Има ли мами в Мароко и по точно приели исляма....

  • 8 067
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13
Пина Благодаря.ти много

# 31
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Всъщност и аз ще попитам - защо наистина не му кажеш, че за да се чувстваш добре, комфортно и сигурна, както и за да ти докаже, че точно вашата история ще бъде опровержението на всички известни вестникарски истории, т.е., че той е различен, а не като мнозинството, та защо той не приеме християнството и после да имате деца? Пак ще бъдете от една религия, ако това е проблемът. Много ми се видя странно, че трябва първо ти да си смениш вярата и чак тогава да планирате семейство. Или проблемът е, че християнството няма да му позволи харем, а ислямът ще го направи?

Крушката си има опашка, това чувала ли си го? Сигурно има някаква причина толкова голям процент от такива бракове да завършват зле...

# 32
  • Мнения: 7 325
А от такива който дори нямат опит и само от статии знаят и приказват ми е писнало,защото в Бг това най добре го могат всички.
Пак опряхме до България и чужбината  ooooh!. Не, не говоря на изуст. Живея в мулти култи свят. И чета, и следя събитията в Европа. Преди години имахме приятел мароканец. Остана без работа и поживя малко с нас, бяхме само двамата с мъжът ми и държахме голям апартамент. Беше доста поевропейчен, обичаше биричка, дискотеки, руси мацки. Загаджи се с една полякиня. Голяма любов, голямо чудо. Един ден извади албум със снимки от сватбата на брат си. Не видях женско лице. Всички бяха забулени до върховете на пръстите си, а отворите пред очите им бяха с мрежи. Сподели, че семейството им е крайно консервативно и баща му няма и идея какви ги върши синът му из Европа. За запознанство с гаджето и дума не можеше да става, камо ли за сватби, семейства, деца, .... Колега на мъжът ми пак мароканец и пак от онова време казваше така - жените ни нямат работа в Европа. Тук се научават на права и се развалят -
И още примери мога да дам, все в този дух. Както казах от много години живея в мулти култи свят. Ти си гони принца, но имай едно на ум, да не стане така че вместо арабски принц да хванеш крастава жаба. А щом си пуснала тема, а не си се вписала в арабската трябва да ти е ясно, че ще отнесеш повече критика отколкото поощрение.

# 33
  • Мнения: 13
Ами запозната съм достатъчно и мога да кажа, че в тяхната религия е забранено жена мисюлманка да се жени за др. Раса защото в такъв случай децата няма да бъдат мисюлмани. А мъж може да се жени за др. Но с различните религии идват и различията, което е основната причина да се разтурват браковете. За това ако жената приеме религията е възможно да има щастлив край. Така изповядват една религия и децата също.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Ами запозната съм достатъчно и мога да кажа, че в тяхната религия е забранено жена мисюлманка да се жени за др. Раса защото в такъв случай децата няма да бъдат мисюлмани. А мъж може да се жени за др. Но с различните религии идват и различията, което е основната причина да се разтурват браковете. За това ако жената приеме религията е възможно да има щастлив край. Така изповядват една религия и децата също.

А защо това е задължително?

Питам без да се заяждам, защото не знам да има такъв закон.

# 35
  • Мнения: 305
Хубаво е да прочетеш тая тема.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=974282.msg0#new

Но авторката на цитираната тема има сериозно предимство- тя си е в родината.

Ами ако поне малко се запознаете с религията им ще разберете ама нали ние винаги сме контра исляма заради това,че сме били под турско робство.
Имам   наблюдения върху 2-3 двойки белгийки (от не-магребински произход) омъжени за магребинци (единият даже е роден тук). Мога да посоча 123456 безкрайно неприемливи (за мен) примера какво НЕ БИВА да е отношението към една жена....      На са ми близки приятели, та най-вероятно съм виждала само лустросаната версия.     По една случайност и трите дами много, ама много, не обичат да ходят в родината на мъжете си, а родата на нито една не е във възторг от зетя.  В Белгия не е имало турско, мароканско или тунизийско робство, та не ще да е в това причината.....

създадох темичката за да разбера дали има такива жени поели по моя път и как се чувстват . А от такива който дори нямат опит и само от статии знаят и приказват ми е писнало,защото в Бг това най добре го могат всички. Акъл да дават. И както каза моя татко не е важно каква националност е важното е да е човек. То и българин може да ти разкаже играта
А да...  И не е нужно непременно да питаш някой скачал от осмия етаж дали е гадно приземяването.... 99% от запитаните ще го обявят  за опасно и малоумно   без да са  го опитвали. И ще са на 1000% прави.


Доколкото познавам мароканци от Испания, Италия, Франция това са доста светски хора.
Той италиански гражданин ли е?
Или ще те кара в Мароко?
Тогава вече може да станат кофти нещата.

Фрее  агент,  това е докато им влезеш в къщата..   Един вид туризма не бива да се бърка с емиграцията.

