: 5 832
Здравейте!
От близо седмица ме наболяваше около 7 и 8 зъб горе и отидох на зъболекар. Оказа се кариес някъде между двата зъба, според него мъдрецът е за вадене, а седми с пулпит. Решихме да започнем 7-ми,за да не губим време да чакаме докато мине болката от ваденето ако извадим мъдреца. Вчера ми сложи упойка и започна да вади нервите, предупреди ме, че след като ме отпусне упойката може да има болка, зъбът бил перфориран. След като ме отпусна упойката болка си имаше, особено като допра горни и долни зъби. Тази сутрин отидох за обработване на канали. Но зъбът беше доста болезнен и не позволяваше да се работи без упойка, та отново ми сложи, но не ме хвана. Слага ми общо 3 пъти 2 ампули. След първите два всичко ми изтръпна, но продължавах да усещам болка като бъркаше в един от каналите. След третата упойка усещах само леко боцкане при достигане на дъното на канала. Още като ми постави упойката усетих нещо като леко подуване, но реших, че си въобразявам, заради обездвижването на мускулите. Да, ама не. Час по-късно се подух жестоко, а никога не съм получавала оток от зъб. Вадили са ми нерви поне 10 пъти, били са ми упойки, никога не съм отичала и никога не се е случвало да не ме хване упойка и да усещам болка след нея. Звъннах на доктора и той ми каза да се върна до кабинета. Прави отново снимка, дойде още един зъболекар да ме прегледа, разпитваше ме кога съм получила отока, бързо ли съм се подула и т. н. Неговото заключение беше, че този оток е от упойката, защото там минавала някаква си вена и се случвало да се засегне и да се получи оток. Освен това според него този зъб не е за лечение, а твърдо за вадене, защото е твърде увреден и дори да се затвори, пак ще създаде проблеми. Реших да го извадя в понеделник, а до тогава ще пия Амоксиклав за всеки случай по предписание на лекаря. Обаче съм много притеснена, защото пак ще трябва упойка, а аз вече съм наплашена. Въпросите ми към зъболекарите тук са няколко. Нормално ли е да ми бият упойка, а да чувствам болка? Често ли се случва да се получи оток от самото ѝ поставяне? И как мога да си облекча положението, защото хем ме боли, хем този оток ми причинява адски дискомфорт.

# 953
  • Мнения: 38
Моля специалистите във форума за мнение дали виждат нужда от инвазивни мерки, тъй като вече имам 2 противоречащи си. Прикачам рентгенова снимка. Благодаря за отделеното време!

Скрит текст:

# 954
  • Мнения: 450
Здравейте,бих искала да попитам за какви симптоми трябва да следя за обратна захапка при дете на 3,5 години?
Кога може да се коригира

# 955
  • Варна
  • Мнения: 334
Здравейте,бих искала да попитам за какви симптоми трябва да следя за обратна захапка при дете на 3,5 години?
Кога може да се коригира
Здравейте, ако долните предни зъби са пред горните при стиснати зъби, значи е с обратна захапка. Корекцията на този проблем е желателно да се започне при първа възможност ( когато детето е достатъчно осъзнато и ще съдейства за лечението ).
Това е 5 годишно дете с такъв проблем.

# 956
  • Мнения: 450
Благодаря

# 957
  • София
  • Мнения: 9 551
А в обратния случай (ако горните предни зъби са над долните ) при 6-годишно дете чака ли се да смени млечните зъби, или се парви корекция още сега?

# 958
  • Мнения: 45
Здравейте! Какво представлява лечението на киста на 6 горен зъб? Лечение на кореновите канали?

# 959
  • Мнения: 4 941
Има разлика между киста и гранулом. Доколото съм запозната кистата не се лекува, маха се оперативно. Граноломът се лекува през каналите.

Общи условия

Активация на акаунт