Имам нужда да споделя...

  • 5 550
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте! Не зная как да започна, честно казано не ме бива в тези неща. Не вярвах и че някога ще реша да споделя болката си във форум, но изпитвам нужда да го направя. Вероятно на много от вас ще ви се стори банално, нещо често срещано и зная, че не съм единствената, която преминава през подобно нещо, но чувствам, че се задушавам.
Става въпрос за раздяла с човек, когото обичам. Няколко месеца бяхме заедно, малко време ще си кажете, но бяха достатъчни, за да го обикна силно и да се влюбя. Той също. Причината да се разделим са неговите проблеми, които му пречат. Няма да изпадам в подробности, защото са лични неща, но ще кажа, че ми каза, че му действат зле на самочувствието. На практика ми каза, че му е под нулата и се чувства като идиот, който не можел нищо да ми даде. Не бил готов за връзка, осъзнал защо толкова години бил сам и всякакви такива. Не можел да ми обърне вниманието, което заслужавам, а не съм заслужавала да се чувствам на последно място.
На въпроса ми "насилваш ли се да бъдеш във връзка", отговори "да". Казах му, че няма да го държа насила.
Не е човек, който да си измисля оправдания и животът му наистина е труден, но смятах наивно, че любовта е силна и се справя с всичко. Никога не съм отдавала значение на проблемите му и никога не съм показвала, че с нещо ми пречат ангажиментите му, работата му. Бях наясно с тях още преди да решим да сме заедно.
Мислел, че ще може да се справи, но не можел. В интерес на истината изведнъж просто се дръпна, след като във връзката ни се получи едно напрежение, внесено от мен, тъй като си бях въобразила едни глупости, с което мисля, че дадох старта да почувства, че вероятно нищо не прави като хората, защото винаги ми е казвал, че не иска проблемите му да се отразяват върху мен. Стана по-дръпнат, макар че на няколко пъти, докато спяхме заедно, се сгушваше в мен и в просъница ми казваше, че съм му любвта. Както и да е.
Попитах го дали след време би искал отново да бъде с мен, без да се замисли каза "да". Не съм му казвала, че ще го чакам или че му давам време. На 2 пъти се опитах да му обясня много неща, да го накарам да размисли. Безуспешно. Проблемът бил в него, не в мен. Чувствата му не са се били променили.
От седмица сме разделени и колкото и лигаво да звучи... просто съм в някаква емоционална дупка.
Не сме се чували, не го търся, нито той мен. Беше ми казал, че иска да поддържаме контакт, но как?
Минах през всякакви етапи - леко вцепенение, тъга, гняв... и това е всеки ден. Имам чувството, че сякаш някой е изтръгнал сърцето ми и го е запокитил в противоположния край на стаята. Всеки ден и всяка вечер в гърдите ми изригва изгаряща, агонизираща болка и нямам представа как да я угася.
Бях му казала, че когато аз имам чувства... не се отказвам, но хората са различни. Боли ме, че се отказа.
Боли ме, че рискува... нас... мен заради проблемите си и желанието си сам да се оправи с тях.
За 2 години бях спряла цигарите, а ето, че отново пропуших, тъй като всеки път, когато получа импулса или да му напиша нещо гневно, или да забия още един пирон в ковчега на гордостта си, молейки го да размисли, посягам към цигарите. Защото само това ме спира. Обмислях варианта да прекратя всякакъв контакт с него, но какъв е смисъла? Лошо от не го не съм видяла, макар че ме нарани по един или друг начин. Не е лъжец и манипулатор, макар че със сигурност на повечето така ще им изглежда, четейки какво пиша, но го познавам.
Единственото, което направих е да го отследя във фейсбук, за да не ми показва с кой се сприятелява, да не го гледам какво поства и какви снимки на фитнес моделки харесва.
Не знам вече какво да правя. Опитвам всичко - филм, книга, разходки, тренировки... Почти нищо не действа.
Зная всички окуражителни думи като "ще мине; дай си време; продължи напред" и т.н.
Но го обичам страшно много, наистина много. Прекрасен човек е, макар че се издъни в това отношение, предпочитайки да приключим, защото животът му и той самият е много объркан.
Не знам вече... просто ми се иска да споделя. Благодаря на всички, които ще прочетат този роман и които ще решат да се отзоват.