# 36
  • Мнения: 13
Никаде не е кзано,че е закон не е задължително,но е желателно  за да е по здрава връзкта защото мисюлманите държат децата да са с същата религия
И в повечето случай където жената си е християнка а той мисюлманин когато дойдат децата почват разногласията. И главното е религията

# 37
  • Мнения: 7 325
Забранено друг път. Познат в момента живее с мюсюлманка. Разликата във възрастта им е 30+ годни. Ходи да я *иска* и му я дадоха. Разправя че щял да се жени за нея. Колко е вярно само той си знае. Вярата си определено няма да смени и едва ли ще посмее някой да поиска нещо подобно от него. Има сериозен бизнес и доста добри финансови възможности. Та вяра и религия, ама парите са си пари.

# 38
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 326
Прави ми впечатление,че все нашите момичета се отказват толкова лесно от вярата си. Twisted Evil
Абе как пък поне един мюсюлманин не е тръгнал да си сменя религията заради християнка Mr. Green


Отказват се и още как !!!!

За някое и друго златно пръстенче и гривничка ,"спокоен и осигурен " семеен живот с 2,3 деца ,да слушат само и да обслужват благоверния  Mr. Green
Нямате си и представа колко млади момичета си мечтаят за такъв принц ,да си оправят живота,отколкото да бъхтят като сервитъорки или шивачки за минималната и да копат картофите на село Crazy

Имам преки наблюдения от пловдивския регион с турскоговорящото население,за които исляма и турския език не са проблем и не прави впечатление този лов ,но лошото е,че и български момичета се хвърлят на вратовете на богати турци /или други чужденци/ с илюзията за светло бъдеще,цветя и рози ....

Религията им е последния проблем  Peace

# 39
  • Мнения: 1 242
Четох,четох и ме засърбяха пръстите. Живях в Пакистан и бях женена за пакистанец и имаме и син. Та аз никога не си дадох(продадох)вярата. Мюсюлманите само не могат да се женят за евреи и още едни религии,просто забравих. След като живях 4г. там,решихме и двамата,че не може европейче да живее там и си дойдох. В последствие се разведох(беше трудно,защото брака е сключен там).
Един съвет мила,тва са митове и легенди,че след,като приемеш исляма семейството е по здраво,пълни глупости са.
Аз вярата си не дадох!

# 40
  • Мнения: 176
Познавам едно семейство, жената българка той мароканец. Оженили се в Италия, дойдоха да живеят в БГ. При тях нещата завършиха добре само и единственото защото той стана християнин. Тя ми беше казала, че вече не е издържала с него, били са пред развод, но след като е станал християнин е станал човек, имат си 3 дечица. За мен лично ти допускаш такава грешка, която дано не ти излезе скъпо.

# 41
  • Мнения: 9 361
Habiba,
щом си решила да се омъжваш за мюсюлманин, трябва да приемеш, че и децата ти ще са мюсюлмани. Твоята религия обаче няма значение. Така че не е нужно и ти да приемаш исляма. Виж в арабската тема, там може повече да ти помогнат.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 36 605
Никаде не е кзано,че е закон не е задължително,но е желателно  за да е по здрава връзкта защото мисюлманите държат децата да са с същата религия
И в повечето случай където жената си е християнка а той мисюлманин когато дойдат децата почват разногласията. И главното е религията

Да де, ето. Точно толкова е желателно да сте и двамата християни, децата ви също да са християни. Но за твоя мъж явно този вариант е неприемлив. Защо, това питам. И двата варианта свършват с цяло семейство от една религия, но за теб съществува единствено този с мюсюлманството. Какво му е лошо на другия?

Интересно би било да му предложиш другия вариант и да видиш мнението му по въпроса. А ако само привидно се съгласи, започни да действаш по въпроса. Залагам си главата, че тогава ще видиш едно лице на този мъж, което не си познавала досега, колкото и да си мислиш, че се познавате за тия две години. И то няма да ти хареса.

# 43
  • Мнения: 176
Въпросът не е само дали ще приеме исляма, и да приеме, и да не приеме, жената за тях е едно нищо. Първо прочети корана, отвори си очите за 'миролюбивата; религия и тогава се жени.

# 44
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 63
Същата история на моя позната - запознава се тъкмо с мароканец, но в Испания, две години цветя и рози, бил различен, не бил като другите, че и му ражда две деца, без брак обаче. Слава богу, не е приела исляма. Впоследствие прозира истинското му лице след редица скандали и побои, той постоянно настоява насила да я заведе в Мароко, а след неин отказ за малко не отвлича децата. Следват няколкомесечни ходения по мъките по посолства и закрила на майката, най-сетне успява да се върне в България с децата, и то от Испания с толкова зор, понеже децата са на негово име. Ако бяха в Мароко и тя беше приела исляма, силно ме съмнява, че би успяла да се измъкне невредима, робиня до живот си оставаше. 

Общи условия

Активация на акаунт