# 1
  • Мнения: 4 841
Човек с нерешени лични проблеми няма как да бъде пълноценен партньор в здравословна връзка, в която хората да са щастливи. Може да се изгради някаква форма на емоционална зависимост, някакви непропорционални отношения, които пренасят външни комплекси и неудовлетворения във връзката, и я правят отровна.
Ако 93 в ника ти е годината ти на раждане, на твоята възраст е някак романтично и героично да смяташ, как драмата и страданието ще издигнат любовта ви някъде в небесните висини, но истината е далеч по-проста.
Хората с проблеми създават проблемни връзки. Каквито и да са проблемите му, те ще пропълзят между вас, ще се пропият в ежедневието ви, и не, няма чисто математически да се разделят на две, за да понесе всеки от вас по-малка част. Напротив - ще се удвоят, за да получите и двамата по равно.

Не си го причинявай. Любовта не е болка и страдание. Любовта е хармония, доверие и топлота. На твоята възраст трябва любовта да ти дава крила, да те вдъхновява и движи напред. Животът ще ти постави достатъчно трудности и препятствия, за да се обричаш да бъдеш заложник на нечии чужди драми.

Цитат
Не знам вече какво да правя. Опитвам всичко - филм, книга, разходки, тренировки... Почти нищо не действа.
Зная всички окуражителни думи като "ще мине; дай си време; продължи напред" и т.н.

Така е, ще мине  Simple Smile . Хвани се за това "почти", и го разшири.

И знаеш ли, едва ли е прекрасен човек. Прекрасните хора не постъпват така.

# 2
  • Мнения: 26
Първо, благодаря!
Вероятно е така, но нима всеки един човек няма проблеми от всякакво естество?
Няма да го притискам, нито ще се унижавам да го търся, но ми се щеше да вярвам, че чувствата са по-силни от проблемите. Някак се надявам наивно, че просто има необходимост от време за себе си, да размисли, да уреди проблемите си, други неща в себе си и тогава да бъдем отново заедно. Със сигурност звучи много глупаво и наивно, но...

# 3
  • София
  • Мнения: 24 839
Причината да се разделим са неговите проблеми, които му пречат. Няма да изпадам в подробности, защото са лични неща, но ще кажа, че ми каза, че му действат зле на самочувствието. На практика ми каза, че му е под нулата и се чувства като идиот, който не можел нищо да ми даде. Не бил готов за връзка, осъзнал защо толкова години бил сам и всякакви такива. Не можел да ми обърне вниманието, което заслужавам, а не съм заслужавала да се чувствам на последно място.


Малка си още, затова се хващаш на най- изтърканите клишета, с които мъжете разкарват от живота си жените.
Човек, ако обича, при това- споделено, каквито и проблеми да има, ще ги реши два пъти по- бързо, ще лети, вместо да се обяснява какъв идиот с ниско самочувствие е.

За съжаление, на всичкото отгоре, е и кофти човек- ако имаше малко емпатия, нямаше да ти оставя разни вратички- надежди, за да не можеш да се отърсиш и да продължиш напред.
Аз бих те посъветвала да си дадеш сметка, че се е изнизал по гаден начин и да го видиш в истинската му светлина- страхливец, който няма топки да застане открито и да приключи връзката, за да промениш мнението си за него като човек и партньор.

# 4
  • Мнения: 4 841
Вероятно е така, но нима всеки един човек няма проблеми от всякакво естество?

Така е, всеки човек има проблеми. Но проблемите трябва да се решават, не да се влачат във времето, да се задълбочават и да пречат на взаимоотношенията и нормалното функциониране на човек. Ако пък проблемът е дългосрочен и изисква целия наличен ресурс на човек, то тогава не е редно той да се обвързва и да дава напразни надежди на околните, като ги прави съпричастни на собствените си бакии.
Не звучи като "прекрасен човек", като нещо съвсем друго звучи, но няма да го кажа, за да не минеш в оправдателен режим и да ни заубеждаваш (и нас, и себе си) какъв ангел е...

Не казваш за какво става въпрос, и това е твое право, но ако "проблемът" е някаква форма на задлъжнялост, зависимост, тежък развод или някаква дейност на ръба на закона или отвъд него - бягай бързо, и се благодари, че си се отървала  Peace

# 5
  • Мнения: 26
Аз съзнавам, че постъпи като страхливец, че импулсивно ми даде надежди и от глупост се отказа.
Проблемите са му лични, не са свързани със закон, развод и пр. Финансови са, със семейството му и работата му, която му поглъща доста голяма част от времето.
Като казвам "прекрасен човек" не го идеализирам. Бих признала както положителните му страни, така и отрицателните.
По принцип е човек на думата, макар че аз се оказах изключение от правилото - това, че се раздели с мен, макар че твърдеше, че няма да позволи разни проблеми да му попречат.
Не знам как можеш да твърдиш, че изпитваш обич и че си влюбен, а в същото време да се откажеш да си с този човек заради проблемите си. Но хората наистина сме различни.

# 6
  • Мнения: X
Скрит текст:
Аз съзнавам, че постъпи като страхливец, че импулсивно ми даде надежди и от глупост се отказа.
Проблемите са му лични, не са свързани със закон, развод и пр. Финансови са, със семейството му и работата му, която му поглъща доста голяма част от времето.
Като казвам "прекрасен човек" не го идеализирам. Бих признала както положителните му страни, така и отрицателните.
По принцип е човек на думата, макар че аз се оказах изключение от правилото - това, че се раздели с мен, макар че твърдеше, че няма да позволи разни проблеми да му попречат.
Не знам как можеш да твърдиш, че изпитваш обич и че си влюбен, а в същото време да се откажеш да си с този човек заради проблемите си.
Но хората наистина сме различни.
Не сме чааак толкова различни....
Скрит текст:
Първо, благодаря!
Вероятно е така, но нима всеки един човек няма проблеми от всякакво естество?
Няма да го притискам, нито ще се унижавам да го търся,
но ми се щеше да вярвам, че чувствата са по-силни от проблемите.
Скрит текст:
Някак се надявам наивно, че просто има необходимост от време за себе си, да размисли, да уреди проблемите си, други неща в себе си и тогава да бъдем отново заедно. Със сигурност звучи много глупаво и наивно, но...
В 99% от случаите чувствата наистина са по-силни от проблемите.
В останалия 1% нещата не зависят от съответния индивид.

Аз честно казано, не мога да си представя какви толкова проблеми биха попречили на един мъж да има връзка с една жена, която твърди, че обича.
1.ако има друга, разкарва я
2.ако има някаква зависимост, взима мерки да я преустанови
3.ако не изкарва достатъчно пари, се стяга и търси начини да увеличи дохода си
и  т.н.
"Любовта дава криле!" е изключително вярно клише.
Любовта не е спънка по пътя към по-добър живот.

Приеми, че каквото и да твърди, той е разбрал, че ти не си неговата Жена.Той явно търси нещо друго....
А, и прекалено кратко време сте заедно (пишеш само няколко месеца), за да твърдиш с такава увереност, че го познаваш.    Laughing
Аз живея с един човек вече почти 30 години и пак нямам усещането, че знам и кътните му зъби.

# 7
  • Мнения: 26
Ами, по принцип винаги е твърдял, че съм точно това, което е искал и търсил.
В интерес на истината, има 2-3 връзки в миналото, за които ми е казвал, че именно многото му ангажименти са изигравали лоша шега и е имало проблеми. И макар аз да не съм показвала, че ми пречи нещо подобно, ми беше заявил "да, сега няма значение, но занапред за теб ще има, не е като да не съм минал през това" и всякакви такива. Както и да е.
Уважавам и благодаря за мнението на всяка една от вас. Не мога да кажа, че изведнъж ще се осъзная и ще погледна на нещата по вашият начин, но може и това да стане. За момента все още го искам и някак си се надявам да се съберем, колкото и жалко да звучи.

# 8
  • Мнения: X
Ами, по принцип винаги е твърдял, че съм точно това, което е искал и търсил.
Скрит текст:
В интерес на истината, има 2-3 връзки в миналото, за които ми е казвал, че именно многото му ангажименти са изигравали лоша шега и е имало проблеми. И макар аз да не съм показвала, че ми пречи нещо подобно, ми беше заявил "да, сега няма значение, но занапред за теб ще има, не е като да не съм минал през това" и всякакви такива. Както и да е.
Уважавам и благодаря за мнението на всяка една от вас. Не мога да кажа, че изведнъж ще се осъзная и ще погледна на нещата по вашият начин, но може и това да стане. За момента все още го искам и някак си се надявам да се съберем, колкото и жалко да звучи.
Още един напълно добронамерен и безплатен съвет.Ако решиш да го следваш, ще ти спести изключително много проблеми и грешки в бъдеще.
Никога не слушай какво ти говори един мъж, а хубаво гледай какво върши....делата "говорят" в пъти по-добре от думите.
1.говори  "ти си това, което искам и съм търсил" -просто думи
2.действа-напуска те -конкретно действие

Ако ти си това, което иска в този живот, ако ти си представата му за съпруга и любима, ако те обича така, както ТВЪРДИ, повярвай, ще намери начин да не те изпусне.
Мъж, който обича, не се отказва ей така от обекта на любовта си.

# 9
  • София
  • Мнения: 17 330
Проблемът бил в него, не в мен.

Ами ... това е най-най-най-старото клише на земята, когато някой иска да скъсате.
Браво на теб, че не го търсиш и не го следиш във ФБ, това, повярвай ми, те прави по-умна от едно 80-90% от зарязаните момичета, направо си е за възхищение.

Също вярно е и клишето "ще мине, дай си време" . Ще мине. Дай си време.

# 10
  • Мнения: 26
Ами, просто ще оставя нещата на времето, междувременно няма да го търся и ще впрягам волята си, за да не му следя живота.
Благодаря на всички! Simple Smile

# 11
  • Варна
  • Мнения: 36 746
На практика ми каза, че му е под нулата и се чувства като идиот, който не можел нищо да ми даде. Не бил готов за връзка, осъзнал защо толкова години бил сам и всякакви такива. Не можел да ми обърне вниманието, което заслужавам, а не съм заслужавала да се чувствам на последно място.

Не е човек, който да си измисля оправдания

Не е ама горното са си баш оправдания и смърдят отдалече. Как си им хванала вяра не знам.

# 12
  • Мнения: 1 267
Искал е да те разкара, но не е достатъчно мъж и не го е направил мъжки. Оставил си е вратичка за секс, а ти си наивна. Вероятно си има и друга.

# 13
  • Мнения: 21 591
Човекът просто е  искал да скъсате и се е чудил какви причини да ти изтъква. Приеми го и давай напред.


# 14
  • Мнения: 1 159
"Не знам как можеш да твърдиш, че изпитваш обич и че си влюбен, а в същото време да се откажеш да си с този човек заради проблемите си"

Ами не, не е обич! С толкова много клишета те е разкарал от живота си, че повече няма накъде. И е точно човек, който си измисля хиляда оправдания. Оставил си е и вратичка, накарал те е да се чувстваш гадно и виновно, а той е излязъл чист и невинен от тази "връзка".

Общи условия

Активация на акаунт